Ur. Zesłania Ducha Świętego

05 czerwca 2022

1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Za odśpiewanie lub recytację hymnu O, Stworzycielu, Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami

*dziś różaniec odmawiają Panie z Róży Drugiej w przyszłą niedzielę Trzeciej.

* nabożeństwo czerwcowe codziennie o 17.30

2. Kalendarz liturgiczny:

* jutro Święto Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świątek). Msze z kazaniem o 7.00, 9.00 i 18.00. W Marcówce wyjątkowo o 15.00. Nie będzie Mszy w środę.

[Msza dla pielgrzymów udających się do Grecji jutro o 3.30 nad ranem]

* we wtorek dowolne wspomnienie męczenników: bł. Zbigniew Strzałkowskiego i Michała Tomaszka

* w środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej

* w czwartek Święto Jezus Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu z pielgrzymką dzieci komunijnych udajemy się do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

* w sobotę św. Barnaby, Apostoła.

* za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy, zamykająca czas spowiedzi wielkanocnej.

3. W Piątek o 19.00 spotkanie formacyjne dla małżeństw; w zależności od ilości będzie w salce albo na plebanii. Zapraszamy chętnych.

4.Siostry Służebniczki zapraszają do udziału w pielgrzymce do Częstochowy w sobotę 25 czerwca. Wyjazd o 7.30. Powrót ok. 19.00. W programie Montaż słowno-muzyczny poświęcony bł. Edmundowi Bojanowskiemu, Msza święta o 12.00, Koronka do Miłosierdzia. Zapisy w zakrystii. Koszt 60 zł. [Parafialna pielgrzymka na Jasną Górę planowana jest na poniedziałek, 18 lipca. Zapisy pod koniec miesiąca.]

5. Składamy podziękowania:

*Rodzinie bł. Edmunda za wysiłek włożony w przeprowadzenie spotkania integracyjnego dla Ukraińców; także pracownikom Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz występującym dzieciom i młodzieży.

*wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie piątkowej Drogi Światła

* organizatorom czuwania w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, m.in. za śpiew szczególnie Akatystu, za dbających o liturgię.

*wykonującym prace dla parafii: p. Henrykowi Stanaszkowi za pomoc w wymianie i malowaniu rynien przy kościele/ i panu Pawłowi Raczkowi wraz z synem Tomaszem za malowanie masztów monitoringowych

6. Już w najbliższą sobotę uczestnicy pielgrzymki pieszej z Cięciny do Kalwarii będą potrzebować w naszej parafii schronienia. Obecna ilość deklarowanych noclegów to 30 osób a potrzeby są większe. Można zgłaszać chęć przyjęcia w zakrystii czy telefonicznie albo podejść pod kościół gdy pielgrzymi dotrą a zazwyczaj miało to miejsce ok. 19.00-20.00

7. W niedzielę 12 czerwca spotkanie Rady Parafialnej o 19.00 na plebanii.

8. W następny wtorek – 14 czerwca – na Mszy o godz. 18.00 będzie podsumowanie I etapu przygotowania do bierzmowania. Młodzież klas 7 i 8 jest zaproszona wraz z rodzicami.