II NIEDZIELA ADWENTU
05 grudnia 2021

1. O 15.30 nieszpory adwentowe. Różaniec odmawiają kobiety z Róży Dwunastej a w przyszłą niedzielę z Pierwszej. Za tydzień po Mszy o 9.00 konferencja dla RóżRóżańcowych.
  2. Kalendarz Liturgiczny:
    *W poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja – biskupa. Naśladujmy go w dobrych niespodziankach.
    *We wtorek wspomnienie Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
    *W środę– Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św.
    o godz. 6.30, 9.00 i 17.00 połączona z poświęceniem medalików dla dzieci z klasy trzeciej.
    W Marcówce Msza o godz 16.00. Podczas Eucharystii dokonamy zawierzenia Kościoła i
    Ojczyzny św. Józefowi u końca roku poświęconego Jego Osobie.
    Od 12.00 do 13.00 – Godzina łaski. Wówczas kościół będzie otwarty dla chcącychpomodlić się.
  3. Dzisiaj w całej Polsce modlimy się w intencji Kościoła na Wschodzie; zbiórka na ten cel będzie za tydzień po Mszach Świętych.
  4. Przypominamy o świecach Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom- „Caritas”, które zapalimy na wigilijnym stole. W rozprowadzanie włączyli się członkowie Szkolnego Koła Caritas. Będą stać przy głównym wejściu.
  5. Statut Rady Duszpasterskiej w naszej Archidiecezji przewiduje jej zmianę wraz z objęciem urzędu przez nowego proboszcza. W jej skład połowa wchodzi w ramach wyborów dokonywanych przez ogół parafian. Dlatego przez najbliższe dwa tygodnie będzie można zgłaszać swoją kandydaturę lub czyjąś – za zgodą zainteresowanego. Karty zgłoszeń są do pobrania ze stolika w przedsionku kościoła. Będzie je można do wrzucać do urny usytuowanej obok półki z prasą. Ilość zgłoszeń zadecyduje albo o włączeniu kandydatów do Rady albo będzie krokiem do kolejnego wyboru. Można też osobiście w tej sprawie pojawić się.
  6. Siostry Służebniczki rozprowadzają opłatki wigilijne dla każdej rodziny w przedsionku kościoła lub zakrystii. Składane ofiary są wyrazem naszej wdzięczności za ich pracę w parafii.
  7. Polecamy nabywanie i czytanie czasopism religijnych. Tygodnik Niedziela od dzisiaj kosztuje 8 zł.