VII niedziela zwykła

1. Dziś:

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Dziesiątej a w przyszłą niedzielę Jedenastej;

* po Mszy o 9.00 konferencja dla Żywego Różańca

W ramach nabożeństwa 40- godzinnego dzisiaj:

*Po Mszy o 11.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana

*14.00 – różaniec ( jedna część) – prowadzi Rodzina bł. Edmunda wraz z Grupą Ojca Pio

*15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia (śpiewana) oraz czuwanie Grupy Apostolskiej i chętnych

*15.45 – zakończenie Nabożeństwa błogosławieństwem

W przyszłą niedzielę w kaplicy w Marcówce adoracja po Mszy do ok. 12.15.

2. W Kalendarzu liturgicznym:

*we wtorek Święto Katedry św. Piotra Apostoła – dzień szczególnej łączności z Następcą Św. Piotra

*w środę wspomnienie św. Polikarpa, męczennika

3. W najbliższy piątek, 25 lutego udajemy się na spotkanie z Wędrującą Ikoną Świętej Rodziny, w czasie nawiedzenia w parafii Tarnawa. O 11.00 Msza św. a później czuwanie wspólne i indywidualne do 13.00. Chętnych do włączenia się w Czuwanie, szczególnie małżonków, zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy wieczornej do sali katechetycznej celem przydzielenia tekstów. W ramach eucharystii obecni małżonkowie będą mieli okazję odnowić przyrzeczenia małżeńskie.

4. W następną niedzielę gościć będziemy przedstawiciela trzeciego zakonu
paulistów, który zaproponuje nam Ewangelie na każdy dzień 2022 r. Można
je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 12 zł. Będą także
dostępne egzemplarze z większym drukiem po 30 zł oraz Ewangelie dla
dzieci.

5. Bóg zapłać za ofiary składane dziś czy poprzednio na ogrzewanie. Kościół i budynki parafialne wyceniane mają zużycie gazu wyżej niż gospodarstwa domowe. Rachunek za kościół i plebanię wraz z salami katechetycznymi wyniósł ponad 36 tysięcy za dwa miesiące – choć w ubiegłym roku o tej samej porze, przy większym poborze gazu wyniósł 11 500 zł. Zgodnie z ustawą styczniową będzie można rozliczać parafię i kościół na zasadzie indywidualnego odbiorcy a środki, które należy uiścić, zostaną przeznaczone na poczet przyszłych faktur. Polecamy się pamięci podczas składek; na stronie parafii oraz na stoliku w przedsionku jest numer konta, gdyby ktoś chciał w ten sposób udzielić wsparcia.

Proszono by ogłosić:

Lekarz weterynarii ogłasza, że 25 i i26 lutego będzie szczepienie psów przeciw wściekliźnie; w piątek w dzielnicy Przysiółki a w sobotę Zembrzyce-Wieś. Godziny i miejsca zostaną podana na plakatach.