Ogłoszenia

V niedziela zwykła – 05.02.2023

1. Dziś 5 niedziela zwykła.

* Różaniec odmawiają Panie z Róży Pierwszej a w przyszłą niedzielę z Drugiej

Przed błogosławieństwem poświęcenia chleba św. Agaty. Kto nie ma, może zabrać ze stolika za ławkami. Ten znak przechowywany w domach wyraża wiarę w Opatrzność podczas zagrażających żywiołów, czy też bywa dawany osobom skazanym na rozłąkę z domem.

2. Już dziś rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo, jako przygotowanie do Wielkiego Postu.

Proponowany porządek adoracji:

Po Mszy o 11.30 do godz. 13.00 – Zarębki, Kolejowa, Rynek, Kościelna

Od 13.00 do 14.00 – ul. Mickiewicza, Słowackiego, Krasińskiego, Koniec, Piła

Od 14.00 do 15.00 – ul. Ks. Kobyłeckiego, Za Garbarnią, Zamłynie, Nowe Osiedle, Krakowska

Od 15.00 do 16.00 – Osiedla za Skawą, Za kościołem, Cmentarna, Za plebanią

*O 15.30 uroczyste nieszpory.

3.Dziękujemy wszystkim angażującym się w tym tygodniu w prace na rzecz parafii przez usunięcie dekoracji bożonarodzeniowej, młodzieży, starszym i Siostrze Nikodemie.

4. Adoracja czwartkowa po Mszy wieczornej będzie miała charakter uwielbienia pieśniami.

5. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

* w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników z Japonii: Pawła Miki i towarzyszy

* w piątek św. Scholastyki, dziewicy; nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio po Mszy; intencje składajmy do skrzynki w kaplicy garbarskiej

*w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. To także 31 Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy wszystkim pragnących przeżyć sakrament pokuty czy namaszczenia chorych połączony z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Spowiedź od godz. 9.00. Około 9.15 Msza święta. Prosimy o umożliwienie starszym, czy niepełnosprawnym dotarcie do kościoła. Zapraszamy także sprawujących opiekę nad nim. Po Eucharystii i nabożeństwie w salkach poczęstunek, któremu patronuje Rodzina bł. Edmunda

6. Trwa akcja Paczka dla Ukrainy. Zabierając karton z korytarza przy salkach, powiadamiamy Siostrę lub Księdza. Data przyjmowania paczek to 18 lutego w salkach w godz. 8.00-9.00

Proszono by ogłosić:

W ubiegłą niedzielę podczas kwesty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zembrzycach i w Marcówce zebrano kwotę 7982 zł 23 grosze i 21 eurocentów. Organizatorzy kwesty składają bardzo serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom.

Opublikowano: 5 lutego 2023

IV niedziela zwykła-29.01.23

1. Dziś 4 niedziela zwykła:

* Różaniec odmawiają Panie z Róży Dwunastej a w przyszłą niedzielę z Pierwszej.

* o 15.30 zamiast nieszporów kolędowanie przy żłóbku

* W ubiegłą niedzielę Kolędnicy misyjni uzbierali na misje kwotę 4120 zł (Zembrzyce: 2440 zł i Marcówka: 1680 zł). Dziękujemy ofiarodawcom, dzieciom i tworzącym akcję.

2. Kalendarz liturgiczny :

* w poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

*W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. W Marcówce o godz. 15.30. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic/ dla tych, co nie mają będzie możliwość nabycia przed Mszą/

 • W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego.

Siostrom Służebniczkom pracującym w naszej parafii składamy serdeczne życzenia zdrowia i wszelkich potrzebnych łask potrzebnych w wypełnianiu ich powołania, zadowolenia z pełnionej służby oraz nowych powołań do Zgromadzenia.

 • Składka w Święto Ofiarowania Pańskiego jest przeznaczona na pomoc zakonom kontemplacyjnym.
 • w czwartek ponadto adoracja w ciszy po ostatniej Mszy świętej do 18.30

* w piątek- wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika; po Mszach błogosławienie świecami osób chorych na gardło oraz poświęcenie jabłek

* w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; po Mszach poświęcenie chleba;

3. W pierwszy piątek lutego Msze św. jak zwykle o 6.30 i 17.00. Spowiedź św. przed I piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną, także w czwartek. Spowiedź w Marcówce w piątek od godz. 15.30, Msza św. o godz. 16.00. Adresy chorych, którzy chcą przyjąć sakramenty w domu proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii

4. Czuwanie w I sobotę wraz z różańcem w int. Ojczyzny po Mszy wieczornej. Prowadzi Rodzina bł. Edmunda. Spotkanie kolędowe tejże Rodziny wraz z Grupą Ojca Pio w najbliższy poniedziałek, 30.01, po Mszy wieczornej w salce.

5. Intencje na II półrocze 2023 r będą przyjmowane od środy – 1 lutego.

6. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy odpoczynku w czasie ferii. Także troski o kontakt z Panem Bogiem w codziennej modlitwie, w niedziele czy też w I piątek miesiąca.

7.Z myślą o pomocy Ukrainie Caritas zachęca do włączenia się w akcję Paczka dla Ukrainy. Chodzi o przygotowanie samemu czy w kilka osób ok 15 kg paczki z artykułów podanych na stronie Caritas. Lista jest także na stronie parafii i w gablotce. Zebrane artykuły mają być umieszczone w kartonie o odpowiednich wymiarach i oznakowanym. Będą dostępne w parafii pod koniec tygodnia. Można je także samemu przygotować.

Proszono by ogłosić:

W dniu dzisiejszym o godz. 17.00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Zembrzycach odbędzie się koncert w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie między innymi : występ orkiestry dętej „Rytm”, Grupy „Pokolenie”, Koła Gospodyń „Mioduszyna”, występy wokalno-instrumentalne dzieci i młodzież oraz pokazy taneczne. Organizatorzy serdecznie zapraszają !

Opublikowano: 29 stycznia 2023

Niedziela Słowa Bożego – 22.01.2023

1. Dzisiejsza niedziela – Trzecia okresu zwykłego – nazwana jest Niedzielą Słowa Bożego. Kolejny raz spróbujmy Pismo Święte mieć w zasięgu rąk i serca. W telefonach warto zainstalować aplikację Pismo Święte.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Jedenastej a w przyszłą niedzielę Dwunastej

* Po Mszy o 9.00 i 11.30 a także w Marcówce będziemy mogli wesprzeć Kolędników misyjnych, którzy kwestują na misje w Papui Nowej Gwinei.

* o 15.30 nieszpory

*o 17.00 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej

2. Na Mszy 9.00 i po niej koncert Orkiestry Rytm; której dziękujemy za uświetnianie wielu uroczystości kościelnych. W imieniu prowadzących zwracamy się z apelem do młodych mających zdolności muzyczne by zasilali swoimi talentami tą formację.

3. W poniedziałek o 13.30 spod kościoła wyjazd an Jasełka do Cieszyna. Bilety będą rozdzielane na miejscu. Powrót ok 22.00

4. Kalendarz liturgiczny:

*we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego

*w środę Święto nawrócenia św. Pawła Apostoła

*w czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa; po Mszy wieczornej jak zwykle adoracja godzinna w ciszy

* w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

5.Ponawiamy zaproszenie na pielgrzymkę do FATIMY w terminie 25.04-3.05. 2023r. W programie m. in. LOURDES, LA SALETTE, SANTIAGO DE COMPOSTELA, NAZARE, LISBONA. Cena 3450 zł i 260 euro. Program pielgrzymki na stronie internetowej parafii lub w zakrystii. Informacje i zapisy u ks. Michała bądź w kancelarii.

6. Polecamy nowe tygodniki katolickie dla dorosłych i dzieci: Staś, Mały Gość Niedzielny.

Proszono by ogłosić:

W przyszłą niedzielę przed kościołem a także kaplicą w Marcówce po Mszach odbędzie się kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O godz. 17.00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Zembrzycach odbędzie się koncert w ramach finału akcji.

Organizatorzy serdecznie zapraszają !

Opublikowano: 22 stycznia 2023

II Niedziela zwykła-15.01.23

1. Różaniec odmawiają Panie z Róży Dziesiątej a w przyszłą niedzielę z Jedenastej.

*po Mszy o godz. 9.00 spotkanie Róż różańcowych na kolędowaniu w salce

* o 15.30 nieszpory

2.Wizyta duszpasterska w naszej parafii została zakończona. Dziękujemy za przyjęcie, rozmowy, spostrzeżenia. Wyrażamy podziękowanie także za złożone ofiary. Część z nich przekazujemy na funkcjonowanie Kościoła diecezjalnego. Niech Boże błogosławieństwo, przyjęte w czasie wspólnej modlitwy wyda dobre owoce w ciągu całego roku.

3. W dniach 18-25 stycznia będzie obchodzony Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”. W modlitwach wracajmy do tego tematu.

4.Lista chętnych na jasełkowy występ do Cieszyna została zamknięta. Wyjazd 23 stycznia o 13.30 spod kościoła.

5. Podziękowania dla grupy teatralnej Zespołu Szkół w Zembrzycach, Kołu Gospodyń Mioduszyna oraz zaangażowanie w powstanie spektaklu Wigilijna opowieść p. Barbarze Cyganik. Inscenizacje z przesłaniem o wartościach są zawsze mile widziane.

6. Kalendarz Liturgiczny:

* we wtorek świętego Antoniego, opata; wtedy przypada w Kościele obchodzony dzień Judaizmu

* w czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

* w sobotę św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

To także w polskiej tradycji dzień Babć i Dziadków . Polecajmy ich w tym dniu modlitwie a wnukowie niech okazują wyrazy sympatii. Dziękujemy im też za duchową troskę nad młodszymi.

7. W czwartek po Mszy wieczornej godzinna adoracja w ciszy.

8. W III piątek miesiąca przed wieczorną Mszą Koronka do Bożego Miłosierdzia a po Eucharystii nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Intencje można składać w ciągu tygodnia do skrzynki w kaplicy garbarskiej.

9. W sobotę 21 stycznia:

*o 10.00 w salce próba scholki dziecięcej a o 11.00 w niedzielę przed Mszą św. w kościele. Dołóżmy starań by próby i wykonania miały zadowalającą ilość dzieci.

* w Szkole Podstawowej w Marcówce o 15.00 odbędzie się przedstawienie jasełkowe pt. W ten szczególny wieczór. Zaprasza Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Uczniowie .

10. Za tydzień w niedzielę o 9.00 Msza św. w int. żyjących i zmarłych członków orkiestry Rytm, która zaszczyci nas wtedy grą a po Eucharystii będzie koncert.

11. Także w przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 i 11.30 oraz w Marcówce będzie akcent związany z Kolędnikami misyjnymi, których akcja nie powiodła się z racji niepogody. Po wskazanych Mszach będziemy mogli wesprzeć misje w Papui Nowej Gwinei. Bóg zapłać s. Krystynie i Paniom ze Szkoły w Marcówce za przygotowanie dzieci.

12. Zapraszamy na pielgrzymkę do FATIMY w terminie 25.04-3.05. 2023r. W programie m. in. LOURDES, LA SALETTE, SANTIAGO DE COMPOSTELA, NAZARE, LISBONA. Cena 3450 zł i 260 euro. Program pielgrzymki na stronie internetowej parafii lub w zakrystii. Informacje i zapisy u ks. Michała bądź w kancelarii.

13.Do nabycia są jak zawsze tygodniki katolickie na półce z prasą.

14. Intencje mszalne na II półrocze 2023 r będą przyjmowane od środy, 1 lutego.

Proszono by ogłosić:

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach serdecznie zaprasza na koncert kolęd i pastorałek oraz wspólne śpiewanie w dniu.21.01.2023( tj. sobota) o godzinie 17:00 w Centrum  Rekreacji i Wypoczynku.

Opublikowano: 15 stycznia 2023

Święto Chrztu Pańskiego – 8 stycznia

1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego zamyka okres liturgiczny Bożego Narodzenia i od jutra rozpoczyna się część I okresu zwykłego. W tradycji polskiej dekoracje świąteczne i kolędy towarzyszą nam do 2 lutego.

* Różaniec odmawiają Panie z Róży Dziewiątej a w przyszłą niedzielę z Dziesiątej.

* o 15.15 kolędowanie przy żłóbku prowadzone przez dzieci z klas trzecich jako kolejny z etapów przygotowania do I Komunii św. Zachęcamy wszystkich chętnych.

*Decyzją ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do pracy formacyjnej dla Roku Propedeutycznego w ośrodku Totus Tuus został skierowany ks. dr Jerzy Pytraczyk. Przez wiele lat pełnił rolę ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie a wcześniej długi okres realizował powołanie misjonarza w Afryce.

2. Jeszcze raz wyrażamy podziękowanie za obecność na Orszaku Trzech Króli oraz współtworzenie go, szczególnie:

– Gminnemu Centrum Kultury i Czytelnictwa za dekorację osób i sceny oraz obsługę

– Ochotniczej Straży Pożarnej za troskę o bezpieczeństwo

– orkiestrze Rytm

– chórkowi z Zespołu Szkół w Zembrzycach prowadzącemu śpiew kolęd

– seminarzystom Roku Propedeutycznego

– wcielającym się w role aktorom

– wielu osobom dobrej woli w tym prowadzącym śpiew.

3. Czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu będzie połączona ze śpiewami uwielbienia.

4. W sobotę – kontynuacja Mszy w int. Ojczyzny z racji 14 dnia miesiąca. Tym razem patronem dnia będzie św. Zygmunt Szczęsny Feliński. Zapraszamy na 17.00.

*Natomiast niedługo po Eucharystii o 18.00 w kościele przedstawienie Opowieść Wigilijna w wykonaniu Grupy teatralnej Zespołu Szkół w Zembrzycach we współpracy z Kołem Gospodyń Mioduszyna. Zapraszamy.

5. W tym tygodniu zakończenie kolędy.

w poniedziałek, 9 stycznia:

od 14.00 – Marcówka – Sosnówka oraz II rejon: Bołdysy i Zarębki k. Marcówki

we wtorek, 10 stycznia:

od 14.00 – ul. Krakowska str. Lewa od strony Budzowa i drugi kapłan Prawa strona

*Rodziny, które z jakichś względów nie mogły przyjąć wizyty duszpasterskiej w oznaczonym terminie mogą umówić się na kolędę w dogodnym czasie przed 2 lutego. Można to uczynić osobiście, telefonując lub zostawiając kontakt w skrzynce mailowej parafii.

6. Za tydzień w niedzielę, 15 stycznia, spotkanie przy kolędzie dla Żywych Róż Różańca po Mszy o 9.00 w salce katechetycznej.

Opublikowano: 8 stycznia 2023

Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli

1. Dziś uroczyste nieszpory o 15.30. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. W przedsionku i przy bocznym wyjściu jest do zabrania za dobrowolną ofiarą pakiet ze Święta Trzech Króli; kreda, węgielek samoiskrzący i kadzidło/mirra. Kredą oznaczamy mieszkania jeśli to nie dokonało się podczas kolędy. Woń palonego kadzidła niech nam przypomni, że w naszych domach oddajemy chwałę Bogu naszymi modlitwami i różnymi obrzędami i jest miejsce dla Niego w naszej codzienności.

3. Zachęcamy do licznego udziału w Orszaku Trzech Króli. To okazja wspólnego kolędowania i przeżycia wspólnoty w oparciu o tradycję religijną. Orszak czerwony rusza od kaplicy Upadku Jezusa, niebieski z Ośrodka Totus Tuus, zielony spod Top Marketu. Rozpoczęcie o 12.30. Doceńmy wysiłek wielu osób zaangażowanych w to dzieło takich jak Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa, OSP, Orkiestra Rytm, Rocznik Propedeutyczny WSD w Krakowie i wielu wolontariuszy. Przy każdym z punktów wyjścia będą rozdawane korony, śpiewniki. Złożenie darów wraz ze sceną jasełkową przy scenie plenerowej Centrum Kultury.

4. W najbliższą niedzielę na Mszy o 9.00 i po niej będziemy gościć Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne Roztoka z Międzybrodzia Żywieckiego, którego członkowie zaprezentują śpiewanie kolęd. Zapraszamy do uczestnictwa. Wolnymi datkami po Mszy będziemy mogli wesprzeć występ wspomnianej grupy.

5. Także w niedzielę o 15.15 kolędowanie przy żłóbku dzieci z klas III wraz z rodzicami i chętnymi. Śpiew kolęd przeplatany będzie tekstami recytowanymi przez dzieci.

Opublikowano: 6 stycznia 2023

Ur. Bożej Rodzicielki- 1 stycznia

1. Dziś w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki modlimy się w dzień Nowego Roku o dar pokoju. Polecamy także zmarłego wczoraj papieża seniora Benedykta XVI.

*uroczyste nieszpory przed Najświętszym Sakramentem o 15.30.

2. W najbliższy piątek Święto Objawienia Pańskiego – uroczystość obowiązkowa. Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszach będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą zestaw: kreda, kadzidło i węgielek by zapachem unoszonego kadzidła wypełnić nasze mieszkania.

*W tym dniu zapowiadany już Orszak Trzech Króli. Wyruszymy o 12.30 z trzech miejsc: z Końca przy figurze Chrystusa upadającego (kolor orszaku: czerwony), z parkingu Top Market – kolor zielony ) i z Ośrodka Totus Tuus – kolor niebieski. Każdy z orszaków będzie prowadził Król; będą rozdawane korony i balony. Z własnej inicjatywy weźmy licznie udział, załóżmy coś w kolorze danego orszaku i głośno kolędujmy. Zakończenie przy scenie plenerowej Centrum Kultury i Czytelnictwa.

3. Tym tygodniu I piątek wypada w Święto Objawienia. Kontynuacja I piątków dokonuje się przez przyjęcie Komunii. Dla chcących spowiadać się będzie okazja w tygodniu przed każdą Mszą św. a w czwartek dodatkowo od 16.00.

4. W sobotę po Mszy św z racji I soboty różaniec w int. Ojczyzny oraz nabożeństwo. Prowadzi Grupa O. Pio.

4. Kolęda na najbliższe dni:

2.01.2023 (poniedziałek) od godz. 14.00 – Koniec oraz II rejon: Piła

3.01.2023 (wtorek) od godz. 14.00 – ul. Kolejowa str. Prawa od Rynku i Lewa

4.01.2023 (środa) od godz. 14.00 – Nowe Osiedle i od godz. 15.00 – Zamłynie

5.01.2023 (czwartek) od godz. 14.00 – ul. ks. Kobyłeckiego str. Lewa i Od godz. 15.00 Strona Prawa

7.01.2023 (sobota)

* od godz. 8.00 – Ruski, Grygle oraz II rejon: Zarębki k. Skawiec

5. Za tydzień w niedzielę o 15.15 spotkanie dzieci z kl. 3 wraz z rodzicami i wszystkimi chętnymi przy Żłóbku; będziemy kolędować i wspólnie prosić o dar dobrego przygotowania do I Komunii św.

Proszono by ogłosić:

Wnioski o zakup węgla po preferencyjnych cenach nadal będzie można składać do Urzędu Gminy. W ramach przydziału można otrzymać najwyżej 3 tony. Koniecznym warunkiem jest złożenie wniosku i jego poprawna weryfikacja.

Opublikowano: 1 stycznia 2023

Św. Szczepana – II dzień Świąt

1. Trwa Oktawa Bożego Narodzenia; starajmy się uczestnictwem w codziennych Eucharystiach pielęgnować w sobie tajemnicę Bożego Narodzenia. W domach zaś gromadźmy się na wspólnym kolędowaniu, modlitwie przy żłóbku.

2. Dziś rozesłanie podczas Mszy św. o godz. 9.00 rozesłanie kolędników misyjnych którzy od wtorku od godz. 9.00 będą odwiedzać nasze domy zarówno w Zembrzycach jak i w Marcówce. W tym roku wspierać będziemy misje w Papui-Nowej Gwinei. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież do włączenia się w to szlachetne dzieło.

3. Kalendarz Liturgiczny:

* we wtorek św. Jana Apostoła i Ewangelisty; po Mszy wieczornej obrzęd poświęcenia wina.

*w środę święto Świętych Młodzianków, męczenników

* w piątek Święto Świętej Rodziny; z racji pewnego układu Świąt tym razem nie jest w niedzielę; przypisane go tego dnia błogosławienie rodzin przeniesiemy na Msze 1 stycznia na Uroczystość Bożej Rodzicielki o godz. 9.00 i 11.30 oraz w Marcówce.

*w sobotę św. Sylwestra – ostatni dzień roku 2022. Msza za zmarłych, którzy odeszli do wieczności w tym roku byłaby o godz. 8.00 rano.

*Wieczorem natomiast o godz. 16.00 będzie Msza św. z nieszporami na zakończenie roku kalendarzowego z dziękczynnym Te Deum oraz przebłagalnymi Suplikacjami oraz okolicznościowym kazaniem.

*W Marcówce Msza św. na zakończenie roku o godz. 15.00. Nie będzie Mszy w piątek.

4. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie świątyni na Święta. Przede wszystkim Siostrom, Paniom oraz Panom a także młodzieży z grona lektorów i Grupy Apostolskiej.

5.Siostry Służebniczki z kolei dziękują wszystkim parafianom za modlitwy, życzliwość, wszystkie dary i ofiary składane podczas rozprowadzania opłatków na stół wigilijny.

6. Przypominamy o jasełkach 23 stycznia w Cieszynie. Zapisy z wpłatą 80 zł w zakrystii. Do 15 stycznia trzeba się zdeklarować celem dobrania odpowiedniego co do ilości środka transportu.

7. Zgodnie z zapowiedzią od jutra planowana jest kolęda wg podanego wcześniej planu (jest w gablotce i stronie internetowej parafii). To okazja do wspólnej modlitwy wypraszającej błogosławieństwo. Zwyczajem ubiegłych lat podczas kolędy zbierane były datki na pokrycie pracy pana Organisty. Dziś tę rolę pełni kilka osób; żaden nie będzie chodził ale zachowajmy ten sposób gratyfikacji by nie uszczuplać ofiar składanych w każdą niedzielę na potrzeby parafii.

Kolęda w tym tygodniu:

27.12.2022 (wtorek) – od godz. 8.00 Marcówka – Dąbrowy (od Bacówki w dół do końca) – II rejon: Zarębek

28.12.2022 (środa) od godz. 8.00 Marcówka – Janikówka ; II rejon– ul. Mickiewicza i Słowackiego oraz Krasińskiego

29.12.2022 (czwartek)od godz. 8.00 – Cmentarna oraz Za kościołem; II rejon od 10.00:Za Plebanią

30.12.2022 (piątek) od godz. 9.00 – Dąbie, Bace, Koźle oraz II rejon: Marcówka – Dąbrowy (od Stryszowa do Bacówki włącznie) . Po południu: od godz. 12.00 – Rynek (strona prawa) i od 14.00 -II rejon Rynek (strona lewa)

*W obrzęd modlitwy rodzinnej chcemy wpisać odczytanie fragmentu Pisma Świętego przez kogoś z domowników; przykładowe fragmenty są na stronie parafii oraz na ulotkach z planem kolędy położonych za dużymi ławkami.

Opublikowano: 26 grudnia 2022

Ur. Bożego Narodzenia

Drodzy Parafianie i Goście,

dziękując za wyrazy pamięci pochodzące tak od od osób prywatnych jak i instytucji, składamy Wam również życzenia:

pogłębienia więzi z Bogiem przywołującym nas głosem i ręką Dziecka; nowego spojrzenia na codzienność szczególnie tę nieciekawą; uzbrojenia serca w żywą wiarę, moc pokonywania różnych wyzwań; niech doświadczenia Świąt podtrzymuje więzy rodzinne, szczególnie te nadwątlone; sprawi, że chce się żyć w zdrowiu i pomimo jego braków.

1. Dziś:

* Różaniec dziś odmawiają Panie z Róży Siódmej a w przyszłą niedzielę z Ósmej

*Uroczyste nieszpory świąteczne o godz. 15.30.

2. Jutro II dzień Świąt Bożego Narodzenia: wspomnienie św. Szczepana – pierwszego męczennika. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

3. Na czas świąteczny nabywajmy czasopisma religijne; Gość Niedzielny ma podwójne wydanie.

Opublikowano: 24 grudnia 2022

IV niedziela adwentu

1. Różaniec dziś odmawiają Panie z Róży Szóstej a w przyszłą niedzielę z Siódmej. Po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych. O godz. 15.00 śpiew uroczystego Akatystu ku czci Matki Bożej zakorzenionego w tradycji chrześcijańskiej Wschodu. Z tej racji nie będzie nieszporów.

2. W ubiegłą niedzielę składka na potrzeby Kościoła na Wschodzie wyniosła z całej parafii 1262zł. Bóg zapłać.

3.Spowiedź przedświąteczna w najbliższą środę. Rano od 6.15 do 7.30. Po południu od 16.30 do 19.00 z przerwą od 17.45 do 18.30. W Marcówce od 15.15 do 16.00.

*Poza tym w okolicach Mszy świętych. W Wigilię okazja do spowiedzi po rannych roratach do godziny 8.00.

4.Uczniowie Szkolnego Koła Caritas nadal rozprowadzają wigilijne świece po Mszach Świętych natomiast Siostry Służebniczki opłatki.

5 Chorych w domach chcemy odwiedzić z posługą sakramentalną 23 grudnia w piątek od godz. 8.00 – Marcówka; od 9.00 – Zembrzyce. Prosimy o zgłaszanie ich adresów.

6.Wigilia Bożego Narodzenia w sobotę. Zasiadając do Wieczerzy Wigilijnej przeżyjmy ten Wieczór i Święta Bożego Narodzenia po chrześcijańsku, zachowując ich religijny i rodzinny charakter, pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje wigilijne; rozpocznijmy Wieczerzę od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa. Po dzieleniu się opłatkiem i spożyciu posiłku śpiewajmy kolędy.

7. O północy w niedzielę rozpocznie się Pasterka, poprzedzone zakończeniem Nowenny do Dzieciątka Jezus oraz śpiewem kolęd. Zapraszamy już od 23.15. W Marcówce Pasterka o godz. 22.30.

*Składka na Pasterce przeznaczona jest na fundusz ratowania życia SOS.

8.Rozesłanie kolędników misyjnych odbędzie się 26 grudnia podczas Mszy św. o godz. 9.00, a 27 grudnia od godz. 9.00 kolędnicy misyjni będą odwiedzać nasze domy. W tym roku wspierać będziemy misje w Papui-Nowej Gwinei. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież do włączenia się w to szlachetne dzieło.W Marcówce podobne wydarzenie będzie miało miejsce 27 grudnia od 9.00.

9. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej i w gablotce. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy we wtorek 27 grudnia.

10. Osoby chętne do odśnieżania otoczenia kościoła zapraszamy do zgłoszenia swego udziału na plebanii.

11. Na czas świąteczny sięgnijmy po prasę. Nowe numery także dla dzieci- Staś, Mały Gość Niedziel.

12. Decyzją Metropolity abpa Marka Jędraszewskiego uległ zmianie skład personalny księży prowadzących formacją Roku Propedeutycznego w Ośrodku Totus Tuus. Ks. Marek Suder [dziś głoszący kazania adwentowe] będzie od tej pory pełnił rolę ojca duchownego w Seminarium w Krakowie przy ul. Podzamcze 8 a w jego miejsce do Zembrzyc został skierowany ks. dr Jerzy Pytraczyk – kapłan diecezji bielsko-żywieckiej. Dziękujemy ks. Markowi za wszystkie sytuacje, w których głosił nam słowo Boże, sprawował Msze święte i nabożeństwa fatimskie.

Proszono o ogłoszenie:

*Strażacy przed kościołem rozprowadzają kalendarze a datkami możemy wspomóc ich działalność

* opłatek środowiskowy odbędzie się we wtorek o godz. 14.00 w Zespole Szkół w Zembrzycach

*Dyrekcja, Rada Rodziców, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu Szkół w Zembrzycach zapraszają na Kiermasz bożonarodzeniowy połączony z występem świątecznym w dniu 22 grudnia – czwartek – o godz. 18.00 na Hali Sportowej.

Opublikowano: 18 grudnia 2022

III niedziela adwentu – Gaudete, czyli radości

1. O 15.30 nieszpory adwentowe. Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży Piątej a w przyszłą niedzielę z Szóstej. Za tydzień po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych.

2. Serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła w ubiegłą niedzielę. Kwota wyniosła 5558 zł. Dziś po Mszach do puszek zbieramy z myślą o Kościele na Wschodzie.

3. Kalendarz liturgiczny:

* we wtorek św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

*w środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Według projektu naszego Metropolity w 14 dniu miesiąca będziemy gromadzić się przez najbliższy rok na Mszy w intencji Ojczyzny. Zapraszamy na 6.30 na Eucharystię z kazaniem. Po Świętach ustaną do tej pory prowadzone z tą intencją adoracje przed Mszami wieczornymi a pozostanie tylko czwartkowa.

4. Roraty w tym tygodniu w poniedziałek i sobotę o 6.30; ponadto od poniedziałku do piątku o 17.00 z programem dla dzieci.

5. W naszej parafii od piątku wieczorem do niedzieli będzie na Mszach głoszone Słowo Boże adwentowe. Także w piątek o 16.00 w Marcówce. Spowiedź natomiast będzie w kilku odsłonach:

– dla dzieci od kl. IV do VII w piątek w czasie zajęć szkolnych

– dla kandydatów do bierzmowania z kl. 8 i pierwszych ponadpodstawowych w piątek o 18.30 (nabożeństwo dla wszystkich i sakrament pokuty)

– dla pozostałych w środę, 21 grudnia(szczegóły są podane w Kalendarium adwentu)

Ponadto służymy posługą w konfesjonale przez codziennymi Mszami.

6. W środę po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny bł. Edmunda

7.W sobotę, 17 grudnia rozpoczęcie II etapu adwentu, co podkreślimy także codziennym nabożeństwem Nowenny do Dzieciątka Jezus na roratach.

8. Siostry Służebniczki rozprowadzają opłatki wigilijne w przedsionku kościoła lub zakrystii. Składane ofiary są wyrazem naszej wdzięczności za ich pracę w parafii.

9.Zaopatrzmy się w świece adwentowe na wigilijny stół. W akcję ich rozprowadzania włącza się młodzież ze Szkolnego Koła Caritas Zespołu Szkół w Zembrzycach.

10. W kwestii Orszaku Trzech Króli szersza informacja jest na stronie parafii. 6 stycznia ruszą orszaki z 3 miejsc o 12.30. Orszak czerwony z ul. Koniec, od kaplicy z Upadkiem Jezusa, Orszak niebieski z parkingu Ośrodka Totus tuus oraz zielony z parkingu przy sklepie Top Market; w ten ostatni zapraszamy społeczność Marcówki. Punktem docelowym będzie scena z szopką przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa, gdzie Trzej Królowie złożą symboliczne dary przy śpiewie naszych kolęd i pastorałek.

11. Bilety na film Prorok są do zabrania z zakrystii. Jest jeden wolny bilet; reszta chętnych już bezpośrednio do kina może udać się celem zakupu bezpośrednio przed emisją.

12. Za tydzień w niedzielę o 15.00 zapraszamy na Akatyst; śpiew tradycji wschodniej ku czci Maryi.

Ogłoszenie OSP w Zembrzycach:

Strażacy odwiedzą w najbliższą sobotę w godz. od 13.00 do 17.00 nasze domy z kalendarzami; będzie je można nabyć także po Mszach świętych 18 grudnia a potem w dni powszednie w sklepie u Państwa Kotlarczyków. Składanymi datkami wspieramy potrzeby dotyczące sprzętu, umundurowania itp.

Ponadto Straż przypomina o corocznych przeglądach przewodów kominowych przez uprawnione osoby; warto też nabyć w czujniki tlenku węgla wykrywającym tzw. czad.

Opublikowano: 10 grudnia 2022

II niedziela adwentu

4 grudnia 2022

1. O 15.30 nieszpory adwentowe. Różaniec rano odmawiają Panie z Róży Czwartej a w przyszłą niedzielę z Piątej.

2. Roraty od poniedziałku do piątku o 17.00 a ponadto w poniedziałek i sobotę o 6.30. Jeśli któreś z dzieci potrzebuje planszy, to są do zabrania w zakrystii lub u siostry Krystyny.

3. Kalendarz Liturgiczny:

*we wtorek– wspomnienie św. Mikołaja – biskupa. Naśladujmy go w dobrych niespodziankach.

* w środę wspomnienie Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Mszą.

4. W czwartek– Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 17.00 połączona z poświęceniem medalików dla dzieci z klasy trzeciej. W Marcówce Msza o godz 16.00.

*od 12.00 do 13.00 – Godzina łaski. Wówczas kościół będzie otwarty dla chcących pomodlić się.

*Po Mszy wieczornej adoracja połączona z pieśniami uwielbienia.

5.W piątek przed Mszą wieczorną nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Intencje wypisujemy i składamy do skrzynki w kaplicy garbarskiej.

6. Dzisiaj w całej Polsce modlimy się w intencji Kościoła na Wschodzie; zbiórka na ten cel będzie za tydzień po Mszach Świętych.

7.Od dziś rozpoczynamy rozprowadzanie świec Caritas wpisanych z Wigilijne Dziełem Pomocy Dzieciom, które zapalimy na wigilijnym stole. W rozprowadzanie włączyli się członkowie Szkolnego Koła Caritas. Będą stać przy głównym wejściu. Za świece uiszczamy kwotę nie mniejszą niż 9 zł. Co do dużych świec prosimy o kontakt w zakrystii.

5. Siostry Służebniczki opłatki wigilijne dla każdej rodziny w przedsionku kościoła lub zakrystii. Składane ofiary są wyrazem naszej wdzięczności za ich pracę w parafii.

6.Nadal przyjmujemy zapisy do kina na film Prorok o bł. kardynale Wyszyńskim. Emisja w Centrum Kultury i Filmu w Suchej B. w poniedziałek, 12 grudnia o 14.00. Jeśli dla kogoś problemem jest dojazd, to proszę zgłosić podczas zapisywania. Cena za bilet- 13 zł.

7. Nasza parafia została zgłoszona do organizacji Orszaku Trzech Króli 6 stycznia; stopniowo będą ukazywać się sugestie co do programu, trasy. Rozbudźmy w sobie zainteresowanie wydarzeniem, które później wyrazimy w uczestnictwie.

8. Rozpoczynamy też zapisy na Jasełka tradycyjne wystawiane w teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie; wyjazd będzie w poniedziałek 23 stycznia o 13.30 spod kościoła. Koszt uczestnictwa i przejazdu wynosi 80 zł od osoby. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

9. W sobotę o 10.00 próba scholki w salkach a w niedzielę przed Mszą – o 11.00 w kościele.

Proszono o ogłoszenie:

W Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas, w Dworku, w dni powszednie od 7.00 do 15.00 będzie można nabywać ozdoby świąteczne i kartki.

Opublikowano: 4 grudnia 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I NIEDZIELA ADWENTU

27 listopada 2022

1.Dziś rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. To także początek nowego roku duszpasterskiego przeżywanego pod hasłem:
Wierzę w Kościół Chrystusowy. Przeżyjmy ten okres w rozmodleniu podejmując różne adwentowe obietnice.
*O 15.30 nieszpory adwentowe. Różaniec odmawiają kobiety z Róży Trzeciej a w przyszłą niedzielę z Czwartej.

 1. Roraty będą tylko w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 z myślą
  o młodszych w ramach projektu Z narodzeniem Jezusa było tak…. Dzieci, jak co roku, będą otrzymywały obrazki będące pamiątką uczestnictwa. Prosimy, by przychodziły z lampionami. Ponadto w poniedziałki i soboty będą roraty z kazaniem dla wszystkich o 6.30. Zachęcamy do licznego udziału. Na ten wyjątkowy czas w ołtarzu głównym został odsłonięty wizerunek św. Jana Chrzciciela – szczególnego patrona Adwentu.
 2. W dniach 16 -18 grudnia jako parafia będziemy przeżywać adwentowe dni skupienia. Szczegóły będą podane później.
 3. Kalendarz liturgiczny:
  W środę – święto Św. Andrzeja, Apostoła
  W sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
 4. Przed I piątkiem spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną, a w czwartek od godz. 16.00. W Marcówce Msza św. w I piątek o godz. 16.00 jako roratnia, a spowiedź od godz. 15.15.Chorych chcących przyjąć sakramenty w domu w Marcówce czy Zembrzycach prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.. Wyjście do chorych przed Świętami będzie w piątek 23 grudnia od godz. 9.00
 5. W I sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Rodzinę bł. Edmunda. Różaniec wtedy odmawiany będzie w int. Ojczyzny, zgodnie z prośbą Arcybiskupa wyrażoną w dzisiejszym Liście. Nie będzie adoracji przed Mszą.
 6. Siostry Służebniczki rozprowadzają opłatki wigilijne dziś i w każdą niedzielę Adwentu w przedsionku kościoła a codziennie po roratach w zakrystii. W ciągu tygodnia można również, jeśli będzie taka potrzeba dzwonić do domu Sióstr. Składanymi ofiarami
  okazujemy wdzięczność za wieloraką posługę w parafii, za co Siostry z góry składają serdeczne „Bóg zapłać”. Opłatki będą także dostarczone do kaplicy w Marcówce.
  8.Za tydzień składką z pierwszej niedzieli wspieramy szczególnie fundusz ogrzewania kościoła. Natomiast ofiary na Kościół na Wschodzie będzie można złożyć 11 grudnia.
 7. Zapraszamy do grupowego oglądnięcia filmu Prorok o bł. kard. Wyszyńskim. Emisja
  byłaby 12 grudnia, w poniedziałek o 14.00 w Centrum Kultury i Filmu w SuchejBeskidzkiej. Zapisy z wpłatą 13 zł za bilet w zakrystii lub kancelarii. Dojazd ndywidualnie.
 8. W ramach adwentowej pracy nad sobą nabywajmy i czytajmy prasę religijną.
 9. Za tydzień w Marcówce o 10.15 poświecenie medalików dla dzieci z kl. III.
Opublikowano: 27 listopada 2022

Uroczystość Chrystusa Króla

20 listopada 2022

1.Dziś no 15.30 nieszpory z uroczystości Chrystusa Króla

* dziś także patronalne Święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Ministrantom i lektorom dziękując za tworzenie asyst – życzymy odkrywania pasji w tym, co związane z ołtarzem. Wszystkich zachęcamy do modlitwy w intencji obudzenia w chłopcach pragnienia bycia ministrantem a potem lektorem.

* różaniec odmawiają Panie z Róży Drugiej a w przyszłą niedzielę z Trzeciej. Konferencja dla wspólnoty Żywego Różańca za tydzień w niedzielę po Mszy o 9.00

* o 17.00 dziś spotkanie duszpasterskiej Rady Parafialnej na plebanii.

2. Kalendarz liturgiczny:

* w poniedziałek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

* we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki organistów i muzyki kościelnej. Pełniącym role organistów w naszej parafii, szczególnie panu Dominikowi życzymy z tej okazji zdrowia, radości ze służby dla uwielbiania Boga śpiewem i błogosławieństwa w życiu prywatnym. Niech Patronka Muzyki kościelnej wspiera każde poczynania w parafii związane ze śpiewem; między innymi Scholkę, śpiewających Akatyst.

* w czwartek– wspomnienie św. męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

3.Wypominki listopadowe będą przed wieczorną Mszą do piątku włącznie.

4.Zauważamy, że droga asfaltowa prowadząca na cmentarz systematycznie jest zabrudzana różnymi napisami o podejrzanym przesłaniu; w tym miesiącu już dwa razy były usuwane; niech sprawcy nie czują się bezkarni.

5. W piątek wieczorem spotkanie z rodzicami dzieci klas III. O 17.00 Msza św. i słowo do ukierunkowane dla nich.

* o 19.00 – także w piątek na plebanii okazja do spotkania nad słowem Bożym i rozmowami o wierze; zapraszamy chętnych małżonków.

6.Próba scholki w najbliższą sobotę o 10.00 w salce a o 11.00 w niedzielę w kościele jako przygotowanie do Mszy świętej. Motywujmy dzieci do zaangażowania wokół liturgii, śpiewu.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent a zarazem nowy rok liturgiczny. Po każdej Mszy świętej będzie obrzęd poświęcenia wieńcy adwentowych.

* Na Mszy św. o godz. 7.00 będzie poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które będą dostępne w zakrystii, czy u Sióstr. Ofiarami wówczas składanymi wspieramy posługę Sióstr w naszej parafii.

8. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni

Opublikowano: 20 listopada 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 listopada 2022

 1. Dziś XXXIII niedziela zwykła, która w ramach Kościoła powszechnego ma tytuł Dnia
  Solidarności z Kościołem Prześladowanym dedykowanego Ukrainie pod hasłem Uleczyć
  tęsknotę. Korzystając z informacji na stronie parafii lub zabierając ulotkę z numerem
  konta możemy przesłać dowolny datek na organizację wspierającą chrześcijan Pomoc
  Kościołowi w Potrzebie.
  *Dziś różaniec odmawiają kobiety z Róży Pierwszej a za tydzień z Róży Drugiej. Po
  Mszy o 16.00 różaniec za zmarłych w formie procesji na cmentarz. Nie będzie
  nabożeństwa przed Mszą.
 • dziś także VI Dzień Ubogich przebiegający pod hasłem Chrystus dla was stał się
  ubogim. Po Mszach ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć wiele inicjatyw na
  szczeblu diecezjalnym i niższym. W ramach potrzeb parafii Rodzina bł. Edmunda dociera
  do wielu osób niosąc pomoc materialną m.in. w postaci zakupu lekarstw;
  Po Mszy o 9.00 wyrazimy naszą solidarność z rodziną zbierającą fundusze dla leczonej
  onkologicznie Julii Krzemieńskiej ze Stryszawy (można też przy okazji nabyć ciasto)
 • Bóg zapłać za składkę z I niedzieli w wysokości 4734 zł, która zasila fundusz
  przeznaczony na ogrzewanie.
 1. Kalendarz liturgiczny:
  W czwartek– wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  W piątek– wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Na Mszę
  zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania; do nich skierowane będzie słowo a
  po Eucharystii wspólna modlitwa za młodzież w dzień Patronki młodych.
 2. W czwartek, 17 listopada przypada 9. rocznica śmierci Ks. prał. Józefa Ptaka,
  wieloletniego proboszcza parafii Zembrzyce. Msza św. w Jego intencji o godz. 6.30
 3. W najbliższy piątek nabożeństwo za wstawiennictwem O. Pio. w ramach adoracji o
  16.40. W Związku z tym można na karteczkach podawać intencje dziękczynne, błagalne i
  wrzucać do skrzynki umieszczonej w kaplicy garbarskiej.
 4. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas
  Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego
  Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. To także święto patronalne Liturgicznej Służby
  Ołtarza, której życzymy wytrwałości w służeniu przy Ołtarzu.
  Proszono by ogłosić:
  A. dziś od 13.00 do 14.30 utrudnienia w ruchu w okolicach starego mostu i Rynku
  zembrzyckiego z racji VIII Charytatywnego Biegu Niepodległości.
  B. Wójt Gminy Zembrzyce informuje, że mieszkańcy mogą składać wnioski o zakup
  węgla w preferencyjnej cenie dla gospodarstw domowych; pełna informacja znajduje się w

gablotce oraz na stronie Urzędu Gminy. Złożony przed upływem końca roku wniosek
będzie podlegał weryfikacji.

Opublikowano: 12 listopada 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
06 listopada 2022

 1. Dziś XXXII niedziela zwykła;
  *Różaniec odmawiają Panie z Róży Dwunastej a w przyszłą niedzielę z Pierwszej
 • o 15.30 Nieszpory.
  2.Wypominki roczne tradycyjnie przed każdą niedzielną Mszą świętą. Dziękujemy za złożone z tego tytułu ofiary. Jeśli wkradną się do wykazu błędy, przeinaczenia, to proszę śmiało zgłaszać uwagi. W dni powszednie 10 minut przed wieczorną Mszą Świętą modlimy się wypominkami listopadowymi do 25 dnia tego miesiąca.Dziękujemy też za ofiary złożone w Ur. Wszystkich Świętych. Uzbierano kwotę 13 352 zł . Wyrazy wdzięczności za pełnienie wolontariatu głównie Radzie Parafialnej.
 • 2.W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:
  *w środę rocznica poświęcenia Bazyliki św. Jana Na Lateranie.
  *w czwartek św. Leona Wielkiego, papieża
  *w piątek, wspomnienie św. Marcina z Tours.
 • w sobotę św. Jozafata, męczennika
 • 3. Codziennie o 16.30 adoracja z wyjątkiem czwartku – wtedy jest po Mszy świętej
  wieczornej.
  4.W środę po wieczornej Mszy spotkanie Rodziny bł. Edmunda.
 • 5. W piątek Narodowe Święto Niepodległości. O 9.00 Msza św. za Ojczyznę a po niej przejście pod pomnik na Rynku zembrzyckim i okolicznościowa akademia. W razie niepogody program artystyczny będzie w kościele. Zapraszają: Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu
  Szkół w Zembrzycach. W tym dniu wywieśmy flagi w naszych domach.
 • 6.W sobotę 12 listopada
 • 7.Próba dziecięcej scholki o godz. 10.00 w salce a w niedzielę o 11.00 w kościele; Rodziców prosimy o zmotywowanie dzieci.
 • z racji zbliżającej się rocznicy urodzin bł. Edmunda Siostry Służebniczki wraz z Rodziną bł. Edmunda Bojanowskiego zapraszają na uroczystą Mszę o godz. 17.00.
 • 8.Za tydzień w niedzielę;
 • VI Światowy Dzień Ubogich przebiegający pod hasłem „Chrystus dla was stał się ubogim”. Po Mszach ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć wielu inicjatyw na szczeblu diecezjalnym czy parafialnym.
 • za tydzień też VIII edycja Charytatywnego Biegu Niepodległości; w związku z tym między 13.00 14.30 będą utrudnienia w ruch przy Starym moście oraz w okolicach Rynku. Po Mszy o 9.00 będzie kiermasz Ciast przed kościołem i obok Centrum Kultury z myślą o leczeniu
  onkologicznym 12 letniej Julii Krzemińskiej ze Stryszawy.
  9.Także 13 listopada po ostatniej Mszy będzie procesja na cmentarz w różańcem za zmarłych. Zapraszamy ze zniczami.
 • 10. Polecamy nabywanie i przyswajanie sobie czasopism takich jak Gość niedzielny, Niedziela.
 • 11. Msza św. w Marcówce w tym tygodniu wyjątkowo w środę o 16.00
Opublikowano: 6 listopada 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
30 października 2022

 1. Dziś jak co roku, w ostatnią niedzielę października obchodzimy umowną dla
  większości kościołów rocznicę jego konsekracji. W przypadku naszej świątyni miała ona
  miejsce 9 lipca 1933 r. Po Mszy św. o 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i
  śpiew Ciebie Boga wysławiamy.
 2. Różaniec odmawiają Panie z Róży Jedenastej, w przyszłą niedzielę z Dwunastej.
 3. Jutro zakończenie nabożeństw różańcowych. Bóg zapłać wszystkim troszczącym się o
  przebieg nabożeństwa różańcowego, prowadzenie i uczestnictwo. Siostrze Krystynie za
  towarzyszenie dzieciom.
 • w poniedziałek od 16.00 możliwość spowiedzi, dzięki której możemy ofiarować
  odpusty; przed I piątkiem będzie także spowiedź w czwartek od 16.00.
 1. Kalendarz liturgiczny:
  *we wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w ten sposób przypomina o
  naszych patronach, orędownikach i promuje świętość jako styl życia. Msze św. przed
  południem jak zwykle – o godz. 7.00, 9.00 i 11.30. W Marcówce o 10.15.
  *W kaplicy cmentarnej Msza św. o godz. 14.00 a po niej procesja po cmentarzu z
  modlitwą i wypominkami. Nie będzie Mszy w kościele o godz. 16.00.
  W tym dniu od godz. 8.00 do 14.00 będzie można składać do skarbony na cmentarzu
  datki. Wraz ze zbieraną tacą w czasie Mszy posłużą do utrzymania kosztów
  funkcjonowania cmentarza, wywozu śmieci, dokonywania bieżących udogodnień.
  Dziękujemy wszystkim pełniącym rolę wolontariuszy w tym względzie, szczególnie
  członkom Rady Parafialnej.
  *We Wszystkich Świętych różaniec za zmarłych dla młodzieży i chętnych o godz. 18.00
  *W środę 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze święte w kościele parafialnym będą w
  nieco innym porządku: o godz. 6.30, 15.00 i 18.00. Ta ostatnia połączona z procesją za
  zmarłych po kościele. W Marcówce Msza o godz. 16.00.
  Pamiętajmy w tych dniach o:
 • o jednokierunkowym ruchu w stronę cmentarza
 • o segregowaniu odpadów cmentarnych: do kontenera wrzucamy tylko resztki z
  uporządkowanych grobów, plastikowe i szklane znicze, wkłady, wieńce z sztucznych
  kwiatów. Zwiędnięte kwiaty, trawę umieszczamy obok kontenera.
 1. Na wypominki roczne i listopadowe przyjmujemy dziś i w następne dni po Mszach
  świętych w kancelarii.
 2. Nauka o odpustach: wierni, którzy nawiedzą kościół w Uroczystość Wszystkich
  Świętych i Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego i ofiarować go za jedną
  osobę zmarłą w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni albo cmentarza należy
  odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę”, oraz wypełnić inne warunki takie jak Komunia św.,
  modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz być w stanie nieprzywiązania do grzechu.
  9.W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze św. O 6.30 i 17.00 a w Marcówce o 16.00
  (spowiedź tamże od 15.30).
 3. Z racji I soboty miesiąca zapraszamy na adorację po Mszy wieczornej do godz. 19.00, którą
  poprowadzi Grupa św. Ojca Pio.
 4. Ksiądz Proboszcz składa podziękowanie za wyrazy współczucia z racji śmierci Mamy
  +Rozalii, za uczestnictwo w pogrzebie, za zamówione Msze święte; szczególnie Kołu Gospodyń
  Mioduszyna.
Opublikowano: 30 października 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

23.10.22

1.Dziś XXX niedziela zwykła rozpoczynająca Tydzień misyjny pod hasłem Będziecie
moimi świadkami. W modlitwach pamiętajmy o głoszących Ewangelię. Ze składek na tacę
co kwartał wspieramy misje. Można z własnej inicjatywy także obrać jakąś formę pomocy.

 • Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży Dziesiątej w przyszłą niedzielę z Jedenastej.
  Konferencja dla Róż Różańcowych po Mszy o 9.00
  *dziękujemy za ofiary złożone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecie w wysokości:
  2781 zł i 50 gr. Młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za pełnienie wolontariatu.
  *różaniec dziś o 15.30 a w tygodniu o 16.30; w najbliższą środę zapraszamy do czytania
  rozważań Rodziców kandydatów do bierzmowania. Po różańcu i Mszy możliwość
  spotkania przy stole w oparciu o tematy załączone na stronie parafii pod zakładką
  Bierzmowanie.
 1. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:
 • w piątek świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.
 1. W środę po wieczornej Mszy spotkanie Rodziny bł. Edmunda.
 2. W czwartek po Mszy wieczornej adoracja w ciszy do 18.15.
 3. Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych zapraszamy do włączenia się –
  szczególnie dzieci i młodzież – w akcję Korowód Świętych; w najbliższą niedzielę o
  10.50 początek w kaplicy Ośrodka Totus Tuus; krótka modlitwa na początek i przejście
  procesyjne na Mszę do kościoła o 11.30 ze śpiewem i modlitwą nie tylko na ustach pod
  warunkiem, że będzie dostateczna ilość tworzących orszak. Zachęcamy do przebrania się
  za dowolną osobę świętą albo zabranie portretu/plakatu obranego świętego czy też jego
  atrybutu.
  6.Przypominamy o wypominkowej modlitwie za zmarłych. W naszej parafii w każdą
  niedzielę a więc ponad 50 razy w roku, czytamy i omadlamy wszystkich zmarłych ujętych
  w wypominkach rocznych a kilka razy w listopadzie przed Mszami wieczornymi.
  7.Za tydzień zmiana czasu na zimowy i umowna rocznica poświęcenia kościoła. Na Mszy
  o godz. 9.00 wyśpiewamy dziękczynne Te Deum przed Najświętszym Sakramentem.
 4. Na półce z prasą nowe numery czasopism dla najmłodszych: Staś i Mały Gość
  Niedzielny.
 5. Jutro, w poniedziałek odbędzie się pogrzeb Mamy ks. Proboszcza +Rozalii Sali. Msza
  św. o 13.00 w kościele parafialnym Trójcy Przenajświętszej w Przytkowicach i później
  pochowanie na lokalnym cmentarzu.
Opublikowano: 23 października 2022