Boże Ciało

16 czerwca

1. Dzisiejsza uroczystością publicznie wyznajemy wiarę w obecność Chrystusa pod postaciami Chleba i Wina.

2. Dziś o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i pół godziny adoracji w ciszy; potem nieszpory i litania do Serca Pana Jezusa

3. Uroczystość Bożego Ciała przedłuża się w Oktawę. Od jutra do przyszłego czwartku – z wyjątkiem niedzieli – Msze wieczorne będą o 17.30; następnie nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła. Liczymy na dzieci i pełniących różne posługi podczas procesji.

4. Przypominamy o odpuście w najbliższą niedzielę; uroczysta suma z procesją o 11.30.

5. Podczas Mszy świątecznych głośnik zewnętrzny będzie włączany tylko na Mszy o 9.00 i 11.30 i tylko nad głównym wejściem; uważamy, że to wystarczy dla osób, które mają kłopoty zdrowotne z byciem wewnątrz; w wybraniu miejsca kierujmy się raczej kryterium surowości i pobożnego uczestniczenia niż komfortu.

6. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę 25 czerwca; zapisy w zakrystii.