XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

11.09.2022

1. Dziś nieszpory o godz. 17.30.
  • Różaniec odmawiają Panie z Róży Czwartej w przyszłą niedzielę z Piątej. Pozostańmy w
    duchowej jedności z pielgrzymami do Lichenia i Kalwarii Zebrzydowskiej.
  • dziś także rozpoczyna się Tydzień Wychowania przebiegający pod hasłem „Ja jestem
    Drogą, Prawdą i Życiem”. Na stronie internetowej załącznik z materiałami na ten czas.
    2.W ubiegłą niedzielę składka wyniosła 4706 zł. Dziękujemy za ofiarę, którą włączymy w
    prowadzony remont salek przy plebanii.
    *jutro wspomnienie Najświętszego imienia Maryi
  • we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma. To także kolejne nabożeństwo fatimskie. Prosimy o przygotowanie go przez mieszkańców ulic: Kobyłeckiego, Za Garbarnią, Nowego Osiedla i Zamłynia.
  • w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W sanktuarium w KrakowskiejMogile całotygodniowy odpust z uroczystą sumą w niedzielę 18 września. Więcej na plakacie przed kościołem. W tym dniu o 17.15 zostanie odprawione w naszym kościele nabożeństwo Drogi Krzyżowej w int. sprawiedliwego pokoju na Ukrainie.
    *w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
    *w piątek– wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Z racji III piątku miesiąca przed Mszą wieczorną Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  1. W sobotę:
    ✗ próba scholi dziecięcej przed niedzielną Mszą świętą. Apelujemy do Rodziców o
    przysłanie dzieci na godz. 10.00 do salek przy plebanii.
    ✗ po wieczornej Mszy (ok. 18.45)w sali obok plebanii spotkanie z chętnymi spoza
    Rady parafialnej do porozmawiania o sprawach parafii.
  2. W najbliższą niedzielę:
    ✗ święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. O 11.30 dzieci ze
    scholkI włączą się w śpiew a młodzież z kl. 8 i pierwszych ponadpodstawowych
    zaproszona jest wraz z Rodzicami celem rozpoczęcia II etapu przygotowania do bierzmowania. Po Mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców.
    ✗ W tym też dniu przeżywać będziemy II Dzień Modlitwy za Młodzież. Po Mszach świętych zbierane będą ofiary na duszpasterstwo młodzieży o zasięgu diecezji, dekanatu, parafii.
    ✗ Msza św. w kaplicy na Sosnówce o godz. 15.00
    ✗ zebranie Rady Parafialnej o 19.00 na plebanii
  3. Trwają zapisy na wycieczkę na Rysiankę w Beskidzie Żywieckim w sobotę 24 września. Wyjazd o 7.30. Koszt 30 zł. W programie przejście szlakiem (ok 5-6 godzin). Powrót ok. 18.00. Zapraszamy dzieci z opiekunami , młodzież i chętnych.
  4. Prasa katolicka: od ubiegłego numeru tygodnik Niedziela połączona jest z osobnym dodatkiem Bliżej życia z wiarą. Pakiet kosztuje 10 zł. Zachęcamy do nabywania innych czasopism m.in dla dzieci Staś i Mały Gość Niedzielny.