II NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 stycznia 2022

1. Różaniec odmawiają Panie z Róży Piątej a w przyszłą niedzielę z Szóstej.

*po Mszy o godz. 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych

* o 15.30 nieszpory

*po Mszach dopołudniowych wolontariuszki ze Stowarzyszenia Dobrosław będą zbierać do puszek datki na pomoc dla Kornelii, cierpiącej na zaburzenia rozwoju i autyzm, wymagającej stałej rehabilitacji; przy okazji będą dzielić się notesami, kolorowankami, krzyżówkami.

2.Wizyta duszpasterska w naszej parafii została zakończona. Dziękujemy za przyjęcie, rozmowy, złożone ofiary. Wiele spostrzeżeń pozostanie cennymi. Niech Boże błogosławieństwo, przyjęte w czasie wspólnej modlitwy wyda dobre owoce w ciągu całego roku.

3. W dniach 18 -25 stycznia będzie obchodzony Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. W modlitwach wracajmy do tego tematu. W niedzielę 23 – Msza o 9.00 będzie z formularza o jedność chrześcijan.

4. Kalendarz Liturgiczny:

* w poniedziałek świętego Antoniego, opata

* w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

* w piątek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

Babcie i Dziadków polecajmy w tym dniu modlitwie a wnukowie niech okazują wyrazy pamięci. Dziękujemy im też za duchową troskę nad młodszymi.

5. W środę po Mszy wieczornej spotkanie Grupy Ojca Pio i sympatyków w sali katechetycznej.

6. W ramach feryjnych propozycji w czwartek wyjście W czwartek, 20 stycznia, planowane jest wyjście na Mioduszynę. ZapraszamY wszystkich chętnych od 7 klasy wzwyż a młodszych z opiekunami. Osoby niepełnoletnie niech wypełnią Zgodę Rodziców, którą można pobrać ze strony internetowej parafii. Zbiórka o 9.00 przed kościołem i wspólna wyprawa. Powrót ok 13.00-14.00. Warto zabrać dobre odzienie, suchy prowiant i herbatę w termosie.

7. Także w czwartek w ramach adoracji po Mszy św. wieczornej od 18.00 uwielbienie śpiewem.

8. W III piątek miesiąca przed wieczorną Mszą Koronka do Bożego Miłosierdzia.

9. Do nabycia są jak zwykle tygodniki katolickie. W Gościu niedzielnym znajdziemy już drugą płytę z fragmentami Biblii Audio.

10.Intencje mszalne na II półrocze 2022 r będą przyjmowane od poniedziałku 1 lutego

11. W święto Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego – w Sanktuarium w Łagiewnikach przyjmie śluby wieczyste nasza parafianka rodem z Marcówki – siostra Elżbieta Pindel, która przyjęła imię zakonne Klaudyna. Polecamy jej powołanie a także rodzinę modlitwom. Siostra Klaudyna należy do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, znanego nam z misji św. siostry Faustyny.