XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.08.2022

1. Dziś nieszpory o godz. 17.30.
  • Różaniec odmawiają Panie z Róży Drugiej, w przyszłą niedzielę z Trzeciej. Spotkanie formacyjne dla Róż Różańcowych będzie 18 września po Mszy o 9.00.
  1. Dziękujmy wszystkim za pomoc i zaangażowanie podczas wczorajszej pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej a szczególnie: strażakom zabezpieczającym trasę, Służbie Maltańskiej, podejmującym śpiew, niosącym krzyż i nagłośnienie, czytającym rozważania oraz każdemu z obecnych za wytrwałość i świadectwo modlitwy.
  2. Gminny Ośrodek Pomocy w Budzowie składa podziękowanie za wsparcie udzielone rodzinie dotkniętej pożarem. Wysokość złożonych ofiar dała kwotę 10 850 zł. Bóg zapłać.
    4.Kalendarz liturgiczny:
  • w poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela – patrona naszej parafii
  • w czwartek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. Rozpoczęcie roku szkolnego Msza o godz. 8.00. W Marcówce o 9.00. Zapraszamy Dyrekcje, Nauczycieli, uczniów wraz z rodzicami by prosić o potrzebne łaski.
  • w sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Przypominamy o skorzystaniu z sakramentu
    pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św., a w środę i czwartek i piątek od godz. 17.00. W Marcówce spowiedź w piątek o 16.15
    6.Chorych chcących przyjąć sakramenty w domu prosimy zgłaszać do zakrystii lub kancelarii do czwartku.
  2. W I piątek Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00. W Marcówce o 17.00.
  3. W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
  4. Od poniedziałku wracamy do powakacyjnego rytmu odprawiania Mszy; rano o 6.30 i wieczorem o 18.00. Adoracje przed Mszą wieczorną o 17.30 z wyjątkiem czwartków gdy Godzina Święta jest po Mszy i I sobót. Sobotniej, wieczornej Mszy nadajemy status niedzielnej, czyli z rozbudowaną liturgią słowa i kazaniem; to z myślą o wiernych, którzy nie mogą uczestniczyć z z uzasadnionych przyczyn w niedzielę. Dla tych osób będzie też wystawiona puszka dla złożenia ofiary na tacę.
  5. Lista uczestników pielgrzymki do Lichenia została zamknięta. Do 5 września prosimy o uiszczenie II raty; za tydzień zostanie podany szczegółowy plan.
  6. Zadbajmy o systematyczny kontakt z czasopismami religijnymi. O następnej Niedzieli będzie dodatek w postaci nowego tygodnika Bliżej życia z wiarą. Także rodzicom przypominamy o czasopiśmie Staś dla młodszych i Małym Gościu Niedzielnym dla starszych dzieci. Jest ok. 10 egzemplarzy na miesiąc i niewiele z nich jest nabywanych.