Niedziela Palmowa-10.04.22

1. Dziś Różaniec odmawiają Panie z Róży Szóstej a w przyszłą niedzielę Siódmej.

*Droga Krzyżowa po Mszy o 9.00.

* Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00. Podczas nabożeństwa będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje.

*dziś także 12 rocznica Katastrofy smoleńskiej; Msza w int. Jej ofiar oraz za ojczyznę dziś o 11.30.

2. W poniedziałek , wtorek i środę Msze wieczorne o 17.00 będą z kazaniem. Okazja do spowiedzi pół godziny przed wieczorną Mszą. Ponadto w Wielki Czwartek od 21.00 do 22.00 a w Wielki Piątek od 7.00 do 8.00 i od 21.00 do północy.

TRIDUUM PASCHALNE

A. WIELKI CZWARTEK – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W Marcówce o godz. 16.00.Liturgią Wieczorną dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Pod koniec Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji zwanej Ciemnicą. Tuż po Liturgii adoracja lektorów a od godz. 20.00 poszczególnych rejonów. Całość parafii a także poszczególne grupy została przypisana na różne pory Triduum. Wykaz dostępny jest na plakacie i stronie parafii a także na ulotkach wyłożonych za ławkami i w przedsionku. W tym dniu zakończenie czuwania o 22.00 a wznowienie w Wielki Piątek o 7.00.

WIELKI PIĄTEK – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św. koncentrując się na krwawej ofierze Pana Jezusa. Możemy jednak przystąpić do Komunii. Szczególny moment to Adoracja krzyża. Będziemy jej dokonywać poprzez uklęknięcie i oddanie pokłonu; będzie też można ucałować krzyż.

*Po Adoracji Krzyża, Gorzkich Żalach adoracja Pana Jezusa w grobie do północy a wznowienie o godz. 6.00. O 15.00 w Wielki Piątek – Droga Krzyżowa w Zembrzycach a w Marcówce Liturgia Męki Pańskiej. W ramach Drogi Krzyżowej będzie Koronka i pierwszy dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia.

*W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły: dwa posiłki lekki ei jeden do syta oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

B. WIELKA SOBOTA to dzień gdy Kościół rozważa tajemnicę Chrystusa zstępującego do Otchłani, odkupującego wszystkich zmarłych. W tym dniu zachęcamy do postu paschalnego. Obrzęd błogosławienia pokarmów będzie o godz.10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. W Marcówce o godz. 11.00 i 11.30. Po poświęceniu wstępujmy do świątyni na chwilę modlitwy.

*Po południu w Wielką Sobotę od 13.30 do 18.30 prosimy o podjęcie półgodzinnych dyżurów do adoracji. Lista będzie w zakrystii; można też zgłosić udział przez telefon.

*O 15.00 II dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia połączony z odmawianiem Koronki.

C. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00 przed kościołem od poświęcenia ognia i paschału. Przyjdźmy ze świecami, które zapalimy w czasie odnawiania przyrzeczeń chrzcielnych i podczas procesji rezurekcyjnej.

W Marcówce Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 16.00.

*W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w każdą niedzielę –a wieczorna o 18 .00 (od Wielkanocy przechodzimy na letni porządek Mszy św. w dni powszednie i święta). UroczystymiNieszporami w Wielką Niedzielę o 17.30zakończymy Triduum Paschalne.

3. Na czas świąteczny nabywajmy czasopisma: typu „Gość Niedzielny” , „Niedziela” – dla dzieci „Staś”. Ich treści mogą pomóc przeżywanie Świąt.

Proszono by ogłosić:

Dziś po Mszy o 9.00 Rada Rodziców ZS w Zembrzycach organizuje Kiermasz wielkanocny.