IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA

8 maja 2022

1. Dziś IV Niedziela wielkanocna rozpoczynająca 59 Tydzień modlitw o powołania do służby Bogu. W czasie nabożeństw majowych będziemy słuchać czytanych świadectw o powołaniu i modlić się by w naszej parafii rodziły się nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. W czwartek zaś na początku adoracji wieczornej szczególnie zaakcentujemy tą prośbę.
    *Różaniec dziś odmawiają Panie z Róży Dziesiątej a w przyszłą niedzielę Jedenastej
  2. Bóg zapłać za włączanie się w czytanie Słowa Bożego w Tygodniu biblijnym. Także za pracę wykonywane przy parafii p. Żmudce, p. Pawłowi oraz współpracownikom za szereg prac podjętych na cmentarzu i sprzątaniu parkingu przy ul. Kolejowej.
  • jutro przeniesiona z 8 maja liturgiczna Uroczystość ku czci św. Stanisława BM Możemy przybliżyć sobie postać tego Świętego biorąc udział w pielgrzymce do Szczepanowa 28 maja. Wyjazd o 7.00 Wtedy nawiedzimy też sanktuarium Matki Bożej w Pasierbcu k/Limanowej. Koszt przejazdu – 50 zł. W przypadku dzieci w wieku szkolnym – 25 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  • w sobotę święto św. Macieja, apostoła
  • 4.W najbliższy piątek:
  • pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, do którego przygotowania prosimy mieszkańców z ul. Koniec, Piła, Za plebanią, Kościelna. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego o 17.30.
  • ponadto spowiedź dla dzieci komunijnych; o 16.00 nabożeństwo pokutne połączone z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych; potem spowiedź dla dzieci i ich rodzin.
    5.Za tydzień o 11.30 Msza Pierwszokomunijna; duże ławki od przodu do stolika z czasopismami będą zarezerwowane wtedy dla najbliższej rodziny dzieci. Osoby niezwiązane z uroczystością proszone są o przyjście na inną Mszę;
    6.Dnia 11 czerwca przybędzie do parafii Piesza pielgrzymka z parafii CIĘCINA podążająca do Kalwarii Z. Zarząd pielgrzymki prosi o nocleg dla ok 100 osób. W zakrystii będzie lista osób chcących przyjąć na jeden nocleg z 11 na 12 czerwca.
  • 7.Podejmujmy czasopisma religijne by wzmacniać horyzonty myślowe naszej wiary. Do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny .
  • 8. Wybiegając w przyszłość informujemy o następujących wydarzeniach:
  • 22 maja o 11.30 Rocznica I Komunii. Spowiedź 20 maja od 17.00
  • 3 czerwca planowana jest po parafii tzw Droga Światła czyli 14 tajemnic paschalnych zapoczątkowanych przez Zmartwychwstanie. Początek o 20.00 w kaplicy w Marcówce. Przejcie następnie górą i zejście obok Ośrodka Totus Tuus. Trasa liczy 3,5 km. Zakończenie w kościele. Pełna lista Stacji Drogi Światła na stronie parafii.
  • 4 czerwca – czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego połączone ze śpiewem Akatystu
  • 5 czerwca Jubileusz 25 i 50 lecia małżeństw na Mszy św. o godz. 9.00