II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13 MARCA 2022

1. Dziś:
    *Różaniec odmawiają Panie z Róży Drugiej a w przyszłą niedzielę z Trzeciej.
    *Droga Krzyżowa po Mszy o 9.00.
    *dziś także przypada 9 rocznica wyboru papieża Franciszka – polecajmy o Bogu w modlitwie.
  2. O godz. 15.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Połóżmy nacisk na uczestnictwo w tym tradycyjnym, polskim nabożeństwie, które nas skłania do rozważania Męki Pana Jezusa.
    3.Droga Krzyżowa w najbliższy piątek o 16.15 i 19.00. Ta późniejsza w int. mężczyzn w przededniu Uroczystości św. Józefa – zachęcamy panów by zgłaszali się do czytania rozważań; można to także zrobić przez formularz kontaktowy – link podany jest na stronie parafii.
  3. Codziennie rano w naszym kościele śpiewane są Godzinki o Męce Pańskiej. W tym tygodniu pojawią się też teksty z większymi literami; będą do użytku wewnętrznego.
  4. W sobotę Uroczystość Świętego Józefa. Z tego względu o 9.00 dodatkowa Msza św. przy ołtarzu temu Świętemu dedykowanym połączona z oddaniem się w opiekę św. Józefowi.
  5. Bóg zapłać wszystkim angażującym się w przyjmowanie osób dotkniętych wojną; rodzinom przyjmującym jak i wspomagającym przez zbiórki darów, ich dostarczanie. Dla ułatwienia niesienia pomocy warto zapytać w Centrum Kultury i Czytelnictwa o bieżące zapotrzebowanie. Tam też będą dostarczane 2 razy w tygodniu listy z pilnymi potrzebami opracowanymi przez rodziny udzielające gościny. Obsługą w wymianie informacji pomagają seminarzyści Roku propedeutycznego z Totus Tuus. Najczęściej potrzebnymi są środki czystości, proszki i płyny do prania, artykuły spożywcze hermetycznie pakowane.
  6. Mieszkający wśród nas Ukraińcy są najczęściej prawosławnego wyznania a więc należą do rodziny chrześcijańskiej. Jeżeli potrzebują spotkać się na wspólnej modlitwie w ich języku, to taką proponowaną porą byłaby godzina 14.00 w niedzielę w naszym kościele parafialnym. Zapraszamy ich także na nasze nabożeństwa.
  7. Codziennie adoracja Najświętszego Sakramentu o 16.30 z wyjątkiem czwartku gdy jest po Mszy i piątku – z racji Drogi Krzyżowej.
    9.W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy wieczornej.
    10.W najbliższą sobotę o 14.00 planowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Myślenic. Koszt przejazdu 25 zł + dobrowolna ofiara za udział w spektaklu. Jest zarezerwowane 40 miejsc. Zapisy w zakrystii albo kancelarii.