IV NIEDZIELA ZWYKŁA

30 stycznia 2022

1. Dziś 4 niedziela zwykła:

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Siódmej a w przyszłą niedzielę z Ósmej.

*podczas Mszy o godz. 9.00 i po Eucharystii koncert w wykonaniu orkiestry OSP Rytm

* Po południu o 15.00 Wspólne kolędowanie.

w poniedziałek 31 stycznia po Mszy wieczornej ok. 17.30 grupa Pokolenie zaprasza na pożegnanie żłóbka kolędą.

Doceńmy obecnością zaangażowanie różnych środowisk, za których aktywność z serca dziękujemy..

2.  Kalendarz liturgiczny :

*W środę  Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.  Marcówce o godz. 16.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic.

*W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy się modlić za zgromadzenia zakonne oraz dziękować za powołanie s. Klaudyny Pindel – naszej parafianki z Marcówki –  dziś składającej profesję wieczystą w Sanktuarium w Łagiewnikach.

*Siostrom Służebniczkom pracującym w naszej parafii składamy serdeczne życzenia zdrowia i wszelkich łask potrzebnych w wypełnianiu ich powołania, zadowolenia z pełnionej służby oraz nowych powołań do Zgromadzenia.

*Składka w Święto Ofiarowania Pańskiego jest przeznaczona na pomoc zakonom kontemplacyjnym.

*W czwartek- wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika; po Mszach błogosławienie świecami osób chorych na gardło i poświęcenie jabłek

*W sobotę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; po Mszach poświęcenie chleba.

Po Mszy wieczornej adoracja z racji I soboty miesiąca do godz. 19.00. Prowadzi Rodzina bł. Edmunda.

3.  W pierwszy piątek lutego Msze  św. jak zwykle o 6.30 i 17.00  ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Spowiedź św. przed I piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną a w czwartek od godz. 16.00. Spowiedź w Marcówce w piątek od godz. 15.15, Msza św. o godz. 16.00.

4. Intencje na II półrocze będą przyjmowane od poniedziałku – 1 lutego.

5. W I niedzielę miesiąca, za tydzień, będzie składka na pokrycie ogrzewania kościoła a rachunek może sięgnąć kilkunastu tysięcy złotych. Przypominamy też, że darowiznę na rzecz Kościoła można odpisywać od podatku.

6. Zapraszamy na dwa pielgrzymkowe wyjazdy: do Budapesztu w terminie 22-24 kwietnia w cenie 660 zł  oraz do Grecji w terminie 6-15 czerwca w cenie 1150zł i 300eu. Program wyjazdów od odebrania w kancelarii lub na stronie internetowej. Zapisy u ks. Michała.