VIII niedziela zwykła

27.02.2022

1. Dziś:

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Jedenastej a w przyszłą niedzielę z Pierwszej.

W ramach nabożeństwa 40- godzinnego dzisiaj:

* W Marcówce adoracja po Mszy do ok. 12.30

*Po Mszy o 11.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie kandydatów do bierzmowania

*14.00 – różaniec ( jedna część) – Róże Różańcowe

*15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia o pokój na świecie i nieszpory o Najświętszym Sakramencie

*15.45 – zakończenie Nabożeństwa błogosławieństwem

2. Dziś i w Środę Popielcową składką do puszek wesprzemy potrzebujących na Ukrainie. Rzeczową zbiórkę (koce, śpiwory itp., medykamenty) prowadzi od poniedziałku Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa (szczegóły na plakacie) wraz z OSP; W Marcówce zbiórka artykułów w Szkole Podstawowej. Od wtorku także Szkolne koło Caritas przy Zespole Szkół w Zembrzycach zbiera pościel, koce, ręczniki, środki higieniczne, środki czystości.

*osoby mogące udzielić ewentualnego schronienia proszone są o kontakt z parafią

3. Bardzo dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła zarówno ze składki, jak i złożone w kopertach czy przelane na konto.

4. Dziękujemy także wszystkim, którzy w piątek wzięli udział w Mszy i czuwaniu w parafii Tarnawa, szczególnie pełniącym posługę liturgiczną.

5. Dziś po każdej Mszy świętej można nabyć Ewangelię na każdy dzień.

6. Od jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Od środy z kolei kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty. Specjalne nabożeństwo o trzeźwość będzie w czwartek po Mszy wieczornej, na początku adoracji.

4. 2 marca – Środa Popielcowa, rozpoczynająca w naszej diecezji okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. W Marcówce o godz. 16.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta, dwa lekkie i abstynencja od pokarmów mięsnych.

5. Okres Wielkiego Postu to czas pokuty, nawrócenia i refleksji. Niech każdy z nas podejmie postanowienia wielkopostne. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach pasyjnych:

Droga krzyżowa będzie w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.15. Ponadto 11, 18 i 25 marca o 19.00.

W Marcówce w okresie Wielkiego Postu Msze św. zamiast w środy będą w piątki o godz. 15.30, a po Eucharystii nabożeństwo Drogi krzyżowej. Dla dzieci (zarówno w Zembrzycach jak i w Marcówce) będą rozdawane obrazki mobilizujące do uczestnictwa. Rodziców prosimy o wspieranie dzieci i młodzieży w przychodzeniu na nabożeństwa. Próba śpiewu scholki w piątek o 15.30 w sali katechetycznej

*Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00. W Marcówce śpiew pieśni z Gorzkich Żali po Mszy niedzielnej.

6. Spowiedź przed I piątkiem pół godziny przed Mszami wieczornymi w tygodniu. W czwartek od 16.00 a w piątek podczas nabożeństwa Dr. Krzyżowej. W Marcówce od 15.00.

7. Organizatorzy akcji Pączek dla Afryki dziękują wszystkim za zaangażowanie. Uzbierana kwota w Marcówce to 1400 zł.

8.W pierwszą sobotę nabożeństwo po Mszy wieczornej do godz. 19.00 – prowadzi grupa Ojca Pio.

9. Za tydzień w niedzielę poświęcenie i wręczenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii; w Marcówce o 10.15 a w Zembrzycach o 11.30.

10. Przypominamy o nabywaniu czasopism religijnych, które podpowiadają sposoby na przeżycie W. Postu. Są także czasopisma dla dla dzieci.

Proszono o ogłoszenie:

*Sołtys wsi Zembrzyce informuje, że będzie przyjmowała podatki i opłaty za odpady od 1 do 15 marca w budynku obok Dworku w godz. od 7.30 do 13.00

*Zarząd OSP Zembrzyce organizuje zbiórkę sprzętu RTV, małe i duże AGD, sprzęt telekomunikacyjny, teleinformatyczny, dodatkowo także złom. Zużyty sprzęt można dostarczyć na plac przed remizę OSP Zembrzyce w piątek 4 marca od 15 do 19 oraz w sobotę 5 marca od 9 do 15.