O Mszach pogrzebowych

Uwagi dotyczące Mszy pogrzebowych – od 1 grudnia 2021:

a) przyjęte z okazji pogrzebu intencje w trojaki sposób są odprawiane:

– kilka, zazwyczaj od najbliższych u nas w kościele jako indywidualne

– wiele włączonych zostaje, za zgodą ofiarodawców, jako środowe Msze zbiorowe, zwane nowennowymi.

– pozostałe są przekazywane księżom poza parafię, którzy nie mają bieżących intecji i odprawią je jako indywidualne.

b)intencje za zmarłych jeszcze nie odprawione, których pogrzeb odbył się rok temu i dłużej zostały przekazane do indywidualnego odprawienia księżom na misjach;

c) zbiorowe Msze będą odprawiane w układzie dwutygodniowym; więcej dla osób, które miały dużo intencji ale nie dłużej niż rok.

d) każda rodzina może, po wcześniejszym zapowiedzeniu, otrzymać wykaz ofiarodawców raz już odczytany w dniu pogrzebu. W wykazie tygodniowym intencji mszalnych, od 1 grudnia, będą tylko imiona i nazwiska zmarłych

d) przypominamy, że księża w przypadku zbiorowych Mszy pobierają tylko ofiarę z jednej Mszy a pozostałe są przekazywane na cele wskazane przez Biskupa diecezji.