III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
20 MARCA 2022

1. Dziś:
    *Różaniec odmawiają Panie z Róży Trzeciej a w przyszłą niedzielę z Czwartej.
    *Droga Krzyżowa po Mszy o 9.00.
  2. godz. 15.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
  3. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek o 16.15 i 19.00. Ta późniejsza w int. Małżeństw i rodzin. zachęcamy małżonków do przeczytania jednego rozważania we dwoje. Można zgłosić swój udział m.in. przez formularz kontaktowy – link podany jest na stronie parafii.
  4. Przychodząc z pomocą organizacji Caritas możemy dokonać odpisu 1 % od podatku (ulotki są w przedsionku kościoła) oraz nabywając Baranki wielkanocne i paschaliki wyłożone na środku kościoła za ławkami.
  5. Dziej się wiele dobra dzięki gościnności udzielanej rodzinom ukraińskim. Na obecnym etapie kontaktując się z Centrum Kultury i Czytelnictwa można najbardziej adekwatnie pomagać. Uruchomiona została także jest strona na facebooku Zembrzyce pomagają Ukrainie, na której zostawiane są informacje dotyczące bieżących potrzeb.
  7. w piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego a zarazem Dzień Świętości Życia. To okazja do przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Formularze są do wzięcia ze stolika w przedsionku kościoła. Ich złożenie będzie miało miejsce na Mszy o 17.00 oraz po Drodze Krzyżowej o 19.00. W tym Dniu Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Zostanie on odczytany w naszej parafii podczas Mszy wieczornej. Arcybiskup zaprasza na dwa powyższe wydarzenia do Krakowa: 0 16.30 Msza z odczytaniem Aktu oddania Niepokalanej o 16.30 w katedrze na Wawelu a wydarzenie duchowej adopcji o 19.00 w sanktuarium w Łagiewnikach.
    W Marcówce Msza o 15.30 i następnie Droga Krzyżowa.
  8. W przyszłą niedzielę o 17.00 zebranie Rady Parafialnej na plebanii.
    Proszono by ogłosić:
    Zarząd Spółki Uprawnionych Właścicieli Wsi Zembrzyce serdecznie zaprasza wszystkich Członków Spółki na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które odbędzie się w budynku Spółki Zembrzyce, Rynek w dniu 24 marca 2022; Termin I: 15.30; termin II ; 16.00