XVI niedziela zwykła

1. Dzisiaj Nieszpory o godz. 17.30.

2. Różaniec odmawiają panie z Róży Ósmej a w przyszłą niedzielę z Dziewiątej.

3.Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia i godnego przeżycia uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w sobotę; dzieciom sypiącym kwiatki, ich rodzicom, paniom niosącym feretrony oraz panom od baldachimu, wszystkim współtworzącym liturgię.

4. Wyrazy podziękowania także za przygotowanie nabożeństwa fatimskiego, świątyni oraz ofiarę przekazaną na kościół przez rejony: Marcówka, Zarębki Skawieckie i Marcowskie.

5. Już jutro parafialna pielgrzymka do Częstochowy. Modlitwą u Pani Jasnogórskiej będziemy wypraszać łaski dla całej parafii. Wyjazd o 7.30. Osoby nie mogące jechać mogą oglądnąć transmisję Mszy św. o 11.00 na żywo z Kaplicy Cudownego Obrazu. Na obecną chwilę brak wolnych miejsc w autokarze; gdyby ktoś z zapisanych nie mógł pojechać, to proszę dać znać by mogli inni skorzystać z listy rezerwowej. Można także dołączyć własnym transportem; obok Eucharystii będzie wspólna Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich o 13.15.

* w poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy

* w środę – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera

* w piątek– święto św. Marii Magdaleny

* w sobotę – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

7. W najbliższą niedzielę 24 lipca:

* przypada w kościele II Światowy Dzień Babci i Dziadka pod hasłem: Wydadzą owoc nawet i w starości”. W związku z tym po Mszy o godz. 9.00 i 11.30 (w Marcówce 10.15) będzie okolicznościowa niespodzianka. W przygotowanie akcji włącza się Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego. Osoby starsze, które dawno nie przyjmowały sakramentów mogą skorzystać z tego przywileju w sobotę do południa. Ich adresy proszę zgłaszać do piątku 22 lipca.

* Z okazji zbliżającego się dnia patrona kierowców – św. Krzysztofa – w najbliższą niedzielę poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. Wtedy też będziemy zbierać datki na organizację Miva Polska wspomagająca misjonarzy.

8. Skorzystajmy z treści zawartych w czasopismach religijnych.