XX niedziela zwykła

14.08.22

1. Dziś nieszpory o 17.30; Różaniec odmawiają Panie z Róży Dwunastej; w przyszłą niedzielę z Pierwszej.

2. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Mickiewicza, Słowackiego i Krasińskiego za przygotowanie ostatniego nabożeństwa fatimskiego, dekorację kwiatową oraz złożoną ofiarę. Także wszystkim uczestnikom troszczącym się o piękno procesji.

3.Kalendarz liturgiczny:

*w poniedziałek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów. Ponadto będzie przeprowadzona zapowiadana zbiórka pieniężna na poszkodowaną pożarem rodzinę z Zachełmnej.

*w środę – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej

* w sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata.

4. W najbliższy piątek przed Mszą wieczorną, ok 17.45 koronka do Bożego Miłosierdzia

5. W związku z pielgrzymką do Lichenia 10/11 września pozostało jeszcze kilkanaście wolnych miejsc. Koszt 240 zł. Więcej informacji w gablotce i na stronie internetowej parafii.

6. W niedzielę 21 sierpnia o 9.00 będzie Msza św. w int. siostry Gregoriany – służebniczki, która decyzją przełożonych zakonnych przechodzi na inną placówkę. Na Eucharystii wyrazimy podziękowanie za jej obecność w parafii w Rodzinie bł. Edmunda, za służbę w kontakcie z chorymi i starszymi parafianami, za katechezy prowadzone w Domu Terapii Zajęciowej – Caritas.

7. Pamiętajmy o czytelnictwie religijnym. W Gościu Niedzielnym kolejna płyta z nagranymi fragmentami ksiąg w formie słuchowiska. Możemy takie czasopismo także innym sprezentować.