V NIEDZIELA WIELKANOCNA-15 MAJA 2022

1. Dziś uroczystość I Komunii w naszej parafii na Mszy o godz. 11.30. W Białym Tygodniu od poniedziałku do piątku ulega zmianie kolejność odprawiania: o 17.30 Msza św. i bezpośrednio po niej nabożeństwo majowe.

*Różaniec dziś odmawiają Panie z Róży Jedenastej a w przyszłą niedzielę Dwunastej. Za tydzień po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych

*za tydzień o 11.30 rocznica I Komunii; spowiedź dla dzieci i rodzin w piątek o 17.00

2. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nabożeństwo fatimskie; szczególnie mieszkańcom ulic: Koniec, Piła, Kościelna i Za plebanią za dekorację i złożoną ofiarę. Także orkiestrze Rytm za uświetnienie procesji.

3. Jutro, 16 maja święto św. Andrzeja Boboli – głównego patrona Polski

4. Lista pielgrzymów do Szczepanowa i Pasierbca jest nadal otwarta; jest już 30 osób a autokar może pomieścić około 50. Wyjazd 28 maja. Cena dla dorosłych 50 zł; dla dzieci 25 zł.

5.W sobotę, 4 czerwca o 10.00 w Centrum Rekreacji i Wypoczynku w Zembrzycach odbędzie się spotkanie integrujące dla Ukraińców mieszkających na terenie Gminy. Pomysł realizuje Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego we współpracy z Centrum.

6. Zapowiadany na niedzielę, 5 czerwca srebrny i złoty jubileusz sakramentu małżeństwa przesuwamy z godz. 9.00 na 11.30. Prosimy tez o zgłoszenie wcześniej par z racji wypisania okolicznościowych pamiątek

7. Dziękujemy p. Annie Lorek za przeprowadzenie kolejny już raz na szeroką skalę akcji pomocy potrzebującym przy współpracy z GOPSem i organizacją Caritas. Także wspomagającym to przedsięwzięcie.

8. Podziękowania również Rodzicom dzieci komunijnych za staranne wysprzątanie świątyni i jej otoczenia oraz koszenie trawy;

9. W tych dniach dobiega końca Rok propedeutyczny WSD w Krakowie z siedzibą w Totus Tuus w Zembrzycach. Etap formacji wstępnej ukończyło 8 osób – 4 z diecezji bielsko-żywieckiej i 4 z naszej Archidiecezji. Dziękujemy księdzu Albertowi – wicerektorowi WSD oraz ks. Markowi – ojcu duchownemu, którzy wraz z kandydatami do kapłaństwa uczestniczyli w życiu naszej parafii; w liturgii i w różnych posługach. Modlitwą wypraszajmy kandydatom wzrastania w powołaniu a księży zapraszamy jesienią w nowej odsłonie.

10. Nabywajmy i czytajmy prasę religijną.