Środa Popielcowa

02.03.2022

1.Środa Popielcowa rozpoczyna ważny czas dla naszego duchowego rozwoju. Pomyślmy jakimi postanowieniami trzeba ten okres wzmocnić.

2. Tak jak w minioną niedzielę tak również dziś po Mszach Świętych zbieramy ofiary do puszek na dotkniętych wojną na Ukrainie.

3. 12 marca 2022 przypada 400. rocznica święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, dlatego od jutra, przez 9 dni będzie odprawiana nowenna o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii i umocnienie powołanych; otaczać będziemy modlitwą także kandydatów do kapłaństwa rozpoczynających drogę do święceń w zembrzyckim Ośrodku Totus Tuus. Nowenna będzie codziennie w czasie wieczornej adoracji; jutro, z racji czwartku, po Mszy św. połączona z modlitwa o trzeźwość.

4. W piątek Święto św. Kazimierz, Królewicza – patrona Archidiecezji Krakowskiej. To także 1 piątek miesiąca. Droga Krzyżowa o 16.15 i wtedy możliwość spowiedzi. Zachęcamy także dzieci i młodzież, dla których będą rozdawane odpowiednie karty tworzące Obraz Jezusa Miłosiernego.