XI NIEDZIELA ZWYKŁA

19 czerwca – odpust parafialny

1. Dziś przeniesiona na niedzielę uroczystość Patrona parafii św. Jana Chrzciciela. Uroczystej sumie przewodniczył będzie nasz rodak ks. infułat Bronisław Fidelus odchodzący w tym roku 60-lecie kapłaństwa. Okolicznościowe słowo Boże głosi dziś ks. Marek Wcisło z Krakowa.

* różaniec odmawiają Panie z Róży Czwartej w przyszłą niedzielę z Piątej.

* nieszpory o Najświętszym Sakramencie i nabożeństwo czerwcowe o 17.30

2. Dziękujemy przygotowującym w minionym tygodniu nabożeństwo fatimskie i złożoną ofiarę mieszkańcom z ul. Kolejowej, Rynku i Za Skawą.

* jutro dowolne wspomnienie kapłana z naszej archidiecezji ks. Władysława Bukowińskiego – apostoła Kazachstanu.

* we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

* w czwartek liturgiczna uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w tym dniu zakończenie Oktawy Bożego Ciała; dziękując za codzienne włączanie się z procesje eucharystyczne w tym dniu szczególnie weźmy udział; po procesji w ogrodzie plebańskim będzie okazja do wspólnego świętowania. Zapraszamy.

-Z racji przypadającego wtedy Dnia Ojca życzymy wszystkim Tatom by promieniowali ojcostwem Boga; cieszyli się autorytetem małych i dużych dzieci; doświadczali zdrowia. Modlitwą otoczmy także nieżyjących ojców.

* w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dodatkowe Msze z racji zakończenia roku szkolnego o godz. 8.00 a w Marcówce o 9.00. Ponadto w Marcówce o godz. 16.30 Msza połączona z procesją wokół kaplicy.

*W kościele w Zembrzycach o 17.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza o 18.00. Polecamy ją szczególnie młodzieży, która nie uczestniczy w Eucharystii na zakończeniu roku szkolnego ze swoją szkołą. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych .

* w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Panny.

4. Spowiedź dla dzieci przed zakończeniem roku szkolnego w Marcówce w środę od 16.30 a Zembrzycach w czwartek od 17.00.

5. Siostry Służebniczki zapraszają na pielgrzymkę na Jasną Górę poświęconą ich założycielowi bł. Edmundowi Bojanowskiemu. Program w gablotce. Wyjazd w sobotę 25 czerwca o 7.30. Koszt 60 zł.

6. Chętnych na pieszą pielgrzymkę z Jasnej Górki w Ślemieniu na Jasną Górę w dniach od 4 do 11 sierpnia zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na plakacie. Zapisów on-line można już dokonywać na stronie www.ppk8.pl. Tradycyjne zapisy od 1 do 3 sierpnia w parafii Sucha Beskidzka. Odpowiedzialnym jest ks. Sebastian Kozyra.

7. W nadchodzący weekend w ramach Dni Zembrzyc jubileusz stulecia działalności będą obchodzić dwa ważna stowarzyszenia: Orkiestra Rytm i klub sportowy LKS Garbarz. Wspólnym wydarzeniem będzie Msza św. w naszym kościele w sobotę 25 czerwca o 12.00. Ponadto na stadionie i Centrum Rekreacji i Wypoczynku w piątek i sobotę będą wydarzenia związane ze środowiskiem Klubu Sportowego. W niedzielne popołudnie od 15.00 występ m.in. 5 orkiestr, liczne niespodzianki w ramach jubileuszu Orkiestry.

8. Kładziemy na serce czytelnictwo religijne. Są nowe tygodniki dla dorosłych i miesięczniki dla dzieci, czyli Mały Gość Niedzielny i Staś.

9. Codzienna Msza wieczorna, nabożeństwo i procesja w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku o 17.30. Zapraszamy do pielęgnowania pobożności eucharystycznej.

10. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 9.00 w Zembrzycach i o 10.15 w Marcówce Msza św. w intencji ks. Jana Kapusty z okazji imienin.