IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (LAETARE)

1. Dziś:

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Czwartej a w przyszłą niedzielę z Piątej.

*Droga Krzyżowa po Mszy o 9.00.

*na Mszy o 11.30 wykonaniem pieśni zajmie się Koło Gospodyń Mioduszyna

* godz. 15.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

* o 17.00 spotkanie na plebanii Rady Parafialnej

2. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek tylko o 16.15. Natomiast wieczorem o 21.00 zapraszamy chętnych na ParafialnąEkstremalną Drogę Krzyżową. Trasa ma 13 km; powrót około północy. Zabieramy ze sobą latarki, odpowiednią odzież, ewentualnie coś do zjedzenia. Można też zabrać własnoręcznie wykonany krzyż. Wyjście spod kościoła.

3. W tym tygodniu spowiedź codziennie przed Mszą; wieczorem pół godziny przed Eucharystią; W czwartek od 16.00 a w piątek od 16.15. W Marcówce od 15.00. Adresy osób chcących przyjąć kapłana w domu z posługą sakramentalną proszę zgłaszać w zakrystii; wizyta będzie 1 albo 9 kwietnia jako przedświąteczna.

4.Za ławkami na środku kościoła są do wzięcia programy rekolekcji, które zaczniemy 3 kwietnia. Jest tam także zamieszczona modlitwa, którą dobrze byłoby odmawiać codziennie, jako przygotowanie do rekolekcji.

5. W środę po wieczornej Mszy spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, która to grupa poprowadzi też w I sobotę nabożeństwo po wieczornej Mszy.

6. Także w sobotę – 2 kwietnia o godz. 21.00- zespół Pokolenie wykona koncert pt. Kult Serca Jezusowego w nauczaniu św. Jana Pawła II. To już 17 r. śmierci Papieża Polaka choć taktujemy ją jako dzień narodzin dla nieba. Będzie do także pewne wprowadzenie w czas rekolekcji.

7.Przed kościołem możemy nabyć paschaliki i baranki wielkanocne. Pomagają w tym uczniowie Szkolnego Koła Caritas.

8.W przyszłą niedzielę składka na ogrzewanie; Pozostało jeszcze 15 tysięcy do wyrównania kwoty z poprzedniego okresu rozliczeniowego a wkrótce następny rachunek; liczymy, że nie tak brzemienny.

9.Jak co roku Zespół Charytatywny pod kierunkiem Caritas Archidiecezji Krakowskiej dokonuje aktualizacji list osób z problemami materialnymi z naszej parafii. W związku z tym prosimy osoby potrzebujące, o skontaktowanie się do końca marca z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Najbliższy termin dostarczenia pomocy żywnościowej będzie w dopiero w maju.