IV NIEDZIELA ADWENTU
19 grudnia 2021

1. Dziś Różaniec odmawiają Panie z Róży Pierwszej, w przyszłą niedzielę z Drugiej. *O godz. 17.00 śpiew uroczystego Akatystu ku czci Matki Bożej zakorzenionego w tradycji chrześcijańskiej Wschodu. Z tej racji nie będzie nieszporów.
    *W ubiegłą niedzielę składka na potrzeby Kościoła na Wschodzie wyniosła z całej parafii 1190 zł. Bóg zapłać.
  2. Roraty w tym tygodniu codziennie rano a dla dzieci w poniedziałek o 17.00
  3. Przed świętami możliwość skorzystania ze spowiedzi w czasie rannych rorat a wieczorem od 16.30. Ponadto w poniedziałek na 16.00 zapraszamy do spowiedzi dzieci z kl 4-6 – jeśli jeszcze nie były. Rozpoczniemy ją wspólnym nabożeństwem.
    *W Wigilię będziemy spowiadać po roratach do godz. 8.00
  4. Wigilia Bożego Narodzenia w piątek. Zasiadając do Wieczerzy Wigilijnej przeżyjmy. Ten Wieczór i Święta Bożego Narodzenia po chrześcijańsku, zachowując ich religijny i rodzinny charakter, pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje wigilijne; rozpocznijmy Wieczerzę od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa. Po dzieleniu się opłatkiem i spożyciu posiłku śpiewajmy kolędy.
    *Są jeszcze do nabycia świece wigilijne, które powinny być zapalone w czasie Wieczerzy.
  5. O północy rozpocznie się Pasterka, którą poprzedzi krótka modlitwa na zakończenie nowenny do Dzieciątka Jezus. (W Marcówce Pasterka o g. 22.00). Zapraszamy do Świętowania Tajemnicy Narodzenia Pańskiego w tej nietypowej porze.
    *Składka na Pasterce przeznaczona jest na fundusz ratowania życia SOS.
  6. W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. według porządku
    niedzielnego; o godz. 15.30 uroczyste nieszpory. ( W Marcówce Msza św. o godz. 10.15)
  7. Drugi dzień Świąt wspomnienie pierwszego męczennika, św. Szczepana i jednocześnie
    Niedziela Świętej Rodziny. Na każdej Mszy świętej będzie obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich a po Eucharystii o 9.00 i 11.30 (oraz w Marcówce o 10.15) będzie można podejść rodzinami po indywidualne błogosławieństwo. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
    7.Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej a w ogłoszeniach zostanie dodany w następną niedzielę. Wiedząc o złożonym kontekście podyktowanym pandemią zostawiamy wybór przyjęcia wizyty duszpasterskiej domownikom.
    8.W ubiegłym tygodniu zakończono prace związane z monitoringiem terenu wokół kościoła i podwórka plebanii.
  8. Proszono o ogłoszenie:
    Rada Rodziców, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu Szkół w Zembrzycach zapraszają na Kiermasz przedświąteczny w dniu 22 grudnia środa od godziny 8.00 na Hali Sportowej. Do nabycia ozdoby świąteczne, stroiki, produkty.