I niedziela W. Postu

6 marca 2022

1. Dziś:

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Pierwszej a w przyszłą niedzielę z Drugiej.

*Droga Krzyżowa po Mszy o 9.00. Tę wersję Drogi Krzyżowej prowadzą świeccy dlatego osobę chętne proszone są o kontakt i porozumienie w sprawie rozważań.

2. O godz. 15.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Połóżmy nacisk na uczestnictwo w tym tradycyjnym, polskim nabożeństwie, które nas skłania do rozważania Męki Pana Jezusa.

*Droga Krzyżowa w piątek o 16.15 i 19.00. Tę późniejszą dedykujemy pracującym, ludziom młodym, wszystkim, którym wcześniejsza pora nie odpowiada. Zapraszamy też do czytania rozważań: mężczyzn w dniu 18 marca o 19.00 oraz pary małżeńskie – 25 marca.

*Za udział w nabożeństwach pasyjnych można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. Bóg zapłać za ofiary składane na pomoc dla Ukrainy. Z niedzieli i Środy Popielcowej dały kwotę 14 635 . Zostały przekazane organizacji Caritas. Skarbony zostawiamy a wrzucane tam datki będą przekazywane na lokalne potrzeby związane z pomocą uchodźcom.

4. Do naszej parafii już docierają powoli osoby wygnane przez wojnę na Ukrainie. Otaczajmy ich modlitwą, życzliwą pomocą według rozeznania. Warto wymieniać spostrzeżenia, doświadczenia między sobą; podejść czy zadzwonić na plebanię albo do miejsca zbiórek przy Centrum Kultury i Czytelnictwa. Przed zakupem artykułów dobrze jest zasięgnąć informacji co jest potrzebne.

5.Składka w przyszłą niedzielę będzie powiązana z darem ofiarnym na Centrum Św. Jana Pawła II w Krakowie Nie lękajcie się! Bóg zapłać także za ofiary składane na bieżąco na potrzeby naszego kościoła.

6. Codziennie adoracja Najświętszego Sakramentu o 16.30 z wyjątkiem czwartku gdy jest po Mszy i piątku – z racji Drogi Krzyżowej. W tym tygodniu w ramach adoracji modlimy się nowenną do św. Andrzeja Boboli wypraszając nowe powołania kapłańskie i pokój na świecie.

7. W najbliższy piątek nabożeństwo za wstawiennictwem Ojca Pio będzie po Mszy wieczornej. Kartki z intencjami można składać w ciągu tygodnia do skrzynki w Kaplicy garbarskiej.

8. Czasopisma do nabycia: „Gość Niedzielny” z kolejną płytą CD – Biblia Audio, „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” i „Staś” dla dzieci.