Ogłoszenia

Ogłoszenia na 34 Niedzielę Zwykłą – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

 

34 Niedziela Zwykła – 22. XI  2020 r.

                     UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA     

                                 KRÓLA  WSZECHŚWIATA

 

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 16.00. Nieszpory o g. 15.30.

Msza św. w Marcówce o godz. 10.15.                                                                                                                                                    Dziś przypada również  – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki organistów i muzyki kościelnej. Panu Dawidowi życzymy z tej okazji zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętej Patronki.

 

 1. Różaniec odmawiają kobiety z Róży 11-tej. w przyszłą niedzielę z 12-tej.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

We wtorek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera

i towarzyszy

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny. Adwent jest czasem radosnego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.

 

 1. Od pierwszej niedzieli Adwentu przed ołtarzem zostaje umieszczony wieniec adwentowy z umieszczonymi na nim czterema świecami zapalanymi w kolejne niedziele tego okresu. Jest to wyraz naszego czuwania i przygotowywania się na przyjście Mesjasza, który jest Światłem świata. Coraz częściej wieńce adwentowe pojawiają się także w naszych domach jako dekoracja, która przypomina nam o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia i konieczności przygotowania naszych serc na spotkanie z przychodzącym Zbawicielem.

W I Niedzielę Adwentu po każdej Mszy świętej będzie obrzęd poświęcenia tych wieńców.

Opublikowano: 22 listopada 2020

Ogłoszenia na 33 Niedzielę Zwykłą

        O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

                                

                                33 Niedziela Zwykła

15  XI  2020 r.

 

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 16.00. Nieszpory o godz. 15.30.                                                                    W Marcówce Msza św. o godz. 10.15.

Dzisiaj Kościół na całym świecie przeżywa III  Dzień Ubogich.

 

 1. Różaniec odmawiają kobiety z róży 10-tej., w przyszłą niedzielę z 11-tej.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

We wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

W środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

W czwartek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

W piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

Jest to trzeci piątek  listopada. Po Mszy św. wieczornej koronka do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę  – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

 

 1. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla

Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.

Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. We wtorek 17 listopada przypada VII rocznica śmierci Ks. prał. Józefa Ptaka, wieloletniego proboszcza parafii Zembrzyce. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
Opublikowano: 14 listopada 2020

Ogłoszenia na 32 Niedzielę Zwykłą

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

 

 1. XI. 2020 r. – 32 Niedziela Zwykła

           

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 16.00. Nieszpory o godz. 15.30. Msza św. w Marcówce o 10.15.

 

 1. Różaniec odmawiają kobiety z róży 9-tej, w przyszłą niedzielę z 10-tej.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek  – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

We wtorek – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

W środę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

W czwartek  – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

W piątek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka

i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

 

 1. W środę 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości.

O godz. 8.30 będzie Msza św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do modlitwy

za Ojczyznę w tych trudnych czasach, gdy niektórzy Polacy przestali zabiegać   o jej dobro, odnosić się z szacunkiem do bohaterstwa wielu naszych rodaków poświęcających swe życie, byśmy mogli żyć w wolnej Polsce, do jej chrześcijańskich korzeni i wartości patriotycznych. Po Mszy odśpiewamy hymn narodowy.

 

 1. W piątek 13 listopada, będziemy się modlili za naszych zmarłych przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy św. wieczornej odmówimy różaniec za zmarłych.  Ze względu na sytuację epidemiczną i obowiązujące w związku z tym przepisy, nie będzie tradycyjnej procesji ze zniczami na cmentarz, ale zachęcamy do nawiedzania go indywidualnie i modlitwy nad grobami swoich bliskich.

 

 1. Od 7 listopada obowiązują nowe przepisy dotyczące ilości wiernych mogących uczestniczyć w nabożeństwach. Ponieważ wewnątrz świątyni może być jedna osoba na 15m2 powierzchni, w naszym kościele może uczestniczyć

na jednej Mszy św. 35 osób. Muszą one zachować odległość  nie mniejszą niż 1,5 m.

Opublikowano: 8 listopada 2020

Ogłoszenia na 31 Niedzielę Zwykłą – Uroczystość Wszystkich Świętych

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

 

 1.    XI. 2020 r. –  31 Niedziela Zwykła

           UROCZYSTOŚĆ  WSZYSTKICH  ŚWIĘTYCH

 

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 14.00. Wszystkie Msze św. będą odprawione w kościele. Po popołudniowej Mszy ze względu na zamknięcie cmentarzy w kościele wypominki z modlitwami za zmarłych.

Msza św. w Marcówce o 10.15.

 1. Różaniec odmawiają niewiasty z róży 8-mej, w przyszłą niedzielę z 9-tej.

 

 1. Prosimy o zachowanie porządku na całym cmentarzu. Do kontenera wrzucamy tylko odpady z porządkowanych grobów, plastikowe i szklane znicze i wkłady, wieńce z sztucznych kwiatów. Nie wrzucajmy ziemi i zwiędniętych kwiatów czy trawy. Na to jest wykopany na cmentarzu dół. Zakazane jest przynoszenie czy przywożenie śmieci spoza cmentarza. Informujemy, że obiekt jest monitorowany i niedostosowanie się do tych przepisów będzie podlegać karze.

 

 1. W poprzednich latach w Ur. Wszystkich Świętych przy wejściach na cmentarz przedstawiciele Rady Duszpasterskiej zbierali do puszek ofiary, które wraz ze złożonymi na tacę w czasie Mszy św. były przeznaczone na utrzymanie cmentarza, wywóz śmieci i remonty na cmentarzu. Ze względu na sytuację epidemiczną w tym roku taka forma zbierania ofiar jest niemożliwa, natomiast koszta wywozu śmieci z cmentarza są jeszcze większe. Zarówno parafianie jak   i przyjezdni goście, których zmarli krewni są pochowani na naszym cmentarzu powinni uczestniczyć  w kosztach utrzymania cmentarza. Dlatego za głównym wejściem na cmentarz będzie umieszczona skarbona do której prosimy składać ofiary na ten cel. W dniach zamknięcia cmentarza skarbona będzie wewnątrz kościoła.
 2. Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.                                                Msze św. o godz. 6.30 i 17.00. Po Mszy św. modlitwy za zmarłych    z wypominkami.                                                    Msza św. w Marcówce o godz. 16.00

W środę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

W I piątek Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 17.00.

Spowiedź przed I piątkiem pół godz. przed mszą św. wieczorną.                                                                                               W Marcówce Msza św. w I piątek o godz. 16.00 Spowiedź od godz. 15.30.                                                                          W I sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.

Opublikowano: 30 października 2020

Ogłoszenia na 30 niedzielę Zwykłą – Rocznica Poświęcenia Kościoła

     O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

 

 

25   X  2020 r. – 30 Niedziela Zwykła
Rocznica Poświęcenia Kościoła

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 16.00. O godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe.   Msza św. w Marcówce o godz. 10.15.

 

 1. Różaniec odmawiają kobiety z róży 7-mej, w przyszłą niedzielę z 8-mej.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

W środę – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

W sobotę ostatnie nabożeństwo różańcowe.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przed południem jak zwykle – o godz. 7.00, 9.00 i 11.30. W Marcówce o 10.15.

Na Mszach św. przed południem oddajemy cześć wszystkim świętym, a więc tym, którzy już osiągnęli chwałę nieba. Po południu Msza św. o godz. 14.00. Będziemy się modlili za wszystkich naszych zmarłych. Czy będzie ona zgodnie z tradycją na cmentarzu czy w kościele będzie zależało od rozwoju sytuacji i dlatego ostateczna decyzja będzie podjęta i ogłoszona w przyszłą niedzielę.

4. Spowiedź św. przed Ur. Wszystkich Świętych i pierwszym piątkiem listopada pół godz. przed nabożeństwem różańcowym  i  Mszą św. wieczorną   z wyjątkiem środy. Do spowiedzi można przystąpić tak jak przed Wielkanocą    w zakrystii.

W Marcówce spowiedź przed Ur. Wszystkich Świętych w środę od g. 15.00 do 16.00.        

             

 1. W poprzednich latach w Ur. Wszystkich Świętych przy wejściach na cmentarz przedstawiciele Rady Duszpasterskiej zbierali do puszek ofiary, które wraz ze złożonymi na tacę w czasie Mszy św. były przeznaczone na utrzymanie cmentarza, wywóz śmieci i remonty na cmentarzu. Ze względu na sytuację epidemiczną w tym roku taka forma zbierania ofiar jest niemożliwa, natomiast koszta wywozu śmieci z cmentarza są jeszcze większe. Prawie wszyscy parafianie mają kogoś bliskiego pochowanego na naszym cmentarzu, krewni niektórych zmarłych których ciała tu złożono mieszkają poza naszą parafią         i nawiedzają ich groby z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Zarówno parafianie jak i przyjezdni goście powinni uczestniczyć  w kosztach utrzymania cmentarza. Dlatego od piątku 30 X do poniedziałku 2 XI za głównym wejściem na cmentarz będzie umieszczona skarbona, do której prosimy składać ofiary na ten cel.

Pamiętajmy w tych dniach o zmianie organizacji ruchu na drodze pod cmentarz.

 

 1. Wierni, którzy nawiedzą kościół w Uroczystość Wszystkich Świętychi Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. (tylko 1 raz w ciągu dnia). W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę”, oraz wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. oraz modlitwa wg. intencji Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada można również  uzyskać odpust zupełny ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące nawiedzając pobożnie cmentarz  i modląc się za zmarłych.

 

 1. Prosimy o uporządkowanie wszystkich grobów i zachowanie porządku na całym cmentarzu. Do kontenera wrzucamy tylko odpady z uporządkowanych grobów, plastikowe i szklane, znicze, wkłady, wieńce z sztucznych kwiatów. Nie wrzucajmy ziemi i zwiędniętych kwiatów czy trawy. Na to jest wykopany na cmentarzu dół. Zakazane jest przynoszenie czy przywożenie śmieci spoza cmentarza. Informujemy, że obiekt jest monitorowany i niedostosowanie się do tych przepisów będzie podlegać karze.

 

Opublikowano: 26 października 2020

Dyspensa

„Ponieważ nie wszyscy wierni, mimo gorącego pragnienia,
będą mogli brać udział we Mszy Świętej w niedzielę oraz w innych
dniach nakazanych, na podstawie kan. 87 /1 Kodeksu Prawa Kanonicznego
udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa
we Mszy Świętej. (kan. 1247 KPK) dla wszystkich wiernych.
Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym                                                                          nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.”

+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

Opublikowano: 18 października 2020

Ogłoszenia na 29 Niedzielę Zwykłą

        O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

 

                                       18.  X   2020 r.

                       XXIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 16.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30.  Msza św. w Marcówce o godz. 10.15.
 2. Różaniec odmawiają kobiety z róży 6-tej, w przyszłą niedzielę z 7-mej.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy jeszcze nie znają Chrystusa i o misjonarzach. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają misje materialnie, składając ofiary na ten cel.
 2. Liturgia Tygodnia:

We wtorek  – Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej.

W czwartek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

 

5   Grupa „Pokolenie” przeprasza  za kolejne przełożenie koncertu przygotowanego z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Koncert miał się najpierw odbyć w maju, ze względu na epidemię został przełożony. Niestety, z powodu obecnej sytuacji nie będzie mógł się również odbyć –  tak jak planowaliśmy w dniu wspomnienia św. Jana Pawła Wielkiego.

Mamy nadzieję, że z Bożą pomocą pandemia zostanie przezwyciężona i wtedy uczcimy naszego świętego Rodaka.

 1. W przyszłą niedzielę w kościołach konsekrowanych obchodzona będzie Rocznica Poświęcenia Kościoła. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy”.

 

 1. Dziękujemy mieszkańcom Marcówki, Zarębek k. Skawiec i Zarębek k. Marcówki za przygotowanie ostatniego nabożeństwa fatimskiego, udekorowanie kościoła kwiatami oraz za złożoną ofiarę 2270 zł na kościół. Bóg zapłać! Składamy podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia,  tegorocznych nabożeństw: Siostrom Zakonnym, dzieciom noszącym symboliczny różaniec na procesjach, orkiestrze, P. Organiście, noszącym figurkę Matki Bożej i baldachim, Służbie Liturgicznej oraz wszystkim parafianom, którzy pobożnie w nich uczestniczyli.
 2. Ze względu na ostatnio wydane zarządzenia w związku ze zwiększającą się liczbą zakażeń koronawirusem, ograniczające ilość osób uczestniczących w nabożeństwach do jednej osoby na 7 m2, informujemy, że w naszym kościele będzie mogło przebywać równocześnie 75 osób. Prosimy o zachowanie w ławkach odpowiedniego dystansu i pamiętanie o maseczkach.
Opublikowano: 18 października 2020

Ogłoszenia na 28 Niedzielę Zwykłą

       O G Ł O S Z E N I A   D U  S Z P A S T E R S K I E

 

 1.  X   2020 r.

XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 16.00.                                                                                                       Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30. W Marcówce msza św. o godz. 10.15.

 

 1. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy XIX Dzień Papieski.

W Dniu Papieskim składamy dobrowolne ofiary do puszek przed kościołem na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

 1. Różaniec odmawiają kobiety z Róży 5-tej, w przyszłą niedzielę z 6-tej.

W dni powszednie nabożeństwo różańcowe przed mszą św. wieczorną o godz. 16.30.

 

 1. W poniedziałek 12 października dzieci z klasy III przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone różańce na nabożeństwie różańcowym, a po Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami tych dzieci.

 

 1. We wtorek 13 października ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. Prosimy o jego przygotowanie mieszkańców Marcówki, Zarębek k. Skawiec i Zarębek k. Marcówki. Zapraszamy do licznego udziału  w tym nabożeństwie wszystkich parafian.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera

We wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

W czwartek  – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

W piątek  – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

W sobotę  – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Składka przeznaczona jest na cele misyjne.

 

 1. Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej składamy wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom życzenia błogosławieństwa Bożego w ich trudnej i odpowiedzialnej pracy.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Rady Duszpasterskiej, na które zapraszam wszystkich członków.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

Wypominki można składać po Mszach św. w kancelarii parafialnej.

Bardzo prosimy o wyraźne pisanie na oddzielnych kartkach wypominków rocznych z imionami i nazwiskami najbliższych krewnych i wypominków listopadowych z imionami krewnych i znajomych, za których modlimy się na cmentarzu w Ur. Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym i przez cały listopad. Prosimy, by nie wpisywać na kartce razem z wypominkami intencji mszy św. Zamawiane intencje mszalne muszą zostać wpisane do książki intencji w kancelarii parafialnej.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zwracamy się z prośbą, by przy porządkowaniu grobów zachować czystość i porządek na całym cmentarzu. Trawy, zwiędłe kwiaty proszę wrzucać do wykopanego na ten cel na cmentarzu dołu, natomiast stare znicze, szkło, odpady plastikowe i inne odpady do kontenera. Prosimy też, by nie przesadzać z ilością zniczy umieszczanych na grobach z okazji Ur. Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Zbawienie duszy nie zależy od ilości zapalonych zniczy, groby

całe pokryte zniczami wyglądają nieestetycznie a parafia musi ponosić ogromne koszty związane z wywożeniem śmieci z cmentarza.

Opublikowano: 11 października 2020

Ogłoszenia na 27 Niedzielę Zwykłą

       O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

4.   X   2020 r.

                      XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30. Po Mszy św. wieczornej, która dzisiaj jest wyjątkowo o godz. 15.00 procesja Eucharystyczna do pięciu ołtarzy. W czasie procesji odmówimy różaniec.  Przyjdźmy licznie na to nabożeństwo.

          Msza św. w Marcówce o godz. 10.15.

 

 1. Różaniec odmawia 4-ta Róża kobiet, w przyszłą niedzielę z 5-ta.

 

 1. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30, po nim Msza św.

 

 1. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

W poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

W środę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej

W piątek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

 

 1. W niedzielę 11. X w całej Polsce będziemy obchodzić XX Dzień Papieski.

W tym dniu składamy dobrowolne ofiary do puszek przed kościołem na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja, której celem jest niesienie pomocy materialnej w kształceniu zdolnych uczniów i studentów         z niezamożnych rodzin z małych miejscowości całej Polski, powstała i działa jako „żywy pomnik” wdzięczności dla św. Jana Pawła II.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej planowane jest spotkanie Rady Duszpasterskiej.

 

 1. Różaniec dla kandydatów do sakramentu bierzmowania – uczniów klas VII, VIII i I szkół średnich będzie w piątek o godz. 16.30. Po Mszy św. rozdanie indeksów.

 

 1. Wyjazd na pielgrzymkę w sobotę o godz. 6.00.

 

Opublikowano: 4 października 2020

Ogłoszenia na 26 Niedzielę Zwykłą

     O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

 

                                      27   IX  2020 r.

                       XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

                                                                                  

1.  Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 18.00. Nieszpory o godz. 17.30.  Msza św. w Marcówce o godz. 10.15.

2.  Różaniec odmawiają kobiety z róży 3-ciej, w przyszłą niedzielę z 4-tej.

3. Liturgia Tygodnia:

W poniedziałek  – wspomnienie św. Wacława, męczennika

We wtorek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

W środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

W czwartek – wspomnienie  św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy

i doktora  Kościoła

W piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

 1. Od czwartku 1 października msze św. w dni powszednie będą  wg. zimowego porządku: rano o g. 6.30 a wieczorem o godz. 17.00.  Nabożeństwo różańcowe będzie przed Mszą wieczorną – o godz. 16.30.

W niedziele października nabożeństwo różańcowe będzie przed Mszą św. wieczorną o godz. 15.30.

Od drugiej niedzieli października (11 X) do ostatniej Wielkiego Postu Msze św. wieczorne w niedziele będą odprawiane o godz. 16.00.

 1. W przyszłą niedzielę 4 X wyjątkowo Msza św. wieczorna będzie o g. 15.00, po niej procesja do pięciu ołtarzy w czasie której odmówimy różaniec. Proszę o przygotowanie ołtarzy:

I – przedstawicieli Żywego Różańca – 4 Róża Kobiet                                                                                                                        II – Rodzina bł.  Edmunda Bojanowskiego                                                                                                                                        III – Grupę Modlitewną św. Ojca Pio                                                                                                                                                IV – młodzież                                                                                                                                                                                            V – w kościele                                                                                                                                                                                                  5.  Przychodźmy licznie na wspólny różaniec do kościoła, aby modlić się o pokój na świecie w intencji rodzin, Ojczyzny, Kościoła, misji przezwyciężenia pandemii i innych, oraz naszych osobistych.  Dzieci zachęcamy, by – w miarę możliwości – nawet codziennie przychodziły na Różaniec. Za udział w nabożeństwie różańcowym można zyskać odpust zupełny.

 1. W I piątek miesiąca października Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00.  Spowiedź codziennie pół godziny przed mszą św. wieczorną      a w czwartek od godz. 16.00.

W Marcówce w I piątek Msza św. o godz. 16.00, spowiedź od godz. 15.00.

 1. W I sobotę po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.
 2. Księdzu Michałowi z okazji przypadających we wtorek imienin składamy serdeczne życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego, zadowolenia z owocnej pracy w Zembrzycach oraz opieki Świętego Patrona.

 

Opublikowano: 29 września 2020