Ogłoszenia

         O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

                                        21.  II   2021 r.

                   1  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

1.   Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 16.00. W Marcówce o g. 10.15.

2.   O godz. 15.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

Zachęcamy do uczestniczenia w tym pięknym nabożeństwie. Za udział w nabożeństwie „Gorzkich żali” można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3.   Różaniec odmawia 11-sta Róża Kobiet, w przyszłą niedzielę 12-sta.

4.  Droga krzyżowa w piątek – dla dzieci o godz. 16.00,  Po nabożeństwie drogi krzyżowej dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. otrzymają poświęcone książeczki.                                                                                          – dla dorosłych i młodzieży o g. 17.00 przed Mszą św. wieczorną

W niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

W Marcówce droga krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 16.00.

W poniedziałek – Święto Katedry św. Piotra, Apostoła

5.  Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II      Nie lękajcie się.

6. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach Polski będzie przeprowadzana zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjom „Ad Gentes”, wspomagające polskich misjonarzy. Także u nas w przyszłą niedzielę można będzie złożyć na ten cel dobrowolne datki do puszki przed kościołem.

Opublikowano: 21 lutego 2021

            O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A RS T E R S K I E    

                                                  14.  II  2021 r.   

                                            6 Niedziela Zwykła 

1.Dziś Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 16.00. Msza św. w Marcówce  o godz. 10.15.    

2.  Dzisiaj ostatni dzień 40-godzinnego nabożeństwa. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Sumie do Mszy św. wieczornej o godz. 16.00.

O g.15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 15.30 nieszpory. Przyjdźmy dziś jeszcze raz w dowolnym czasie do kościoła na chwilę adoracji  P. Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.        

3.  Różaniec odmawiają kobiety z róży 10-tej, w przyszłą niedzielę z 11-tej.  

4.  17 lutego – Środa Popielcowa. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą      o godz. 6.30, 15.00 i 17.00. W Marcówce o godz. 16.00.  W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

5.  Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Jest to czas pokuty, nawrócenia i refleksji. Niech każdy z nas podejmie postanowienia wielkopostne. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach pasyjnych  – „Drodze krzyżowej” i „Gorzkich żalach”.

Droga krzyżowa będzie w piątki Wielkiego Postudla dzieci o godz. 16.00.

Dla dorosłych o godz. 17.00, po niej Msza św.

W tym tygodniu jest to trzeci piątek miesiąca lutego, dlatego po mszy św. odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W Marcówce w okresie Wielkiego Postu będzie Msza św. zamiast w środy          w piątki o godz. 16.00, a po Eucharystii nabożeństwo drogi krzyżowej.  

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00. 

6.  Od dziś trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów,  a od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.        

7.  W naszej Archidiecezji w środę popielcową rozpoczyna się okres spowiedzi  i Komunii św. wielkanocnej; trwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (30 maja).

8.  W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu składka na tacę będzie przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się.

9.  Spotkanie dla uczniów klasy VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania będzie we wtorek o godz. 16.00 w salce.

Uczniowie klasy VII będą mieć spotkanie z siostrą w przyszły wtorek 23 II        o godz. 16.00, ale proszeni są o zgłoszenie się do zakrystii w najbliższy wtorek po mszy św. po materiały na Wielki Post.

10.  Wizyta duszpasterska:    

U tych rodzin, które wpiszą się na listę chętnych do przyjęcia księdza lub bezpośrednio zaproszą go do swego domu:

15. 02.  poniedziałek – Zarębki k. Skawiec  – od godz. 13.00

     Już dziś składamy serdeczne podziękowanie wszystkim rodzinom, które przyjęły Ks. Michała i Pana Organistę w czasie kolędy. Bóg zapłać za gościnność, życzliwość, posiłki i ofiary, z których kapłani część przeznaczają na cele charytatywne i duszpasterskie  w archidiecezji.

Nie wszystkie rodziny ze względu na trwającą pandemię zdecydowały się na zaproszenie kapłana z wizytą duszpasterską do swego domu. Rozumiemy ich decyzję. Pamiętamy jednak o nich i aby zachować Bożonarodzeniową tradycję, związaną ze wspólną modlitwą i błogosławieństwem domu, w intencji tych rodzin w najbliższy poniedziałek zostanie odprawiona dodatkowa Msza św.       o godz. 16.00. Zapraszamy na nią ze względu na ograniczenia związane              z pandemią po jednym z członków tych rodzin, które zechcą wziąć w niej udział. Będziemy modlić się za te rodziny oraz wszystkich bliskich im zmarłych, zwłaszcza tych, których pożegnali w ostatnim roku.

Po zakończonej Mszy św. można zabrać do domu wodę święconą i małą książeczkę z tekstami modlitw i błogosławieństwa domu.

Dla tych, którzy chcieliby uczestniczyć w tej wspólnej modlitwie, a nie mogą przyjść do kościoła w poniedziałek, będzie możliwość uczestniczenia także we wtorek o godz. 16.00 we Mszy św., tym razem w intencji wszystkich rodzin         i wszystkich naszych parafian.

Opublikowano: 15 lutego 2021

        O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A RS T E R S K I E   

                                                  7.  II  2021 r.   

                                           5 Niedziela Zwykła

1.  Dziś Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 16.00. Msza św. w Marcówce         o godz. 10.15. 

Gościmy dziś w naszym kościele przedstawiciela III Zakonu Paulistów, który po mszy św. zachęci nas do czytania Pisma Świętego i zaproponuje nam nabycie Ewangelii na każdy dzień 2021 r.

2.  Dzisiaj drugi dzień 40-godzinnego nabożeństwa. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Sumie. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 15.30 nieszpory, o  16.00 zakończenie adoracji i Msza św. Przyjdźmy dziś jeszcze raz w dowolnym czasie do kościoła na chwilę modlitwy do P. Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.  

3.   Różaniec odmawia 9-ta  Róża Kobiet, w przyszłą niedzielę 10-ta.

4. Kalendarz liturgiczny: 

W środę – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

W czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes

W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Chorego.  Ponieważ w tym roku ze względu na epidemię, zapowiadane mrozy a także brak możliwości  udzielenia zbiorowo sakramentu namaszczenia chorych, nie byłoby roztropne organizowanie w kościele nabożeństwa dla chorych ani spotkania z nimi w salce, zostanie ono przeniesione na bardziej dogodny czas, gdy sytuacja epidemiczna ulegnie poprawie. Pamiętajmy o chorych w naszych modlitwach.

5.  W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła w okresie zimowym.

6.  Wizyta duszpasterska:    

U tych rodzin, które wpiszą się na listę chętnych do przyjęcia księdza lub bezpośrednio zaproszą go do swego domu:

8. 02.  poniedziałek – Ruski, Grygle – od godz. 12.00

10. 02.  środa – ul. Ks. Kobyłeckiego prawa strona od Rynku i Za garbarnią

                          – od godz. 15.00

11. 02.  czwartek – ul. Ks. Kobyłeckiego lewa strona od Rynku – od g. 15.00

12. 02.  piątek – Bołdysy i Zarębki koło Marcówki – od godz. 14.00

13. 02.  sobota – ul. Mickiewicza, Słowackiego i Krasińskiego – od g. 8.00

Opublikowano: 7 lutego 2021

       O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

                                        31.  I   2021 r.

                            4 NIEDZIELA  ZWYKŁA

1.  Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 16.00. W Marcówce o g. 10.15.

2.  Dzisiaj rozpoczyna się w naszej parafii 40-godzinne nabożeństwo.  Wystawienie Najśw. Sakramentu po Sumie do Mszy św. wieczornej o g.16.00.

O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 15.30 Nieszpory.

Przyjdźmy dziś jeszcze raz do kościoła by uwielbić Pana Jezusa, przedstawić Mu nasze dziękczynienia i prośby oraz przeprosić za grzechy.

3.  Różaniec odmawiają kobiety z róży 8-mej, w przyszłą niedzielę z 9-tej.

4.  Kalendarz liturgiczny :

We wtorek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.  W Marcówce o godz. 16.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic.  ( Gromnice  do nabycia są za ławkami)

W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za zgromadzenia zakonne i o nowe powołania.   Siostrom Służebniczkom pracującym w naszej parafii składamy serdeczne życzenia zdrowia i wszelkich potrzebnych łask potrzebnych w wypełnianiu ich powołania, zadowolenia z pełnionej służby oraz nowych powołań do Zgromadzenia. Pamiętajmy o Siostrach w naszych modlitwach.Składka w Święto Ofiarowania Pańskiego jest przeznaczona na pomoc  dla żeńskich zakonów kontemplacyjnych w naszej Archidiecezji.

W środę – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika

W piątek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

W sobotę – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy

5.  W I czwartek lutego adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. wieczornej.

6.  W pierwszy piątek lutego msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa        o godz. 17.00. Spowiedź św. przed I piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną a w czwartek od godz. 16.00.  Spowiedź w Marcówce w piątek od godz. 15.00, msza św. o godz. 16.00.  

W I sobotę lutego po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.

7.  W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicieli III Zakonu Paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelie na każdy dzień 2021 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy świętej w cenie 12 zł. Będą także egzemplarze Biblii dla dzieci. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień.

8.  Wizyta duszpasterska:    

U tych rodzin, które wpiszą się na listę chętnych do przyjęcia księdza lub bezpośrednio zaproszą go do swego domu:

3. 02. – środa – Nowe Osiedle – od godz. 15.00

4. 02. – czwartek – Zamłynie – od godz. 15.00

5. 02. – piątek –  Dąbie, Bace, Koźle – od godz. 13.00

6. 02. – sobota – Marcówka –  Janikówka – od godz. 8.00

Opublikowano: 31 stycznia 2021

      O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

                                       24.  I   2021 r.

                                3 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 16.00. W Marcówce o g. 10.15.

Nieszpory o godz. 15.30.

2.  Decyzją Ojca Świętego Franciszka 3 Niedziela Zwykła jest obchodzona jako Niedziele Słowa Bożego

3.  Różaniec odmawiają kobiety z róży 7-mej, w przyszła niedzielę z 8-mej. 

4.  Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek –  święto nawrócenia św. Pawła Apostoła

We wtorek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

W czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora

                      Kościoła

5.  W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 40-godzinne nabożeństwo, jako przygotowanie do Wielkiego Postu.

Proponowany porządek adoracji w przyszłą niedzielę:

do godz. 13.00 – mieszkańcy Zarębek, Osiedli za Skawą, Za kościołem,           ul. Cmentarnej

od 13.00 do 14.00 – ul. Ks. Kobyłeckiego, Zamłynie, Nowe Osiedle, Krakowska

od 14.00 do 15.00 –  ul. Mickiewicza, Słowackiego, Krasińskiego, Koniec, Piła

od 15.00 do 16.00 – ul. Kolejowa, Kościelna, Za plebanią, Rynek

6.  Wizyta duszpasterska:    

U tych rodzin, które wpiszą się na listę chętnych do przyjęcia księdza lub bezpośrednio zaproszą go do swego domu:

25. 01.  poniedziałek – Za plebanią – od godz. 14.00

26. 01.  wtorek – ul Cmentarna – od godz. 14.00

27. 01.  środa – ul. Kolejowa  prawa strona od Rynku – od godz. 15.00

28. 01.  czwartek – ul. Kolejowa lewa strona od Rynku – od godz. 15.00

29. 01. piątek – ul Krakowska całość, początek od Rynku prawą stroną

                 i z powrotem drugą stroną do Delikatesów Centrum – od godz. 13.30.

30. 01.  sobota – Marcówka – Zarębek (całość) – od godz.. 8.00

Opublikowano: 25 stycznia 2021

Ogłoszenia na 2 Niedzielę zwykłą

       O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

                                         17. I  2021 r.

                                   2 Niedziela Zwykła

1.    Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 16.00. Msza św. w Marcówce  o godz. 10.15. Nieszpory o godz. 15.30.

2.   Różaniec odmawiają kobiety z róży 6-tej, w przyszłą niedzielę z 7-mej.

3.  Kalendarz liturgiczny :

We wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

W czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy       

4.  W dniach od 18 do 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.                                     

5.  Coroczne odwiedziny duszpasterskie zwane u nas kolędą są związane     z błogosławieństwem kapłana dla rodziny i każdego parafianina w miejscu zamieszkania oraz rozmową o problemach i sukcesach, o tym co niepokoi i cieszy parafian. W tym roku ze względu na epidemię wiele rodzin obawia się  o swoje zdrowie i w związku z tym wizyta duszpasterska  jest utrudniona. Niektórzy parafianie pytają jednak o kolędę  i wyrażają swoje pragnienie zaproszenia kapłana do swojego domu.    Od poniedziałku 18 stycznia będzie taka możliwość. Mając na uwadze panującą sytuację, a także opierając się na doświadczeniach innych parafii, proponujemy następujące rozwiązanie:                                                                                         Z tradycyjną kolędą w tym roku uda się jedynie Ksiądz Wikary wraz z Panem Organistą.  Od dzisiaj w przedsionku kościoła pozostawione będą listy, na których każdy zainteresowany wizytą duszpasterską w tym roku, będzie mógł wyrazić chęć przyjęcia kolędy. Bardzo prosimy, aby na listę wpisywały się jedynie osoby mieszkające na ulicach czy osiedlach wyznaczonych w danym tygodniu.  Każda ulica będzie miała odpowiednio podpisaną kartkę, na której należy wpisać: nazwisko, numer domu i ulicę.   Jeśli gospodarze z jakiegoś powodu nie wpisali się na listę, a jednak będą chcieli przyjąć kolędę, wyrażeniem takiej woli będzie wyjście przed dom i zaproszenia księdza osobiście do domu.Będzie istniała również możliwość krótkiej modlitwy przed domem, z zachowaniem odpowiedniej odległości.      Bardzo prosimy o zrozumienie, a także my rozumiemy obawy wielu z Was, stąd właśnie taka a nie inna forma tegorocznych odwiedzin. Prosimy, aby osoby mające obawy przed zarażeniem nie czuły przymusu przyjęcia księdza „po kolędzie” , jest to wizyta dobrowolna.

Opublikowano: 18 stycznia 2021

Dyspensa

„Ponieważ nie wszyscy wierni, mimo gorącego pragnienia,
będą mogli brać udział we Mszy Świętej w niedzielę oraz w innych
dniach nakazanych, na podstawie kan. 87 /1 Kodeksu Prawa Kanonicznego
udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa
we Mszy Świętej. (kan. 1247 KPK) dla wszystkich wiernych.
Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym                                                                          nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.”

+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

Opublikowano: 18 października 2020