XIX niedziela zwykła

7 sierpnia 2022

1. Dziś nieszpory o 17.30; Różaniec odmawiają Panie z Róży Jedenastej; w przyszłą niedzielę z Dwunastej.

2. Dziękujemy wszystkim pomagającym w przygotowaniu Mszy św. na cmentarzu w święto Przemienienia: Siostrom, asyście liturgicznej, Panom: Grabarzowi i Organiście i wszystkim wspierającym ich. Bóg zapłać za złożone ofiary w wysokości 1030 zł.

*jutro św. Dominika, prezbitera. Panu Dominikowi, pełniącemu rolę organisty w naszej parafii składamy życzenia zdrowia, duchowej mocy, spełniania się w życiu rodzinnym jak i posłudze dla Kościoła; do życzeń dołączmy modlitwę.

*we wtorek święto św. Teresy, Benedykty od krzyża – Edyty Stein, dziewicy, męczennicy, patronki Europy

*w środę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

*w czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy. W tym dniu dociera piesza pielgrzymka z dekanatu suskiego na Jasną Górę. Uroczysta Msza na Wałach Jasnogórskich o godz. 19.00. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach.

*w sobotę- Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej; wieczorem o 18.00 kolejne nabożeństwo fatimskie. Proszeni są o przygotowanie go mieszkańcy ulic: Mickiewicza, Słowackiego i Krasińskiego. Weźmy ochoczo udział; zapraszamy szczególnie osoby tworzące procesję. Nabożeństwo w tym roku prowadzi ks. Marek Suder – ojciec duchowny Seminarium Krakowskiego.

4. W najbliższy piątek przed Mszą wieczorną, ok 17.45, nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Intencje można składać do skrzynki w Kaplicy garbarskiej.

5. W związku z pielgrzymką do Lichenia pozostało jeszcze 20 wolnych miejsc. Dla przypomnienia przypada ona 10-11 września. Koszt 240 zł. Szczegóły wyjazdu będą początkiem września.

Proszono by ogłosić:

a) Ośrodek Pomocy Społecznej w Budzowie zwrócił się do Parafii z prośbą o przeprowadzenie zbiórki pieniężnej umożliwiającej odbudowę domu po pożarze w Zachełmnej, wskutek którego ucierpiała wdowa samotnie wychowująca trójkę dzieci. Kwesta planowana jest w Uroczystość Wniebowzięcia po każdej Mszy świętej.

b) W najbliższy wtorek o 18.00 w sali OSP Zembrzyce spotkanie na temat dotacji w procesie wymiany pieców.