V NIEDZIELA ZWYKŁA
6 lutego 2022

1. Dziś zamiast kazania wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu.

– Różaniec odmawiają Panie z Róży Ósmej a w przyszłą niedzielę z Dziewiątej.

– o 15.30 nieszpory

– Dziękujemy wszystkim angażującym się w tym tygodniu w prace na rzecz parafii przez usunięcie dekoracji bożonarodzeniowej, odśnieżanie: młodzieży, starszym i Siostrom. Także wszystkim grającym i śpiewającym w okresie Bożego Narodzenia

2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

– w czwartek św. Scholastyki, dziewicy

– w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. To także 30 Światowy Dzień Chorego, który w naszej parafii przeniesiemy na sobotę, 12 lutego. Z tej okazji zapraszamy wszystkim pragnących przeżyć sakrament pokuty czy namaszczenia chorych połączony z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Spowiedź od godz. 9.00. Około 9.15 Msza święta. Prosimy o umożliwienie starszym, czy niepełnosprawnym dotarcie do kościoła. Zapraszamy także sprawujących opiekę nad nimi.

3. W piątek także

– o 16.45 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio /w kaplicy garbarskiej można zostawiać intencje/

– O 17.00 Msza a po niej kolejne spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii

4. Kandydatom do bierzmowania przypominamy o wznowieniu spotkań według podziału na grupy; w poniedziałek o 15.00 i 16.00 a we wtorek o 16.30 i 17.30

5.W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 40-godzinne nabożeństwo, jako przygotowanie do Wielkiego Postu.

Proponowany porządek adoracji w przyszłą niedzielę:

Po Mszy o 11.30 do godz. 13.00 – Zarębki, Kolejowa, Rynek, Kościelna

Od 13.00 do 14.00 – ul. Mickiewicza, Słowackiego, Krasińskiego, Koniec, Piła

Od 14.00 do 15.00 – ul. Ks. Kobyłeckiego, Zamłynie, Nowe Osiedle, Krakowska

Od 15.00 do 16.00 – Osiedla za Skawą, Za kościołem, Cmentarna, Za plebanią

6. Przez naszą Archidiecezję dokonuje się peregrynacja Ikony Świętej Rodziny. W naszym dekanacie będzie pod koniec miesiąca. Zostaliśmy zaproszeni jako wspólnota parafialna przez Księdza Dziekana w piątek, 25 lutego do Tarnawy Dolnej. O 11.00 Msza święta; po niej wspólna i indywidualna adoracja do godziny 13.00.

7. Proszono by ogłosić:

W ubiegłą niedzielę podczas kwesty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zembrzycach i w Marcówce zebrano kwotę 6609 zł 21 groszy. Organizatorzy kwesty składają bardzo serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom.