VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

22 maja 2022

1. Dziś różaniec dziś odmawiają Panie z Róży Dwunastej w przyszłą niedzielęPierwszej. Po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych
    *nabożeństwo majowe o 17.30 i wciągu tygodnia również
  2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. dawniej Dni krzyżowe, w
    których szczególnie modlimy się o urodzaje i za kraje głodujące. Będą miałynastępujący porządek: 17.30 – procesja wokół kościoła, następnie Msza świętaok. 17.45 i nabożeństwo majowe.
    *we wtorek wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki wiernych
  • w czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza
  • następna niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
  1. Wyjazd na pielgrzymkę do Szczepanowa i Pasierbca w sobotę o 7.00.
  2. Wszystkim Mamom, z okazji zbliżającego się Dnia Matki życzymy radości z powołania macierzyńskiego; sprostania wielu wyzwaniom, wdzięczności ze strony dzieci, zdrowia i serca mocnego wiarą. Zmarłe matki polecamy miłosierdziu Bożemu.
  3. W piątek najbliższy piątek zaległe nabożeństwo do Ojca Pio. Do skrzynki w Kaplicy garbarskiej można składać intencje odczytywane podczas nabożeństwa.
  4. W Ośrodku Totus Tuus od dziś do piątku przeżywać będą rekolekcje diakoni, którzy w sobotę w katedrze na Wawelu przyjmą święcenia kapłańskie. Otoczmy Ich codzienną modlitwą. Młodych mężczyzn, pragnących wkroczyć na drogęformującą do kapłaństwa, Ksiądz arcybiskup Marek zaprasza do zapisywania siędo Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w Krakowieprzy ul. Podzamcze . Więcej szczegółów na stronie www.seminarium-krakow.
  5. Ksiądz Arcybiskup zaprasza na uroczystą Mszę św. 6 czerwca na godz. 18.00do Zakopanego w 25 rocznicę Eucharystii celebrowanej przez Św. Jana Pawła II pod Wielką Krokwią. Całość zaproszenia w gablotce oraz pod linkiem https://diecezja.pl/aktualnosci/zaproszenie-metropolity-krakowskiego-na-obchody-25-lecia-wizyty-jana-pawla-ii-w-zakopanem/
  6. Obok czasopism dla dorosłych nowe numery dla dzieci młodszych Stasia i starszych Małego Gościa Niedzielnego.
    Proszono by ogłosić:
    Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej ogłasza nabór do klaspierwszych Szkoły Muzycznej. Rekrutacja trwa do 31 maja, a szczegółowe informacje na jej temat zamieszczone są na stronie szkoły : http://smsuchabeskidzka.pl/ Zajęcia odbywają się bezpłatnie.