Ogłoszenia

Ur. odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela- 23.06.2024

 1. Dziś przeniesiona z poniedziałku uroczystość Patrona parafii św. Jana Chrzciciela.

* z racji przypadającego dziś Dnia Ojca życzymy wszystkim Tatom by promieniowali ojcostwem Boga; cieszyli się autorytetem małych i dużych dzieci; doświadczali zdrowia. Modlitwą otoczmy także nieżyjących ojców

*różaniec odmawiają Panie z Róży „1” a w przyszłą niedzielę z „2”.

*nabożeństwo czerwcowe dziś o 17.30; zostanie też odmówiona litania do Matki Bożej Zembrzyckiej

 1. Decyzją Metropolity – księdza Abpa Marka Jędraszewskiego -zostały dokonane zmiany personalne w naszej Archidiecezji; w naszym otoczeniu:

* od 1 lipca urząd dziekana dekanatu suskiego będzie sprawował ks. dr Wiesław Popielarczyk – proboszcz parafii Sucha Beskidzka; dotychczasowy dziekan – ks. Zbigniew Piwowar został skierowany jako proboszcz do par. Bolechowice koło Krakowa; dziękujemy mu za wieloletnią służbę.

*ks. Artur Salabura został skierowany jako wikariusz do parafii Sucha Beskidzka. Oficjalne pożegnanie ks. Artura  będzie miało miejsce w niedzielę, 18 sierpnia o 10.15 w Marcówce i 11.30 w Zembrzycach.

* w naszej parafii  praktykę roczną będzie odbywał ks. diakon Paweł Nogala pochodzący z Wadowic, z par. św. Piotra.Wszystkich polecajmy opiece Bożej w modlitwie.

 1. Kalendarz liturgiczny:

* jutro liturgiczna uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; Msze św. o 6.30 i  18.00; odpust w par. Ślemień

* w piątek św. Ireneusza z Lyonu.

* w sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła; w tym dniu zbierana jest składka z myślą o utrzymaniu Stolicy Apostolskiej zwana świętopietrzem.

 1. W środę po Mszy wieczornej i nabożeństwie spotkanie w salce Rodziny bł. Edmunda.
 2. Czwartkowa adoracja po nabożeństwie do 19.30
 3. W piątek w Marcówce o 17.00 Msza św. w intencji ks. Jana Kapusty z okazji imienin. Jest to Msza z Wigilii ur. Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 4. Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego zaplanowana jest w naszej parafii na dzień 2 lipca 2024 r. Zużyty sprzęt można składać na podwórzu plebanii od 1 do 2 lipca, do godz. 13.00.
 5. Życząc udanych wakacji przypominamy o praktykach religijnych, planowaniu Mszy w różnych miejscach pobytu. Pewnym rozwiązaniem jest korzystanie z aplikacji Duszpolonia ukazującej Msze, spowiedzi w różnych krajach w języku polskim.
 6. Na stronie parafii można zapoznać się z Oświadczeniem Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego KEP w związku z informacjami Pani Minister Edukacji zapowiadającymi zmiany w organizacji religii w szkołach.
 7. W dniu 11 lipca zapraszamy chętnych na wycieczkę pieszą ze Szczyrku na Klimczok; w programie także Msza św. i grill. Zapisy w zakrystii; dzieci do kl. 8: 30 zł; dorośli 50 zł
Opublikowano: 23 czerwca 2024

XI niedziela zwykła- 16 czerwca 2024

 1. Dziś:

*różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „12” a w przyszłą niedzielę z „1”.

* o 16.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii

*nabożeństwo czerwcowe o 17.30; w tygodniu po Mszy wieczornej.

 1. Dziękujemy przygotowującym w minionym tygodniu nabożeństwo fatimskie i złożoną ofiarę mieszkańcom z ul. Cmentarnej, Za kościołem oraz Krakowskiej
 2. Kalendarz liturgiczny:

* w poniedziałek wspomnienie św. br. Alberta Chmielowskiego; składamy najlepsze życzenia tworzącym środowisko obydwu Ośrodków Caritas w naszej miejscowości i polecamy ich opiece Patrona.

* w czwartek dowolne wspomnienie kapłana z naszej archidiecezji ks. Władysława Bukowińskiego – apostoła Kazachstanu; adoracja po nabożeństwie wieczornym do 19.30. Zwyczaj obecności na adoracji cotygodniowej niech będzie trwałym owocem zakończonego wczoraj Kongresu eucharystycznego.

* w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

* za tydzień uroczystość odpustowa naszej parafii ku czci  św. Jana Chrzciciela; kazania okolicznościowe wygłosi ks. neoprezbiter – Artur; podczas sumy o 11.30 wyrazimy życzenia ks. kanonikowi Janowi Kapuście  z racji imienin. Licznym i pobożnym uczestnictwem, piękną procesją wyraźmy naszą cześć dla Pana Boga i Patrona Parafii.

 1. Spowiedź dla dzieci przed zakończeniem roku szkolnego oraz dla wszystkich przed odpustem od środy do soboty pół godziny przed Mszą świętą wieczorną; do uzyskania łaski odpustowej potrzebna jest łaska uświecająca.
 2. Msze św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o 8.00 w Zembrzycach i 9.00 w kaplicy w Marcówce. Zapraszamy na nie także Grona Pedagogiczne, rodziców, dziadków.
 3. Są nowe tygodniki dla dorosłych i miesięczniki dla dzieci, czyli Mały Gość Niedzielny i Staś.

*ponadto jest do nabycia tomik poezji religijnej o tematyce eucharystycznej autorstwa ks. proboszcza z Lachowic – Wiesława Ryżki. Książki są do nabycia za ławkami w cenie 20 zł.

7.Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-11 sierpnia; zapisy w par. Sucha Beskidzka. Dla dorosłych koszt udziału 100 zł; dla dzieci i młodzieży w w wieku szkolnym – 50 zł; Najlepiej przez formularz internetowy, którego link jest obok: zapisy-wsp8 – Piesza Pielgrzymka Krakowska. (diecezja.pl)

Proszono o ogłoszenie:

Warsztat Terapii Zajęciowej z Zembrzyc świętuje 20 lat swojego powstania. W czwartek 20 czerwca o godz.10.00 obchodzi swój Jubileusz na scenie przy boisku sportowym. Serdecznie zaprasza do wspólnego świętowania.

Opublikowano: 16 czerwca 2024

Ogłoszenia NIEDZIELA 9 czerwca

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

X NIEDZIELA ZWYKŁA

09.06.2024

 

 1. Dzisiejszy poranny różaniec odmawiają Panie z Róży „11” w przyszłą niedzielę „12”.

* dziękujemy wszystkim, którzy włączali się w obchody Oktawy Bożego Ciała.

*nabożeństwo czerwcowe dziś o 17.30. W tygodniu po Mszy wieczornej.

* w duchu odpowiedzialności społecznej, obywatelskiej i międzynarodowej weźmy udział w dzisiejszych wyborach do Europarlamentu.

 1. Kalendarz liturgiczny:

* we wtorek wspomnienie św. Barnaby

* w środę wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego z Jordanowa i towarzyszy

* w czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy

* w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męczennika

 1. W najbliższy czwartek nabożeństwo fatimskie, o którego przygotowanie poprosimy mieszkańców z ul. Krakowskiej, Za kościołem i Cmentarnej; w ich też intencji będziemy się modlić. Msza św. o 18.00, następnie różaniec i procesja, które poprowadzi O. Tytus.
 2. W piątek przed Mszą wieczorną nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Intencje składajmy do skrzynki w kaplicy Garbarskiej.
 3. W sobotę święto w naszej Archidiecezji – w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o godz. 11.00 zakończenie Kongresu Eucharystycznego i beatyfikacja Sł. Bożego ks. Michała Rapacza; do tego wydarzenia będziemy się przygotowywać poprzez nowennę dołączoną do codziennych nabożeństw czerwcowych. Zachęcamy do indywidualnego wybrania się na tą uroczystość. W zakrystii są do zabrania wejściówki
 4. Za tydzień w niedzielę o 10.30 próba scholki i śpiew podczas Mszy o 11.30. Rodzicom kładziemy na serce włączanie dzieci w posługę przy ołtarzu.
 5. Spotkanie Rady Parafialnej 16 czerwca o godz. 16:00 na plebanii.
 6. Nakłaniajmy się do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

Proszono by ogłosić:

Wójt Gminy Zembrzyce informuje, że w niedzielę, 16 czerwca odbędą się wybory sołtysów i Rad Sołeckich Gminy Zembrzyce. Głosowanie będzie w lokalach wyborczych od 7.00 do 17.00

Opublikowano: 8 czerwca 2024

IX Niedziela zwykła – 02.06.2024

 1. Dzisiejszy poranny różaniec odmawiają Panie z Róży „10” w przyszłą niedzielę „11”.

* dziękujemy wszystkim, którzy podjęli gościną pielgrzymów z Cięciny.

* podczas Mszy o 11.30 ks. Artur podzieli się z nami prymicyjnym błogosławieństwem. Podobne błogosławieństwo w Marcówce będzie 16 czerwca po Mszy o 10.15.

*nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją dziś o 17.15

 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała, którą podkreślamy przez procesję po Mszy wieczornej. Apelujemy o angażowanie dzieci, których jest bardzo mało: do sypania kwiatów, dzwonienia, czy większe do noszenia figurki Dzieciątka Jezus. Tak samo oczekiwani są kandydaci do bierzmowania z kl. 7 i 8, którzy mogliby ponieść figurkę Patrona parafii – św. Jana Chrzciciela.
 2. Wspomnianą oktawę zakończymy uroczyście w czwartek, po czym zapraszamy do plebańskiego ogrodu na wspólne świętowanie. Adoracja w tym dniu, podobnie jak spowiedź – od 17.00.
 3. Kalendarz liturgiczny:

* jutro wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy;

* w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; Msze o 6.30 i 18.00 W Marcówce uroczysta Msza z procesją  o 16.30.

* W tym dniu  nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

* w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

 1. Przed I piątkiem spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem a dodatkowo w czwartek od 17.00; w Marcówce spowiedź w piątek od 16.00;
 2. Wyjazd pielgrzymów do Dukli, Strachociny i Markowej o 7.15; osoby, które nie dokonały wpłat niech to uczynią do piątku; prosimy też o podanie peselu
 3. Na stronie parafii oraz w gablotce jest oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych poddające ocenie zachowanie władz oświatowych wobec religii w szkole a właściwie jej deprecjonowania. Zachęcamy do zapoznania się. Dokument wzywa do aktywności Rodziców m.in. przez wyrażenie sprzeciwu wobec taktyki MEN odnośnie religii.
 4. Pamiętajmy o nabywaniu i czytaniu prasy religijnej.
Opublikowano: 2 czerwca 2024

Uroczystość Trójcy Świętej- 26 maja 2024

 1. Dzisiejszy poranny różaniec odmawiają Panie z Róży „9” w przyszłą niedzielę „10”.

*nabożeństwo majowe dziś i aż do czwartku o 17.30. Dzisiejsze zostanie połączone z wezwaniami do Matki Bożej Zembrzyckiej. To będzie nasza modlitwa za wszystkie Mamy, którym życzymy miłości od najbliższych, zdrowia i mocy serca.

*jako ostatnia plenerowa majówka zaplanowana jest w Boże Ciało o 16.00 w kapliczce na Zarębkach Skawieckich, w lesie, gdzie wewnątrz jest obraz Ukoronowania Matki Bożej przez Trójcę Świętą.

 1. Kalendarz liturgiczny:

* w środę św. Urszuli Ledóchowskiej – apostołki uśmiechu.

*w najbliższy czwartek obowiązkowa uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Publicznie wyznamy naszą wiarę w Chrystusa pod postacią Chleba. Eucharystia, po której wyjdziemy z procesją po ulicach naszej miejscowości o godz. 9.00. Zaraz po procesji Msza św. w kościele (zamiast o 11.30).  Pójdziemy tradycyjną trasą do figurki przy ul. ks. Kobyłeckiego i z powrotem. O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców wymienionych w ubiegłą niedzielę ulic.

Prosimy także o zaangażowanie się w procesję: dzieci młodsze i komunijne wraz z rodzicami, młodzież – kandydatów do bierzmowania, panów niosących baldachim, panie od feretronów.  Mamy prosimy o wsparcie dzieci sypiących kwiaty; ponadto zapraszamy orkiestrę Rytm. Panom Strażakom powierzamy troskę o bezpieczeństwo na drodze.

W Marcówce w Boże Ciało Msza o godz. 8.00 w kaplicy.

*w piątek święto Nawiedzenia NMP; uczcimy je procesją, którą codziennie będziemy organizować z myślą o Oktawie Bożego Ciała po Mszy wieczornej.

 1. Osoby chcące wspomóc tworzenie dywanu kwiatowego na dzień Bożego Ciała proszone są o dostarczenie płatków kwiatów we wtorek po Mszy wieczornej do 19.30 do kościoła; prosimy nie mieszać płatków z różnych kwiatów. Dywan zostanie utworzony środkiem wzdłuż nawy głównej dla przejścia przez celebransa z Najświętszym Sakramentem; prosimy by podczas każdej z Mszy w tym dniu poruszać się w przestrzeni obok dywanu.
 2. W przyszłą niedzielę:

*Mszę świętą o 11.30 z błogosławieństwem prymicyjnym odprawi ks. Artur Salabura; po Eucharystii będzie można złożyć Prymicjantowi indywidualnie życzenia. W rodzinnej parafii, w Spytkowicach /k Chabówki dzisiaj ks. Neoprezbiter odprawia swoją pierwszą Mszę świętą.

 1. Z prasy religijnej polecamy także dodatek do Gościa Niedzielnego pod tytułem Święte Matki – Matki Świętych.
 2. Nadal otwarta jest lista pielgrzymki do miejsc związanych ze św. Janem z Dukli, ze św. Andrzejem Bobolą i oraz do bł. Rodziny Ulmów w Markowej; Pięć osób co najmniej jest potrzebnych by doszła do skutku. Szczegóły w gablotce i stronie parafii.

Proszono o ogłoszenie:

Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Suchej B. ogłasza nabór do klas pierwszych. Rekrutacja trwa do 3 czerwca. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły.

Opublikowano: 25 maja 2024

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024

 1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Za odśpiewanie lub recytację hymnu O, Stworzycielu, Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Od jutra okres zwykły roku liturgicznego.

*różaniec  odmawiają Panie z Róży  „8” w przyszłą niedzielę „9”.

*dzisiejszą uroczystością komunijną rozpoczynamy Biały Tydzień; od poniedziałku do piątku nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. a ta tradycyjnie o godz. 18.00

*Dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych za liczne prace przy kościele w związku z uroczystością oraz za dar ołtarza.

 1. Kalendarz liturgiczny:

* jutro Święto Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świątek). Msze z kazaniem o 7.00, 9.00 i 18.00. W Marcówce o 16.30.

* w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; adoracja w tym dniu po Mszy i majówce – do 19.30.

 1. W piątek majówka w plenerze przy figurce Matki Bożej na Ispach – o 19.00
 2. W dniach 1/2 czerwca będzie w naszej parafii na noclegu grupa pielgrzymów z Cięciny. Chcących udzielić schronienia prosimy o zgłaszanie w kancelarii lub zakrystii.
 3. W przyszłą niedzielę:

* uroczystość Trójcy Przenajświętszej zamykająca czas na spowiedź i Komunię wielkanocną.

* o 9.00 Msza św. w int.  srebrnych i złotych jubilatów.

* na Mszy o 11.30 za tydzień śpiew Dzieci z Mamami z okazji zbliżających się ich świąt. Próba godzinę wcześniej w salkach o 10.30. Papież ustanowił dni 25/26 maja I Światowym Dniem Dziecka.

 1. Przypominamy o potrzebie sięgania po prasę religijną; Obok nowych tygodników dodatek do Gościa Niedzielnego oraz dla młodszych dzieci Staś. Uczniom zalecamy zabieranie kartki z Ewangelią i łamigłówką – Ziarno– jest obok ołtarz Jezusa Miłosiernego.
 2. W najbliższą sobotę na Mszy o godz. 10.00, w katedrze wawelskiej, święcenia kapłańskie przyjmie ks. diakon Artur; do tego wydarzenia będzie przygotowywał się wraz z kolegami rocznikowymi przez rekolekcje w Ośrodku Totus Tuus; wspierajmy ich naszymi modlitwami. W gablotce są ich nazwiska. Jest możliwość wyjazdu na wspomniane święcenia; zapisy w zakrystii.
 3. Ponawiamy zaproszenie co do udziału w pielgrzymce do miejsc związanych ze św. Janem z Dukli, ze św. Andrzejem Bobolą i oraz do Markowej; szczegóły w gablotce oraz na stronie parafii. Celem potwierdzenia rezerwacji dobrze byłoby do 26 maja znać listę chętnych.
 4. Co do zbliżającego się Święta Bożego Ciała, przygotowanie poszczególnych ołtarzy powierzamy następującym ulicom:

I ołtarz: mieszkańcy Rynku, ul. Krakowskiej

II ołtarz: mieszkańcy ul. Kobyłeckiego i Za Garbarnią

III ołtarz: mieszkańcy Zamłynia i Nowego Osiedla

IV ołtarz: mieszkańcy Zarębek i ul. Cmentarnej

Jednocześnie, uwzględniając głosy niektórych opinii wracamy w tym roku do starego układu ołtarzy i związanej z nimi trasy.

 1. W gablotce i na stronie parafii widnieje do przeczytania stanowisko Episkopatu Polski odnośnie prawnej ochrony życia.
Opublikowano: 19 maja 2024

Uroczystość Wniebowstąpienia- 12.05.2024

1.Dziś:

*Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „7” a w przyszłą niedzielę z „8”.

* o11.30 Msza rocznicowa I Komunii. Dziękujmy Rodzicom za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz dar ofiarny.

* o 16.00 Msza św. z nab. majowym przy kaplicy na Sosnówce;

*o 17.30 – nabożeństwo majowe w kościele

 1. Przypominamy o pielęgnowaniu pobożności maryjnej w uczęszczaniu na nabożeństwa majowe; prosimy rodziców by zachęcali dzieci, szczególnie komunijne, rocznicowe czy też kandydaci do bierzmowania.
 2. W kalendarzu liturgicznym:

*jutro Matki Bożej Fatimskiej; Mszą o 18.00 rozpoczniemy serię nabożeństw fatimskich, które w tym roku poprowadzi o. Tytus z Koszarawy /franciszkanin/; zgodnie z przyjętym planem prosimy o przygotowanie jutrzejszego nabożeństwa mieszkańców Marcówki oraz Zarębek Skawieckich i Marcowskich; litanie loretańską umieścimy w środku nabożeństwa a nie przed Mszą.

* we wtorek święto św. Macieja, apostoła

* w czwartek święto św. Andrzeja Boboli; prezbitera, męczennika i głównego patrona Polski; adoracja od 17.00.

 1. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; w związku z tym chcemy zaprosić do przygotowania przed Zielonymi Świętami przez uczestnictwo w różnych nabożeństwach:

*  16 maja  majówka przy kapliczce przy drodze (Siedlisko I) na Zarębkach Skawieckich o 19.00

* w piątek Droga Światła; rozpoczęcie Mszą św. i litanią w kaplicy w Marcówce o 19.00; wyjście ok. 19.30 w stronę kościoła do Zembrzyc. Zachęcamy szczególnie kandydatów do bierzmowania i rodziców; zabierzmy z sobą latarki. Potrzebne będą osoby do niesienia nagłośnienia.

* w sobotę po Mszy wieczornej adoracja a o godz. 20.00 akatyst; wraz z grupą wokalną poprowadzi go ks. Michał Soczyński.

* w samą uroczystość na Mszy o 11.30 będzie I Komunia. Osoby niezwiązane z uroczystością proszone są o bycie na Mszy o innych porach.

 1. Zapraszamy do zapisu osoby chętne na wyjazd do katedry wawelskiej na święcenia ks. diakona Artura, w sobotę, 25 maja.
 2. Planowana jest dwudniowa pielgrzymka (8/9 czerwca sob/niedz.) do sanktuariów: św. Jana w Dukli, św. Andrzeja Boboli w Strachocinie oraz muzeum upamiętniające bł. Rodzinę Ulmów w Markowej. Koszt z noclegiem, transportem, obiadokolacją, śniadaniem i obiadem w niedzielne popołudnie oraz wstępem do muzeum i skansenu w Markowej to 370 zł od osoby; emeryci 350 zł a dzieci 340 zł.
 3. W Mszach zbiorowych, nowennowych w środy wprowadzone zostały zmiany co do listy osób zmarłych; proszę upewnić się kiedy są zmarli z danej rodziny..
 4. We wtorek w późnych godzinach popołudniowych będzie koszona trawa na parkingu przy ul. Kolejowej. Prosimy o usunięcie samochodów.
 5. Z myślą o Urocz. Bożego Ciała powstał projekt utworzenia dywanu kwiatowego przez środek kościoła. Tradycja ta jest promowana przez fundację organizującą Orszak Trzech Króli; w związku z tym potrzebne będą płatki z kwiatów: róży, piwonii, kaliny, jaśminu. O ich dostarczenie prosimy we wtorek, 28 maja wieczorem po Mszy do kościoła; na stronie parafii można zobaczyć zdjęcia z podobnych projektów z innych kościołów.

 

Proszono o głoszenie:

Pani Monika Porębska z Marcówki wraz z najbliższymi wyraża podziękowanie za różnego rodzaju wsparcie, jakiego doświadczyła w ostatnich tygodniach; 16 czerwca o 10.15 w Marcówce będzie Msza św. w int. wszystkich ofiarodawców i osób życzliwych.

Opublikowano: 12 maja 2024

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5 maja 2024

1.Dziś VI niedziela wielkanocna:

*Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „6” a w przyszłą niedzielę z „7”.

*o 17.30 – nabożeństwo majowe

 1. W Marcówce o 10.15 I Komunia rozpoczynająca Biały Tydzień, podczas którego Msze będą od poniedziałku do piątku; o 16.30 będzie śpiewana Litania a potem Msza święta.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni krzyżowe, czyli modlitw o urodzaje. W związku z tym po Mszy wieczornej nastąpi procesja wokół kościoła z zakończeniem przy krzyżu misyjnym. Podczas procesji będziemy modlić się fragmentami Litanii do Wszystkich Świętych.
 3. Jutro święto Apostołów: Filipa i Jakuba;

*w środę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika- głównego patrona Polski i Archidiecezji.

 1. W niedzielę 12 maja – rocznica I Komunii św.; w Marcówce o 10.15 a w Zembrzycach o 11.30. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w Marcówce w piątek o 16.00/o 15.40 próba czytania tekstów dla dzieci/

* w Zembrzycach próba o 17.00 a po niej spowiedź. Po Mszy wieczornej konferencja dla Rodziców dzieci rocznicowych z obu miejscowości w kościele.

 1. W sobotę 25 maja święcenia kapłańskie w katedrze na Wawelu przyjmie ks. dk Artur; jest możliwość wyjazdu autokarem o 8.00. Zapisy z kwotą 35 zł w zakrystii. Prymicje w naszym kościele ks. Artur będzie miał 2 czerwca o 11.30.
 2. W niedzielę 26 maja: Jubileusz 25 i 50 – lecia małżeństw na Mszy św. o godz. 9.00 – prosimy o zgłaszanie par chcących wziąć udział w uroczystości.
 3. Planowana jest dwudniowa pielgrzymka (8/9 czerwca sob/niedz.) do sanktuariów: św. Jana w Dukli, św. Andrzeja Boboli w Strachocinie oraz muzeum upamiętniające bł. Rodzinę Ulmów w Markowej. Koszt, program i zapisy będą podane za w ciągu tygodnia.
 4. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;
 5. O przygotowanie najbliższego nabożeństwa fatimskiego proszone są: Marcówka oraz Zarębki Marcowskie i Skawieckie; grafik całości w gablocie i na stronie parafii.
Opublikowano: 5 maja 2024

Uroczystość Królowej Polski – 3 maja

 1. Dziś o 16.00 plenerowa majówka przy posesji Państwa Siemionów.
 2. W Kościele nabożeństwo majowe o 17.30
 3. Jutro nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy o 6.30 rano.
 4. W najbliższą niedzielę na Mszy o godz. 11.30 będzie ks. Marcin Rozmus – moderator Grup Apostolskich w naszej Archidiecezji. Wraz z przedstawicielami Duszpasterstwa będą zachęcać dzieci i młodzież do wzięcia udziału w programie Wakacje z Bogiem – zgodnie z terminarzem podanym na plakacie. Zapraszamy rodziców, którzy chcieliby bliższych informacji o wyjeździe dzieci.

* podczas tej Mszy modlić się będziemy o błogosławieństwo dla maturzystów na czas matury oraz potrzebne łaski w wyborze drogi życiowej.

 1. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski ponawia zaproszenia do wzięcia udziału w procesji ku czci św. Stanisława w niedzielę – 12 maja; to 770 Procesja skałeczna. Wyruszy o 9.00 ze Wzgórza Wawelskiego i zakończy się na Skałce Mszą św. celebrowaną przy ołtarzu Trzech Tysiącleci, której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce – abp Antonio Guido Filipazzi.

 

Opublikowano: 3 maja 2024

V niedziela wielkanocna

1.Dziś V niedziela wielkanocna:

*Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „5” a w przyszłą niedzielę z „6”.

*o 17.30 – nieszpory

 1. We wtorek, 30 kwietnia uroczyste rozpoczęcie nabożeństw majowych bezpośrednio po Mszy wieczornej; pierwszą majówkę połączymy z procesją wokół kościoła. Obok niosących feretrony, asysty bardzo prosimy o mobilizację dzieci by stworzyły orszak maryjny niosąc w dłoniach polne kwiaty, które potem złożą w kościele.

* w kolejne dni maja nabożeństwa majowe będą o 17.30;

3.W czwartek Dzień Flagi Narodowej. Pamiętajmy o jej wyeksponowaniu przy  domach.

 1. Kalendarz liturgiczny:

*w poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy

* w środę wspomnienie św. Józefa Robotnika; od 1 maja Msze w dni powszednie o godz. 6.30; tak będzie do końca września.

*w czwartek św. Atanazego; adoracje czwartkowe w maju będą o 17.00.

* w piątek, 3 maja, Uroczystość Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym połączone z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich; w tym dniu nie obowiązuje post z racji uroczystości.

* w sobotę wspomnienie św. Floriana męczennika:

– po Mszy porannej o 6.30 nabożeństwo z racji I soboty.

– Wszystkim Strażakom składamy podziękowania za ich służbę – także przy uroczystościach kościelnych. Życzymy radości ze służby, która wnosi pomoc i bezpieczeństwo dla innych. Msza św. w int. Strażaków w sobotę o godz. 18.00

5.Chorych, którzy chcieliby przyjąć sakramenty w domu prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii; wizyta będzie w sobotę, 4 maja od 8.00.

 1. W przyszłą niedzielę I Komunia św. w Marcówce o 10.15. Dzieci wraz z rodzicami proszone są o przybycie 10 minut wcześniej i zajęcie miejsc przed kaplicą. Z racji, że jest mniej księży w parafii nie będzie dodatkowej Mszy o 9.00. Zapraszamy osoby niezwiązane z uroczystością do Zembrzyc.
 2. Nawiązując do tradycji śpiewania Litanii do Matki Bożej przy kapliczkach w nadchodzącym miesiącu stworzymy kilka okazji zapraszając w umówione miejsce. Plan plenerowych majówek jest następujący:

– 3 maja przy kapliczce przy posesji p. Doroty Siemion – 16.00

– 12 maja w kaplicy na Sosnówce połączona z Mszą świętą – 16.00

– 16 maja  przy kapliczce przy drodze (Siedlisko I) na Zarębkach Skawieckich o 19.00

– 24 maja w piątek przy figurce Matki Bożej na Ispach o 19.00

 1. Przypominamy o czasopismach religijnych w tym o nowym numerze Małego Gościa Niedzielnego oraz dodatku do Gościa Niedzielnego poświęconego Maryi.
 2. Wyjazd na Słowację w środę o 6.15; lista jest już zamknięta.
 3. Przed I piątkiem spowiadamy przed każdą Mszą; ponadto w czwartek:

– w Marcówce o 15.45 naboż. pokutne dla dzieci z kl. 3 oraz spowiedź dla nich i pozostałych o 16.00;

– Zembrzycach spowiedź od 17.15

 1. Jest propozycja wzięcia udziału w pielgrzymce Medjugorje organizowanej w parafii Skawica. Program jest dostępny w internecie na stronie parafii, w gablotce. Termin to 3-12 września; kwota 3050 zł i 180 euro. Osoby zainteresowane niech podejdą do ks. Proboszcza.
 2. Za tydzień w niedzielę na Eucharystię o 11.30 zapraszamy maturzystów; będziemy prosić dla nich o potrzebne łaski na czas egzaminów i dobry wybór drogi życiowej.
Opublikowano: 28 kwietnia 2024

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA – 21.04.24

1.Dziś IV Niedziela wielkanocna inicjująca Tydzień Modlitw o powołania  do służby w kapłaństwie i życiu konsekrowanym Chrystusa – Dobrego Pasterza- szczególnie w czwartek podczas adoracji będziemy prosić o łaskę powołań dla naszej młodzieży.

*Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „4” a w przyszłą niedzielę z „5”.

*0 17.30 – nabożeństwo do matki Bożej Zembrzyckiej.

 1. Dziękujemy parafianom obydwu naszych miejscowości za wsparcie udzielone w ubiegłą niedzielę p. Monice zmagającej się z trudną chorobą. Uzbierana kwota wyniosła 17 552, 68 zł; z tego 6731 zł z Marcówki i 10 820 zł z Zembrzyc.
 2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

* we wtorek ur. św. Wojciecha, biskupa i męczennika– głównego patrona Polski

* w czwartek św. Marka Ewangelisty; w modlitwach pamiętajmy o naszym metropolicie – abpie Marku w dniu jego  imienin.

 1. Przypominamy o wyjazdach pierwszomajowych:

* do sanktuarium w Tuchowie; wyjazd o 5.30; koszt 50 zł

* na wycieczkę, na Słowację połączoną z Mszą św. podczas odpustu w Kurowie; wyjazd o 6.15; koszt dla dorosłych 130 zł; dla dzieci 90 zł w tym przejazd, bilety do Zamku Orawskiego i Muzem kawy, ubezpieczenie.

 1. Rodzicom chcącym wysłać dzieci na Wakacje z Bogiem zachęcamy do zaglądniecie na ofertę naszej Archidiecezji; plakat wraz z propozycjami i kontaktem w gablotce i na stronie parafii. Można też skorzystać ze strony Grup Apostolskich  – tutaj
 2. W ramach prasy religijnej nowy numer dla dzieci czasopisma Staś; także osobny dodatek do Gościa Niedzielnego z cyklu Historia Kościoła w cenie 12 zł poświęcony osobie Matki Bożej.
Opublikowano: 21 kwietnia 2024

III NIEDZIELA WIELKANOCNA- 14.04.2024

1.Dziś III Niedziela wielkanocna zwaną Niedzielą Biblijną; zachęcamy do czytania słowa Bożego w domu fragmentów Dziejów Apostolskich. Za ławkami są do wzięcia karteczki z siglami biblijnymi. To także dzień Narodowego czytania Pisma Świętego oraz Święto Chrztu Polski.

* po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż różańcowych

* o 16.00 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej

* o 17.30 nabożeństwo celebracji Słowa Bożego; w tygodniu 15 minut przed Mszą czytanie fragmentów Dziejów Apostolskich

*Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „3” a w przyszłą niedzielę z „4”.

2.Nowy Przewodniczący Episkopatu wzywa do modlitwy w intencji prawnej ochrony życia nienarodzonych; w  wielu miastach dziś dokonują się Marsze w obronie życia. Ten wątek lokalnie wpiszemy w jutrzejszy Dzień Dobra prowadzony przez WTZ Caritas.

 1. W czwartek po wieczornej adoracji wspólne czytanie Pisma świętego ok. 19.30 w salce.
 2. W piątek po Mszy wieczornej spotkanie organizacyjne w salce rodziców dzieci z kl. 4 przed rocznicą, którą będziemy obchodzić 12 maja (w Marcówce o 10.15 i tutaj o 11.30).

*Co do rocznicy w piątek 10 maja próba liturgiczna i spowiedź o 17.00. Po Mszy konferencja dla Rodziców.

 1. Propozycje wyjazdów na dzień 1 maja:
 2. a) Siostry Służebniczki zapraszają na 39 pieszą pielgrzymkę z Tarnowa do Bazyliki Matki Bożej w Tuchowie, która odbędzie się 1 maja w intencji powołań oraz w intencjach, które nosimy w sercu. Osoby, które nie mogą pielgrzymować pieszo, mogą dojechać busem. Zapisy w zakrystii do 24 kwietnia. Wyjazd z Zembrzyc o godz.5.30. Koszt 50 zł.
 3. b) w ramach parafialnego wyjazdu:

udział w Mszy odpustowej w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Kurowie o godz. 7.00; następnie przejazd na Słowację i zwiedzanie Orawskiego Zamku z polskim przewodnikiem; następnie wizyta w Muzeum kawy w słowackiej Kruszetnicy. Chcąc być ubezpieczonym, przy zapisach proszę podać pesel. Wyjazd o 6.15. W drodze powrotnej kiełbasa z grilla. Zapisy w zakrystii. Koszt dla dorosłych 130 zł a dla dzieci do 15 lat 90 zł. Cena obejmuje przejazd, ubezpieczenie i bilety do zamku oraz grilla.

 1. Za tydzień w niedzielę nabożeństwo do Matki Bożej Zembrzyckiej o 17.30; intencje z prośbami można zostawiać w skrzynce na ołtarzu św. Józefa.

Proszono o ogłoszenie:

*Dziś po Mszach Świętych będzie zbiórka pieniężna na pomoc w leczeniu naszej parafianki z Marcówki. Okażmy wsparcie borykającej się z trudną chorobą Monice. Zbiórce patronuje Stowarzyszenie Mocni-Pomocni. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc Chorej.

*26 kwietnia w piątek w Przychodni Zdrowia w Zembrzycach odpłatne badania USG; szczegóły na plakacie w gablotce. Rejestracja przez numer telefoniczny do Ośrodka Zdrowia.

*Odział Terapii Zajęciowej Caritas organizuje jutro Dzień Dobra, któremu nadajemy także przydomek Życia. O 10.00 przed Dworkiem zajęcia integracyjne a ok. 11.00 Marsz Dobra i Życia po Zembrzycach; organizatorzy zapraszają do włączenia się.

Opublikowano: 14 kwietnia 2024

Niedziela Miłosierdzia-07.04.2024

 1. Dziś II Niedziela wielkanocna zwaną Niedzielą Miłosierdzia rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży „2” a w przyszłą niedzielę z „3”.

*nabożeństwo połączone z zawierzeniem świata Bożemu Miłosierdziu o godz. 17.30

 1. Jutro Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia; na Mszy wieczornej o 18.00 możliwość złożenia deklaracji o duchowej adopcji dziecka poczętego. W modlitwach osobistych, rozmowach i naszych przekonaniach stawajmy po stronie życia.
 2. W środę po wieczornej Mszy spotkanie Rodziny bł. Edmunda.
 3. 4. W czwartki, co tydzień godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej.
 4. 5. W piątek:

* przed Mszą wieczorną ok 17.45 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio; intencje możemy składać do skrzynki w kaplicy garbarskiej. 

*Po Mszy ostatnie spotkanie Rodziców dzieci komunijnych z Marcówki i Zembrzyc. Dla dzieci z Zembrzyc próba śpiewu o tej samej porze.

 1. W tym roku jubileusze małżeńskie przewidziane są, jak w w ostatnich latach, w Dzień Zielonych Świąt, w niedzielę 26 maja o godz. 9.00. Srebrnych i Złotych Jubilatów prosimy o zgłoszenie do uroczystości do niedzieli 19 maja.

8.Za tydzień w niedzielę:

 1. po Mszy św. o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych
 2. O 16.00 na plebanii  spotkanie Rady Parafialnej

Proszono o ogłoszenie:

Za tydzień po Mszach Świętych będzie zbiórka pieniężna na pomoc w leczeniu naszej parafianki z Marcówki. Okażmy wsparcie borykającej się z trudną chorobą Monice.

Opublikowano: 7 kwietnia 2024

Poniedziałek Wielkanocny- 01.04.2024

 1. Dziś o 17.45 nabożeństwo nowenny przed Świętem Miłosierdzia.
 2. Jutro o 21.00 koncert grupy Pokoleniepoświęcony św. Janowi Pawłowi II i połączony z kwestą dla chorej Moniki.
 3. W czwartek okazja do ewentualnej spowiedzi od 17.30; adoracja po wieczornej Mszy, do 19.30.
 4. W I piątek Msze o 6.30, 18.00 i w Marcówce o 17.00
 5. W I sobotę nabożeństwo po Mszy porannej.

 

Opublikowano: 1 kwietnia 2024

Wielkanoc – 31.03.2024

Drodzy Parafianie i Goście,

 Włączeni w zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią i złem doświadczajmy mocy Jego łaski; niech owoce zmartwychwstania stają się widoczne w naszym usposobieniu do innych, pogłębiają wiarę, pozwolą oprzeć się obojętności a wyzwolą gorliwość; ich blask niech przeniknie nasze spotkania rodzinne, mnożąc zdrowie i wszelkie błogosławieństwo.

 1. Dziś różaniec odmawiają Panie z Róży „1” a w przyszłą niedzielę z „2”.

*uroczyste nieszpory zamykające Triduum Paschalne połączone z kolejnym Dniem Nowenny do Bożego Miłosierdzia o 17.15; Msze wieczorne od dziś są o godz. 18.00; poranne Msze w dni powszednie w kwietniu o 7.00.

 1. Zapraszamy do udziału w codziennych Mszach podczas Oktawy wielkanocnej. Także na kolejne dni nowenny przed Świętem Miłosierdzia, która będzie odprawiana codziennie przed wieczorną Mszą;

* z racji Oktawy wielkanocnej w piątek najbliższy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; z racji I piątku Msze o godz. 6.30, 18.00 a w Marcówce o 17.00

 1. Jutro Poniedziałek wielkanocny; Msze w porządku niedzielnym. Składka jutrzejsza uwzględnia potrzeby Uniwersytetu św. Jana Pawła II w Krakowie.
 2. Dziękujemy wszystkim za ofiary składane w czasie Mszy, Gorzkich Żalach  czy przy Krzyżu. Wiele z nich zostało przeznaczonych na dekorację świątyni.
 3. W bieżącym tygodniu pamiętajmy w modlitwie o ochronie życia poczętego a chcących przystąpić do duchowej adopcji zachęcamy do pobrania formularza zza ławek.
 4. Główne uroczystości z okazji Święta Miłosierdzia za tydzień w Krakowskim Sanktuarium w Łagiewnikach.
 5. Wyrażamy podziękowania za wspólne świętowanie przy ołtarzu Tajemnic paschalnych. Na listę wdzięczności chcemy wpisać wszystkich angażujących się w przygotowanie Liturgii przez asystę, śpiew. Ponadto różnym zespołom dekorującym oraz wykonującym potrzebne detale, spełniającym różne posługi.
 6. Z uznaniem myślimy od Ochotniczej Straży Pożarnej za Straż przy Grobie Bożym, w tym roku o wydłużonym dystansie. Dziękujemy także za obecność orkiestrze RYTM;
 7. We wtorek wieczorem o 21.00 w kościele koncert pt. Zmartwychwstanie w nauczaniu św. Jana Pawła IIw wykonaniu grupy Pokolenie. To upamiętnienie osoby Papieża w  19 r. śmierci. Podczas koncertu odbędzie się kwesta na rzecz ciężko chorej parafianki z Marcówki – Moniki.
Opublikowano: 31 marca 2024

Niedziela Palmowa – 24.03.2024

 1. 1. Dziś Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „12” a w przyszłą niedzielę”1”.

*Droga Krzyżowa po Mszy o 9.00.

* Ostatnie Gorzkie Żale o 15.00. Podczas nabożeństwa będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy ks. Arturowi za tegoroczną serię kazań pasyjnych.

*wyjazd na Misterium do Myślenic dziś o 16.45 spod kościoła.

 1. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnejza troskę o bezpieczeństwo podczas plenerowych Dróg Krzyżowych; bardzo prosimy o włączenie się w honorową Straż przy Grobie Bożym i rezurekcję.
 2. Okazja do spowiedzi w tygodniu przed każdą Mszą świętą. Ponadto w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę od 7.00 do 8.00. W nocy  od 21.00 do  22.00 w Czwartek i Piątek
 3. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia połączony z duchową adopcją dziecka poczętego zostaje przeniesiony z 23 marca na dzień 8 kwietnia.
 4. We wtorek o 20.00 w kościele próba dla mężczyzn przygotowująca do obrzędu umywania nóg w Wielki Czwartek.

 

TRIDUUM PASCHALNE

 

 1.   WIELKI CZWARTEK– Msza św. Wieczerzy Pańskiej połączona z obrzędem umywania nóg o godz. 18.00. Liturgią Wieczorną dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Pod koniec Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji zwanej Ciemnicą. Tuż po Liturgii adoracja do 22.00 Róże Różańcowe oraz Rodzice Dzieci komunijnych i kandydatów do bierzmowania. Wznowienie adoracjo w Wielki Piątek o 7.00.W Marcówce Liturgia godz. 16.00. Czuwanie do 21.00 a wznowienie o 8.00 rano /harmonogram w przedsionku i gablocie/.

   

WIELKI PIĄTEK –

* adorujmy Chrystusa w ciągu dnia; jest także czas modlitwy dla uczniów wg podanego planu.

*Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św. koncentrując się na krwawej ofierze Pana Jezusa. Możemy jednak przystąpić do Komunii. Szczególny moment to Adoracja krzyża. Będziemy jej  dokonywać poprzez uklęknięcie i oddanie pokłonu; będzie też można ucałować krzyż.

*Po Adoracji Krzyża i Komunii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i po Gorzkich Żalach całonocna adoracja Pana Jezusa a potem dzienna.

* O 15.00 w Wielki Piątek – Droga Krzyżowa  i pierwszy dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia. W Marcówce Liturgia Męki Pańskiej o 16.00 a potem czuwanie do 21.00 ze wznowieniem o godz. 7.00 rano.

* w Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły: dwa posiłki lekkie i jeden do syta oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

    

 1. WIELKA SOBOTA to dzień gdy Kościół rozważa tajemnicę Chrystusa zstępującego do Otchłani, odkupującego wszystkich zmarłych. W tym dniu zachęcamy do postu paschalnego. Obrzęd błogosławienia pokarmów będzie o godz. 9.00, 10.00,  11.00, 12.00 i 13.00. W Marcówce o godz. 11.00 i 11.30. Po poświęceniu wstępujmy do świątyni na chwilę modlitwy.

*O 15.00 drugi dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia połączony z odmawianiem Koronki.

 

 1. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz.19.00 przed kościołem od poświęcenia ognia i paschału. Przyjdźmy ze świecami, które zapalimy w czasie odnawiania przyrzeczeń chrzcielnych i podczas procesji rezurekcyjnej.

W Marcówce Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 16.00.

*W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w każdą niedzielę –a wieczorne o 18 .00. Uroczystymi Nieszporami w  Wielką Niedzielę o 17.30  zakończymy Triduum Paschalne.

 

 1.  Są jeszcze wolne miejsca na indywidualną adorację nocnąod północy w W. Sobotę; prosimy o zmotywowanie się i wpisanie w wolne terminy.
 2. Na czas świąteczny nabywajmy czasopisma poszerzające nasze duchowe przeżycia

 

Proszono by ogłosić:

*Dziś po Mszy o 9.00 i 11.30 Rada Rodziców ZS w Zembrzycach organizuje Kiermasz wielkanocny z wypiekami i ozdobami świątecznymi.

*W Marcówce po Mszy o 10.15 kiermasz wielkanocny z wypiekami świątecznymi połączony zostanie z akcją charytatywną mająca na celu pozyskanie funduszy na leczenie p. Moniki Porębskiej.

Opublikowano: 24 marca 2024

V niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024

 1. Dziś V Niedziela W. Postu; starym zwyczajem zasłaniamy krzyże chcąc pobudzić naszą czujność w oczekiwaniu na tajemnice paschalne. Kończymy rekolekcje wielkopostne, które głosi ks. Wojciech Węgrzyniak; jesteśmy wdzięczni za kierowane do nas w imieniu Pana Boga słowo.

*Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „11”  a w przyszłą niedzielę „12”.

*po Mszy św.  o 9.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. 

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym Księdza rekolekcjonisty o godz. 15.00

* Panu Zbigniewowi Organiście składamy najlepsze życzenia imieninowe prosząc w modlitwie o zdrowie i wiele łask Bożych w w prowadzeniu muzyki kościelnej jak i w osobistym życiu.

 1. We wtorek uroczystość św. Józefa. Wieczorna Msza będzie odprawiana przy bocznym ołtarzu, gdzie widniej wizerunek Świętego.
 2. W najbliższy piątek  Droga Krzyżowa– po Mszy ok. 17.30 – ulicami naszych osiedli. Mapka jest do wglądu na stronie parafii. W Marcówce po Mszy ok. 16.00
 3. W tym tygodniu świąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. W piątek od 8.30 w Marcówce a w sobotę od 8.30 w Zembrzycach. Adresy i kontakt prosimy o podawanie w zakrystii czy kancelarii;
 4. Za tydzień Niedziela Palmowa, zwana Niedzielą Męki Pańskiej. Na każdej Mszy poświęcenie palm a uroczysta procesja  o 11.30. Po tej Eucharystii na placu przykościelnym będzie prezentacja palm i symboliczne upominki.

* na Gorzkich Żalach w N. Palmową będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu

6.Ponawiamy apel o zapisy na adorację indywidualną po północy z W. Piątku na W. Sobotę. Od nich uzależniamy decyzję o całonocnej adoracji. Na obecną chwilę jest tylko 12 % zajętych terminów.

7.Wyjazd na Misterium do Cieszyna we wtorek, 19 marca o 14.40 spod kościoła.

Za tydzień w niedzielę o 14.40 nabożeństwo do Matki Bożej Zembrzyckiej; intencje można składać do skrzynki przy ołtarzu św. Józefa.

 1. Skorzystajmy z nowych numerów prasy religijnej.

 

Proszono by ogłosić:

Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Zembrzycach  zaprasza na Kiermasz wielkanocny, który odbędzie się w Niedzielę Palmową po Mszy św. o 9.00 i 11.30 przed kościołem. Będzie można nabyć pyszne wypieki i ozdoby wielkanocne.

Warszat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Caritas kieruje ofertę do osób z orzeczeniem o  niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym. Do złożenia podania potrzebne jest w orzeczeniu wskazanie do terapii. Do placówki zlokalizowanej w Dworku mogą uczęszczać osoby od 16 r. życia. W Warsztatach prowadzona jest szeroko pojęta terapia jak i wsparcie psychologiczne.

W dniu 21 marca, w czwartek, będzie walne zebranie sprawozdawcze Uprawnionych Właścicieli Wsi Zembrzyce. Członkowie Spółki zaproszeni są do siedziby przy Rynku. Termin pierwszy o 15.00; drugi o 15.30

 

Opublikowano: 17 marca 2024

IV niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024

 1. Dziś IV niedziela Wielkiego Postu zwana Laetare, czyli radości.

*Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „10”  a w przyszłą niedzielę „11”.

*po Mszy św.  o 9.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. 

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00

 1. Za ławkami są do nabycia baranki wielkanocne i paschaliki. Składanymi ofiarami wspomagamy dzieła Caritasi włączamy się w jałmużnę wielkopostną.
 2. W ramach przygotowania do sakramentów:

* we wtorek spotkanie dzieci i Rodziców z obydwu Szkół na Mszy św. o 17.00. Następnie próba śpiewu dla dzieci i dla rodziców spotkanie formacyjne.

* w czwartek o 19.00 w kościele spotkanie dla młodzieży i Rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. 7 i 8 obydwu miejscowości.

 1. Adoracja czwartkowa po Mszy wieczornej do 18.30
 2. Od piątku rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne; poprowadzi je ks. Wojciech Węgrzyniak. W piątek i sobotę ulegają zmianie godziny  Mszy prosimy więc o zapoznanie się  z planem rekolekcji na ulotkach lub stronie parafii. To samo dotyczy  pór spowiedzi i przerw w sobotę. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie chwile; zadbajmy o jego autentyczność.

*W sobotę podczas Mszy  o 7.00, 9.00 i 18.00 oraz  w Marcówce o 16.00 będzie zbierana składka na potrzeby parafialne a niedzielną składką podziękujemy Księdzu Rekolekcjoniście.

*poza naukami podczas Mszy zwracamy uwagę na spotkanie z młodzieżą o 19.30 w piątek i z Rodzicami o 19.00 w sobotę.

 1. W piątek Drogi Krzyżowe:w Marcówce po Mszy ok. 17.00; w Zembrzycach o 17.15 i 19.00; ponadto nocna Droga Krzyżowa z rozpoczęciem w kościele o 20.30.
 2. Idąc za sugestią Metropolity oraz doceniając rolę tegorocznego Kongresu Eucharystycznego zamierzamy adorację przy Grobie Pańskim z 29/30 marca  rozciągnąć na całą noc. Decyzję uzależniamy od osób chętnych do podjęcia półgodzinnych dyżurów modlitewnych – od północy w Wielką Sobotę  do 7.00 rano. Potrzeba 6 osób na każde pół godziny. W zakrystii jest lista zapisów.
Opublikowano: 10 marca 2024

III niedziela Wielkiego Postu- 03.03.2024

 1. Dziś I niedziela miesiąca; w ramach Mszy św. wspólna adoracja

*Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „9”  a w przyszłą niedzielę „10”.

*po Mszy św.  o 9.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00

 1. W poniedziałek święto św. Kazimierza – patrona Archidiecezji Krakowskiej
 2. Baranki wielkanocne i paschaliki sa do nabycia za ławkami. Składanymi ofiarami wspomagamy dzieła Caritas i włączamy się w jałmużnę wielkopostną. Składamy ofiary nie mniejsze niż 8 zł za baranki i 7 zł za paschaliki.
 3. W środę po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny bł. Edmunda.

5.Adoracja czwartkowa po Mszy wieczornej do 18.30

 1. Droga krzyżowa będzie w piątek o godz. 16.15 w Marcówce po Mszy ok. 16.00
 2. Szczególne punkty wielkopostnej drogi w naszej parafii:

– rekolekcje będą od 15 do 17 marca; dołóżmy starań by uczestniczyć w trzech naukach rekolekcyjnych; plan z rekolekcjami jest do zabrania ze stolika za ławkami;

– spotkanie dzieci Komunijnych i rodziców we wtorek 12 marca –  początek o 17.00

– spotkanie Rodziców i kandydatów do bierzmowania w czwartek, 14 marca  kościele o 19.00

– Droga Krzyżowa nocą przez Zembrzyce i Marcówkę będzie w piątek 15 marca; początek w kościele o 20.30; trasę udostępnimy wkrótce

– Droga Krzyżowa naszymi ulicami będzie wieczorem 22 marca o 17.30; zwolennicy ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Lachowic mogą dokonać zapisów; kontakt podany na plakacie w gablotce.

 1. Wyjazd na pielgrzymkę do Mogiły w sobotę 9 marca – o 8.30 sprzed kościoła. Powrót ok 16.00; Lista już jest zamknięta. Miejsca wolne są na Misterium do Myślenic.
 2. Franciszkanie z Koszarawy zapraszają na pielgrzymki zagraniczne; w sierpniu do Włoch a w listopadzie do Meksyku. Szczegóły na stronie ich Parafii.
 3. Sięgajmy po czasopisma religijne. Gość Niedzielny oferuje także tematyczny dodatek.

 

Proszono o ogłoszenie w kaplicy w Marcówce

Dyrektor SP w Marcówce uprzejmie informuje o rekrutacji dzieci di przedszkola oraz kl. I  na nowy rok szkolny 2024/25. Zapisy do 12 marca w godz. Od 7.30 do 15.00. Niezbędne dokumenty można odebrać w przedszkolu lub u Dyrektora Szkoły.

Opublikowano: 3 marca 2024

II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024

1.W II niedzielę W. Postu przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z mW ramach chrześcijańskiej jałmużny możemy wesprzeć ich dzieła m. in wysyłając sms pod numer 72032 ze słowem MISJE
*Dziś Różaniec odmawiają Panie z Róży „8”  a w przyszłą niedzielę „9”.

*po Mszy św.  o 9.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. 

* o 14.45 nabożeństwo do Matki Bożej Zembrzyckiej

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00

2.Adoracja czwartkowa po Mszy wieczornej do 18.30

 1. Droga krzyżowa będzie w  piąteko godz. 16.15 i 19.00, w Marcówce po Mszy ok. 16.00. Z racji I piątku tamże spowiedź od 15.00. Msza o 15.30.
 2. Spowiedź przed I piątkiem w ciągu tygodnia przed Mszami porannymi i wieczornymi; w czwartek od 16.00; w piątek podczas Drogi Krzyżowej o 16.15 i 19.00 ( po tej ostatniej będzie Komunia);
 3. Msze św.w I piątek o 6.30 i 17.00
 4. Nabożeństwo pierwszosobotnie po porannej Mszy św. , która jest o 7.00
 5. Bilety na film Wybranisą do odebrania w zakrystii; osobychcące wziąć udział we wtorkowej emisji o 18.00 mogą także podejść do kasy kina i powołując się na grupę z parafii zakupić bilet po 13 zł.
 6. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Mogiły(9 marca)i na spektakl z Myślenicach Zmartwychpowstanie (24 marca).

Proszono o ogłoszenie:

*Dyrekcja Zespołu Szkół w Zembrzycach ogłasza zapisy dzieci do Przedszkola oraz do klasy I na nowy rok szkolny 2024/2025. Wnioski należy składać w Przedszkolu od 27.02 do 12.03 w godzinach od 7.00 do 15.00. Niezbędne dokumenty będzie można odebrać w Przedszkolu lub pobrać ze strony internetowej Zespołu Szkół w Zembrzycach.
*Sołtys Zembrzyc informuje, że podatki i opłaty za śmieci za I kwartal będą przyjmowane w budynku dawnej kwiaciarni obok Dworku od 1 do 15 marca w dni robocze od 8.00 do 13.00 a w sobotę 9 marca od 8.00 do 10.00
Dodatek związany z kaplicą w Marcówce:
*Nadal poszukujemy osoby pełniącej rolę opiekuna zakrystii w Marcówce podczas Mszy i nabożeństw; tymczasowe rozwiązania spełniają swą rolę na krótkich dystansach.

*Na dzień 16 marca – od 13.00 – zaplanowany jest dzień sprzątania kaplicy i otoczenia przed Świętami. Mężczyźni i kobiety oraz ministranci są proszeni o  pomoc.

Opublikowano: 25 lutego 2024

I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024

1.Dziś Różaniec odmawiają Panie z Róży „7”  a w przyszłą niedzielę „8”.
*po Mszy o 9.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym głoszonym przez ks. Diakona  Artura o godz. 15.00

2.W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

W czwartek święto katedry św. Piotra Apostoła; adoracja po Mszy wieczornej do 18.30

3.Droga krzyżowa będzie w  piątek o godz. 16.15; w Marcówce po Mszy ok 16.00. Przypominajmy także najmłodszym o potrzebie uczęszczania na nabożeństwa o Męce Pana Jezusa.

4.Za tydzień w niedzielę:

Poświęcenie i wręczenie modlitewników dla dzieci komunijnych; w Marcówce podczas Mszy o 10.15 a w Zembrzycach o 11.30

* o 14.45 nabożeństwo do Matki Bożej Zembrzyckiej. Intencje można do piątku składać do pojemnika przy ołtarzu Matki Bożej Różańcowej

 1. Propozycje na czas Wielkiego Postu:

* samodzielny wyjazd do kina w Suchej B. na film Wybrani (The Chosen) we wtorek 27 lutego o godz. 18.00. Zostało zarezerwowanych 40 biletów. Zapisy i wpłata za bilet w kwocie 13 zł  w zakrystii. Zachęcamy do oglądnięcia opowieści o Jezusie w ujęciu, które cieszy się dużą popularnością.

* 9 marca w sobotę wyjazd o 8.30 do sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile. W programie Msza św. i  Droga Krzyżowa oraz zwiedzanie miejsca; w drodze powrotnej Koronka do Bożego Miłosierdzia w sanktuarium w Łagiewnikach. Koszt 40 zł. Powrót ok. 16.00.

*rekolekcje wielkopostne w skróconym wymiarze z racji niedawnych misji będą od 15 do 17 marca; poprowadzi je ks. Wojciech Węgrzyniak – znany biblista krakowski.

*we wtorek 19 marca wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do teatru w Cieszynie; wyjazd o 14.30; koszt za bilet i autokar  110 zł/ zarezerwowane 20 miejsc/

* w Niedzielę Palmową o 16.45 wyjazd na Misterium do Myślenic; koszt za autokar 25 zł;  udział w spektaklu za dobrowolną ofiarą / zarezerwowane 45 miejsc/.

7. Wśród nowych czasopism dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Staś

Opublikowano: 18 lutego 2024

VI Niedziela Zwykła – 11.02.2024

 1. Dziś Różaniec odmawiają Panie z Róży „6” a w przyszłą niedzielę z „7”.

W ramach nabożeństwa 40- godzinnego dzisiaj:

14.00 – Różaniec w intencji trzeźwości

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.15 – nieszpory z krótkim kazaniem o Najświętszym Sakramencie

Obecność poszczególnych rejonów zaproponowana  wg załączonego w gablocie porządku.

* W Marcówce adoracja po Mszy do ok. 12.15

 1. Dziękujemy za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła; uzbierano kwota to 6 818 zł 73 gr, 1 euro i 200 forintów.

Dziękujemy wszystkim przygotowującym Parafialny Dzień Chorych, szczególnie Siostrom i Rodzinie bo. Edmunda. Podobnie  wszystkim pomagającym zorganizować wczorajszą dyskotekę parafialną; także za udostępnienie miejsca w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa.

 1. Od jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Od środy z kolei kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty. Specjalne nabożeństwo o trzeźwość będzie w czwartek po Mszy wieczornej, na początku adoracji.
 2. W tym tygodniu – Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.30, 15.00 i 18.00. W Marcówce o godz. 16.30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta, dwa lekkie i abstynencja od pokarmów mięsnych.

Z polecenia Metropolity Krakowskiego  w Środę Popielcową będzie zbiórka do puszek na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata.

 1. Okres Wielkiego Postu to czas pokuty, nawrócenia, pokuty i refleksji. Niech każdy z nas podejmie postanowienia wielkopostne. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach pasyjnych:

Droga krzyżowa będzie w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.15 a 16 lutego, 1 i 15 marca o 19.00.  Ponadto w niedziele po Mszy o 9.00. W Marcówce w okresie Wielkiego Postu  Msze św.  w piątki o godz. 15.30, a po Eucharystii nabożeństwo Drogi krzyżowej.  Prowadzenie powierzamy poszczególnym rejonom miejscowości.

 1. Od czwartku po Popielcu w sposób pilotażowy przeniesiona zostaje godzina porannej Mszy na godz. 7.00. Okres próbny potrwa do końca kwietnia.
 2. Przypominamy o nabywaniu czasopism religijnych, które podpowiadają sposoby na przeżycie W. Postu. Są także nowe numery czasopism dla dzieci.
Opublikowano: 11 lutego 2024

V Niedziela zwykła 04.02.2024

1. Dziś 5 niedziela zwykła.

* Różaniec odmawiają Panie z Róży „5” a w przyszłą niedzielę z „6”.

* dziś druga odsłona Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego – zmotywujmy siebie do chwili adoracji indywidualnie czy przychodząc rodzinnie. Proponowany porządek jest w dostępny w gablotce oraz na stronie parafii. Ponadto:

O 14.00 – różaniec

O 15.00 – Koronka do Bożego miłosierdzia

O 15.15 – nieszpory z krótkim kazaniem o Najświętszym Sakramencie.

W Marcówce adoracja za tydzień w niedzielę po Mszy św. do godz. 12.15

2. Kalendarz liturgiczny:

* w poniedziałek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; w tym dniu po Mszach św. będzie rozdawany chleb św. Agaty; chleb ten wg tradycji ma nas chronić przed ogniem. Jest także zabierany w podróż, aby ułatwić rozłąkę, ponieważ tęsknota za domem, niczym ogień, palić może serca.

* we wtorek świętych męczenników z Japonii – Pawła i towarzyszy

*w czwartek wspomnienie bł. Józefiny Bakhity; niewolnicy, która po ochrzczeniu obrała stan zakonny

* w sobotę św. Scholastyki, siostry św. Benedykta

3. Od najbliższego czwartku cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie po Mszy wieczornej do 18.30.

4. W piątek przed Mszą wieczorną Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. W najbliższą sobotę parafialny dzień chorych w powiązaniu ze Światowym obchodzonym w tym roku pod hasłem: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Program:

9.30 – spowiedź i prowadzona modlitwa

10.00 – Msza św. połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych; po Eucharystii nabożeństwo eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.

Po liturgii Rodzina bł. Edmunda zaprasza na poczęstunek do salki przy plebanii.

Prosimy o ułatwienie wszystkim starszym czy schorowanym dojazdu na te obrzędy.

6. W pogłębianiu treści wiary sięgajmy do czasopism ułożonych za ławkami; rodzice mogą to uczynić także z myślą o dzieciach

Proszono o ogłoszenie:

W ubiegłą niedzielę podczas kwesty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zembrzycach i w Marcówce zebrano kwotę 9934 zł. Organizatorzy kwesty składają serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom.

Opublikowano: 4 lutego 2024

IV niedziela zwykła – 28.01.24

 1. Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży 4 a w przyszłą niedzielę z 5.

* na Mszy św. o 9.00 oraz po Niej koncert kolędowy orkiestry RYTM. Dziękujemy za regularną obecność orkiestry nie tylko w okresie Bożego Narodzenia.

*dziś rozpoczęcie Nabożeństwa czterdziestogodzinnego, które ma nas uwrażliwić na obecność Eucharystyczną Jezusa; wezwać do odkrycia  adoracji indywidualnej w naszej pobożności.

Proponowany udział ulic:

do godz. 13.00– mieszkańcy Zarębek Skawieckich i Marcowskich,  Osiedla za Skawą

13.00.-13.45 – ul. ks. Kobyłeckiego, Za Garbarnią, Zamłynie, Nowe Osiedle, Krakowska.

13.45-14.30 – Za kościołem, ul. Cmentarnej, Za plebanią, Kolejowa

14.30 -15.15 –  ul. Mickiewicza, Słowackiego, Krasińskiego, Koniec, Piła

O 14.00 różaniec a o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia; o 15.30 nabożeństwo do Matki Bożej Zembrzyckiej

 1. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

* w środę wspomnienie św. Jana Bosko; po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny bł. Edmunda.

* w piątek Święto Ofiarowania Pańskiego; w tym dniu będzie zmieniony porządek Mszy; Będą o 6.30, 15.00, 18.00 a w Marcówce o 16.30; tamże spowiedź od 16.00. Przychodzimy w tym dniu do kościoła  z gromnicami. Wprawdzie jest to święto ale nie znosi piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O 19.00 ks. diakon Artur zaprasza na spotkanie Grupy młodzieżowej do salki.

* w tym Dniu przypada Dzień Życia Konsekrowanego; Siostrom z naszej Parafii życzymy w dniu ich Święta umocnienia na drodze powołania, opieki Matki Bożej i mocy Ducha Świętego.

 1. W I sobotę miesiąca nabożeństwo po rannej Mszy św. oraz błogosławieniu świecami z racji wspomnienia św. Błażeja; takie samo błogosławieństwo i świecenie jabłek będzie po wieczorem.
 2. W najbliższy czwartek spowiedź i adoracja od godz. 16.00; 15 minut przed Mszą św. nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio; intencje można w tygodniu wrzucać do skrzynki w kaplicy Garbarskiej.
 3. Od czwartku po Popielcu, czyli 15 lutego ulegnie zmianie pora odprawiania Mszy rannej w dni powszednie; będzie o godz. 7.00. Wyjątkami od tej zasady będą I piątki i wskazane na bieżąco święta.
 4. Intencje na II półrocze będą przyjmowane w od 1 lutego po porannej Mszy w kancelarii.
 5. Adresy chorych chcących przyjąć w domu sakramenty prosimy zgłaszać do zakrystii. Parafialny Dzień chorych będzie w tym roku 10 lutego o 9.30. Wtedy, w kościele będzie można przyjąć sakrament namaszczenia.
 6. Polecamy prasę religijną; do nabycia ze stolika za ławkami.
 7. Za tydzień, w I niedzielę miesiąca pamiętajmy podczas składki o ogrzewaniu kościoła.

 

Proszono o ogłoszenie:

W dniu dzisiejszym o godz. 17.00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Zembrzycach odbędzie się koncert w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie między innymi: występ orkiestry dętej „Rytm”, Koła Gospodyń „Mioduszyna”, występy wokalno-instrumentalne dzieci i młodzieży oraz pokazy taneczne i akrobatyczne. Organizatorz

Opublikowano: 28 stycznia 2024

III niedziela zwykła – 21.01.2024

1. Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży 3 a w przyszłą niedzielę z 4.

*na Mszy o 9.00 kolędy wykonają Panie z Koła Gospodyń Mioduszyna, za co wyrażamy podziękowanie.

* o 15.00 koncert kolędowy grupy Pokolenie pt. Spotkanie przy żłóbku.

* dziś polecamy modlitwie Babcie a jutro Dziadków z okazji ich Dnia; życzymy by dopisywało im zdrowie, pogoda ducha, dobry kontakt z młodszymi i wdzięczność z ich strony.

* zebranie Rady Parafialnej dziś o 17.00 na plebanii.

2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

* w środę wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i doktora Kościoła

* w czwartek święto Nawrócenia św. Pawła; adoracja od godz. 16.00

* w piątek wspomnienie świętych biskupów Tytusa i Tymoteusza

3. W piątek spotkanie dla Rodziców i dzieci komunijnych. O 17.00 Msza św.; po Eucharystii próba śpiewu dla dzieci oraz okolicznościowe spotkanie rodziców z Marcówki i Zembrzyc.

4. W sobotę o 15.00 spotkanie kolędowe dla Róż Różańcowych w salce przy plebanii;

5. Za tydzień w niedzielę:

*na Mszy św. o 9.00 oraz po Niej koncert kolędowy orkiestry RYTM
* o 10.30 próba scholki w salce i udział w Mszy o godz. 11.30

*o 15.30 nabożeństwo do Matki Bożej Zembrzyckiej; intencje można wrzucać do skrzynki na ołtarzu Serca Jezusa. W tych intencjach polecamy sprawy dotyczące żyjących;

* rozpoczęcie Nabożeństwa 40-godzinnego; obok wyznaczonych rejonów adoracji stałymi punktami będą: o 14.00 – różaniec; o 15.00 koronka do Bożego miłosierdzia;

Grafik adoracji poszczególnych rejonów jest w gablocie i na stronie parafii. W Marcówce takie Nabożeństwo będzie 11 lutego po Mszy św. do 12.15

Proszono o ogłoszenie:

W niedzielę, 28 stycznia, po Mszach odbędzie się kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy a o godz. 17.00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Zembrzycach koncert w ramach finału akcji. Organizatorzy serdecznie zapraszają !

Opublikowano: 21 stycznia 2024

14.01.24- II niedziela zwykła

1. Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży 2 a w przyszłą niedzielę z 3.

* o 15.15 czuwanie kolędowe dzieci z kl. 3 z Zembrzyc i Marcówki. Obok recytowanych tekstów przez dzieci będą śpiewane kolędy dlatego wszystkich zapraszamy do wsparcia śpiewu.

* dziękujemy za wsparcie akcji Kolędnicy misyjni; złożone ofiary wyniosły 4500 zł (1562 zł Marcówka i 2939 zł Zembrzyce)

2. Wizyta duszpasterska w naszej parafii została zakończona. W imieniu własnym i Liturg. Służby Ołtarza dziękujemy za przyjęcie, rozmowy, spostrzeżenia. Wyrażamy podziękowanie także za złożone ofiary. Część z nich przekazujemy na funkcjonowanie Kościoła diecezjalnego. Nieoceniony pozostaje wkład na fundusz, z którego wypłacamy należności dla p. Organisty, za który również dziękujemy. Niech Boże błogosławieństwo, przyjęte w czasie wspólnej modlitwy wyda dobre owoce w ciągu całego roku.

3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*w środę wspomnienie św. Antoniego, opata; w Kościele wtedy obchodzimy Dzień Judaizmu

*w piątek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

4. W dniach 18-25 stycznia będzie obchodzony Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana Boga swego… a swego bliźniego jak siebie samego.

5. Za tydzień w niedzielę:

– o 15.00 zaległy koncert kolędowy grupy Pokolenie pt. Spotkanie przy żłóbku. Z tego tytułu zapowiadane nabożeństwo do Matki Bożej Zembrzyckiej będzie 28 stycznia o 15.30. Intencje można już wrzucać do skrzynki na ołtarzu Serca Jezusa.

– zebranie Rady Parafialnej o 17.00 na plebanii.

6. Jest możliwość wzięcia udziału w parafialnym kuligu w Obidowej w sobotę 20 stycznia. Wyjazd o 8.30 spod kościoła Przejazd autokarem a potem 4-osobowymi saniami; na zakończeniu spotkanie ognisku z pieczoną kiełbasą. Koszt uwzględniający przejazd autokarem, kulig i posiłek – 100 zł od osoby; Zgłoszenia do wieczornej Mszy w środę w zakrystii. W przypadku małej ilości chętnych wyjazd będzie odwołany.

7. Zadbajmy o nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

Proszono o ogłoszenie:

W piątek 19 stycznia na terenie Marcówki a w Zembrzycach w sobotę (20.01) szczepienie zwierząt przeciwko wściekliźnie

Opublikowano: 14 stycznia 2024

Niedziela Chrztu Pańskiego – 7.01.2024

1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego zamyka okres liturgiczny Bożego Narodzenia i od jutra rozpoczyna się część I okresu zwykłego. W tradycji polskiej dekoracje świąteczne i kolędy towarzyszą nam do 2 lutego.

* po Mszy o 9.00 i 11.30 /w Marcówce po 10.15/ występ kolędników misyjnych i możliwość złożenia ofiar na misje w Kolumbii; dziękujemy Siostrze i dzieciom za zaangażowanie

* o 15.30 nabożeństwo powiązane z kolędowaniem natomiast koncert Pokolenia nie odbędzie się z racji choroby jednej z osób.

2. Jeszcze raz wyrażamy podziękowanie za udział w Orszaku Trzech Króli oraz współtworzenie go, szczególnie:

– Gminnemu Centrum Kultury i Czytelnictwa za dekorację osób, scenariusz jasełkowy; głównie p. Marii i p. Wioli

– Ochotniczej Straży Pożarnej za troskę o bezpieczeństwo

– orkiestrze Rytm

– Kołu Gospodyń Mioduszyna za śpiew

– wcielającym się w role aktorom

– wielu osobom dobrej woli w tym prowadzącym śpiew.

3. Za tydzień w niedzielę, 14 stycznia:

*o 15.15 kolędowanie i inscenizacja przy żłóbku w wykonaniu dzieci przygotowujących się do I Komunii;

4.W tym miesiącu nabożeństwo do Matki Bożej Zembrzyckiej będzie w niedzielę 21 stycznia o 15.30; intencje na karteczkach można składać do skrzynki przy ołtarzu Serca Jezusa

5.Spotkanie Rady Parafialnej w niedzielę, 21 stycznia o 17.00 na plebanii

6. W sobotę, 27 stycznia o 15.00 Opłatek dla Róż Różańcowych.

7. W tym tygodniu zakończymy kolędę. Plan jest następujący:

08.01- pon 14.00 Kobyłeckiego – strona lewa; 14.30 Kobyłeckiego – strona Prawa

09.01- wt 14.00 Nowe Osiedle 15.00 Piła

10.01 – śr. 14.30 Koniec

11.01- czw.14.30 Zamłynie

12.01.- pt 15.00 ul. Kolejowa – strona Lewa; 15.00 ul. Kolejowa – strona Prawa

13.01- sob 9.00 ul. Krakowska strona Prawa od Budzowa wraz z Lecznicą

10.00 ul. Krakowska strona Lewa od nru 449 -Państwo Barcik

Opublikowano: 7 stycznia 2024

Uroczystość Objawienia Pańskiego

1. Dziś o 15.30 uroczyste nieszpory z Objawienia Pańskiego

2. W przedsionku /u ministrantów/ są do zabrania: kreda, węgielek samoiskrzący i kadzidło/mirra. Kredą oznaczamy mieszkania jeśli to nie dokonało się podczas kolędy. Woń palonego kadzidła niech nam przypomni, że w naszych domach oddajemy chwałę Bogu naszymi modlitwami i różnymi obrzędami i jest miejsce dla Niego w naszej codzienności. Dobrowolnymi ofiarami możemy wesprzeć organizację Orszaku Trzech Króli.

3. Zachęcamy do licznego udziału w Orszaku Trzech Króli. To okazja wspólnego kolędowania i przeżycia wspólnoty w oparciu o tradycję religijną. Orszak czerwony rusza od kaplicy Upadku Jezusa, niebieski od mostu na Paleczce, zielony spod Top Marketu. Orszaki ruszają o 12.30. Doceńmy wysiłek wielu osób zaangażowanych w to dzieło takich jak Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa, OSP, środowiska obydwu Szkół wraz z opiekunami, Orkiestra Rytm i wielu wolontariuszy. Przy każdym z punktów wyjścia będą rozdawane korony i proporce. Złożenie darów wraz ze sceną jasełkową będzie w kościele z racji wymiany podłoża przed Centrum Kultury.

4. Jutro po Mszach o 9.00 i 11.30 oraz w Marcówce po 10.15 kolędnicy misyjni wystąpią uwrażliwiając nas na potrzeby misji w Kolumbii. Będziemy mogli wspomóc misje ofiarami.

Opublikowano: 6 stycznia 2024

Święto Świętej Rodziny – 31.12.2023

1. W dzisiejszą niedzielę II – Bożego Narodzenia – wpisane jest Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

* Mszą i nieszporami o 16.00 podsumujemy rok kalendarzowy 2023

Nie będzie nabożeństwa o godz. 15.30; przed Mszą w wypominkach wspomnimy osoby zmarłe w tym roku.

2. W poniedziałek Ur. Świętej Bożej Rodzicielki. Msze w porządku niedzielnym.

* jutro o 15.30 wspólny śpiew kolęd połączony z modlitwami o pokój na świecie

3. W kalendarzu liturgicznym ponadto:

* we wtorek wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu

*w środę wspomnienie Najświętszego Imienia Jezusa

*w sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego; uroczystość obowiązkowa. Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszach będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą zestaw: kreda, kadzidło i węgielek by zapachem unoszonego kadzidła wypełnić nasze mieszkania.

*W tym dniu zapowiadany już Orszak Trzech Króli. Wyruszymy o 12.30 z trzech miejsc: z Końca przy figurze Chrystusa upadającego (kolor orszaku: czerwony), z parkingu Top Market – kolor zielony ) prowadzony przez Marcówkę i od mostu na Paleczce kolor niebieski. Każdy z orszaków będzie prowadził Król; będą rozdawane korony i proporce. Z własnej inicjatywy weźmy licznie udział, załóżmy coś w kolorze danego orszaku i głośno kolędujmy. Zakończenie przy Centrum Kultury i Czytelnictwa sceną jasełkową. Pamiętajmy o uczestnictwie w tym dniu we Mszy świętej.

4. W I czwartek adoracja i spowiedź od 16.00.

5. W I piątek Msze o 6.30 i 17.00. W Marcówce spowiedź od 15.30 i Msza o 16.00

6. W Trzech Króli różaniec po porannej Mszy zostanie połączony z nabożeństwem I soboty.

7. Za tydzień w niedzielę Święto Chrztu Pańskiego zamykające liturgicznie przeżywany okres Bożego Narodzenia.

*Po Mszy o 9.00 i 11.30 Kolędnicy misyjni będą propagować tematykę misyjną a my będziemy mogli wesprzeć ofiarami misje w Kolumbii.

*o 10.30 próba scholki i śpiew o 11.30

* o 15.00 zespół Pokolenie zaprasza na koncert kolęd; Obok wykonywanych utworów zostaną dołączone rozważania zaczerpnięte z nauczania św. Jana Pawła II.

8. Plan Kolędy na najbliższy tydzień:

2 stycznia: od 14.00: Cmentarna i Za kościołem /z przerwą na Mszę świętą/;

14.30: Bołdysy, Zarębki Marcowskie

3 stycznia: od 15.30 Rynek strona Prawa; 14.00 Rynek – strona lewa

4 stycznia: od 14.00 Koźle i Bace od 18.00 – Dąbie

Opublikowano: 31 grudnia 2023

Św. Szczepana – II dzień Świąt

1. Trwa Oktawa Bożego Narodzenia; starajmy się uczestnictwem w codziennych Eucharystiach pielęgnować w sobie tajemnicę Bożego Narodzenia. W domach zaś gromadźmy się na wspólnym kolędowaniu, modlitwie przy żłóbku.

2.Zgodnie z zapowiedzią od jutra planowana jest kolęda wg podanego wcześniej planu (jest w gablotce i stronie internetowej parafii). To okazja do wspólnej modlitwy wypraszającej błogosławieństwo. Wszyscy przebywający w danym momencie w domu niech czują się zaproszeni do niej, szczególnie dzieci, młodzież. Zwyczajem ubiegłych lat podczas kolędy zbierane były datki na pokrycie pracy pana Organisty. Zachowajmy ten zwyczaj by nie uszczuplać środków parafialnych.

27.12- środa – 8.30 Marcówka – Zarębek oraz 8.30 Zarębki Skawieckie

28.12.- czwartek– 8.30 Mickiewicza Słowackiego, od 14.00 ul. Krasińskiego

8.30 Marcówka – Janikówka

29.12 – pt 8.30 Ruski, Grygle i 8.30 ul. Za Plebanią

30.12.-sob:

8.30 Marcówka – Dąbrowy I od Stryszowa do Państwa Salów nr 129

8.30 Marcówka Dąbrowy II od nru 214 -Państwo Mamcarczyk -w dół

od 14.00 Sosnówka

*W obrzęd modlitwy rodzinnej chcemy wpisać odczytanie fragmentu Pisma Świętego przez kogoś z domowników; przykładowe fragmenty są poniżej oraz na ulotkach z planem kolędy położonych za dużymi ławkami.

Przykładowe teksty:

Mt 1, 18-25; Mt, 2, 1-6; Mt 2, 7-11; Mt 2, 19-23;

Łk 2, 1-7; Łk 2, 8-14; Łk 2, 15-21; Łk 2, 25-33;

J 1, 1-5; J 1, 10-14; 1 J 4, 7-10; 1 J 5, 1-3;

Dz 9, 1-6; Ef 3, 14-19; Ef 4, 1-6;

Opublikowano: 26 grudnia 2023

Boże Narodzenie – 25.12.2023


Drodzy Parafianie i Goście,

dziękując za wyrazy pamięci pochodzące od od osób prywatnych jak i instytucji, składamy Wam również życzenia:

umocnienia w wierze, pogłębienia więzi ze sobą, jedności tam gdzie jest zagrożona, dawania sobie szans w małżeńskim i rodzinnym życiu; zdolności do bycia wdzięcznym i rozmodlonym; Niech Błogosławieństwo Bożej Dzieci przymnoży także zdrowia.

Na tę okazję życzenia wystosował także nas Metropolita; zał.-nr-1-życzenia-Metropolity-na-Boże-Narodzenie-2023

2. Dziś uroczyste nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 15.30

3. Jutro II dzień Świąt Bożego Narodzenia: wspomnienie św. Szczepana – pierwszego męczennika. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

4. Trwa Oktawa Bożego Narodzenia; sposobem jej przeżywania niech będzie uczestnictwo w Mszach Świętych porannych czy wieczornych.

Opublikowano: 25 grudnia 2023

IV niedziela adwentu -Wigilia Bożego Narodzenia

1. Dziś IV niedziela adwentu.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży 11 a w przyszłą niedzielę z 12.

* to także Wigilia Bożego Narodzenia. Nakłaniamy do tradycyjnego w tym dniu postu. Zasiadając do Wieczerzy Wigilijnej przeżyjmy Wieczór i Święta Bożego Narodzenia po chrześcijańsku, zachowując ich religijny i rodzinny charakter, rozpocznijmy Wieczerzę od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa. Po dzieleniu się opłatkiem i spożyciu posiłku śpiewajmy kolędy. Dziś nie ma Mszy o 16.00.

* ciągle są do nabycia świece Caritas. Staramy się o ich rozprowadzenie bo za każdą już została uregulowana należność.

2. O północy rozpocznie się Pasterka, poprzedzona śpiewem kolęd oraz zakończeniem Nowenny do Dzieciątka Jezus. Zapraszamy już od 23.15. W Marcówce Pasterka o godz. 22.30.

*Składka na Pasterce przeznaczona jest na fundusz ratowania życia SOS.

3. Kalendarz Liturgiczny:

* jutro Ur. Bożego Narodzenia; Msze o tradycyjnych porach; uroczyste nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o 15.30

* we wtorek Święto św. Szczepana – II dzień Świąt; Msze w porządku niedzielnym. W tym dniu składka przeznaczona jest na potrzeby Uniwersytetu św. Jana Pawła II w Krakowie.

* w środę św. Jana Apostoła i Ewangelisty; po Mszy wieczornej obrzęd poświęcenia wina.

*w czwartek święto Świętych Młodzianków, męczenników; o 16.00 adoracja w ciszy

4. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kościoła na Święta. Przede wszystkim Siostrom, Księdzu Diakonowi, Paniom (szczególnie p. Sylwii), Panom a także młodzieży zaangażowanym w tworzenie szopki i nadaniu jej nowego wyrazu.

5.Siostry Służebniczki z kolei dziękują wszystkim parafianom za modlitwy, życzliwość, wszystkie dary i ofiary składane podczas rozprowadzania opłatków na stół wigilijny. Także dziś można nabyć wspomniane opłatki a przy ołtarzu Światełko betlejemskie.

6.Plan kolędy widnieje w gablocie i na stronie parafii; można też zabrać ulotki zza ławek. Na najbliższe dni plan kolędy zostanie odczytany w II dniu Świąt.

7. Za tydzień w niedzielę Święto Świętej Rodziny. Po Mszy o godz. 9.00 i 11.30 oraz w Marcówce po 10.15 błogosławienie indywidualne rodzin.

*dzieci, które dekorowały plansze adwentowe zgłoszą się po nie wraz z upominkami po Mszy o 11.30.

8. Za tydzień także ostatni dzień roku 2023. O godz. 16.00 Msza św. z nieszporami na zakończenie roku kalendarzowego z dziękczynnym Te Deum oraz przebłagalnymi Suplikacjami i okolicznościowym kazaniem. W intencję Mszy włączymy także zmarłych w tym roku parafian.

*W Marcówce Msza św. na zakończenie roku w int. mieszkańców o godz. 10.15. Nie będzie Mszy w piątek po południu z racji kolędy.

9. Skorzystajmy z oferty czasopism religijnych na Święta; podwójny numer Gościa Niedzielnego za 15 zł; Niedziela za 12 zł a dodatek ilustrowany do Niedzieli – 15 zł.

Opublikowano: 24 grudnia 2023

III niedziela adwentu-17.12.2023

1. Dziś III niedziela adwentu – zwana po łacinie Gaudete, czyli radujcie się!

*Różaniec dziś odmawiają Panie z Róży 10” a w przyszłą niedzielę z 11”. Po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych.

*O godz. 17.00 śpiew uroczystego Akatystu ku czci Matki Bożej zakorzenionego w tradycji chrześcijańskiej Wschodu. Już dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie i wykonanie.

*O 15.45 Nowenna do Dzieciątka Jezus; w dni zwykłe będzie podczas rorat

2. Roraty w tym tygodniu w poniedziałek o 6.30 dla dorosłych a w piątek będą wyjątkowo rano o 7.10. Zapraszamy wtedy również dzieci. Ponadto od pon. do czwartku o 17.00. Zakończenie rorat w sobotę o 17.00.

3. W ubiegłą niedzielę składka na potrzeby Kościoła na Wschodzie wyniosła z całej parafii 764 zł. Bóg zapłać.

4.Spowiedź w tym tygodniu przed Mszami świętymi. W sobotę dodatkowo od 16.30 do ostatniego penitenta. Ponieważ Wigilia przypada w niedzielę maleją szanse na spowiedź w tym dniu. W Wigilię zachęcamy do tradycyjnego w tym dniu postu.

5.Siostry Służebniczki w przedsionku mają poświęcone opłatki na stół wigilijny. Uczniowie Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają wigilijne świece.

6. Parafialna Grupa Młodzieżowa dziś i za tydzień ma do zaoferowania ozdoby świąteczne własnoręcznie wykonane. Ofiarami wspieramy ich duszpasterstwo.

7. Chorych w domach chcemy odwiedzić z posługą sakramentalną 22 grudnia w piątek od godz. 8.00 w Marcówce; a w sobotę od 8.00 w Zembrzycach. Prosimy o zgłaszanie ich adresów do czwartku włącznie.

8 Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej i w gablotce. Za tydzień będą do zabrania ulotki z terminarzem. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w środę, 27 grudnia.

9. Na czas świąteczny sięgnijmy po prasę. Nowe numery także dla dzieci- Staś, Mały Gość Niedzielny.

10. We wtorek o 19.00 wspólne czytanie Pisma Świętego w salce a w czwartek adoracja w ciszy od 16.00

Proszono o ogłoszenie:

*Strażacy przed kościołem rozprowadzają kalendarze a w tygodniu w sklepie DIMP

* opłatek środowiskowy odbędzie się w czwartek, 21 grudnia o godz. 14.00 w Zespole Szkół w Zembrzycach

*Dyrekcja, Rada Rodziców, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu Szkół w Zembrzycach zapraszają na Kiermasz bożonarodzeniowy połączony z występami- w dniu 22 grudnia – piątek – o godz. 17.00 na Hali Sportowej.

*Warsztat Terapii Zajęciowej zaprasza do swej siedziby w Dworku po ostatnie świąteczne ozdoby wykonane przez osoby z niepełnosprawnością

Marcówka:

* 17 grudnia po Mszy św. kiermasz z ciastami i ozdobami świątecznymi

* spotkanie opłatkowe dla mieszkańców we wtorek, 19 grudnia w SP o godz. 9.00

Opublikowano: 17 grudnia 2023

II NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2023

1. Dziś II niedziela adwentu. Mszy św. o 11.30 będzie przewodniczył Abp Marek Jędraszewski. Witamy serdecznie naszego ordynariusza po raz pierwszy w naszej świątyni.

*O 15.30 pierwsze nabożeństwo do Matki Bożej Zembrzyckiej. Po nim będzie można zabrać tekst Litanii. Zapraszamy.

*Różaniec odmawiają kobiety z Róży „9” a w przyszłą niedzielę z „10”. Za tydzień po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych.

2.Roraty są nieodłącznym elementem drogi adwentowej; dla dorosłych rano w poniedziałki i soboty; dla dzieci codziennie 17.00 z wyjątkiem sobót i niedziel.

3. W kalendarzu liturgicznym:

* w środę wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczęnniccy

*w czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża; adoracja w ciszy od 16.00

4.Uczniowie Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają świece Caritas; składanymi ofiarami nie mniejszymi niż 10 zł wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom;

5. U Sióstr Służebniczek możemy nabyć poświęcone opłatki; składanymi ofiarami wspieramy ich posługę w parafii.

6. Do skrzynki za dużymi ławkami albo u ministrantów możemy złożyć dziś ofiary w ramach Dnia Modlitwy i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

7. W piątek okazja do spowiedzi dla dzieci w ramach szkolnej katechezy;

* o Po Mszy o 17.00 nabożeństwo za wstawiennictwem O. Pio; intencje składamy do skrzynki w kaplicy garbarskiej

* o 19.00 nabożeństwo dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców

8. W sobotę spowiedź parafialna w rannych godzinach i wieczornych. W gablocie i na stronie parafii można zapoznać się z dokładnie z godzinami spowiedzi i przerwami w nich.

6.30-7.30 i 8.15-9.00                                                  15.30- 16.00 – Marcówka

16.30-17.30 i 18.00-18.30

Potraktujmy to wydarzenie jako kluczowe dla przeżycia Świąt.

9. Za tydzień w niedzielę Akatyst ku czci Matki Bożej o godz. 17.00

Proszono by ogłosić:

Strażacy odwiedzą mieszkańców z kalendarzami w sobotę od godz. 13.00; ponadto kalendarze będzie można nabyć w niedzielę za tydzień po Mszach a od 18 grudnia w sklepie DIMP, u p. Kotlarczyka.

– Rodzice ze SP w Marcówce zapraszają na kiermasz domowych ciast, ozdób świątecznych przed kaplicą 17 grudnia po Mszy świętej

Opublikowano: 10 grudnia 2023

I niedziela adwentu-3.12.2023

1.Dziś rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. To także początek nowego roku duszpasterskiego przeżywanego pod hasłem: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Przeżyjmy ten okres w rozmodleniu podejmując różne wyzwania; jakąś pomocą ku temu mogą być zdrapki w postaci Kalendarza adwentowego. Są do nabycia dziś po Mszach świętych u ministrantów; wystarczy jedna dla rodziny z dziećmi; dobrowolnymi ofiarami możemy wesprzeć zakup żywych choinek na Święta.

*O 15.30 nieszpory adwentowe.

*Różaniec odmawiają kobiety z Róży „8” a w przyszłą niedzielę z „9”.

2. Roraty będą tylko w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 z myślą o młodszych w ramach projektu Franciszkowy plac budowy. Dzieci, jak co roku, będą otrzymywały obrazki będące pamiątką uczestnictwa. Prosimy, by przychodziły z lampionami. Ponadto w poniedziałki i soboty będą roraty z kazaniem dla wszystkich o 6.30. Zachęcamy do licznego udziału.

3. Z ważniejszych wydarzeń adwentowych:

* 15 rudnia o 19.00 nabożeństwo dla kl 7 i 8 wraz z Rodzicami

*spowiedź przedświąteczna w sobotę 16 grudnia

*odwiedziny chorych w piątek 22 grudnia w Marcówce i 23. w Zembrzycach

*dla chętnych proponujemy udział we wspólnym czytaniu Pisma Świętego we wtorki adwentowe o 19.00 w salce

Całość kalendarium na stronie parafii i gablotce.

4. Kalendarz Liturgiczny:

* w poniedziałek wspomnienie dowolne św. Barbary, męczennicy

*w środę– wspomnienie św. Mikołaja – biskupa. Naśladujmy go w dobrych niespodziankach; po Roratach spotkanie Świętego z dziećmi

* w salce po wieczornej środowej Mszy spotkanie Rodziny bł. Edmunda

* w czwartek wspomnienie Ambrożego, bpa i doktora Kościoła; adoracja od 16.00

4. W piątek– Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 17.00 ; po wieczornej mszy wręczenie dyplomów i nagród w ramach konkursu na Adwentowy lampion.

*od 12.00 do 13.00 – Godzina łaski. Zachęcamy do przyjścia; Wystawienie Najświętszego Sakramentu.

*W Marcówce Msza o godz 15.30.

* z racji uroczystości nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych

6. Siostry Służebniczki rozprowadzają opłatki wigilijne; dziś i w każdą niedzielę Adwentu w przedsionku kościoła a codziennie po roratach w zakrystii. W ciągu tygodnia można również, jeśli będzie taka potrzeba dzwonić do domu Sióstr. Składanymi ofiarami okazujemy wdzięczność za wieloraką posługę w parafii, za co Siostry z góry składają serdeczne „Bóg zapłać”. Opłatki będą także dostarczone do aplicy w Marcówce.

7. Za tydzień w niedzielę

* będzie u nas gościł po raz pierwszy w kościele arcybiskup Marek Jędraszewski– ordynariusz diecezji. Odprawi Mszę św. za naszego rodaka śp. prof. Stanisława Grygiela pochowanego na naszym cmentarzu w lutym br. 10 grudnia zmarły obchodziłby 80 rocznicę urodzin.

*Również za tydzień w niedzielę o 15.30 chcemy przeprowadzić pierwsze nabożeństwo do Matki Bożej Zembrzyckiej, do której Litanię tworzyło wielu z nas. Po lekkiej korekcie wtedy zostanie odczytana. Chcemy by ogniwem tego nabożeństwa były także osobiste prośby, podziękowania czy zawierzenia Matce Bożej; prosimy składać je do piątku, do wieczornej Mszy, na ołtarzu bocznym do skrzynki; czytając te teksty prowadzący zastrzegają sobie prawo pewnych skrótów czy uproszczeń; włączmy się w tworzenie tej modlitwy.

* II niedziela adwentu to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie;l zbiórka na potrzebujących pomocy będzie za tydzień po Mszach Świętych.

8. W ramach adwentowej pracy nad sobą nabywajmy i czytajmy prasę religijną; dziś osobny dodatek do Gościa Niedzielnego z cyklu Historia Kościoła za 15 zł; ponadto dla dzieci adwentowy nr Stasia dla dzieci.

9. Świece Caritas będą od jutra do zabrania kościoła; ofiarami wspieramy dzieło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Minimalna ofiara to 10 zł.

Opublikowano: 3 grudnia 2023

Ur. Chrystusa Króla – 26.11.23

1.Dziś no 15.30 nieszpory z uroczystości Chrystusa Króla

* dziś także patronalne Święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Ministrantom i lektorom dziękując za tworzenie asyst – życzymy odkrywania pasji w tym, co związane z ołtarzem. Wszystkich zachęcamy do modlitwy w intencji obudzenia w chłopcach pragnienia bycia ministrantem a potem lektorem.

* różaniec odmawiają Panie z Róży „7” a za tydzień z „8. Po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych.

* o 17.00 dziś spotkanie duszpasterskiej Rady Parafialnej na plebanii.

* dziękujemy za ofiary w wysokości 2300 zł składane w ubiegłą niedzielę z okazji VII Światowego Dnia Ubogich

2. W czwartek święto św. Andrzeja, Apostoła; spowiedź i adoracja od 16.00

3. Za tydzień rozpoczniemy adwentem nowy liturgiczny, któremu towarzyszyć będą słowa: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła.

*W czasie adwentu, zachęcamy by dzieci uczęszczały na roraty o 17.00 a w niedziele na Mszę o 11.30; w 1 i 3 niedzielę adwentu będą na tej Mszy kazania dla młodszych;

* także proponujemy uczniom udział w konkursie związanym z tworzeniem lampionu; prace na konkurs składamy do 2 grudnia w zakrystii.

4. Za tydzień po Mszach będą rozdawane zdrapki adwentowe, mające postać kalendarza adwentowego mobilizującego nas do pracy nad sobą; wystarczy jeden egzemplarz na rodzinę. Dobrowolne ofiary za nie wspomogą zakup żywych choinek na Święta do kościoła.

5.Także za tydzień będzie poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabywać u Sióstr. Składanymi ofiarami będziemy mogli podziękować za posługę Sióstr.

6. Znakiem adwentu jest wieniec z 4 świecami; zachęcamy do wykonania go i poświęcenia w za tydzień w niedzielę; jego obecność w domu niech mobilizuje do wspólnej modlitwy.

7. W I piątek Msze o 6.30 i 17.00; przed nimi spowiedź. W Marcówce spowiedź od 15.30 i o 16.00 Msza

8. W I sobotę nabożeństwo z różańcem za ojczyznę po Mszy porannej.

9. Dziękujemy wszystkim rodzicom i innym zaangażowanym w przebieg wczorajszej parafialnej zabawy andrzejkowej.

Opublikowano: 26 listopada 2023

XXXIII niedziela zwykła- 19.11.2023

1. Dziś VII Światowy Dnia Ubogich, któremu towarzyszą słowa: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Zbierane po Mszach św. datki wesprą potrzeby diecezjalne tego dnia jak i lokalne.

2. Różaniec odmawiają kobiety z Róży „6” a za tydzień z „7”. Za tydzień poo Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych.

3.Kalendarz liturgiczny:

*jutro wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

* we wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

* w środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki organistów i muzyki kościelnej. Panu Organiście Zbigniewowi życzymy z tej okazji zdrowia, radości ze służby dla uwielbiania Boga śpiewem i błogosławieństwa w życiu osobistym. Niech Patronka Muzyki kościelnej wspiera każde poczynania w parafii związane ze śpiewem; między innymi Scholkę, Grupę wokalną.

* w piątek – wspomnienie św. męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

* w sobotę św. Katarzyny Aleksandryjskiej – dziewicy ii męczennicy

4.W piątek o 17.00 Msza z udziałem dzieci i rodziców kl. 3 z Marcówki i Zembrzyc. Po Mszy w salkach dla dzieci próba śpiewu a dla rodziców spotkanie. Do tej pory powinna być przepracowana choć jedna lekcja rodziców z dziećmi w oparciu o brązowy Katechizm inspirowany myślami bł. Edmunda Bojanowskiego.

5. W sobotę 25 listopada chcemy zorganizować dla uczniów od kl 4 wzwyż zabawę andrzejkową. Spotkanie rozpocznie się o 16.00 Mszą św. a o 16.45 zabawa w salkach. Zgody rodziców będą do pobrania u katechetów.

* także proponujemy uczniom udział w konkursie związanym z tworzeniem lampionu; (szczegóły na katechezie oraz na plakacie).

6. Za tydzień w niedzielę Ur. Chrystusa Króla; w ciągu tygodnia będziemy w czasie Mszy dodawać fragmenty Litanii nawiązujących do tego tytułu; w tym dniu Liturgiczna Służba Ołtarza przeżywa swe patronalne Święto. Ponadto za tydzień:

* o 10.30 próba scholki w sali parafialnej przed Mszą o 11.30

*Po Mszy wieczornej, o 17.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

7. Ze stolika spod chóru do nabycia czasopisma religijne; dla starszych uczniów nowy, grudniowo-adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

Opublikowano: 19 listopada 2023

XXXII niedziela zwykła

1. Dziś niedziela poświęcona solidarności z Kościołem prześladowanym. Szczególnie pamiętajmy o chrześcijanach na bliskim Wschodzie. Na stronie parafii można znaleźć więcej informacji w tym nr konta, na które można przesłać ofiarę.

2. Różaniec odmawiają kobiety z Róży „5” a za tydzień z „6”. Po Mszy o 16.00 różaniec za zmarłych w formie procesji na cmentarz. Nie będzie nabożeństwa przed Mszą.

2. W najbliższy wtorek na Mszę o 17.00 zapraszają Siostry Służebniczki raz Rodzina Bł. Edmunda; będziemy wówczas dziękować za dar życia Błogosławionego Edmunda – człowieka świeckiego, wielkiego patriotę, wychowawcę dzieci, opiekuna sierot, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Po Mszy św. prezentacja w kościele prowadzona przez s. Elizę z Dębicy. Na zakończenia słodkie myśli Edmundowe oraz możliwość nabycia materiałów pamiątkowych. Swoją obecnością wesprzyjmy to przedsięwzięcie.

2. Kalendarz liturgiczny:

* w poniedziałek wspomnienie pierwszych męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

* w czwartek wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia czczonej w Obrazie Ostrobramskim

*w piątek– wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

*w sobotę– wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

3. W piątek, 17 listopada przypada 10. rocznica śmierci Ks. prał. Józefa Ptaka, wieloletniego proboszcza parafii Zembrzyce. Msza św. w Jego intencji o godz. 6.30

4. W najbliższy piątek po Mszy wieczornej nabożeństwo za wstawiennictwem O. Pio. W związku z tym można na karteczkach podawać intencje dziękczynne, błagalne i wrzucać do skrzynki umieszczonej w kaplicy garbarskiej.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszach zbiórka na cel przeżywanego wówczas VII Światowego Dnia Ubogich, któremu towarzyszą słowa: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Zgromadzone wówczas środki wesprą potrzeby diecezjalne tego dnia jak i lokalne.

Proszono by ogłosić:

Dziś od 13.00 do 14.30 utrudnienia w ruchu w okolicach Starego mostu i Rynku zembrzyckiego z racji IX Charytatywnego Biegu Niepodległości. Kibicowaniem włączmy się w to wydarzenie a dochód z biegu będzie przeznaczony dla dzieci i młodzieży z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Tarnawie Górnej.

Opublikowano: 12 listopada 2023

XXXi niedziela zwykła-05.11.2023

1. Dziś XXXI niedziela zwykła;

*Różaniec odmawiają Panie z Róży „4” a w przyszłą niedzielę „5”

* o 15.30 nabożeństwo za zmarłych oparte na Koronce do Bożego Miłosierdzia.

2.Wypominki roczne tradycyjnie czytamy przed każdą niedzielną Mszą świętą. Dziękujemy za złożone z tego tytułu ofiary. Jeśli wkradną się do wykazu błędy, braki, to prosimy o tym powiadomić.. W dni powszednie 10 minut przed wieczorną Mszą Świętą modlimy się wypominkami listopadowymi do 25 dnia tego miesiąca.

3. Dziękujemy też za ofiary złożone w Ur. Wszystkich Świętych. Uzbierano kwotę 14278 . Wyrazy wdzięczności za pełnienie wolontariatu głównie Radzie Parafialnej i innym zaangażowanym w tę posługę.

4. W minionym tygodniu założono 8 stalowych żaluzji w wieży kościoła.

5. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*w czwartek rocznica poświęcenia Bazyliki św. Jana Na Lateranie.

*w piątek św. Leona Wielkiego, papieża

*w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours.

6. W czwartek po wieczornej Mszy adoracja w ciszy do 18.30

7. W sobotę Narodowe Święto Niepodległości. O 9.00 Msza św. za Ojczyznę a po niej przejście pod pomnik na Rynku zembrzyckim i okolicznościowy montaż słowno-muzyczny. W razie niepogody program artystyczny będzie w kościele. Zapraszają: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Zespołu Szkół w Zembrzycach. W tym dniu wywieśmy flagi w naszych domach.

8. Za tydzień w niedzielę;

* próba dziecięcej scholki o godz. 10.30 w salce a następnie śpiew podczas Mszy o 11.30. Rodziców prosimy o mobilizację dzieci.

* W dniu 12 listopada odbędzie się IX Charytatywny Bieg Niepodległości. W godzinach od 13.00 – 14.30 wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu w obrębie ul. Kobyłeckiego, Starego mostu na Skawie, ul. Kościelnej i Rynku. Liczymy na wyrozumiałość kierowców. Dochód z biegu będzie przeznaczony dla dzieci i młodzieży z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Tarnawie Górnej.

* O 16.00 Msza św. za zmarłych parafian a następnie procesja różańcowa na cmentarz w ramach tzw. Fatimy listopadowej.

9. Polecamy nabywanie i przyswajanie sobie czasopism takich jak Gość niedzielny, Niedziela.

DODATEK DO OGŁOSZEŃ W MARCÓWCE

10. Dziękując wszystkim dbającym o dyżury sprzątania w kaplicy w Marcówce prosimy o regularne i odpowiedzialne podejście do tego wyzwania wg wyznaczonego planu.

11. Wraz z odejściem do wieczności +Bogdana Czaickiego na nowo poszukiwany jest osoba pełniąca rolę kościelnego; w zakresie obowiązków należą:

-otwieranie kaplicy pół godziny przed Mszą św.

– zadania w zakrystii związane z przygotowaniem Mszy św., (naczynia, księgi liturgiczne); ten wymiar wymaga przeszkolenia, o czym zapewniamy.

Opublikowano: 5 listopada 2023

XXX niedziela zwykła-29.10.2023

1. Dziś jak co roku, w ostatnią niedzielę października obchodzimy umowną dla większości kościołów rocznicę jego konsekracji. W przypadku naszej świątyni miała ona miejsce 9 lipca 1933 r., czyli 90 lat temu. Po Mszy św. o 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i śpiew Ciebie Boga wysławiamy.

*o 15.30 nabożeństwo różańcowe prowadzone przez radę Parafialną. Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „3, w przyszłą niedzielę z „4”.

2. We wtorek ostatnie z nabożeństw różańcowych. Dziękujemy wszystkim prowadzącym tą modlitwę szczególnie dzieciom, Siostrom.

3. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w ten sposób przypomina o naszych patronach, orędownikach i promuje świętość jako styl życia. Msze św. przed południem jak zwykle – o godz. 7.00, 9.00 i 11.30. W Marcówce o 10.15.

*W kaplicy cmentarnej Msza św. o godz. 14.30 natomiast procesja po cmentarzu z modlitwą i wypominkami przed Mszą o 14.00. Nie będzie Mszy w kościele o godz. 16.00.

*W tym dniu od godz. 8.00 do 14.00 będzie można składać do skarbony na cmentarzu datki. Wraz ze zbieraną tacą w czasie Mszy posłużą do utrzymania kosztów funkcjonowania cmentarza, wywozu śmieci, dokonywania bieżących udogodnień. Dziękujemy wszystkim pełniącym rolę wolontariuszy w tym względzie, szczególnie członkom Rady Parafialnej.

*We Wszystkich Świętych różaniec za zmarłych dla młodzieży i chętnych o godz. 18.00

4. W czwartek 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze święte w kościele parafialnym będą w nieco innym porządku: o godz. 6.30, 15.00 i 18.00. Ta ostatnia połączona z procesją za zmarłych po kościele. W Marcówce Msza o godz. 16.00.

5.Po miesięcznym pobycie w Totus Tuus chcemy pożegnać kleryków Roku Propedeutycznego; odtąd będą przeżywać formację w budynku Seminarium w Krakowie. Dziękujemy za włączanie się w nabożeństwa i inne wymiary życia parafialnego. Księżom dziękujemy na prowadzenie Mszy św. i słowo Boże. Wszystkim życzymy modlitwą wsparcia na dalszej drodze powołania.

6.. W ubiegłą niedzielę było liczenie wiernych; w kościele były 673 osoby a w kaplicy w Marcówce 127, co daje w sumie 800 wiernych.

7. Przed Ur. Wszystkich Świętych spowiadamy podczas różańca a także przed Mszą poranną. Dzięki spowiedzi i Komunii możemy ofiarować za zmarłych odpusty.

8. W I czwartek adoracja w ciszy od 17.00; wtedy też możliwość spowiedzi. Pod koniec wystawienia modlitwa z wypominkami, które do 25 listopada będą przed wieczorną Mszą.

9. Pamiętajmy w tych dniach o:

– o jednokierunkowym ruchu w stronę cmentarza

– o segregowaniu odpadów cmentarnych:

10. Na wypominki roczne i listopadowe przyjmujemy dziś i w następne dni po Mszach świętych w kancelarii.

11. Nauka o odpustach: wierni, którzy nawiedzą kościół w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego i ofiarować go za jedną osobę zmarłą w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni albo cmentarza należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę”, oraz wypełnić inne warunki takie jak Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz być w stanie nieprzywiązania do grzechu. Nawiedzając cmentarz aż do 8 listopada można korzystać z daru odpustu.

12.W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze św. O 6.30 i 17.00 a w Marcówce o 16.00 (spowiedź tamże od 15.30).

13. Z racji I soboty po Mszy porannej czuwanie i modlitwa za ojczyznę różańcem; Prowadzi Grupa O. Pio.

Opublikowano: 29 października 2023

XXIX niedziela zwykła – Ur. św. Jana Pawła II

1.Dziś w niedzielę wpisuję się Uroczystość św. Jana Pawła II, która co roku wypada 22 października.

*o 15.30 nabożeństwo różańcowe. Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „2, w przyszłą niedzielę z „3”. Po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż różańcowych.

2. Codziennie różaniec o 16.30. W piątek do prowadzenia zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania. Potem Msza św. i spotkanie dla nich. W Marcówce różaniec w piątek o 15.30 a potem Msza.

3. Dziękujemy za ofiary złożone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecie w wysokości: 2656 zł. Bóg zapłać za wszystkie datki składane przez ostatnie niedziele.

4. Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych zapraszamy do włączenia się – w akcję Korowód Świętych; za tydzień w niedzielę o 10.45 początek w kaplicy Ośrodka Totus Tuus; krótka modlitwa na początek i przejście procesyjne na Mszę do kościoła o 11.30 ze śpiewem i modlitwą. Zachęcamy do przebrania się za dowolną osobę świętą albo zabranie portretu/plakatu obranego świętego czy też jego atrybutu. Tę propozycję składamy nie tylko dzieciom czy młodym ale także dorosłym.

5. Przypominamy o wypominkowej modlitwie za zmarłych. W naszej parafii w każdą niedzielę czytamy i omadlamy ujętych w wypominkach rocznych. Całość podzielona jest na 4 części, które zmieniają się co niedzielę. Ponadto 2-3x modlimy się za zmarłych w wypominkach listopadowych przed wieczorną Mszą świętą.

6. W czwartek adoracja w ciszy pół godziny przed różańcem, czyli o 16.00

7. W najbliższą sobotę święto Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.

8. Za tydzień zmiana czasu na zimowy i umowna rocznica poświęcenia kościoła. Na Mszy o godz. 9.00 wyśpiewamy dziękczynne Te Deum przed Najświętszym Sakramentem. Faktyczną datą konsekracji jest dzień 5 listopada. W tym roku mija 90 lat od konsekracji.

9.Wyjazd na spektakl do Myślenic 15 minut wcześniej czyli i 13.45. Jest kilka wolnych miejsc.

10. Ksiądz Diakon zaprasza:

*w piątek na Grupę młodzieżową po Mszy wieczornej

*w sobotę o 15.00 kandydatów na ministrantów.

11. W ramach prasy religijnej nowe numery Stasia i Małego Gościa Niedzielnego.

Opublikowano: 22 października 2023

XXVIII niedziela zwykła

1.Dziś o 15.30 nabożeństwo różańcowe. Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „1, w przyszłą niedzielę z „2”. Za tydzień  konferencja dla Róż różańcowych po Mszy o 9.00.

* dziś – w dniu wyborów – pamiętajmy w modlitwie o ojczyźnie.

2. W tygodniu nabożeństwo różańcowe o 16.30. Jutro prosimy o prowadzenie wdowy i wdowców, w czwartek maturzystów a w piątek Rodziców dzieci komunijnych. Natomiast w środę zapraszamy jak największą ilość dzieci z racji akcji Milion dzieci modli się na różańcu. Rozważania wtedy poprowadzą rodzice. W Marcówce różaniec w piątki o 15.30 a potem Msza.

3. Dziś obchodzony jest XXIII Dzień Papieski; po Mszach wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły z Zembrzyc zbiera na stypendia w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

4. Jutro 45 rocznica wyboru Korola Wojtyły na papieża; po Mszy wieczornej ok 17.45 koncert zespołu Pokolenie pt. tytule: Jan Paweł II – cywilizacja życia. We wtorek w Marcówce dla podkreślenia Dnia Papieskiego Msza o 15.30, następnie różaniec i wykonanie pieśni.

5. W piątek wieczorem różaniec, Msza św. i po niej krótkie spotkanie formacyjne dla Rodziców dzieci komunijnych z Marcówki i Zembrzyc. Rodzice są proszeni o czytanie rozważań.

4. Zachęcamy do składania propozycji wezwań do Matki Bożej Zembrzyckiej. Formularze są za ławkami.

5. Formularze do wypominek można znaleźć za ławkami albo w przedsionku na stoliku

6. Prasę religijną możemy nabywać u ministrantów przy stoliku w przedsionku; rodzicom powierzamy czasopisma dla dzieci.

7. Kalendarz Liturgiczny:

* w poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej

*we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego

* w środę św. Łukasza, Ewangelisty

* w piątek urocz. św. Jana Kantego

* za tydzień w niedzielę ur. św. Jana Pawła II a także rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego

8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd do Myślenice na sztukę Płoń, ogniu. Wyjazd za tydzień o 14.00 Kwotę 30 zł uiścimy w autobusie.

Opublikowano: 15 października 2023

XXVII niedziela zwykła

1.Dziś o 15.30 nabożeństwo różańcowe. Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „12, w przyszłą niedzielę z „1”.

3. W tygodniu nabożeństwo różańcowe o 16.30. Powierzamy jego odmawianie uczniom oraz grupom wg załączonego kalendarium. W Marcówce różaniec w piątki o 15.30.

4. Kalendarz Liturgiczny:

* w piątek wspomnienie św. Honorata Koźmińskiego

5. W najbliższy piątek ostatnie z tegorocznych nabożeństw fatimskich; o jego przygotowanie prosimy mieszkańców z ul. Krasińskiego, Mickiewicza, Słowackiego. Jak zawsze zachęcamy szerokie grono do udziału; także dzieci i dorosłych tworzących procesję. Rozpocznie się Mszą o 17.00. Potem różaniec i procesja.

6. Jest możliwość udziału w spektaklu religijnym w Myślenicach pt. Płoń, ogniu, płoń. Wyjazd w niedzielę, 22 października o 14.00. Koszt za sam przejazd 30 zł; udział w spektaklu to dobrowolna ofiara.

7. Rozdawanie w ubiegłą niedzielę ulotek o kulcie Eucharystii nie było uzgadniane; nie ponosimy odpowiedzialności za treści przekazywane w ten sposób a ich ujęcie jest jednostronne

8. Za tydzień Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Cywilizacja Życia. Po Mszach świętych będziemy jak co roku mogli wesprzeć fundację Trzeciego Tysiąclecia wspomagającą kształcenie i wychowanie młodzieży z mniej zamożnych rodzin. Z tytułu Dnia Papieskiego będą akcenty religijno – artystyczne; w poniedziałek 16.10 koncert grupy Pokolenie o 17.45 a we wtorek 17.10 w Marcówce Msza św. o 15.30. różaniec i koncert.

9. Z okazji przypadającego w sobotę Dnia Edukacji Narodowej składamy wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom życzenia błogosławieństwa Bożego w ich trudnej i odpowiedzialnej pracy. Niech Duch Święty pomaga im kształtować serca dzieci i młodzieży.

10. W związku ze zbliżająca się Uroczystością Wszystkich Świętych:

*Wypominki będą przyjmowane w kancelarii zasadniczo po Mszach Świętych. Zostały przygotowane odpowiednie formularze do zabrania z przedsionka kościoła lub półki z prasą. Prosimy by nie łączyć z wypominkami ofiar na Msze święte.

* zwracamy się też z prośbą, by przy porządkowaniu grobów zachować czystość i porządek na całym cmentarzu. Trawę zostawiamy obok kontenera, natomiast stare znicze, szkło, odpady plastikowe i inne odpady do wewnątrz.

*od wielu lat niektóre groby są zaopuszczone więc zostały opatrzone uwagą: „Do likwidacji”. Prosimy o kontakt, jeśli ktoś nie zgadza się z tym przeznaczeniem. W przeciwnym razie na wiosnę będą służyły na miejsce nowego pochówku.

Proszono o ogłoszenie:

OSP Zembrzyce dziś po Mszach zbiera datki na stroje galowe; uznając wkład Strażaków w życie społeczne i kościelne wspomóżmy ich inicjatywę.

PROPOZYCJE DUSZPASTERSKIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

A) Spotkanie młodzieży / grupy apostolskiej będzie w piątek o godz. 16.15 w salce parafialnej. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ze szkół średnich. Na pierwszym spotkaniu będzie temat wolontariatu podczas Dnia Papieskiego.

B) Spotkanie scholi dla starszych będzie w piątek o godz. 20:00 w salce parafialnej.

C) Ksiądz diakon zaprasza wszystkich chłopców z klasy trzeciej i wzwyż do Służby Liturgicznej Ołtarza. Zapraszamy na pierwsze spotkanie w sobotę o 15:00 w salce parafialnej

* o 15:30 na boisku parafialnym będzie gra w piłkę nożną z udziałem ministrantów, lektorów i kandydatów.

Opublikowano: 8 października 2023

XXVI niedziela zwykła

1.Dziś o 15.15 pierwsze nabożeństwo różańcowe w postaci procesji. W jej prowadzenie proszone są grupy wg podanego w ubiegłą niedzielę schematu.

2. Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „11, w przyszłą niedzielę z „12

3. Od dziś zmiana odprawiania godziny wieczornych Mszy. W tygodniu będą o godz. 17.00 a w niedzielę o 16.00 oraz w piątki w Marcówce.

4. Księdzu Arturowi składamy życzenia z racji piątkowych imienin; w modlitwie wspomagajmy go w przybliżaniu się do sakramentu kapłaństwa wyjednując dary Ducha Świętego, zdrowie. Msza św. w int. ks. Diakona będzie w niedzielę, 8 października o 9.00.

5. W tygodniu nabożeństwo różańcowe o 16.30. W Marcówce w piątki o 15.30. Chcąc mobilizować także młodszych do uczestnictwa powstał grafik prowadzących rozważania w poszczególne dni. Jest w gablotce i na stronie parafii. Zachęcamy szczególnie dzieci z kl. III oraz kandydatów do bierzmowania by podjęły wysiłek uczestnictwa w nabożeństwach a dorosłych o ich mobilizację.

6. Kalendarz Liturgiczny:

* dziś wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus w roku 150 lecia jej urodzin

* w poniedziałek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

* w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

* w czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

* w sobotę– wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

7.W środę po wieczornej Mszy spotkanie rodz. bł. Edmunda.

8. Z racji I piątku przez cały tydzień okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą. W czwartek od godz. 16.00 półgodzinna adoracja powiązana z różańcem o 16.30 i wtedy także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W Marcówce spowiedź w piątek od 15.30 i tak samo różaniec; Msza o 16.00..

9. W I sobotę nabożeństwo po rannej Mszy świętej.

10. Witamy w naszej parafii Nowy Rocznik Propedeutyczny WSD AK. W świetle aktualnych rozporządzeń uczestnicy będą tylko miesiąc przebywać w Ośrodku Totus Tuus a potem już w budynku krakowskiego Seminarium. Witamy także odpowiedzialnym za formację: ks. Mirosława Cichonia – prefekta oraz ks. Sebastiana Fajfera – ojca duchownego. Całość rocznika tworzy 14 kandydatów z obu diecezji.

11.Powstał zamiar stworzenia nabożeństwa do Matki Bożej Zembrzyckiej – od adwentu tego roku. Początkowo raz w miesiącu. Jednym z jego elementów byłaby litania, której treść moglibyśmy wspólnie opracować. Zastanówmy się nad krótkimi wezwaniami. Od następnej niedzieli będą wyłożone formularze, na których będzie można umieścić swoją propozycję.

12.Obok cotygodniowej prasy, poszerzonej o numery specjalne, tym razem jest do nabycia czasopismo Jasna Góra, którego okładka przedstawia wizerunek Matki Bożej Różańcowej z naszego kościoła, usytuowanego w prezbiterium nad wyjściem z zakrystii. Cena numeru minimum 7 zł.

13. Za tydzień w niedzielę o 10.30 próba scholki w salkach; oprawa muzyczna Mszy o 11.30

Proszono by ogłosić:

Druhowie OSP Zembrzyce zwracają się z uprzejmą prośbą o udział w dobrowolnej zbiórce na zakup mundurów galowych. Zakup nie może być  finansowany z dotacji ponieważ mundury galowe nie wchodzą w zakres działań bojowych. Służą jednak w celu uświetnienia uroczystości kościelnych i państwowych. Strażacy będą zbierać datki do puszek po Mszach świętych w przyszłą niedzielę – 8 października. Okazując wdzięczność za uświetnianie i bezpieczeństwo wydarzeń religijnych wesprzyjmy ich inicjatywę.

Opublikowano: 1 października 2023

XXV niedziela zwykła

1. Wdzięczni Bogu dziś kończymy misje parafialne. Ojcu Mariuszowi Wójtowiczowi – karmelicie bosemu – wyrażamy podziękowanie za podjęty trud głoszenia Słowa Bożego przez 8 dni. Niech nasza modlitwa będzie odpowiedzią na zaangażowanie Ojca w przebieg tego tygodnia.

* Msza o 11.30 będzie powiązana z poświęceniem krzyża upamiętniającego misje parafialne; składamy serdeczne podziękowania Państwu Teresie i Sławomirowi Fidelusom za renowację krzyża i nadanie Mu nowego wyrazu.

Podobne podziękowania za odnowienie krzyża p. Andrzejowi Hrycajowi w kaplicy w Marcówce.

W uroczystą Mszę o 11.30 wpisze się występ chóru Psalmodia związanego od 35 lat z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie; ich niespodziewaną obecność traktujemy jako prezent na naszą okoliczność.

* Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „10, w przyszłą niedzielę z „11

* dziękując za ofiary składane z racji posługi O. Mariusza dziś po Mszy osoby chętne mogą wesprzeć, zgodnie z zaleceniem abpa Marka, Duszpasterstwo Młodzieży dekanatu, parafii.

* dziś o 19.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

2. Kalendarz Liturgiczny:

*w środę wspomnienie św. Wincentego à Paulo

*w czwartek– wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona katedry na Wawelu

* w piątek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

* w sobotę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

3. W czwartek do Ośrodka Totus Tuus przybywają seminarzyści Nowego Roku Propedeutycznego. Przywitamy ich wraz z nowymi księżmi Przełożonymi za tydzień w niedzielę podczas Mszy o 9.00.

4. W przyszłą niedzielę:

* w Marcówce na Mszy o 10.15 a tutaj o 11.30 będzie obrzęd poświęcenia i wręczenia różańców dzieciom z klas trzeciej. Zapraszamy ich wraz z Rodzicami.

* o 15.15 procesja różańcowa do Pięciu ołtarzy, związanych tym razem z tajemnicami bolesnymi. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I – Modlitwa w OgrójcuRodzina bł. Edmunda Bojanowskiego

II – Biczowanie Grupa Modlitewna św. Ojca Pio

III –Cierniem Ukoronowanie przedstawiciele Żywego Różańca– 1 Róża kobiet

IV – Droga KrzyżowaDzieci z kl III z Zembrzyc i Marcówki

V – Śmierć Jezusa na krzyżu Uczestnicy Roku Propedeutycznego WSDAK. Bezpośrednio po zakończeniu nabożeństwa Msza święta.

5. Od 1 października porządek Mszy wieczornych ulega zmianie. W niedziele będą o 16.00 a w tygodniu o 17.00

6. Czasopisma religijne czekają na odbiorców; polecamy także nowe numery dla dzieci: Staś oraz Mały Gość Niedzielny.

Proszono by ogłosić:

Urząd Gminy Zembrzyce ostrzega przed oszustami wspierających rzekomo w wypełnianiu wniosków w ramach programu Czyste Powietrze. Przekazując dane osobowe podmiotom niepewnym można narazić się na utratę danych i straty finansowe.

Opublikowano: 24 września 2023

XXIV niedziela zwykła- 17.09.2023

1. Dziś XXIV niedziela zwykła; w modlitwie pamiętajmy o ojczyźnie w 84 rocznicę napaści sowieckiej na Polskę.

* Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „9”, w przyszłą niedzielę z „10”.

* o 17.20 różaniec w intencji całej parafii o dowartościowanie czasu misji

2. Rozpoczynamy misje parafialne, które prowadzi karmelita o. Mariusz Wójtowicz. Ich temat to: Rodzina szkołą miłości. Każdy dzień poświęcony zostanie osobnemu sakramentowi. Program jest do wzięcia z kościoła i widnieje także na stronie parafii.

3.Przypominamy, że w dni zwykłe w tym tygodniu terminy Mszy ulegają zmianie; rano będzie o 8.00 a wieczorem o 19.00 – zgodnie z intencjami przyjętymi odpowiedni na rano i wieczór. Dodatkowo w Marcówce o 17.30.

* ponieważ w środę jest Dzień sakramentu namaszczenia chorych, to prosimy o pomoc w dotarciu osobom starszym, schorowanym na godz. 15.00. Dla pozostających w domu sakramentu namaszczenia udzielimy w sobotę do południa; adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii – do piątku.

* w środę także Nowenna do Matki Bożej ok. 18.50; modlitwa za zmarłych wyrażona zostanie w procesji na cmentarz o godz. 20.00

*W środę na Mszach św. będzie zbierana składka.

*nauka misyjna dla młodzieży zasadniczo występuje trzy razy: dziś, w czwartek i piątek w powiązaniu z Mszami wieczornymi.

* pamiętajmy o spowiedzi w piątek; okazja jest rano, po południu i wieczorem; także w Marcówce według pór podanych w programie.

*Wszyscy dawajmy sobie przykład zaangażowania w duchową odnowę.

4. W kalendarzu liturgicznym:

* jutro święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży oraz ministrantów

* w czwartek święto św. Mateusza Ewangelisty; od 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

*w sobotę wspomnienie św. Ojca Pio. Przed Mszą wieczorną, ok. 18.40 nabożeństwo za wstawiennictwem Świętego. Intencje możemy składać do skrzynki w kaplicy garbarskiej.

5. W następną niedzielę uroczystym wątkiem kończącym misje będzie procesja do odnowionego krzyża po Mszy o 11.30. W Marcówce o 10.15

6. Spotkanie Rady Parafialnej w niedzielę, 24 września o 19.00 na plebanii

7.W najbliższą niedzielę również obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy Świętej będzie także możliwość złożenia ofiar, które przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

Opublikowano: 17 września 2023

XXIII Niedziela zwykła

1. Dziś XXIII niedziela zwykła;

* Różaniec odmawiają Panie z Róży „8”, w przyszłą niedzielę z „9”.

*O 14.00 od ołtarza polowego w sanktuarium kalwaryjskim rozpoczęcie Dróżek parafialnych; proszę zadbać o obecność na Mszy św. poza wspomnianym nabożeństwem; dojazd we własnym zakresie.

*nieszpory o 17.30

2. Zbliżają się misje parafialne; prowadził je będzie karmelita z Zawoi – Zakamień o. Mariusz Wójtowicz. Ich temat to: Rodzina szkołą miłości. Módlmy się za siebie, podejmujmy umartwienia w intencji owocnego ich przeżycia. Zaplanujmy czas stosownie do programu załączonego na stronie parafii albo do pobrania w wersji papierowej z kościoła. Młodzieży polecamy pory im dedykowane. Informujemy również, że w dni zwykłe misji terminy Mszy ulegają zmianie; rano będzie o 8.00 a wieczorem o 19.00. Dodatkowo w Marcówce o 17.30. W najbliższy piątek o 21.00 ostatnie nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego w ramach nowenny przed misjami.

3.Przygotowanie do bierzmowania rozpocznie się we wtorek, 12 września Mszą o 18.00. Na spotkaniu po Mszy będą zapisy do dwóch grup oraz rozdanie grafiku spotkań formacyjnych na cały rok; drugie spotkanie będzie w ramach misji 19 września o 20.00; następne od października. Przygotowaniem objęci są uczniowie obecnych klas siódmych i ósmych obojga naszych miejscowości.

4. Kalendarz liturgiczny:

* we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

* w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma a także kolejne nabożeństwo fatimskie. Prosimy o przygotowanie go przez mieszkańców Marcówki, Zarębek Skawieckich i Marcowskich. Zapraszamy do modlitwy i procesji. Nowenna bo Matki Bożej tym razem przed Mszą ok. 17.50

* w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

*w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

*w sobotę– wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

5.W piątek o 20.00 w salce spotkanie wstępne a zarazem próba śpiewu na czas misji i nie tylko; młodzież, dorośli proszeni są do takiego wyzwania.

6. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o 9.30. Nakłaniajmy chłopców by chcieli podjąć wysiłek zmierzający do służby przy ołtarzu.

7. W niedzielę za tydzień o 10.30 próba scholki; zapraszamy dziewczęta do udziału a Rodziców o sprzyjanie temu przedsięwzięciu.

8. Za tydzień, 17 września również Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. O 9.00 Droga Krzyżowa, o 11.30 uroczysta Msza pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego przy ołtarzu polowym.

9. Przyswajajmy sobie treści z czasopism religijnych; w jubileuszowym numerze z okazji 100 lat Gościa Niedzielnego dodatek o dziś beatyfikowanej rodzinie Ulmów z Markowej.

Proszono by ogłosić:

W niedzielę za tydzień o 15.00 Zebranie wiejskie w pawilonie Centrum Rekreacji w Zembrzycach

Opublikowano: 10 września 2023

XXII niedziela zwykła – 03.09.2023

1. Dziś nieszpory o godz. 17.30.

* Różaniec odmawiają Panie z Róży „7”, w przyszłą niedzielę z „8”.

2. Rodzina z Wiśniowej wyraża podziękowania za wsparcie udzielone im w ubiegłą niedzielę; została uzbierana kwota 4296,20 zł. Życzeniem ich było odprawienie Mszy św. dziękczynnej w int. parafian. Będzie w niedzielę 10 września o godz. 9.00.

3. Kalendarz liturgiczny:

* we wtorek wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty

* w piątekświęto Narodzenia NMP. Po Mszach poświęcenie nasion przeznaczonych do siewu

* w sobotę wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

4. Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczniemy w poniedziałek Mszą św. o 8.00 w Zembrzycach i o 9.00 w Marcówce.

5. Spotkanie ministrantów i lektorów z ks. diakonem Arturem w poniedziałek wieczorem. O 18.00 Msza św. i potem zawiązanie wspólnoty w salce.

6. Proponujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz młodzieży szkolnej udział w sobotniej wyprawie na Mioduszynę połączonej z ogniskiem. Początek o 9.30 przed kościołem.

7. W środę po wieczornej Mszy spotkanie Rodziny bł. Edmunda.

8. W czwartek adoracja po Mszy św. będzie z miała charakter uwielbienia pieśniami; chcących pośpiewać także zapraszamy.

9. Troszcząc się o śpiew podczas Liturgii w niedziele podczas misji, organizujemy próby śpiewu:

* dla scholki o 10.30 w niedzielę 17 września w salce

* młodzież starsza oraz dorosłe osoby chcące śpiewać zapraszamy na dwie próby: w piątek 15 i 22 września na godz. 20.00;

10. W niedzielę 10 września jest możliwość wzięcia udziału w Dróżkach kalwaryjskich do Matki Bożej, co ostatnio udaremniła pogoda. Początek przy ołtarzu polowym o 14.00. Msza św. i dojazd we własnym zakresie.

11. Przygotowanie do bierzmowania rozpocznie się we wtorek, 12 września Mszą o 18.00. Na spotkaniu po Mszy będą zapisy do dwóch grup oraz rozdanie grafiku spotkań formacyjnych na cały rok; drugie spotkanie będzie w ramach misji 19 września o 20.00; kolejne w październiku. Przygotowaniem objęci są uczniowie obecnych klas siódmych i ósmych obojga naszych miejscowości.

12. W skali kościoła diecezjalnego:

– w tym tygodniu pielgrzymka Archidiecezjalna do Asyżu, do bazyliki św. Franciszka, gdzie w 1253 r. miała miejsce kanonizacja św. Stanisława BM. Uroczysta Msza tamże w piątek.

– w niedzielę, 10 września w Markowej beatyfikacja Rodziny Ulmów – rodziców i kilkorga dzieci w tym jednego nienarodzonego.

Proszono by ogłosić:

W poniedziałek o 19.00 w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa odbędzie się zebranie dla mieszkańców Gminy a na nim poruszany będzie m.in. temat dotacji do wymiany pieców, paneli, dzierżawy nieużytków rolnych. Szczegóły na plakacie.

Opublikowano: 3 września 2023

XXI niedziela zwykła – 27.08.23

1. Dziś nieszpory o godz. 17.30.

* Różaniec odmawiają Panie z Róży „6”, w przyszłą niedzielę z „7”.

* Po Mszach świętych możemy wesprzeć Rodzinę z Wiśniowej troszczącą, które zbiera środki dla niepełnosprawnych, objętych wymagającym leczenie dzieci.

2. Dziękujmy wszystkim za pomoc i zaangażowanie podczas wczorajszej pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej a szczególnie: strażakom zabezpieczającym trasę, Służbie Maltańskiej, podejmującym śpiew, niosącym krzyż i nagłośnienie, czytającym rozważania oraz każdemu z obecnych za wytrwałość i świadectwo modlitwy.

3. Od poniedziałku wracamy do porządku odprawiania Mszy św. w dni zwykłe rano i wieczorem.

4. W czwartek po Mszy wieczornej adoracja w ciszy do 19.30.

5. .Kalendarz liturgiczny:

* w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

* we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela – patrona naszej parafii

* w piątek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. Pamiętajmy w modlitwie o naszym rodaku ks. infułacie Bronisławie z okazji imienin.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Przypominamy o skorzystaniu z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św., a w czwartek od godz. 17.00. W Marcówce spowiedź w piątek o 16.15 a msza o 17.00.

7.Chorych chcących przyjąć sakramenty w domu prosimy zgłaszać do zakrystii lub kancelarii do czwartku.

8. W pierwszą sobotę po Mszy św. porannej adoracja Najświętszego Sakramentu z różańcem w int. Ojczyzny

9. Decyzją ks. Abpa marka Jędraszaszewskiego skierowany został do naszej parafii na roczną posługę ks. diakon Artur Salabura, pochodzący ze Spytkowic koło Chabówki. Jako diakon uczestniczy w sakramencie święceń kapłańskich pierwszego stopnia, na mocy których:

– może odczytywać Ewangelię podczas Eucharystii, głosić kazania i udzielać Komunii.

– udzielać chrztu i błogosławić małżeństwa

– prowadzić obrzędy pogrzebowe wprowadzając kondukt do kościoła czy też na cmentarz

– samodzielnie prowadzić nabożeństwa, także eucharystyczne;

Nie może sprawować sakramentu pokuty, Mszy św. czy też namaszczenia chorych. Wspomagajmy jego osobę modlitwą w ostatnim etapie przed przyjęciem święceń kapłańskich, które zaplanowane są na 25 maja 2024 r.

10. Zadbajmy o systematyczny kontakt z czasopismami religijnymi. Także rodzicom przypominamy o czasopiśmie Staś dla młodszych i Małym Gościu Niedzielnym dla starszych dzieci.

Opublikowano: 27 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA 20.08.2023

 

1. Dziś nieszpory o 17.30. Różaniec odmawiają Panie z Róży „5”; w przyszłą niedzielę z
„6”.
2. Kalendarz liturgiczny:
* jutro wspomnienie św. Piusa X – papieża
* we wtorek wspomnienie Matki Bożej w tytule Królowej
* w czwartek święto św. Bartłomieja, apostoła
* w sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza św. o 6.30 oraz
pielgrzymkowa o 11.00 w sanktuarium w Kalwarii Z i w Marcówce odpustowa o 17.00.
3. W piątek o 21.00 tradycyjny Apel Jasnogórski przygotowujący do przeżycia misji
parafialnych.
4. W najbliższą sobotę, 26 sierpnia będzie parafialna piesza pielgrzymka do
sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjście o 6.15. O 11.00 Msza św. wewnątrz
bazyliki, ok. 12.45 Dróżki do Matki Bożej. Zakończenie ok. 17.00. Zapraszamy na
wszystkie też poszczególne jej odsłony. Piesza pielgrzymka wymaga zaangażowania wielu
osób; polecamy się opiece Straży, Służbie Maltańskiej. Potrzeba będzie osób do niesienia
tub z nagłośnieniem. Ponadto do czytania rozważań. Zadbajmy też o przygotowanie
duchowe w postaci wcześniejszej spowiedzi lub podczas drogi.
* ponadto w sobotę w Marcówce wspomniany odpust ku czci Matki Bożej
Częstochowskiej połączony z dziękczynieniem za tegoroczne zbiory. Msza św. i
procesja o godz. 17.00. Poprowadzi ją i kazanie wygłosi ks. Damian Zając – wikariusz
w Suchej Beskidzkiej.
5. Adoracja w tygodniu po Mszy św. i nowennie środowej.
6. Za ławkami są wyłożone ulotki z programem misji parafialnych; zabierzmy je niech
będą w domach na widocznym miejscu i skłaniają do wzięcia udziału.
7. Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego będzie 22 sierpnia. Sprzęt zwozimy do
godziny 14.00.. Można już w dzień poprzedzający. Tą akcją wspieramy także
działalność misyjną Kościoła.
8.Za tydzień w niedzielę po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć ofiarami rodzinę
p. Małgorzaty Mistarz z Wiśniowej koło Dobczyc, której dwójka dzieci wymaga stałego
leczenia.

Opublikowano: 21 sierpnia 2023

XIX niedziela zwykła – 13.08.2023

1. Różaniec odmawiają Panie z Róży „4”; w przyszłą niedzielę z „5”.

2. Dziś Mszą świętą o 18.00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie w intencji mieszkańców z ulicy Krakowskiej, Cmentarnej i Za kościołem; nie będzie nabożeństwa o 17.30. Zapraszamy także na różaniec i procesję po Eucharystii.

3.Kalendarz liturgiczny:

*w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, męczennika. Od 17.30 możliwość spowiedzi. O 18.00 Msza św. w int. Ojczyzny w 14 dniu miesiąca.

* we wtorek 15 sierpnia Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. To uroczystość o znaczeniu religijnym jak i patriotycznym ponieważ mija 103 rocznica Cudu nad Wisłą. Po Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów.

*w czwartek – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej

4. W najbliższy piątek przed Mszą wieczorną, ok. 17.45 koronka do Bożego Miłosierdzia; o 21.00 tradycyjny Apel Jasnogórski przygotowujący do przeżycia misji parafialnych.

5. Założono odnowione drzwi główne; po niedzieli podobnej obróbce zostaną poddane drzwi boczne; w poniesieniu kosztów tego przedsięwzięcia uwzględniony został dar ołtarza rodziców bierzmowanej w tym roku młodzieży. Bóg zapłać wszystkim składającym na bieżąco ofiary, szczególnie w pierwsze niedziele miesiąca; także na konto parafii. Podziękowania także p. Bogdanowi Korczakowi i Kazimierzowi Kotlarskiemu za wykonanie zastępczych drzwi podczas remontu i inne prace dla parafii.

6. We wtorek na Mszy św. w Marcówce o 10.15 i w kościele o 11.30 będziemy mogli wyrazić podziękowanie ks. Michałowi za pięcioletnią pracę duszpasterską w naszej parafii; w naszym imieniu wyrażą je poszczególne grupy; po Mszy św. każdy będzie mógł indywidualnie podejść do ks. Michała.

7. Adoracja w tygodniu po Mszy św. i nowennie środowej.

8. Za ławkami są wyłożone ulotki z programem misji parafialnych; zabierzmy je niech będą w domach na widocznym miejscu i skłaniają do wzięcia udziału.

9. Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego będzie 22 sierpnia na podwórku plebanii. O szczegółach zbiórki mówią ulotki na stoliku w przedsionku.

10. Nabywajmy i czytajmy prasę katolicką.

Opublikowano: 13 sierpnia 2023

Święto Przemienienia Pańskiego – 6.08.2023

1.Dziś:

*Różaniec odmawiają Panie z Róży „3”; w przyszłą niedzielę z „4”.

*Msza św. o 18.00 będzie tradycyjnie w kościele a nie na cmentarzu z racji deszczowej pogody; o 17.30 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami.

2. Podziękowania wszystkim zaangażowanym w czuwanie piątkowe dedykowane młodzieży; przypominamy, że co piątek gromadzimy się na Apelu Jasnogórskim o 21.00 by modlić się o dobre przeżycie misji parafialnych.

3. Kalendarz liturgiczny:

*w poniedziałek wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego – założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek oraz patrona Rodziny jego Imienia.

*we wtorek św. Dominika, prezbitera.

*w środę święto św. Teresy, Benedykty od krzyża – Edyty Stein, dziewicy, męczennicy, patronki Europy

*w czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

*w piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy. W tym dniu dociera piesza pielgrzymka z dekanatu suskiego wraz z diecezjalną na Jasną Górę. Uroczysta Msza na Wałach Jasnogórskich o godz. 19.00. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach.

4. W najbliższą niedzielę wieczorem o 18.00 kolejne nabożeństwo fatimskie. O przygotowanie go proszeni są mieszkańcy ulicy Krakowskiej, Za kościołem, Cmentarnej. Zapraszamy szczególnie osoby tworzące procesję. Nabożeństwo w tym roku prowadzi ks. Jerzy Pytraczyk – od niedawna administrujący parafią Brenna /k Szczyrku.

5. Kaplica w Marcówce została odnowiona m.in. przez malowanie, nowe oświetlenie prezbiterium; dziękujemy organizującym to przedsięwzięcie, sprzątającym i wszystkim za składane w niedziele ofiary umożliwiające prowadzenie tego typu prac.

6. Od jutra rozpoczną się prace w naszym kościele związane z renowacją drzwi głównych i potrwają do soboty. Wejście zostanie zabezpieczone i ciągu tygodnia będziemy wchodzić drzwiami z boku przedsionka.

7. Piesza pielgrzymka do sanktuarium w Kalwarii Zeb. będzie w sobotę 26 sierpnia. Wyjście o 6.15. O 11.00 Msza w bazylice. O 12.45 rozpoczęcie dróżek kalwaryjskich do Matki Bożej.

Opublikowano: 6 sierpnia 2023

XVII niedziela zwykła-30.07.23

1. Dziś nieszpory o 17.30 a Różaniec odmawiają Panie z Róży „2”w przyszłą niedzielę „3”.

2.Dziękujemy za składane w ubiegłą niedzielę datki na organizację MIVA- Polska organizującej fundusze na pojazdy dla misjonarzy. Z całej parafii uzbierana została kwota w wysokości 1690 zł.

3. Kalendarz liturgiczny:

* jutro wspomnienie św. Ignacego z Loyoli – założyciela zgromadzenia jezuitów i szkoły duchowości znanej pod nazwą Ćwiczenia ignacjańskie.

* we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Liguori; jak co roku o 17.00 wyciem syren i minutą ciszy, którą można wzbogacić modlitwą szczególne upamiętnienie Godziny W związanej z wybuchem Powstania Warszawskiego.

* w środę przychodząc do kościoła parafialnego można uzyskać odpust zupełny z tytułu Porcjunkuli – pod zwykłymi warunkami. Pod tą nazwą kryje się mała kapliczka w Asyżu, dla której św. Franciszek wyprosił u papieża łaskę odpustu, później rozszerzoną na kościół powszechny gdy odwiedzi się kościół parafialny. Uczcimy też w tym dniu Matkę Bożę jako Królową Anielską.

*w piątek– wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona kapłanów.

* w niedzielę 6 sierpniaŚwięto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu Msza św. o godz. 18.00 zamiast w kościele będzie w kaplicy cmentarnej, z racji wezwania Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do licznego udziału a składane ofiary przeznaczone będą na potrzeby cmentarne. Przed Mszą o 17.30 różaniec za zmarłych. W razie deszczu Msza będzie wkościele.

4. Z racji I piątku spowiedź przed Mszami świętymi w ciągu tygodnia a w czwartek od 17.00 do 18.00 połączona z adoracją. W tym tygodniu nie będzie adoracji w środę.

5. W I piątek Msze św. o 6.30, 17.00 (intencja z Marcówki) i 18.00. Z racji malowania kaplicy w Marcówce spowiedź i Msza wyjątkowo w kościele w Zembrzycach. Za utrudnienia przepraszamy. Spowiedź od 16.30.

6.W I sobotę miesiąca czuwanie i modlitwa za ojczyznę po Mszy porannej. Patronuje tym razem modlitwie bł. Stefan kard. Wyszyński.

7. Co do wizyty z sakramentami w domach dla starszych i chorych w tym miesiącu będzie wyjątkowo w sobotę od godz. 8.00. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii.

8. Intencje na I półrocze 2024 r. będą przyjmowane od wtorku– po Mszy porannej w kancelarii. W Marcówce od 6 sierpnia.

9. Zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę będą w Suchej Beskidzkiej od jutra do czwartku włącznie w godzinach podanych na stronie tejże parafii. Nie będzie możliwości dopisania się na trasie pielgrzymki. Msza św. na rozpoczęcie będzie odprawiona na Jasnej Górce w Ślemieniu, 4 sierpnia o 7.00 ranoZachęcamy do przeżywanie rekolekcji w drodze.

10. Staraniem naszego rodaka ks. infułata Bronisława Fidelusa został odnowiony obraz z XVIII wieku przedstawiający św. Kazimierza. Został umieszczony na ścianie zamykającej nawę boczną po stronie ołtarza Matki Bożej Szkaplerznej. Dziękujemy za troskę ks. Infułata o rodzinną parafię wyrażoną w różnych przedsięwzięciach.

11. Jesteśmy w przededniu kolejnych Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie; zachęcamy do śledzenia transmisji w mediach – informacje na plakacie w gablotce; w naszej świątyni chcemy w najbliższy piątek o 20.00 zaprosić młodych i wszystkich chętnych na czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim; w trakcie będzie możliwość spowiedzi i przyjęcia Komunii dla tych, co nie będą wcześniej na Mszy. W skali diecezji Msza św. w łączności ze ŚDM będzie pod krzyżem w Krzeczowie, w niedzielę, 6 sierpnia o godz. 12.00.

Opublikowano: 30 lipca 2023

XVI niedziela zwykła- 23.07.23

1. Dziś po Mszach o 7.00, 9.00 (w Marcówce po 10.15) niespodzianka dla Osób starszych, z okazji obchodzonego w Kościele III Dnia Dziadków i Osób starszych. Niech Święta Anna i Joachim przymnażają łask w postaci wiary, zdrowia i troski ze strony młodszego pokolenia. Dziękujemy Rodzinie bł. Edmunda i ludziom dobrej woli za przeprowadzenie tego wydarzenia.

2.Dziś także po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Składane wówczas ofiary będą przekazane na konto organizacji Miva Polska pomagającej misjonarzom zdobywać środki transportu. Dbajmy także o bezpieczeństwo na drogach jako uczestnicy ruchu.

3. Dziś Różaniec odmawiają Panie z Róży „1” a w następną z Róży „2”. Nieszpory o 17.30

4. Kalendarz liturgiczny:

* jutro wspomnienie św. Kingi, dziewicy

*we wtorek święto św. Jakuba, Apostoła

*w środę wspomnienie rodziców Matki Bożej – św. Anny i Joachima. Jest zwyczaj udzielania w tym dniu błogosławieństwa dzieciom dlatego po wieczornej Eucharystii indywidualne błogosławieństwo dla nich; jak co środę adoracja w ciszy po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

* w piątek wspomnienie dowolne św. Szarbela, znanego współcześnie Świętego z Syrii; po Mszy nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio; intencje składajmy do skrzynki w Kaplicy garbarskiej

*w sobotę– wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza (przyjaciół Jezusa).

5. W piątek o 21.00 Apel Jasnogórski w ramach nowenny tygodni przed misjami, które będą przeżywane w naszej parafii od 17 do 24 września.

6. Kancelaria w czasie wakacji jest czynna po Mszy w dni powszednie a więc we wtorek, czwartek i sobotę – rano a w pozostałe wieczorem.

7. Intencje na I półrocze 2024 r. będą przyjmowane od wtorku 1 sierpnia – zaraz po Mszy porannej. W Marcówce na cały 2024 r. od niedzieli – 6 sierpnia.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich Niedziela, Gość Niedzielny i dla dzieci Staś.

Opublikowano: 23 lipca 2023

XV niedziela zwykła – Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej- 16.07.23

1. Dziś odpust w naszej parafii ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, któremu przewodniczy ks. Wojciech Kościelniak – misjonarz z Afryki. Po Mszach możemy wspomóc dzieła misyjne prowadzone przez ks. Wojciecha.

*różaniec odmawiają Panie z Róży12” w przyszłą niedzielę z „1”.

* nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej o 17.30

2. Dziękujemy wszystkim przygotowującym uroczystość odpustową; s. Nikodemie za dekorację świątyni, wszystkim tworzącym procesję.

3. Podobne podziękowania za przygotowanie nabożeństwa fatimskiego oraz złożoną ofiarę mieszkańcom z ulic: Koniec, Piła, Za plebanią i Kościelna.

4. W piątek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy. Przed Mszą wieczorną Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Za dwa miesiące rozpoczną się misje w naszej parafii. Formą przygotowującą do tego wydarzenia co tydzień w piątek, począwszy od 21 lipca, będzie o 21.00 nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego połączone z modlitwą i rozważaniami. Postarajmy się brać udział w nim by nabrać przekonania o potrzebie uczestniczenia w misjach i pogłębiania wiary.

6. W niedzielę 23 lipca przypada w kościele III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem: Boże Miłosierdzie z pokolenia na pokolenie. W związku z tym po Mszy o godz. 7.00 i 9.00 (w Marcówce 10.15) będzie okolicznościowa niespodzianka. W przygotowanie akcji włącza się Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego, której z całego serca dziękujemy. Osoby starsze, które dawno nie przyjmowały sakramentów będą miały okazję w domu, w I sobotę sierpnia (5.08); ich adresy można zgłaszać do zakrystii lub kancelarii.

* Z okazji zbliżającego się dnia patrona kierowców – św. Krzysztofa – w najbliższą niedzielę poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. Wtedy też będziemy zbierać datki na organizację Miva Polska gromadzącą środki na pojazdy dla misjonarzy;

7. We wtorek o 7.30 wyjazd w Pieniny; w programie wyjście na Trzy Korony, Msza św. u Sióstr Służebniczek w Krościenku oraz grill. Lista uczestników zamknięta. Wpłata będzie zbierana w autokarze.

8. Nabywajmy czasopisma religijne; dla dzieci nowy numer „Stasia”.

Opublikowano: 16 lipca 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

09 lipca 2023

1. Dziś:

*różaniec  odmawiają Panie z „11”  w przyszłą niedzielę z „12”.

* nieszpory  o 17.30

2. Przypominamy, że w wakacje w poniedziałki, środy i piątki Msza wieczorem o 18.00 a pozostałe dni rano o 6.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w wakacje w środy po Mszy i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – do 19.30

3. Spowiedź w czasie wakacji przed Mszą świętą.

4. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do soboty zaraz po Mszy świętej rano albo wieczór stosownie do poszczególnych dni.

5. W najbliższy czwartek nabożeństwo fatimskie rozpocznie się Mszą o godz. 18.00; następnie różaniec i procesja. O jego przygotowanie prosimy mieszkańców  z ul. Koniec, Piła, Za plebanią i Kościelna.

6. Kalendarz liturgiczny:

* we wtorek św. Benedykta – opata, patrona Europy

* w środę wspomnienie św. Bonifacego

* w czwartek wspomnienie św. pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta

* w sobotę św. Bonawertury.

7. Przypominamy o wycieczce na Trzy Korony 18 lipca. Zapisy  w zakrystii; W programie Msza św.,  wyjście na szczyt i spotkanie przy grillu. Dzieci do kl 8 włącznie wnoszą opłatę – 30 zł; starsza młodzież i starsi – 50 zł.

8. Za tydzień drugorzędny odpust naszej parafii ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Sumę odpustową odprawi i kazania na wszystkich Mszach wygłosi ks. Wojciech Kościelniak  – od ponad 30 lat pełniący posługę misjonarza w Afryce w Kiabakari. Wychodząc naprzeciw dziełom misyjnym po Mszach świętych będzie można złożyć ofiary na dzieła prowadzone przez ks. Wojciecha. Po głównej Mszy o 11.30 procesja, do której tworzenia zapraszamy dzieci, młodzież dorosłych, Straż, Orkiestrę. Spowiedź przed odpustem w sobotę między 18.00 a 19.00.

Proszono by ogłosić:

W piątek 21 lipca w przychodni w Zembrzycach będą wykonywane badania USG.  Szczegóły na plakatach. Cena za jedno badanie – 75 zł. Rejestracja pod numerem Ośrodka Zdrowia.

Opublikowano: 6 lipca 2023

XIII niedziela zwykła – 02 lipca 2023

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.

*różaniec odmawiają Panie z Róży 10” w przyszłą niedzielę z 11”.

* nieszpory o godz. 17.30

2. W kalendarzu liturgicznym:

* w poniedziałek św. Tomasza Apostoła

* we wtorek rocznica poświęcenia bazyliki metropolitalnej na Wawelu – święto.

* w środę św. Marii Goretti

* w czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

* w sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli

3. Pod koniec tygodnia I piątek; okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św. a ponadto w czwartek od 17.00. Jednocześnie będzie wtedy adoracja Najświętszego Sakramentu do 18.00.

W Marcówce spowiedź w piątek od 16.30 a Msza o 17.00

4.Chorych chcących przyjąć sakramenty w domu proszę zgłaszać do czwartku w zakrystii lub kancelarii.

5. Dziś rozpoczynamy zapisy na parafialny wyjazd w góry na Trzy Korony w Pieninach. Wyjazd we wtorek 18 lipca o 7.30 spod kościoła. Koszt dla dzieci do kl. 8 – 30 zł; dla pozostałych 50 zł. W programie, na trasie Msza św i w drodze powrotnej grill.

6. Od 1 lipca do 26 sierpnia ulega zmianie odprawiane Mszy w dni powszednie; będzie raz dziennie: w poniedziałki, środy, piątki o 18.00 a we wtorki, czwartki i soboty o 6.30. W I piątek Msza o 6.30 i 18.00.

7. Przypominamy o prasie religijnej dla starszych i młodszych.

Proszono o ogłoszenie:

8 lipca z racji Rajdu Małopolski zostanie zamknięta droga ze Stryszowa do Zembrzyc przez Dąbrówkę i Marcówkę w godz. 07.20-19.00. Szczegóły oraz mapa przejazdu w gablotce.

Opublikowano: 1 lipca 2023

XII niedziela zwykła- 25.06.23

1. Dziś XII niedziela zwykła;

*różaniec odmawiają Panie z Róży 9” w przyszłą niedzielę z 10”.

* nabożeństwo czerwcowe o 17.30. W piątek zakończenie czerwcówek.

2. W kalendarzu liturgicznym:

* w środę wspomnienie św. Ireneusza z Lyonu

*w czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra Pawła. Msze św. o 6.30 i 18.00 i po wieczornej adoracja do 19.30. W Marcówce Msza św. o 17.00

3. W I sobotę nabożeństwo po Mszy porannej. Poprowadzi je Grupa Ojca Pio dodając modlitwy za Jego wstawiennictwem.

4. Od 1 lipca do 26 sierpnia układ Mszy św. w tygodniu ulega wakacyjnej zmianie: w poniedziałki, środy i piątki będą o 18.00; we wtorki, czwartki i soboty o 6.30. O wyjątkach poinformujemy.

5. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy spełnionego wypoczynku. Zadbajmy o dobry poziom spotkań z ludźmi, z przyrodą; pamiętajmy o naszych powinnościach jako osoby wierzące, czyli codziennej modlitwie i świątecznej Mszy.

6. Podczas wakacji planowany jest wyjazd rekreacyjny z elementami religijnymi w Pieniny– we wtorek 18 lipca. Zapisy od przyszłej niedzieli. W programie wyjście na Trzy Korony oraz po drodze grill. Zachęcamy dzieci, młodzież, dorosłych.

7. Decyzją ordynariusza diecezji abpa Marka Jędraszewskiego doszło do zmian personalnych w naszej parafii; ks. Michał Soczyński po 5 latach posługi zostaje przeniesiony do Tenczynka koło Krzeszowic. Na skutek niedoboru powołań w naszej parafii nie będzie nowego wikariusza lecz od 26 sierpnia odbywał będzie roczną praktykę duszpasterską diakon Artur Salabura. Oficjalne podziękowania wyrazimy ks. Michałowi we wtorek 15 sierpnia w Marcówce o 10.15 a w Zembrzycach o 11.30.

*Ponadto ks. Albert Wołkiewicz i ks. Jerzy Pytraczyk zostali posłani do innych zadań kończąc obowiązki związane z prowadzeniem Roku propedeutycznego w Ośrodku Totus Tuus. Dziękujemy im za wszelkie dobro, jakie wnieśli w życie naszej parafii.

7. Przypominamy o prasie religijnej dostępnej na stoliku za ławkami.

Opublikowano: 24 czerwca 2023

XI Niedziela zwykła – odpust ku czci św. Jana Chrzciciela-18.06.23

1. Dziś przeniesiona na niedzielę uroczystość Patrona parafii św. Jana Chrzciciela. Okolicznościowe słowo Boże głosi ks. Łukasz Ślusarczyk. Uroczysta suma o 11.30.

*różaniec odmawiają Panie z Róży „8” a w przyszłą niedzielę z „9”.

*nabożeństwo czerwcowe dziś o 17.30; w tygodniu po Mszy wieczornej.

2. Bóg zapłać za podtrzymywanie pobożności eucharystycznej w czasie Oktawy Bożego Ciała oraz pomoc w tworzeniu spotkania czwartkowego przy plebanii; głównie Rodzinie bł. Edmunda oraz p. Łukaszowi i Januszowi.

2. Dziękujemy przygotowującym w minionym tygodniu nabożeństwo fatimskie i złożoną ofiarę mieszkańcom z ul. Kobyłeckiego, Za Garbarnią, Zamłynia i Nowego Osiedla

3. Kalendarz liturgiczny:

* we wtorek dowolne wspomnienie kapłana z naszej archidiecezji ks. Władysława Bukowińskiego – apostoła Kazachstanu.

* w środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

* w sobotę liturgiczna uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; Msze św. o 6.30 i 18.00. Uroczystość odpustowa w parafii Ślemień.

4. Spowiedź dla dzieci przed zakończeniem roku szkolnego w środę i czwartek pół godziny przed Mszą świętą wieczorną. Czwartkowa adoracja po nabożeństwie do 19.30

5. Msze św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o 8.00 w Zembrzycach i 9.30 w kaplicy w Marcówce.

*z racji przypadającego wtedy Dnia Ojca życzymy wszystkim Tatom by promieniowali ojcostwem Boga; cieszyli się autorytetem małych i dużych dzieci; doświadczali zdrowia. Modlitwą otoczmy także nieżyjących ojców.

6. Jest jeszcze 6 wolnych miejsc na pielgrzymkę śladami miejsc Siostry Faustyny w okolicach Łodzi. Gorąco zachęcamy. Przejazd z zasadniczym wyżywieniem i noclegiem 340 zł. Wyjazd w niedzielę 25 czerwca o 6.30 sprzed kościoła.

7. W tym roku mija 100 lat naszych organów; instrument co jakiś czas wymaga strojenia, co też wykona w najbliższych dniach firma organmistrzowska z Krakowa.

8. Na stronie naszej parafii pojawił się odnośnik umożliwiający Wirtualny spacer po kościele jak i otoczeniu; także widok z lotu ptaka. Zachęcamy do zaglądnięcia.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 9.00 w Zembrzycach i o 10.15 w Marcówce Msza św. w intencji ks. Jana Kapusty z okazji imienin.

10. Są nowe tygodniki dla dorosłych i miesięczniki dla dzieci, czyli Mały Gość Niedzielny i Staś.

Proszono o ogłoszenie:

Zarząd Spółki Uprawnionych Właścicieli Wsi Zembrzyce serdecznie zaprasza wszystkich członków na Walne Zebranie Sprawozdawcze 22 czerwca w budynku Spółki; termin I: o 15.30; termin II o 16.00

Opublikowano: 18 czerwca 2023

X niedziela zwykła-11.06.2023

1. Dziś nieszpory o Najświętszym Sakramencie, nabożeństwo czerwcowe i procesja o 17.15

2. Codzienna Msza wieczorna, nabożeństwo i procesja w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku o 18.00. Zapraszamy do pielęgnowania pobożności eucharystycznej.

3. Kalendarz liturgiczny:

* jutro dowolne wspomnienie bł. ks. Piotra Dańkowskiego z Jordanowa

*we wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy; to także Dzień fatimski. Rozpocznie się Mszą z kazaniem o 18.00. Prosimy o przygotowanie mieszkańców z ulic: Kobyłeckiego i Za Garbarnią, Nowe Osiedle oraz Zamłynie. W tym dniu procesja będzie po różańcu więc ok. 19.30.

* w środę wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męczennika

* w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Marcówce Msza połączona z procesją wokół kaplicy o godz. 17.00

* w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny; odpust w parafii Hucisko.

4. Prosimy osoby chętne do deklarowania się odnośnie uczestnictwa w pielgrzymce śladami s. Faustyny na terenach wokół Łodzi. W przypadku Busa koszty wzrosną z 280 na 340 zł.

5. Chętnych na pieszą pielgrzymkę z Jasnej Górki w Ślemieniu na Jasną Górę w dniach od 4 do 11 sierpnia zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na plakacie. Zapisów on-line można już dokonywać na stronie www.ppk8.pl. Tradycyjne zapisy od 31 lipca do 3 sierpnia w parafii Sucha Beskidzka. Odpowiedzialnym jest ks. Sebastian Kozyra.

6. Dziś do nabycia z prasy religijnej nowy dodatek do Niedzieli: My, Naród. Ulotki o nowym kwartalniku na stoliku w przedsionku.

7. Za tydzień w niedzielę uroczystość odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela – patrona parafii. Kazania na Mszach będzie głosił ks. Łukasz Ślusarczyk- zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Krakowskiej, związany także z duszpasterstwem chorych i niepełnosprawnych ośrodka Caritas w Zembrzycach; na Mszę o 11.30 zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, asystę, niosących feretrony. Podczas uroczystej sumy ks. Proboszcz będzie dziękował za 25 lat kapłaństwa, którego rocznica przyjęcia święceń minęła 6 czerwca.

8. Przypominamy, że obszar cmentarza jest monitorowany i z nagrań można dostrzec kto przywozi i wrzuca do kontenerów odpadki niezwiązane z miejscem np. zepsutą żywność.

9. W kaplicy w Marcówce zainstalowano na próbę kolumny celem przekonania się czy poprawią jakość gry instrumentu. Prosimy o spostrzeżenia na ten temat.

Proszono o ogłoszenie:

Szkoła muzyczna w Suchej B. poleca swoją ofertę dla dzieci chcących kształcić grę i śpiew.

Opublikowano: 11 czerwca 2023

UR. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Dziś Ur. Trójcy Przenajświętszej; z racji I niedzieli miesiąca wspólna adoracja.

*różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „6” w przyszłą niedzielę „7”.

*nabożeństwo czerwcowe w kościele o 17.30; w tygodniu po Mszy wieczornej.

* o 19.00 dziś zebranie Rady Parafialnej.

2. Kalendarz liturgiczny:

W czwartek 8 czerwca obowiązkowa uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Publicznie wyznajemy naszą wiarę w Chrystusa obecnego w Eucharystii. Eucharystia, po której wyjdziemy z procesją po ulicach naszej miejscowości o godz. 9.00. Zaraz po procesji Msza św. w kościele (zamiast 11.30). Trasa trochę ulegnie zmianie; poprowadzi od Rynku w ul. Kobyłeckiego; następnie drogą na plac przy Gminie i powrót koło Delikatesów w stronę kościoła. Mieszkańców wymienionych ulic prosimy o zorganizowanie dekoracji i ołtarzy:

Ołtarz I /przy posesji P. Kotlarczyków/mieszkańcy ul. Kolejowej i Za plebanią

Ołtarz II – /na ul. Kobyłeckiego przy placu na Zamłynie/ – mieszkańcy ul. Mickiewicza, Słowackiego i Krasińskiego

Ołtarz III /na placu przy Urzędzie Gminy/mieszkańcy Piły i Końca

Ołtarz IV /przy kościele/ –mieszkańcy osiedli Za Skawą

*Ponadto prosimy o zaangażowanie się w procesję: dzieci komunijne wraz z rodzicami, młodzież niedawno bierzmowaną, panów niosących baldachim, panie od feretronów. Mamy prosimy o wsparcie dzieci sypiących kwiaty; ponadto zapraszamy orkiestrę Rytm. Panom Strażakom powierzamy troskę o bezpieczeństwo na drodze.

* W Marcówce w Boże Ciało Msza o godz. 8.00 Nie będzie Mszy w piątek.

3.W środę od 17.30 okazja do spowiedzi z racji Święta; dla niosących feretrony po raz pierwsza próba w środę po wieczornej Mszy i nabożeństwie.

4. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce szlakiem św. s. Faustyny obejmującej okolice Łodzi; szczegóły w programie w gablotce i na stronie parafii; cena z przejazdem, noclegiem i zasadniczym wyżywieniem – 280 zł.

5. W budynku parafialnym, od strony podwórka udostępniona została toaleta z osobnym zewnętrznym wejściem. Będzie otwarta podczas Mszy i nabożeństw; również dla korzystających z salek parafialnych powstał obok aneks kuchenny; ogród plebanii poddaliśmy stopniowej rewitalizacji. Dziękujemy wielu ludziom dobrej woli, którzy ofiarni pracowali przy porządkowaniu otoczenia.

6. Wszystkim, którzy okazali miłosierdzie pielgrzymom z Cięciny wyrażamy podziękowanie.

7. Zmarła Mama s. Nikodemy (zakrystianki)- śp. Wiktoria; o terminie pogrzebu i możliwości wyjazdu poinformujemy wkrótce. Polecajmy zmarłą modlitwie.

Opublikowano: 4 czerwca 2023

Ur. Zesłania Ducha Świętego-28.05.23

1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Za odśpiewanie lub recytację hymnu O, Stworzycielu, Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O 11.30 jubileusz małżeństw srebrnych i złotych.

*dziś różaniec dziś odmawiają Panie z Róży „5” w przyszłą niedzielę „6”.

*nabożeństwo majowe w kościele o 17.30 i tak do środy. W dniu zakończenia majówek podczas Mszy świętej pieśni maryjne wykonają Panie z Koła Gospodyń Mioduszyna.

2. Kalendarz liturgiczny:

* jutro Święto Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świątek). Msze z kazaniem o 6.30, 9.00 i 18.00. W Marcówce o 16.30. Natomiast wieczorem o 19.00 odśpiewanie litanii loretańskiej na Ispach przy figurce zwanej Panienką. Z dziećmi komunijnymi pielgrzymka do Kalwarii Zeb. i Wadowic.

* w środę Święto Nawiedzenia NMP; odpust w parafii Sucha Beskidzka

* w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; to także Dzień dziecka: najmłodszym życzymy zdrowia, zapału w religijności, czystych serc i szczęścia przeżywanego w rodzinie.

*w sobotę wspomnienie świętych męczenników afrykańskich- Karola Lwangi i towarzyszy. W tym dniu czuwanie pierwszosobotnie będzie po rannej Mszy św. od 7.00 do 8.00

3. Od czwartku nabożeństwa czerwcowe będą po Mszy św. wieczornej. Dodatkowo w czwartki adoracja w ciszy po nabożeństwie do 19.30

4. Ponawiamy apel o zgłaszanie miejsc noclegowych dla pielgrzymów z Cięciny. Planowane przybycie grupy z soboty na niedzielę 3/4 czerwca. Chcących udzielić schronienia prosimy o zgłaszanie w kancelarii lub zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która zamyka czas na spowiedź i Komunię wielkanocną.

* o 10 45 dzieci śpiewające zapraszamy na scholkę- najpierw do salki a potem na Mszę o 11.30

6. Przed I piątkiem spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem a dodatkowo w środę i czwartek od 17.00; w Marcówce spowiedź w piątek od 16.15; o 17.00 Msza święta tamże.

7. przypominamy o potrzebie sięgania po prasę religijną; zaopatrujmy się w nią pamiętając, że dla młodszych i starszych dzieci też są propozycje. Uczniom zalecamy zabieranie kartki z Ewangelią i łamigłówką – Ziarno– jest obok ołtarz Jezusa Miłosiernego.

8. Przed nami możliwość kolejnej pielgrzymki tym razem szlakami św. siostry Faustyny; na trasie Głogowiec, Świnice Warckie, Aleksandrów Łódzki, archikolegiata w Tumie i katedra w Łodzi. Data: 25/26 czerwca. Koszt z przejazdem, noclegiem, posiłkami (obiadokolacja, śniadanie i obiad) i ubezpieczeniem wynosi 280 zł. Dla dzieci do lat 10- 250 zł. Szczegółowy program będzie w gablocie i stronie parafii.

Opublikowano: 28 maja 2023

Wniebowstąpienie-21 maja 2023

1. Dziś różaniec dziś odmawiają Panie z Róży „4” w przyszłą niedzielę „5”. Po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych

*O 15.00 przy kaplicy na Sosnówce Msza święta i nabożeństwo majowe o ile nie będzie deszczu

*nabożeństwo majowe w kościele o 17.30 i wciągu tygodnia również

2. Jutro rozpoczęcie modlitw przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w ramach nabożeństw majowych

3. Kalendarz liturgiczny:

* w poniedziałek wspomnienie św. Rity z Casci

*w środę wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych

* w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza.

4. W najbliższą środę po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny bł. Edmunda.

5. Wyjazd do Częstochowy w piątek. Jeden z autokarów podjedzie do Marcówki o 15.20. Pozostali uczestnicy czekają w Zembrzycach o 15.25. Aby uniknąć nieporozumień w gablocie i na stronie parafii jest lista jadących przyporządkowanych do poszczególnych autokarów oraz w którym miejscu mają czekać. W programie Msza św. o 19.30 (można skorzystać z transmisji Jasnogórskiego sanktuarium) oraz udział w Apelu o 21.00.

6. Wszystkim Mamom, z okazji zbliżającego się ich Święta życzymy pogody ducha, wdzięczności od najbliższych, zdrowia i niegasnącej wiary. Zmarłe matki polecamy miłosierdziu Bożemu.

7. Ministranci i lektorzy z Zembrzyc i Marcówki zaproszeni są w czwartek, 25 maja o 17.00 na spotkanie z klerykami Roku propedeutycznego. W programie Msza św. w ich wewnętrznej kaplicy, zwiedzaniem budynku, rozmowy przy ognisku. W parafii adoracja o 17.00.

8. W piątek najbliższy piątek zaległe nabożeństwo do Ojca Pio. Do skrzynki w Kaplicy garbarskiej można składać intencje odczytywane podczas nabożeństwa.

9. W Ośrodku Totus Tuus od dziś do piątku przeżywać będą rekolekcje diakoni, którzy w sobotę w katedrze na Wawelu przyjmą święcenia kapłańskie. Otoczmy ich codzienną modlitwą.

10. W sobotę, czyli w Wigilię Zielonych Świąt zapraszamy na czuwanie:

– o 16.00 litania loretańska śpiewana przy kapliczce na Zarębkach Skawieckich znajdującej się przy drodze osiedlowej

– o 18.00 Msza święta; następnie ok. 18.45 adoracja ze śpiewem i litanią do Matki Bożej. O 19.30 Akatyst do Ducha Świętego zakończony błogosławieństwem. Następnie ok 20.15 Droga światła polegająca na rozważaniu w drodze 14 stacji paschalnych prowadzących do Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczęcie w tutejszym kościele i przejście do Marcówki drogą przez Zarębki Marcowskie. Będą przygotowane rozważania i czekamy na chętnych do czytania; zabierzmy też latarki. Niesionym symbolem będzie paschał stąd będzie potrzeba wymieniania osób niosących go; podobna posługa dotyczy także niesienia tub. Kto będzie uczestniczył tylko w Drodze Światła może otrzymać Komunię św. na zakończenie.

11. Przypominamy, że za tydzień w niedzielę jubileusz srebrnych i złotych godów małżeńskich. Na zgłoszenia jubilatów czekamy do wtorku.

12. Piesi pielgrzymi z Cięciny jak co roku będą u nas liczyć na nocleg. Planowane przybycie z soboty na niedzielę 3/4 czerwca. Chcących udzielić schronienia prosimy o zgłaszanie w kancelarii lub zakrystii.

Opublikowano: 21 maja 2023

VI niedziela wielkanocna-14.05.23

1. Dziś uroczystość I Komunii w naszej parafii na Mszy o godz. 11.30. W Białym Tygodniu od poniedziałku do piątku ulega zmianie kolejność odprawiania wieczorem: o 17.30 Msza św. i bezpośrednio po niej nabożeństwo majowe. To szczególnie ważne dla osób, które w tym tygodniu mają zamówione Msze święte

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni krzyżowe, czyli modlitw o urodzaje. W związku z tym po Mszy i nabożeństwie majowym nastąpi procesja wokół kościoła z zakończeniem przy krzyżu misyjnym. Podczas procesji będziemy modlić się fragmentami Litanii do Wszystkich Świętych.

*Różaniec dziś odmawiają Panie z Róży „3”a w przyszłą niedzielę „4”

3. Za tydzień w niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:

* po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych

* o 11.30 rocznica I Komunii; spowiedź dla dzieci i rodzin w piątek o 16.00; następnie próba liturgiczna dla dzieci i konferencja w salce katechetycznej dla rodziców

* o 15.00 Msza św. i śpiew litanii przy kaplicy w Marcówce na Sosnówce. Zapraszamy.

4. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nabożeństwo fatimskie; szczególnie mieszkańcom ulic: Rynek, Kolejowa i Za Skawą – za dekorację i złożoną ofiarę. Wszystkim także tworzącym procesję.

5. We wtorek, 16 maja święto św. Andrzeja Boboli – głównego patrona Polski

6. Co do wyjazdu na Jasną Górę – obecnie tworzona jest lista na drugi autokar. Wyjazd w piątek, 26 maja o 15.30 Koszt – 50 zł. Zachęcajmy znajomych by wykorzystane były wszystkie miejsca.

7. Przypominamy, że srebrne i złote jubileusze małżeństwa planowane są na 28 maja o godz. 11.30. W księgach parafialnych w roku 1973 sakrament małżeństwa zawarło 28 par a w 1998 r – 17. Prosimy zainteresowanych o zgłoszenie udziału w tej uroczystości.

8. Serdeczne podziękowania Rodzicom dzieci komunijnych za staranne wysprzątanie świątyni i jej otoczenia oraz koszenie trawy i wiele prac porządkowych.

9. W najbliższą sobotę o 16.00 chcemy litanię loretańską wyśpiewać w plenerze przy figurce, na posesji p. Doroty Siemion.

Proszono, by ogłosić:

Wójt Gminy Zembrzyce informuje o możliwości zakupu ekogroszku od Gminy Zembrzyce bez limitu ton. Wnioski można składać w terminie do 30 czerwca 2023 w urzędzie Gminy. Węgiel będzie sprzedawany według kolejności zgłoszeń do wyczerpania zapasów.

Opublikowano: 14 maja 2023

V niedziela wielkanocna – 07.05.23

1. Dziś nabożeństwo majowe o 17.30

*Różaniec dziś odmawiają Panie z Róży „2” a w przyszłą niedzielę „3”.

2. W Marcówce I Komunia o 10.15. W ramach Białego Tygodnia tamże od poniedziałku do piątku o 16.30 będzie nabożeństwo majowe śpiewane i bezpośrednio po nim Msza św.

3. Kalendarz liturgiczny:

* jutro Uroczystość ku czci św. Stanisława BM

* w sobotę wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. O 18.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, o którego przygotowanie prosimy mieszkańców z ul. Kolejowej, Rynek i Za Skawą.

3. Dla dzieci komunijnych próba we wtorek i czwartek o 16.00; w piątek o 16.00 nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i I spowiedź; najpierw dla dzieci a potem dla ich rodzin.

4.Za tydzień o 11.30 Msza Pierwszokomunijna; (dzieci wraz z rodzinami gromadzą się przed kościołem już o 11.20). Duże ławki od przodu do stolika z czasopismami będą zarezerwowane wtedy dla najbliższej rodziny dzieci. Osoby niezwiązane z uroczystością proszone są o przyjście na inną porę Mszy.

5. Wybiegając w przyszłość informujemy o następujących wydarzeniach:

21 maja o 11.30 Rocznica I Komunii. Spowiedź 19 maja od 16.00; następnie próba dla dzieci a dla Rodziców konferencja.

26 maja w Dzień Matki planowana jest pielgrzymka na Jasną Górę; wyjazd ok. 15.30 z Zembrzyc; o 19.30 Msza św w kaplicy Cudownego Obrazu; o 21.00 udział w Apelu Jasnogórskim. Powrót ok północy. Zapisy z kwotą 50 zł w zakrystii.

– 27 maja w Wigilię Zielonych Świąt po czuwaniu i Akatyście Droga Światła z Zembrzyc do Marcówki w późnych godzinach wieczornych.

28 maja:Jubileusz 25 i 50 lecia małżeństw na Mszy św. o godz. 11.30 – prosimy o zgłaszanie par chcących wziąć udział w uroczystości i otrzymaniu pamiątki.

– uroczystość odpustowa będzie w tym roku 18 czerwca

6. Podejmujmy czasopisma religijne dając wyraz troski o nasze horyzonty duchowe.

Opublikowano: 7 maja 2023

Ur. Królowej Polski – 3 maja

1. Zapowiadana na 16.00 dziś majówka w plenerze zostaje odwołana z racji niekorzystnej pogody i podmokłego gruntu. Wrócimy do niej przy korzystniejszych warunkach.

2. W Kościele nabożeństwo majowe będzie połączone z nowenną środową o 17.30

3. W sobotę, 6 maja, w I sobotę miesiąca nie będzie nabożeństwa majowego przed Mszą wieczorną ale po Eucharystii, na początku czuwania modlitewnego, gdzie przewidziany jest także różaniec za Ojczyznę.

Opublikowano: 3 maja 2023

Niedziela Dobrego Pasterza – 30.04.23

1. Dziś IV Niedziela wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Kazania o powołaniu głosi ks. wicerektor WSD – ks. Albert Wołkiewicz.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży „1”a w przyszłą niedzielę z „2”.

*o 17.15 rozpoczęcie nabożeństw majowych; pierwsze nabożeństwo połączymy z procesją wokół kościoła. Obok niosących feretrony, asysty bardzo prosimy o mobilizację dzieci by stworzyły orszak maryjny niosąc w dłoniach polne kwiaty.

* codziennie nabożeństwa majowe o 17.30 W tym tygodniu szczególną intencją modlitwy będzie wypraszanie powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

2.We wtorek Dzień Flagi Narodowej. Pamiętajmy o jej wyeksponowaniu na domach.

3. Kalendarz liturgiczny:

*w poniedziałek wspomnienie św. Józefa Robotnika.

* w środę Uroczystość Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym połączone z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich; nabożeństwo majowe i nowenna wyjątkowo po Mszy św. wieczornej.

* w czwartek wspomnienie św. Floriana męczennika. Wszystkim Strażakom składamy podziękowania za ich służbę – także przy uroczystościach kościelnych. Życzymy radości z obranego powołania społecznego. W najbliższą sobotę 6 maja Gminne obchody Dnia Strażaka. Msza św. w kościele o godz. 15.00.

*w piątek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka;.

*w sobotę święto św. Apostołów: Filipa i Jakuba

4. W maju, w czwartki adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od 17.00 a potem zamieni się w nabożeństwo majowe.

5. W tygodniu poświęconym modlitwie o powołania zapraszamy lektorów i ministrantów w I piątek na nabożeństwo o 17.30, Mszę i spotkanie po Eucharystii.

6. Z racji zbliżającego się I piątku spowiedź przed każdą Mszą św. a dodatkowo w czwartek od 17.00. W Marcówce w piątek o 15.00 próba dzieci z kl. 3; o 15.45 nabożeństwo pokutne dla nich; od 16.00 spowiedź dla wszystkich.

7.Chorych, którzy chcieliby przyjąć sakramenty w domu prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii

8. W przyszłą niedzielę I Komunia św. w Marcówce. Osoby niezwiązane z tą uroczystością będą mogły przyjść na dodatkową Mszę w o godz. 9.00.

9. Nawiązując do tradycji śpiewania Litanii do Matki Bożej przy kapliczkach w nadchodzącym miesiącu stworzymy kilka okazji zapraszając w umówione miejsce. Pierwsze takie spotkanie plenerowe byłoby przy figurce na Ispie w środę, 3 maja o 16.00. Proszę zabrać książeczki i zachęcić dzieci do udziału.

Pozostałe terminy podobnych majówek:

– 20 maja przy kapliczce przy posesji p. Doroty Siemion – 16.00

– 21 maja w kaplicy na Sosnówce połączona z Mszą świętą – 15.00

– 27 maja przy kapliczce przy drodze (Siedlisko I) na Zarębkach Skawieckich – 16.00

10. Próby dzieci przed I Komunią w Zembrzycach będą w czwartek, 4 maja o 16.00 i w sobotę 6 maja o 10.00.

11. Przypominamy o czasopismach religijnych w tym o nowym numerze Stasia i Małego Gościa Niedzielnego. Przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego do zabrania przez uczniów Ziarno, czyli Ewangelia dnia z rebusem

Opublikowano: 30 kwietnia 2023

III Niedziela wielkanocna /biblijna/ – 23.04.2023

1. Dziś III Niedziela wielkanocna rozpoczynająca XV Tydzień Biblijny. przebiegający pod hasłem:„Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego”. Z tego tytułu:

* 15 minut przed Mszą wieczorną w dni powszednie będziemy czytać fragmenty w kościele.

* chcąc zachęcić do wspólnego czytania Pisma Świętego zapraszamy do spotkań w trzech terminach i miejscach:

we wtorek o 18.40 w salce przy plebanii

w czwartek o 19.40 seminarzyści z ks. Albertem zapraszają do budynku seminaryjnego w Totus Tuus

w piątek o 17.40 w szkole w Marcówce, po wieczornej Mszy.

Osobę chcące czytać niech wezmą własne Pismo Święte; zajmiemy się fragmentem J 10, 1-21

* dziś Różaniec dziś odmawiają Panie z Róży „12” a w przyszłą niedzielę z „1”.

* nieszpory o 17.30

2. Dziękujemy wszystkim troszczącym się o kościół i jego otoczenie przez składane ofiary oraz czas i prace wykonywane dla parafii; szczególnie Siostrom i Paniom za wysiłek włożony w usuwanie dekoracji świątecznej; panom za odrestaurowanie i zamontowanie krzyża nad bocznym wejściem oraz przycinanie krzewów.

3. Kalendarz liturgiczny:

*W poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha – głównego patrona Polski.

* we wtorek święto św. Marka Ewangelisty; to także dzień imienin naszego Metropolity; pamiętajmy o nim w modlitwach.

* w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła

4. W następną niedzielę rozpocznie się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Podczas Mszy niedzielnych będziemy używać kielicha – relikwii św. Jana Vianneya – patrona kapłanów; kazania wówczas wygłosi ks. Albert – Wicerektor WSD Kraków.

5. Również za tydzień w niedzielę w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie o 12.30 Msza dziękczynna za 25 lat posługi biskupiej kard. Stanisława Dziwisza, na które to wydarzenie zaprasza nasz Metropolita.

Opublikowano: 23 kwietnia 2023

Niedziela Miłosierdzia-16.04.2023

1. Dziś II Niedziela wielkanocna zwaną Niedzielą Miłosierdzia rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Jego hasłem są słowa papieża Franciszka: „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży „11” a w przyszłą niedzielę z „12”.

*nabożeństwo połączone z zawierzeniem świata Bożemu Miłosierdziu o godz. 17.30

2. W środę, po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny bł. Edmunda;

3. W czwartki, co tydzień godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej. W tym tygodniu będzie połączona ze śpiewem.

4. W piątek przed Mszą wieczorną ok 17.45 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio; intencje możemy składać do skrzynki w kaplicy garbarskiej.Po Mszy ostatnie spotkanie Rodziców dzieci komunijnych z Marcówki i Zembrzyc.

5. Namawiamy dzieci śpiewające do zajęć ze scholką. Próba za tydzień w niedzielę o 10.30 w salce a potem śpiew podczas Eucharystii.

6. Wyjazd młodzieży bierzmowanej w formie warsztatów został odwołany z racji małej ilości zgłoszeń, tylko 5 osób. W zamian proponujemy w piątek o 18.30 w salce spotkanie tychże młodych by dać początek formacji w ramach programu Grup Apostolskich. Mogą wziąć udział także młodsi z klasy siódmej.

7. W Marcówce Msza św. w piątek o godz. 17.00.

8. Za tydzień po Mszy św. o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych.

Proszono by ogłosić:

W poniedziałek, 17 kwietnia o 10.00 Warsztat Terapii Zajęciowej w Zembrzycach będzie gościć w Dworku organizację z Chorwacji, która zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych dla osób z niepełnosprawnościami. Będą wspólnie z uczestnikami przygotowywać tradycyjne chorwackie dania. Chętnych zapraszamy do kibicowania.

Opublikowano: 16 kwietnia 2023

Wielkanoc – 09.04.2023

Drodzy Parafianie i Goście,

1. Przyjmijcie życzenia, w których wyrażamy troskę o Wasze życie duchowe; niech Tajemnica Zmartwychwstania umocni was w modlitwie, wierze; ociepli klimat tam, gdzie jest zmrożony obojętnością czy uprzedzeniami; czas świąteczny niech pozwoli doświadczyć radosnych spotkań w gronie rodzinnym i znajomych; w te życzenia wpisujemy też modlitwę w Waszej intencji. Welkanocne życzenia przekazuje nam także Arcybiskup – Metropolita Marek Jędraszewski:

* Dziś :

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Dziesiątej a w przyszłą z Jedenastej

*uroczyste nieszpory zamykające Triduum Paschalne połączone z kolejnym Dniem Nowenny do Bożego Miłosierdzia o 17.15

2. Tajemnicę zmartwychwstania celebrujmy szczególnie przez pierwsze Osiem dni tworzące tzw. Oktawę. Zapraszamy do udziału w codziennych Mszach. Także na kolejne dni nowenny przed Świętem Miłosierdzia, która będzie odprawiana codziennie przed wieczorną Mszą.

* z racji Oktawy wielkanocnej w piątek najbliższy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

3. Jutro Poniedziałek wielkanocny; Msze św. w porządku niedzielnym; przypominamy, że wieczorne Msze są o 18.00. Składka jutrzejsza uwzględnia potrzeby Uniwersytetu św. Jana Pawła II w Krakowie. Dziękujemy wszystkim za hojne serca wyrażone poprzez ofiary składane w czasie Mszy, Gorzkich Żalach czy przy Krzyżu.

3. Młodzieży bierzmowanej niedawno przypominamy o zapisach na Warsztaty duchowe. Zapisów z wpłatą 250 zł oraz zgodą Rodziców można dokonywać w zakrystii, szkole lub kancelarii.

4. Główne uroczystości z okazji Święta Miłosierdzia za tydzień w Krakowskim Sanktuarium w Łagiewnikach.

5. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do

godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Nade wszystko dbającym o piękno liturgii Asyście liturgicznej, Zespołowi Wokalnemu, Panu Organiście. Siostrze Nikodemie za trud przygotowania dekoracji by uczcić Chrystusa cierpiącego i zmartwychwstałego. Także osobom świeckim, które zaangażowały się w pomoc ofiarując swój czas, pomoc, własne dodatki do dekoracji. Ponadto za prowadzenie czuwań wyrażamy wdzięczność członkom Grupy Modlitewnej św. O. Pio i Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego, Nauczycielom i Uczniom Zespołu Szkół w Zembrzycach Młodzieży z Grupy Apostolskiej

Wyjątkowe zasługi ma Ochotnicza Straż Pożarna, która przez swych reprezentantów trzymała wartę przy Grobie Bożym łącznie z zastępem młodzieży żeńskiej. Ponadto uczestniczącym w procesji rezurekcyjnej, niosącym feretrony; Orkiestrze RYTM grającej na procesji rezurekcyjnej w Zembrzycach i Marcówce. Bóg zapłać!

Opublikowano: 9 kwietnia 2023

Niedziela Palmowa – 2.04.23

1. Dziś Różaniec odmawiają Panie z Róży Dziewiątej a w przyszłą niedzielę Dziesiątej.

*Droga Krzyżowa po Mszy o 9.00.

* Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00. Podczas nabożeństwa będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje a podczas Mszy na trwający jeszcze sezon grzewczy.

2. Dziś mija 18 r. narodzin dla nieba św. Jana Pawła II. Jak co roku grupa Pokolenie zaprasza na koncert; będzie o 21.00 i nosi tytuł: Papież pokoju. Ci, którzy zostaną w domach niech o 21.37 zapalą świece w oknach na znak pamięci i wdzięczności.

2. W poniedziałek, wtorek i środę Msze wieczorne o 17.00 będą z kazaniem. Okazja do spowiedzi pół godziny przed wieczorną Mszą. Ponadto w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek od 7.00 do 8.00 oraz od 21.00 do 22.00.

TRIDUUM PASCHALNE

A. WIELKI CZWARTEK – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W Marcówce o godz. 16.00.Liturgią Wieczorną dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Pod koniec Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji zwanej Ciemnicą. Tuż po Liturgii adoracja lektorów a od godz. 20.00 poszczególnych rejonów. Całość parafii a także poszczególne grupy została przypisana na różne pory Triduum. Wykaz dostępny jest na plakacie i stronie parafii a także na ulotkach wyłożonych za ławkami i w przedsionku. W tym dniu zakończenie czuwania o 22.00 a wznowienie w Wielki Piątek o 7.00. W Marcówce czuwanie do 21.00 /harmonogram w przedsionku i gablocie/.

WIELKI PIĄTEK – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W Marcówce o 15.00.W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św. koncentrując się na krwawej ofierze Pana Jezusa. Możemy jednak przystąpić do Komunii. Szczególny moment to Adoracja krzyża. Będziemy jej dokonywać poprzez uklęknięcie i oddanie pokłonu; będzie też można ucałować krzyż.

*Po Adoracji Krzyża, Gorzkich Żalach adoracja Pana Jezusa w grobie do północy a wznowienie o godz. 6.00. O 15.00 w Wielki Piątek – Droga Krzyżowa w i pierwszy dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia.W Marcówce Liturgia Męki Pańskiej o 15.00 a potem czuwanie do 21.00

* w Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły: dwa posiłki lekkie i jeden do syta oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

B. WIELKA SOBOTA to dzień gdy Kościół rozważa tajemnicę Chrystusa zstępującego do Otchłani, odkupującego wszystkich zmarłych. W tym dniu zachęcamy do postu paschalnego. Obrzęd błogosławienia pokarmów będzie o godz.10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. W Marcówce o godz. 11.00 i 11.30. Po poświęceniu wstępujmy do świątyni na chwilę modlitwy.

*Po południu w Wielką Sobotę od 13.30 do 18.30 prosimy o podjęcie półgodzinnych dyżurów do adoracji. Lista będzie w zakrystii;

*O 15.00 II dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia połączony z odmawianiem Koronki.

C. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00 przed kościołem od poświęcenia ognia i paschału. Przyjdźmy ze świecami, które zapalimy w czasie odnawiania przyrzeczeń chrzcielnych i podczas procesji rezurekcyjnej.

W Marcówce Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 16.00.

*W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w każdą niedzielę –a wieczorna o 18 .00 (od Wielkanocy przechodzimy na letni porządek Mszy św. w dni powszednie i święta). UroczystymiNieszporami w Wielką Niedzielę o 17.30zakończymy Triduum Paschalne.

Zapisy na Warsztaty duchowe w kwietniu dla młodzieży bierzmowanej do środy; Klasy Ósme przez katechetów dokonują zapisów a starsi przez kontakt z parafią. Szczegóły są znane a można je odtworzyć ze strony parafii. Rodziców, dziadków prosimy o wsparcie w motywacji co do wzięcia udziału

3. Na czas świąteczny nabywajmy czasopisma, m. in Gość Niedzielny z osobnym Świątecznym wydaniem.

Proszono by ogłosić:

Dziś po Mszy o 9.00 Rada Rodziców ZS w Zembrzycach organizuje Kiermasz wielkanocny z własnymi wypiekami. Podobny w Marcówce po Mszy o 10.15

Opublikowano: 2 kwietnia 2023

V Niedziela W. Postu

1. Dziś V Niedziela W. Postu; starym zwyczajem zasłaniamy krzyże chcąc pobudzić naszą czujność w oczekiwaniu na tajemnice paschalne. Kończymy rekolekcje wielkopostne, które głosi ks. dr Paweł Gabara; jesteśmy wdzięczni za kierowane do nas w imieniu Pana Boga słowo.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Ósmej a w przyszłą niedzielę Dziewiątej

*Droga Krzyżowa po Mszy o 9.00. [Kołu Gospodyń Mioduszyna dziękujemy za śpiew pieśni pasyjnych.

* godz. 15.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym księdza Rekolekcjonisty

2.Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych. Są za ławkami albo przed kościołem u młodzieży ze Szkolnego koła Caritas.

3. W najbliższy piątek będzie tylko jedna Droga Krzyżowa – po Mszy ok. 17.30 – ulicami naszych osiedli.

4. W sobotę, 1 kwietnia od 8.00 świąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Adresy i kontakt prosimy o podawanie w zakrystii czy kancelarii; w Marcówce zapisy w zakrystii.

* wieczorem po Mszy nabożeństwo z racji I soboty, w tym na początku różaniec w intencji Ojczyzny.

5.Za tydzień Niedziela Palmowa, zwana Niedzielą Męki Pańskiej. Na każdej Mszy poświęcenie palm a uroczysta procesja o 11.30. Po tej Eucharystii na placu przykościelnym konkurs na najbardziej okazałą palmę.

* o 21.00 natomiast w kościele Wieczór upamiętniający rocznicę śmierci św. Jana Pawła II – koncert grupy Pokolenie pt. Papież pokoju; podobne upamiętnienie postaci Ojca Świętego będzie miało miejsce w Wadowicach i centralne w diecezji pod Oknem Papieskim [odczytać zaproszenie].

6. Z prasy religijnej godny uwagi dodatek do Gościa Niedzielnego poświęcony Męce Pańskiej. Jego cena – 14 zł. Ponadto nowy nr miesięcznika dla dzieci Staś.

Proszono by ogłosić:

1. Rada Rodziców, Nauczyciele i Uczniowie ZS w Zembrzycach serdecznie zapraszają na Kiermasz wielkanocny, który odbędzie się w Niedzielę Palmową po Mszy św. o 9.00 przed kościołem. Będzie można nabyć pyszne wypieki wykonane przez Rodziców.

Opublikowano: 29 marca 2023

IV Niedziela W. Postu/Laetare, czyli radości/-19.03.23

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą Laetare, czyli radości.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Siódmej a w przyszłą niedzielę z Ósmej.

*Droga Krzyżowa po Mszy o 9.00.

*O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Kalendarz liturgiczny:

*w poniedziałek przeniesiona z racji Niedzieli W. Postu – Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP.

* w sobotę Uroczystość Zwiastowania NMP – dzień świętości życia. Deklaracje do duchowej adopcji są do zabrania za ławkami. Złożymy je w sobotę w czasie Mszy rekolekcyjnej o 9.00. W Marcówce o 16.00

3. Dziękujemy Rodzicom młodzieży bierzmowanej podziękowania za dar ołtarza na odnowienie drzwi wejściowych oraz przeprowadzone porządki w kościele i jego otoczeniu. Zachęcamy by młodzież wzięła udział w kwietniowych Warsztatach duchowych (21-23.04) w Zawadce – par. Krzczonów. Więcej szczegółów pojawi się na stronie parafii.

4.Za ławkami są do nabycia Baranki Paschalne oraz Paschaliki, z których dochód służy dziełom miłosierdzia Caritas. Ofiara za Baranka minimum 8 zł a za paschalik – 7 zł.

5. W najbliższy piątek rozpoczynamy rekolekcje parafialne Mszą św. o 6.30. Będzie je głosił kapłan z diecezji łódzkiej – ks. dr Paweł Gabara. W ciągu dnia spotkania z dziećmi ze Szkół także możliwość spowiedzi dla uczniów z klas IV-VII. Pory zostaną ustalone w porozumieniu ze Szkołami.

* o 15.30 Msza św z kazaniem w Marcówce i potem Droga Krzyżowa.

* o 16.15 Droga Krzyżowa

* o 17.00 Msza święta z kazaniem

*19.00 Droga krzyżowa a po niej konferencja dla młodych

*21.00 Apel Jasnogórski z krótką nauką i dla chętnych wyjście na Ekstremalną Drogę Krzyżową po parafii. Trasa będzie wiodła od kościoła w stronę Zarębek – Kapliczka na Sosnówce – Góra Chełm – Dąbrowy – Szkoła w Marcówce i powrót główną drogą.

6. W sobotę – dzień spowiedzi parafialnej w godzinach rannych od 6.30 do 9.15 oraz od 16.30 do 19.15 z przerwami podanymi w gablocie. W Marcówce od 15.30 a Msza o 16.00.

*W tym dniu w Zembrzycach Msze z kazaniami o 6.30, 9.00 (połączona z przyjęciem duchowej adopcji) i 17.00; podczas sobotnich Eucharystii będzie zbierana taca.

*o 19.00 spotkanie dla Młodzieży połączone z Komunią świętą

7. W niedzielę Msze z kazaniami rekolekcyjnymi – także na Gorzkich Żalach.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy o 11.30 będzie śpiewać scholka w związku z tym próba dla dzieci o 10.30 w salce. Przypominajmy dziewczętom głównie o tym wydarzeniu.

* Również za tydzień spotkanie Rady Parafialnej o 17.00 na plebanii.

Proszono by ogłosić:

Ochotnicza Straż Pożarna w Zembrzycach zaprasza w sobotę 25 marca od godziny 10.00 na Dni Otwarte w Remizie

Opublikowano: 19 marca 2023

III Niedziela W. Postu – 12.03.23

1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu:

*po Mszach będzie zbiórka z myślą o chorej na SMA Zosi Pająk ze Skawinek. Rodzina, wolontariusze polecają się naszej pamięci i dziękują za solidarność.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Szóstej a w przyszłą niedzielę z Siódmej

*Droga Krzyżowa po Mszy o 9.00.

*O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Na zakończenie tego nabożeństwa uroczyste wprowadzenie relikwii współczesnego patrona młodzieży – bł. Carlo Acutisa. Potrwa kilka minut więc od razu nie wychodźmy.

* O 16.00 Msza inicjująca Triduum przed bierzmowaniem a po niej pierwsza próba.

2. W poniedziałek kandydaci do bierzmowania przyjdą na 17.40; obok próby będzie konferencja oraz spowiedź; od 18.30 także dla rodzin młodzieży.

3.We wtorek o 17.00 Msza św., na którą zaproszeni są także Rodzice kandydatów by uroczyście nałożyć dzieciom krzyż – znak naszej wiary.

4. W środę już o 16.40 wieczorem rozpocznie się bezpośrednie czuwanie przed Mszą połączoną z udzielaniem sakramentu bierzmowania przez biskupa Damiana Muskusa. W ramach czuwania nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Postaramy się też transmitować to wydarzenie.

5. Droga Krzyżowa w piątek ok. 16.00 w Marcówce; u nas w kościele o 16.15. oraz 19.00 w intencji małżeństw; pary chcące czytać rozważania niech zgłoszą swój udział. Zachęcajmy dzieci i młodzież do uczestnictwa.

6. W najbliższą sobotę, 18 marca o 12.00 film Opiekun. Dla osób zgłoszonych bilety są w zakrystii albo do odbioru 15 minut przed spektaklem w Centrum Kultury i Filmu. Kto chciałby wziąć udział w seansie może nabyć bilet sam w kasie Kina albo elektronicznie choć wtedy za wyższą kwotę.

7. Na cmentarzu dokonano oczyszczenia terenu od tui, których rozmiary, szczególnie w połączeniu z dużymi śniegami czyniły zagrożenie. Do rozważenia jest kwestia czy zastępować je mniejszymi krzewami. Bóg zapłać p. Pawłowi – grabarzowi i innym za prowadzenie prac.

8. Poruszeni atakami na osobę św. Jana Pawła II zachowajmy przywiązanie do Jego Osoby, nauczania. Kuria Krakowska wydała w związku z tym Komunikat, którego pełną treść można znaleźć także na stronie parafii. W zakończeniu dokumentu pojawia się zaproszenia na 2 kwietnia do czuwania pod Oknem Papieskim w Krakowie; przy okazji informujemy, że w Niedzielę Palmową w naszym kościele wieczorem będzie koncertgrupy Pokolenie dedykowany Ojcu Świętemu.

9. W poniedziałek o 17.00 Msza św. w int. s. Krystyny z okazji imienin; naszą modlitwę będziemy prosić o potrzebne łaski zachowując wdzięczność wobec jej pracy na katechezie oraz w duszpasterstwie parafialnym.

10.Składamy życzenia p. organiście Zbigniewowi z okazji zbliżających się imienin. Niech łaska Ducha Świętego umacnia wiarę, daje zdrowie i szczęśliwe życie osobiste a klimat naszej parafii dodaje ochoty w służbie Kościołowi poprzez grę organową i prowadzenie śpiewu.

11.Msza św. imieninowa w int. ks. Proboszcza będzie za tydzień 19 marca na Mszy o godz. 9.00 a w Marcówce o 10.15

12.Co do ekstremalnej Drogi Krzyżowej z naszego dekanatu wyrusza z Lachowic 31 marca o 20.00 i podąża do Rychwałdu. Nasza parafialna z kolei będzie 24 marca.

Proszono by ogłosić:

Ochotnicza Straż Pożarna w Zembrzycach zaprasza w sobotę 25 marca od godziny 10.00 do Remizy na Dzień Otwarty. W programie atrakcje dla najmłodszych i działania z zakresu profilaktyki przeciwpożarowej i ratownictwa, nauka Pierwszej Pomocy, używania gaśnicy, prezentacja samochodów. OSP zaprasza do wstąpienia w ich szeregi począwszy od młodocianych w wieku 12 lat aż po dorosłych.

Opublikowano: 12 marca 2023

II niedziela W. Postu- 05.03.2023

1. Dzisiejsza niedziela nosi tytuł Ad gentes -dsł. „do narodów” – i ma za zadanie uwrażliwiać na potrzeby misji; modlitwą, postem a także wysyłając sms ze słowem Misje na nr 72032 możemy włączyć się w dzieło ewangelizacji.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Piątej a w przyszłą niedzielę z Szóstej.

*Droga Krzyżowa po Mszy o 9.00.

*O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Bóg zapłać obecnym na pogrzebie + prof. Stanisława Grygla, prowadzonym przez Metropolitę. Szczególne uznanie dla władz i druhów OSP za czuwanie nad bezpieczeństwem. Ksiądz Arcybiskup Marek przyjął też zaproszenie do naszego kościoła; okazją będzie Msza św. za w/w Zmarłego w rocznicę jego urodzin- 10 grudnia o 11.30

3. Z okazji przypadającego w środę Dnia Kobiet życzymy Dziewczętom i Paniom dobrych znaków od otoczenia; wytrwałego podążania sprawdzonymi drogami, wdzięczności i zrozumienia od mężczyzn a także zdrowia i głębokiej wiary. Do słów dołączmy też modlitwę.

4. Droga Krzyżowa w piątek o 16.15. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Zachęcajmy dzieci i młodzież do uczestnictwa.

5. W najbliższy piątek nabożeństwo za wstawiennictwem Ojca Pio będzie po Mszy wieczornej. Kartki z intencjami można składać w ciągu tygodnia do skrzynki w Kaplicy garbarskiej.

6. W pobliskim Budzowie 21 marca rozpoczyna się o 19.00 tzw. Kurs Alpha; jest to cykl ok 10 spotkań kierowany do młodych i dorosłych pogłębiający nasze życie duchowe. Chętnych odsyłamy na stronę tamtejszej parafii.

7. Przypominamy o filmie Opiekun, o św. Józefie, którego emisja zaplanowana jest na sobotę, 18 marca 0 12.00 w Centrum Kultury i Filmu. Zapisy z wpłatą 13 zł zakrystii lub kancelarii.

8. Za tydzień, 12 marca, w niedzielę:

* o 10.30 próba scholki w salkach przed śpiewem na Mszy o 11.30

* po Mszach będzie zbiórka z myślą o Zosi Pająk ze Skawinek, której przypadek chorobowy jest dosyć znany w okolicy. Rodzina, wolontariusze polecają się wówczas pamięci.

* Mszą św. o 16.00 rozpocznie się Triduum przed bierzmowaniem; w pierwszym dniu uczcimy relikwie współczesnego Patrona młodych – bł. Carlo Acutisa. Obecność obowiązkowa kandydatów.

9. Sięgajmy po czasopisma religijne, których tematyka pomaga przeżywać Wielki Post.

10. Zespół charytatywny informuje, że wznowiony zostaje program pomocy żywnościowej. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gminie do dnia 15 marca

Opublikowano: 5 marca 2023

I NIEDZIELA W. POSTU- 26.02.2023

1. Dziś Różaniec odmawiają Panie z Róży Czwartej a w przyszłą niedzielę z Piątej.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00

2. W najbliższą środę, po Mszy wieczornej spotkanie w salkach Rodziny bł. Edmunda

3. W najbliższy czwartek na Mszy wieczornej polecać będziemy zmarłego rodaka, śp. Stanisława Grygla, którego pogrzeb dziś będzie prowadził na naszym cmentarzu w późnych godzinach popołudniowych abp Marek Jędraszewski.

*adoracja po Mszy wieczornej czwartkowej połączona z pieśniami uwielbienia

4. Z racji I piątku spowiadamy codziennie przed Mszą św. W czwartek ponadto od 16.00; W Marcówce w piątek spowiedź od 15.00. O 15.30 Msza św a po niej Droga Krzyżowa.

*Droga krzyżowa będzie w I piątek o godz. 16.15. i 19.00; po tej ostatniej będzie Komunia św. a podczas nabożeństwa możliwość spowiedzi.

5. Adresy chorych, którzy chcą przyjąć sakramenty w domu prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii czy też telefonicznie.

6. Szukających postanowień wielkopostnych zachęcamy do przystąpienia do Żywego Różańca albo do duchowej adopcji. Harmonogram odmawiania różańca w niedziele rano jet za ławkami.

7.W I sobotę nabożeństwo po Mszy wieczornej; na początku Różaniec w int. Ojczyzny. Prowadzi Grupa Ojca Pio.

8. Dekretem Metropolity abpa Marka poszerzone zostały granice naszej parafii w części gdzie Marcówka- Dąbrowy łączy się ze Stryszowem; [odczytać!]

9. Po okresie przejściowym gdy wielu organistów prowadziło grę i śpiew w naszym kościele – na czas próbny zatrudniamy pana Zbigniewa Szczepanika. Będzie do nas dojeżdżał z Tomic za Wadowicami. Życzymy mu zadomowienia w naszej wspólnocie parafialnej. Jednocześnie wyrażamy podziękowanie panu Dominikowi Bańdurze, który grywał w niedziele i uroczystości do południa a z racji osobistych nie mógł dłużej pełnić posługi; oficjalnie wdzięczność okażemy w osobnej odsłonie.

10. Na ekrany kin wchodzi film o św. Józefie Opiekun. Dla naszej parafii i chętnych zostanie zorganizowany pokaz w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej jeśli uzbiera się 30 osób. Koszt uczestnictwa – 13 zł. Dojazd własny choć można. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Data emisji: sobota, 18 marca o 12.00.

11. Rekolekcje wielkopostne będą od 24-26 marca. O innych wydarzeniach mówi Kalendarium Wielkiego Postu dostępne na stronie parafii a niedługo będzie w gablocie.

Proszono by ogłosić:

1. Dyrektor ZS w Zembrzycach ogłasza zapisy do przedszkola i kl. 1. Będą prowadzone od 27 lutego do 9 marca. Wnioski o przyjęcie dziecka dostępne są w sekretariacie Szkoły i w Przedszkolu.

2. Sołtys wsi Zembrzyce informuje, że podatki i opłaty za odpady za I kwartał będą przyjmowane od 1 do 15 marca w budynku obok Dworku w godz. od 8.00 do 13.00 oraz w sobotę 11 marca: 9.00-11.00

3. Warsztat Terapii Zajęciowej w Zembrzycach prowadzony przez Caritas szuka uczestnika, czyli osoby niepełnosprawnej z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności i wskazaniem terapii. Więcej informacji po skontaktowaniu się biurem Warsztatów.

Opublikowano: 25 lutego 2023

VII niedziela zwykła- 19.02.2023

1. Dziś Różaniec odmawiają Panie z Róży Trzeciej a w przyszłą niedzielę z Czwartej.

W ramach nabożeństwa 40- godzinnego dzisiaj:

14.00 – Różaniec w intencji trzeźwości

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i nieszpory o Najświętszym Sakramencie

*15.45 – zakończenie Nabożeństwa 40 godzinnego.

Obecność poszczególnych rejonów zaproponowana wg załączonego w gablocie porządku.

* W Marcówce adoracja po Mszy do ok. 12.15

2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z myślą o ofiarach Trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. W zaokrągleniu, z całej parafii kwota wyniosła 4800 zł. Bóg zapłać za hojność serca.

3. Akcja Paczka dla Ukrainy przyniosła owoc w postaci 19 wypełnionych kartonów dając „ok. 300 kg dobroci”; serdeczne podziękowania wszystkim angażującym się w to dzieło.

4. Podobne słowa uznania dla organizatorów i darczyńców za przeprowadzaną w obydwu szkołach akcję Pączek dla Afryki.

5. Od jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Od środy z kolei kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty. Specjalne nabożeństwo o trzeźwość będzie w czwartek po Mszy wieczornej, na początku adoracji.

6. 26 lutego – Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Msze św. z posypaniem głów popiołem /w nieco zmienionym porządku/ będą o godz. 6.30,15.15 i 18.00. W Marcówce o godz. 16.30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta, dwa lekkie i abstynencja od pokarmów mięsnych.

7. Okres Wielkiego Postu to czas pokuty, nawrócenia, pokuty i refleksji. Niech każdy z nas podejmie postanowienia wielkopostne. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach pasyjnych:

Droga krzyżowa będzie w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.15. Ponadto 3, 17 i 24 marca o 19.00; w niedziele po Mszy o 9.00. W najbliższy piątek będziemy modlić się od łaskę sprawiedliwego pokoju w 1. rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie.

W Marcówce w okresie Wielkiego Postu Msze św. w piątki o godz. 15.30, a po Eucharystii nabożeństwo Drogi krzyżowej. Prowadzenie powierzamy poszczególnym rejonom wywieszonym w gablotce.

8.Na Mszę o 17.00 w najbliższy piątek zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Po Eucharystii w kościele spotkanie.

9. Za tydzień w niedzielę poświęcenie i wręczenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii; w Marcówce o 10.15 a w Zembrzycach o 11.30.

10. Przypominamy o nabywaniu czasopism religijnych, które podpowiadają sposoby na przeżycie W. Postu. Są także nowe numery czasopism dla dla dzieci.

Opublikowano: 19 lutego 2023

VI niedziela zwykła- 12.02.2023

1. Dziś 5 niedziela zwykła.

* Różaniec odmawiają Panie z Róży Drugiej a w przyszłą niedzielę z Trzeciej

* dziś druga odsłona Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego zmotywujmy siebie do chwili adoracji indywidualnie czy przychodząc rodzinnie. Porządek na dziś jest następujący:

do godz. 13.00 – mieszkańcy Zarębek, Osiedli za Skawą, Za kościołem i ul. Cmentarnej

od 13.00 do 14.00 – ul. Ks. Kobyłeckiego, Zamłynie, Nowe Osiedle, Krakowska

od 14.00 do 15.00 – ul. Mickiewicza, Słowackiego, Krasińskiego, Koniec, Piła

od 15.00 do 16.00 – ul. Kolejowa, Kościelna, Za plebanią, Rynek

W Marcówce adoracja za tydzień w niedzielę po Mszy św. do godz. 12.15

*O 15.30 uroczyste nieszpory.

* decyzją Przewodniczącego Episkopatu Polski jak i Naszego Metropolity dziś po Mszach Świętych będzie zbiórka na ofiary trzęsienia ziemi na granicy Turcji z Syrią. Okażmy stosowne zrozumienie.

2. Dziękujemy wszystkim wspomagającym przeżycie Dnia Chorego w naszej parafii szczególnie Rodzinie bł. Edmunda i Siostrom.

3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

* we wtorek Święto Świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy; jako wspomnienie dowolne – św. Walentego

* w środę wspomnienie bł. Michała Sopoćki – spowiednika św. siostry Faustyny

4. W czwartek po Mszy św. wieczornej cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek przed Mszą wieczorną Koronka do Bożego Miłosierdzia. Natomiast na Mszę zaproszeni są rodzice dzieci z klas trzecich z Marcówki i Zembrzyc. Po Mszy św. konferencja.

6. Zakończenie akcji Paczka dla Ukrainy 18 lutego. W sobotę między 8.00 a 9.00 proszę zdeponować w salce wypełnione kartony, które dostarczymy do magazynu Caritas w Krakowie.

7. Za tydzień w niedzielę spotkanie scholki godzinę przed Mszą św. czyli o 10.30 w salce. Próbujemy znaleźć dogodną porę; bez zaangażowania jednak dzieci i przypominania rodziców chyba żaden termin nie jest dobry.

Opublikowano: 13 lutego 2023

V niedziela zwykła – 05.02.2023

1. Dziś 5 niedziela zwykła.

* Różaniec odmawiają Panie z Róży Pierwszej a w przyszłą niedzielę z Drugiej

Przed błogosławieństwem poświęcenia chleba św. Agaty. Kto nie ma, może zabrać ze stolika za ławkami. Ten znak przechowywany w domach wyraża wiarę w Opatrzność podczas zagrażających żywiołów, czy też bywa dawany osobom skazanym na rozłąkę z domem.

2. Już dziś rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo, jako przygotowanie do Wielkiego Postu.

Proponowany porządek adoracji:

Po Mszy o 11.30 do godz. 13.00 – Zarębki, Kolejowa, Rynek, Kościelna

Od 13.00 do 14.00 – ul. Mickiewicza, Słowackiego, Krasińskiego, Koniec, Piła

Od 14.00 do 15.00 – ul. Ks. Kobyłeckiego, Za Garbarnią, Zamłynie, Nowe Osiedle, Krakowska

Od 15.00 do 16.00 – Osiedla za Skawą, Za kościołem, Cmentarna, Za plebanią

*O 15.30 uroczyste nieszpory.

3.Dziękujemy wszystkim angażującym się w tym tygodniu w prace na rzecz parafii przez usunięcie dekoracji bożonarodzeniowej, młodzieży, starszym i Siostrze Nikodemie.

4. Adoracja czwartkowa po Mszy wieczornej będzie miała charakter uwielbienia pieśniami.

5. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

* w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników z Japonii: Pawła Miki i towarzyszy

* w piątek św. Scholastyki, dziewicy; nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio po Mszy; intencje składajmy do skrzynki w kaplicy garbarskiej

*w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. To także 31 Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy wszystkim pragnących przeżyć sakrament pokuty czy namaszczenia chorych połączony z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Spowiedź od godz. 9.00. Około 9.15 Msza święta. Prosimy o umożliwienie starszym, czy niepełnosprawnym dotarcie do kościoła. Zapraszamy także sprawujących opiekę nad nim. Po Eucharystii i nabożeństwie w salkach poczęstunek, któremu patronuje Rodzina bł. Edmunda

6. Trwa akcja Paczka dla Ukrainy. Zabierając karton z korytarza przy salkach, powiadamiamy Siostrę lub Księdza. Data przyjmowania paczek to 18 lutego w salkach w godz. 8.00-9.00

Proszono by ogłosić:

W ubiegłą niedzielę podczas kwesty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zembrzycach i w Marcówce zebrano kwotę 7982 zł 23 grosze i 21 eurocentów. Organizatorzy kwesty składają bardzo serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom.

Opublikowano: 5 lutego 2023

IV niedziela zwykła-29.01.23

1. Dziś 4 niedziela zwykła:

* Różaniec odmawiają Panie z Róży Dwunastej a w przyszłą niedzielę z Pierwszej.

* o 15.30 zamiast nieszporów kolędowanie przy żłóbku

* W ubiegłą niedzielę Kolędnicy misyjni uzbierali na misje kwotę 4120 zł (Zembrzyce: 2440 zł i Marcówka: 1680 zł). Dziękujemy ofiarodawcom, dzieciom i tworzącym akcję.

2. Kalendarz liturgiczny :

* w poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

*W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. W Marcówce o godz. 15.30. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic/ dla tych, co nie mają będzie możliwość nabycia przed Mszą/

 • W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego.

Siostrom Służebniczkom pracującym w naszej parafii składamy serdeczne życzenia zdrowia i wszelkich potrzebnych łask potrzebnych w wypełnianiu ich powołania, zadowolenia z pełnionej służby oraz nowych powołań do Zgromadzenia.

 • Składka w Święto Ofiarowania Pańskiego jest przeznaczona na pomoc zakonom kontemplacyjnym.
 • w czwartek ponadto adoracja w ciszy po ostatniej Mszy świętej do 18.30

* w piątek- wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika; po Mszach błogosławienie świecami osób chorych na gardło oraz poświęcenie jabłek

* w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; po Mszach poświęcenie chleba;

3. W pierwszy piątek lutego Msze św. jak zwykle o 6.30 i 17.00. Spowiedź św. przed I piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną, także w czwartek. Spowiedź w Marcówce w piątek od godz. 15.30, Msza św. o godz. 16.00. Adresy chorych, którzy chcą przyjąć sakramenty w domu proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii

4. Czuwanie w I sobotę wraz z różańcem w int. Ojczyzny po Mszy wieczornej. Prowadzi Rodzina bł. Edmunda. Spotkanie kolędowe tejże Rodziny wraz z Grupą Ojca Pio w najbliższy poniedziałek, 30.01, po Mszy wieczornej w salce.

5. Intencje na II półrocze 2023 r będą przyjmowane od środy – 1 lutego.

6. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy odpoczynku w czasie ferii. Także troski o kontakt z Panem Bogiem w codziennej modlitwie, w niedziele czy też w I piątek miesiąca.

7.Z myślą o pomocy Ukrainie Caritas zachęca do włączenia się w akcję Paczka dla Ukrainy. Chodzi o przygotowanie samemu czy w kilka osób ok 15 kg paczki z artykułów podanych na stronie Caritas. Lista jest także na stronie parafii i w gablotce. Zebrane artykuły mają być umieszczone w kartonie o odpowiednich wymiarach i oznakowanym. Będą dostępne w parafii pod koniec tygodnia. Można je także samemu przygotować.

Proszono by ogłosić:

W dniu dzisiejszym o godz. 17.00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Zembrzycach odbędzie się koncert w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie między innymi : występ orkiestry dętej „Rytm”, Grupy „Pokolenie”, Koła Gospodyń „Mioduszyna”, występy wokalno-instrumentalne dzieci i młodzież oraz pokazy taneczne. Organizatorzy serdecznie zapraszają !

Opublikowano: 29 stycznia 2023

Niedziela Słowa Bożego – 22.01.2023

1. Dzisiejsza niedziela – Trzecia okresu zwykłego – nazwana jest Niedzielą Słowa Bożego. Kolejny raz spróbujmy Pismo Święte mieć w zasięgu rąk i serca. W telefonach warto zainstalować aplikację Pismo Święte.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Jedenastej a w przyszłą niedzielę Dwunastej

* Po Mszy o 9.00 i 11.30 a także w Marcówce będziemy mogli wesprzeć Kolędników misyjnych, którzy kwestują na misje w Papui Nowej Gwinei.

* o 15.30 nieszpory

*o 17.00 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej

2. Na Mszy 9.00 i po niej koncert Orkiestry Rytm; której dziękujemy za uświetnianie wielu uroczystości kościelnych. W imieniu prowadzących zwracamy się z apelem do młodych mających zdolności muzyczne by zasilali swoimi talentami tą formację.

3. W poniedziałek o 13.30 spod kościoła wyjazd an Jasełka do Cieszyna. Bilety będą rozdzielane na miejscu. Powrót ok 22.00

4. Kalendarz liturgiczny:

*we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego

*w środę Święto nawrócenia św. Pawła Apostoła

*w czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa; po Mszy wieczornej jak zwykle adoracja godzinna w ciszy

* w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

5.Ponawiamy zaproszenie na pielgrzymkę do FATIMY w terminie 25.04-3.05. 2023r. W programie m. in. LOURDES, LA SALETTE, SANTIAGO DE COMPOSTELA, NAZARE, LISBONA. Cena 3450 zł i 260 euro. Program pielgrzymki na stronie internetowej parafii lub w zakrystii. Informacje i zapisy u ks. Michała bądź w kancelarii.

6. Polecamy nowe tygodniki katolickie dla dorosłych i dzieci: Staś, Mały Gość Niedzielny.

Proszono by ogłosić:

W przyszłą niedzielę przed kościołem a także kaplicą w Marcówce po Mszach odbędzie się kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O godz. 17.00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Zembrzycach odbędzie się koncert w ramach finału akcji.

Organizatorzy serdecznie zapraszają !

Opublikowano: 22 stycznia 2023

II Niedziela zwykła-15.01.23

1. Różaniec odmawiają Panie z Róży Dziesiątej a w przyszłą niedzielę z Jedenastej.

*po Mszy o godz. 9.00 spotkanie Róż różańcowych na kolędowaniu w salce

* o 15.30 nieszpory

2.Wizyta duszpasterska w naszej parafii została zakończona. Dziękujemy za przyjęcie, rozmowy, spostrzeżenia. Wyrażamy podziękowanie także za złożone ofiary. Część z nich przekazujemy na funkcjonowanie Kościoła diecezjalnego. Niech Boże błogosławieństwo, przyjęte w czasie wspólnej modlitwy wyda dobre owoce w ciągu całego roku.

3. W dniach 18-25 stycznia będzie obchodzony Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”. W modlitwach wracajmy do tego tematu.

4.Lista chętnych na jasełkowy występ do Cieszyna została zamknięta. Wyjazd 23 stycznia o 13.30 spod kościoła.

5. Podziękowania dla grupy teatralnej Zespołu Szkół w Zembrzycach, Kołu Gospodyń Mioduszyna oraz zaangażowanie w powstanie spektaklu Wigilijna opowieść p. Barbarze Cyganik. Inscenizacje z przesłaniem o wartościach są zawsze mile widziane.

6. Kalendarz Liturgiczny:

* we wtorek świętego Antoniego, opata; wtedy przypada w Kościele obchodzony dzień Judaizmu

* w czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

* w sobotę św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

To także w polskiej tradycji dzień Babć i Dziadków . Polecajmy ich w tym dniu modlitwie a wnukowie niech okazują wyrazy sympatii. Dziękujemy im też za duchową troskę nad młodszymi.

7. W czwartek po Mszy wieczornej godzinna adoracja w ciszy.

8. W III piątek miesiąca przed wieczorną Mszą Koronka do Bożego Miłosierdzia a po Eucharystii nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Intencje można składać w ciągu tygodnia do skrzynki w kaplicy garbarskiej.

9. W sobotę 21 stycznia:

*o 10.00 w salce próba scholki dziecięcej a o 11.00 w niedzielę przed Mszą św. w kościele. Dołóżmy starań by próby i wykonania miały zadowalającą ilość dzieci.

* w Szkole Podstawowej w Marcówce o 15.00 odbędzie się przedstawienie jasełkowe pt. W ten szczególny wieczór. Zaprasza Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Uczniowie .

10. Za tydzień w niedzielę o 9.00 Msza św. w int. żyjących i zmarłych członków orkiestry Rytm, która zaszczyci nas wtedy grą a po Eucharystii będzie koncert.

11. Także w przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 i 11.30 oraz w Marcówce będzie akcent związany z Kolędnikami misyjnymi, których akcja nie powiodła się z racji niepogody. Po wskazanych Mszach będziemy mogli wesprzeć misje w Papui Nowej Gwinei. Bóg zapłać s. Krystynie i Paniom ze Szkoły w Marcówce za przygotowanie dzieci.

12. Zapraszamy na pielgrzymkę do FATIMY w terminie 25.04-3.05. 2023r. W programie m. in. LOURDES, LA SALETTE, SANTIAGO DE COMPOSTELA, NAZARE, LISBONA. Cena 3450 zł i 260 euro. Program pielgrzymki na stronie internetowej parafii lub w zakrystii. Informacje i zapisy u ks. Michała bądź w kancelarii.

13.Do nabycia są jak zawsze tygodniki katolickie na półce z prasą.

14. Intencje mszalne na II półrocze 2023 r będą przyjmowane od środy, 1 lutego.

Proszono by ogłosić:

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach serdecznie zaprasza na koncert kolęd i pastorałek oraz wspólne śpiewanie w dniu.21.01.2023( tj. sobota) o godzinie 17:00 w Centrum  Rekreacji i Wypoczynku.

Opublikowano: 15 stycznia 2023

Święto Chrztu Pańskiego – 8 stycznia

1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego zamyka okres liturgiczny Bożego Narodzenia i od jutra rozpoczyna się część I okresu zwykłego. W tradycji polskiej dekoracje świąteczne i kolędy towarzyszą nam do 2 lutego.

* Różaniec odmawiają Panie z Róży Dziewiątej a w przyszłą niedzielę z Dziesiątej.

* o 15.15 kolędowanie przy żłóbku prowadzone przez dzieci z klas trzecich jako kolejny z etapów przygotowania do I Komunii św. Zachęcamy wszystkich chętnych.

*Decyzją ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do pracy formacyjnej dla Roku Propedeutycznego w ośrodku Totus Tuus został skierowany ks. dr Jerzy Pytraczyk. Przez wiele lat pełnił rolę ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie a wcześniej długi okres realizował powołanie misjonarza w Afryce.

2. Jeszcze raz wyrażamy podziękowanie za obecność na Orszaku Trzech Króli oraz współtworzenie go, szczególnie:

– Gminnemu Centrum Kultury i Czytelnictwa za dekorację osób i sceny oraz obsługę

– Ochotniczej Straży Pożarnej za troskę o bezpieczeństwo

– orkiestrze Rytm

– chórkowi z Zespołu Szkół w Zembrzycach prowadzącemu śpiew kolęd

– seminarzystom Roku Propedeutycznego

– wcielającym się w role aktorom

– wielu osobom dobrej woli w tym prowadzącym śpiew.

3. Czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu będzie połączona ze śpiewami uwielbienia.

4. W sobotę – kontynuacja Mszy w int. Ojczyzny z racji 14 dnia miesiąca. Tym razem patronem dnia będzie św. Zygmunt Szczęsny Feliński. Zapraszamy na 17.00.

*Natomiast niedługo po Eucharystii o 18.00 w kościele przedstawienie Opowieść Wigilijna w wykonaniu Grupy teatralnej Zespołu Szkół w Zembrzycach we współpracy z Kołem Gospodyń Mioduszyna. Zapraszamy.

5. W tym tygodniu zakończenie kolędy.

w poniedziałek, 9 stycznia:

od 14.00 – Marcówka – Sosnówka oraz II rejon: Bołdysy i Zarębki k. Marcówki

we wtorek, 10 stycznia:

od 14.00 – ul. Krakowska str. Lewa od strony Budzowa i drugi kapłan Prawa strona

*Rodziny, które z jakichś względów nie mogły przyjąć wizyty duszpasterskiej w oznaczonym terminie mogą umówić się na kolędę w dogodnym czasie przed 2 lutego. Można to uczynić osobiście, telefonując lub zostawiając kontakt w skrzynce mailowej parafii.

6. Za tydzień w niedzielę, 15 stycznia, spotkanie przy kolędzie dla Żywych Róż Różańca po Mszy o 9.00 w salce katechetycznej.

Opublikowano: 8 stycznia 2023

Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli

1. Dziś uroczyste nieszpory o 15.30. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. W przedsionku i przy bocznym wyjściu jest do zabrania za dobrowolną ofiarą pakiet ze Święta Trzech Króli; kreda, węgielek samoiskrzący i kadzidło/mirra. Kredą oznaczamy mieszkania jeśli to nie dokonało się podczas kolędy. Woń palonego kadzidła niech nam przypomni, że w naszych domach oddajemy chwałę Bogu naszymi modlitwami i różnymi obrzędami i jest miejsce dla Niego w naszej codzienności.

3. Zachęcamy do licznego udziału w Orszaku Trzech Króli. To okazja wspólnego kolędowania i przeżycia wspólnoty w oparciu o tradycję religijną. Orszak czerwony rusza od kaplicy Upadku Jezusa, niebieski z Ośrodka Totus Tuus, zielony spod Top Marketu. Rozpoczęcie o 12.30. Doceńmy wysiłek wielu osób zaangażowanych w to dzieło takich jak Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa, OSP, Orkiestra Rytm, Rocznik Propedeutyczny WSD w Krakowie i wielu wolontariuszy. Przy każdym z punktów wyjścia będą rozdawane korony, śpiewniki. Złożenie darów wraz ze sceną jasełkową przy scenie plenerowej Centrum Kultury.

4. W najbliższą niedzielę na Mszy o 9.00 i po niej będziemy gościć Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne Roztoka z Międzybrodzia Żywieckiego, którego członkowie zaprezentują śpiewanie kolęd. Zapraszamy do uczestnictwa. Wolnymi datkami po Mszy będziemy mogli wesprzeć występ wspomnianej grupy.

5. Także w niedzielę o 15.15 kolędowanie przy żłóbku dzieci z klas III wraz z rodzicami i chętnymi. Śpiew kolęd przeplatany będzie tekstami recytowanymi przez dzieci.

Opublikowano: 6 stycznia 2023

Ur. Bożej Rodzicielki- 1 stycznia

1. Dziś w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki modlimy się w dzień Nowego Roku o dar pokoju. Polecamy także zmarłego wczoraj papieża seniora Benedykta XVI.

*uroczyste nieszpory przed Najświętszym Sakramentem o 15.30.

2. W najbliższy piątek Święto Objawienia Pańskiego – uroczystość obowiązkowa. Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszach będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą zestaw: kreda, kadzidło i węgielek by zapachem unoszonego kadzidła wypełnić nasze mieszkania.

*W tym dniu zapowiadany już Orszak Trzech Króli. Wyruszymy o 12.30 z trzech miejsc: z Końca przy figurze Chrystusa upadającego (kolor orszaku: czerwony), z parkingu Top Market – kolor zielony ) i z Ośrodka Totus Tuus – kolor niebieski. Każdy z orszaków będzie prowadził Król; będą rozdawane korony i balony. Z własnej inicjatywy weźmy licznie udział, załóżmy coś w kolorze danego orszaku i głośno kolędujmy. Zakończenie przy scenie plenerowej Centrum Kultury i Czytelnictwa.

3. Tym tygodniu I piątek wypada w Święto Objawienia. Kontynuacja I piątków dokonuje się przez przyjęcie Komunii. Dla chcących spowiadać się będzie okazja w tygodniu przed każdą Mszą św. a w czwartek dodatkowo od 16.00.

4. W sobotę po Mszy św z racji I soboty różaniec w int. Ojczyzny oraz nabożeństwo. Prowadzi Grupa O. Pio.

4. Kolęda na najbliższe dni:

2.01.2023 (poniedziałek) od godz. 14.00 – Koniec oraz II rejon: Piła

3.01.2023 (wtorek) od godz. 14.00 – ul. Kolejowa str. Prawa od Rynku i Lewa

4.01.2023 (środa) od godz. 14.00 – Nowe Osiedle i od godz. 15.00 – Zamłynie

5.01.2023 (czwartek) od godz. 14.00 – ul. ks. Kobyłeckiego str. Lewa i Od godz. 15.00 Strona Prawa

7.01.2023 (sobota)

* od godz. 8.00 – Ruski, Grygle oraz II rejon: Zarębki k. Skawiec

5. Za tydzień w niedzielę o 15.15 spotkanie dzieci z kl. 3 wraz z rodzicami i wszystkimi chętnymi przy Żłóbku; będziemy kolędować i wspólnie prosić o dar dobrego przygotowania do I Komunii św.

Proszono by ogłosić:

Wnioski o zakup węgla po preferencyjnych cenach nadal będzie można składać do Urzędu Gminy. W ramach przydziału można otrzymać najwyżej 3 tony. Koniecznym warunkiem jest złożenie wniosku i jego poprawna weryfikacja.

Opublikowano: 1 stycznia 2023

Św. Szczepana – II dzień Świąt

1. Trwa Oktawa Bożego Narodzenia; starajmy się uczestnictwem w codziennych Eucharystiach pielęgnować w sobie tajemnicę Bożego Narodzenia. W domach zaś gromadźmy się na wspólnym kolędowaniu, modlitwie przy żłóbku.

2. Dziś rozesłanie podczas Mszy św. o godz. 9.00 rozesłanie kolędników misyjnych którzy od wtorku od godz. 9.00 będą odwiedzać nasze domy zarówno w Zembrzycach jak i w Marcówce. W tym roku wspierać będziemy misje w Papui-Nowej Gwinei. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież do włączenia się w to szlachetne dzieło.

3. Kalendarz Liturgiczny:

* we wtorek św. Jana Apostoła i Ewangelisty; po Mszy wieczornej obrzęd poświęcenia wina.

*w środę święto Świętych Młodzianków, męczenników

* w piątek Święto Świętej Rodziny; z racji pewnego układu Świąt tym razem nie jest w niedzielę; przypisane go tego dnia błogosławienie rodzin przeniesiemy na Msze 1 stycznia na Uroczystość Bożej Rodzicielki o godz. 9.00 i 11.30 oraz w Marcówce.

*w sobotę św. Sylwestra – ostatni dzień roku 2022. Msza za zmarłych, którzy odeszli do wieczności w tym roku byłaby o godz. 8.00 rano.

*Wieczorem natomiast o godz. 16.00 będzie Msza św. z nieszporami na zakończenie roku kalendarzowego z dziękczynnym Te Deum oraz przebłagalnymi Suplikacjami oraz okolicznościowym kazaniem.

*W Marcówce Msza św. na zakończenie roku o godz. 15.00. Nie będzie Mszy w piątek.

4. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie świątyni na Święta. Przede wszystkim Siostrom, Paniom oraz Panom a także młodzieży z grona lektorów i Grupy Apostolskiej.

5.Siostry Służebniczki z kolei dziękują wszystkim parafianom za modlitwy, życzliwość, wszystkie dary i ofiary składane podczas rozprowadzania opłatków na stół wigilijny.

6. Przypominamy o jasełkach 23 stycznia w Cieszynie. Zapisy z wpłatą 80 zł w zakrystii. Do 15 stycznia trzeba się zdeklarować celem dobrania odpowiedniego co do ilości środka transportu.

7. Zgodnie z zapowiedzią od jutra planowana jest kolęda wg podanego wcześniej planu (jest w gablotce i stronie internetowej parafii). To okazja do wspólnej modlitwy wypraszającej błogosławieństwo. Zwyczajem ubiegłych lat podczas kolędy zbierane były datki na pokrycie pracy pana Organisty. Dziś tę rolę pełni kilka osób; żaden nie będzie chodził ale zachowajmy ten sposób gratyfikacji by nie uszczuplać ofiar składanych w każdą niedzielę na potrzeby parafii.

Kolęda w tym tygodniu:

27.12.2022 (wtorek) – od godz. 8.00 Marcówka – Dąbrowy (od Bacówki w dół do końca) – II rejon: Zarębek

28.12.2022 (środa) od godz. 8.00 Marcówka – Janikówka ; II rejon– ul. Mickiewicza i Słowackiego oraz Krasińskiego

29.12.2022 (czwartek)od godz. 8.00 – Cmentarna oraz Za kościołem; II rejon od 10.00:Za Plebanią

30.12.2022 (piątek) od godz. 9.00 – Dąbie, Bace, Koźle oraz II rejon: Marcówka – Dąbrowy (od Stryszowa do Bacówki włącznie) . Po południu: od godz. 12.00 – Rynek (strona prawa) i od 14.00 -II rejon Rynek (strona lewa)

*W obrzęd modlitwy rodzinnej chcemy wpisać odczytanie fragmentu Pisma Świętego przez kogoś z domowników; przykładowe fragmenty są na stronie parafii oraz na ulotkach z planem kolędy położonych za dużymi ławkami.

Opublikowano: 26 grudnia 2022

Ur. Bożego Narodzenia

Drodzy Parafianie i Goście,

dziękując za wyrazy pamięci pochodzące tak od od osób prywatnych jak i instytucji, składamy Wam również życzenia:

pogłębienia więzi z Bogiem przywołującym nas głosem i ręką Dziecka; nowego spojrzenia na codzienność szczególnie tę nieciekawą; uzbrojenia serca w żywą wiarę, moc pokonywania różnych wyzwań; niech doświadczenia Świąt podtrzymuje więzy rodzinne, szczególnie te nadwątlone; sprawi, że chce się żyć w zdrowiu i pomimo jego braków.

1. Dziś:

* Różaniec dziś odmawiają Panie z Róży Siódmej a w przyszłą niedzielę z Ósmej

*Uroczyste nieszpory świąteczne o godz. 15.30.

2. Jutro II dzień Świąt Bożego Narodzenia: wspomnienie św. Szczepana – pierwszego męczennika. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

3. Na czas świąteczny nabywajmy czasopisma religijne; Gość Niedzielny ma podwójne wydanie.

Opublikowano: 24 grudnia 2022

IV niedziela adwentu

1. Różaniec dziś odmawiają Panie z Róży Szóstej a w przyszłą niedzielę z Siódmej. Po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych. O godz. 15.00 śpiew uroczystego Akatystu ku czci Matki Bożej zakorzenionego w tradycji chrześcijańskiej Wschodu. Z tej racji nie będzie nieszporów.

2. W ubiegłą niedzielę składka na potrzeby Kościoła na Wschodzie wyniosła z całej parafii 1262zł. Bóg zapłać.

3.Spowiedź przedświąteczna w najbliższą środę. Rano od 6.15 do 7.30. Po południu od 16.30 do 19.00 z przerwą od 17.45 do 18.30. W Marcówce od 15.15 do 16.00.

*Poza tym w okolicach Mszy świętych. W Wigilię okazja do spowiedzi po rannych roratach do godziny 8.00.

4.Uczniowie Szkolnego Koła Caritas nadal rozprowadzają wigilijne świece po Mszach Świętych natomiast Siostry Służebniczki opłatki.

5 Chorych w domach chcemy odwiedzić z posługą sakramentalną 23 grudnia w piątek od godz. 8.00 – Marcówka; od 9.00 – Zembrzyce. Prosimy o zgłaszanie ich adresów.

6.Wigilia Bożego Narodzenia w sobotę. Zasiadając do Wieczerzy Wigilijnej przeżyjmy ten Wieczór i Święta Bożego Narodzenia po chrześcijańsku, zachowując ich religijny i rodzinny charakter, pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje wigilijne; rozpocznijmy Wieczerzę od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa. Po dzieleniu się opłatkiem i spożyciu posiłku śpiewajmy kolędy.

7. O północy w niedzielę rozpocznie się Pasterka, poprzedzone zakończeniem Nowenny do Dzieciątka Jezus oraz śpiewem kolęd. Zapraszamy już od 23.15. W Marcówce Pasterka o godz. 22.30.

*Składka na Pasterce przeznaczona jest na fundusz ratowania życia SOS.

8.Rozesłanie kolędników misyjnych odbędzie się 26 grudnia podczas Mszy św. o godz. 9.00, a 27 grudnia od godz. 9.00 kolędnicy misyjni będą odwiedzać nasze domy. W tym roku wspierać będziemy misje w Papui-Nowej Gwinei. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież do włączenia się w to szlachetne dzieło.W Marcówce podobne wydarzenie będzie miało miejsce 27 grudnia od 9.00.

9. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej i w gablotce. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy we wtorek 27 grudnia.

10. Osoby chętne do odśnieżania otoczenia kościoła zapraszamy do zgłoszenia swego udziału na plebanii.

11. Na czas świąteczny sięgnijmy po prasę. Nowe numery także dla dzieci- Staś, Mały Gość Niedziel.

12. Decyzją Metropolity abpa Marka Jędraszewskiego uległ zmianie skład personalny księży prowadzących formacją Roku Propedeutycznego w Ośrodku Totus Tuus. Ks. Marek Suder [dziś głoszący kazania adwentowe] będzie od tej pory pełnił rolę ojca duchownego w Seminarium w Krakowie przy ul. Podzamcze 8 a w jego miejsce do Zembrzyc został skierowany ks. dr Jerzy Pytraczyk – kapłan diecezji bielsko-żywieckiej. Dziękujemy ks. Markowi za wszystkie sytuacje, w których głosił nam słowo Boże, sprawował Msze święte i nabożeństwa fatimskie.

Proszono o ogłoszenie:

*Strażacy przed kościołem rozprowadzają kalendarze a datkami możemy wspomóc ich działalność

* opłatek środowiskowy odbędzie się we wtorek o godz. 14.00 w Zespole Szkół w Zembrzycach

*Dyrekcja, Rada Rodziców, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu Szkół w Zembrzycach zapraszają na Kiermasz bożonarodzeniowy połączony z występem świątecznym w dniu 22 grudnia – czwartek – o godz. 18.00 na Hali Sportowej.

Opublikowano: 18 grudnia 2022

III niedziela adwentu – Gaudete, czyli radości

1. O 15.30 nieszpory adwentowe. Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży Piątej a w przyszłą niedzielę z Szóstej. Za tydzień po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych.

2. Serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła w ubiegłą niedzielę. Kwota wyniosła 5558 zł. Dziś po Mszach do puszek zbieramy z myślą o Kościele na Wschodzie.

3. Kalendarz liturgiczny:

* we wtorek św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

*w środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Według projektu naszego Metropolity w 14 dniu miesiąca będziemy gromadzić się przez najbliższy rok na Mszy w intencji Ojczyzny. Zapraszamy na 6.30 na Eucharystię z kazaniem. Po Świętach ustaną do tej pory prowadzone z tą intencją adoracje przed Mszami wieczornymi a pozostanie tylko czwartkowa.

4. Roraty w tym tygodniu w poniedziałek i sobotę o 6.30; ponadto od poniedziałku do piątku o 17.00 z programem dla dzieci.

5. W naszej parafii od piątku wieczorem do niedzieli będzie na Mszach głoszone Słowo Boże adwentowe. Także w piątek o 16.00 w Marcówce. Spowiedź natomiast będzie w kilku odsłonach:

– dla dzieci od kl. IV do VII w piątek w czasie zajęć szkolnych

– dla kandydatów do bierzmowania z kl. 8 i pierwszych ponadpodstawowych w piątek o 18.30 (nabożeństwo dla wszystkich i sakrament pokuty)

– dla pozostałych w środę, 21 grudnia(szczegóły są podane w Kalendarium adwentu)

Ponadto służymy posługą w konfesjonale przez codziennymi Mszami.

6. W środę po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny bł. Edmunda

7.W sobotę, 17 grudnia rozpoczęcie II etapu adwentu, co podkreślimy także codziennym nabożeństwem Nowenny do Dzieciątka Jezus na roratach.

8. Siostry Służebniczki rozprowadzają opłatki wigilijne w przedsionku kościoła lub zakrystii. Składane ofiary są wyrazem naszej wdzięczności za ich pracę w parafii.

9.Zaopatrzmy się w świece adwentowe na wigilijny stół. W akcję ich rozprowadzania włącza się młodzież ze Szkolnego Koła Caritas Zespołu Szkół w Zembrzycach.

10. W kwestii Orszaku Trzech Króli szersza informacja jest na stronie parafii. 6 stycznia ruszą orszaki z 3 miejsc o 12.30. Orszak czerwony z ul. Koniec, od kaplicy z Upadkiem Jezusa, Orszak niebieski z parkingu Ośrodka Totus tuus oraz zielony z parkingu przy sklepie Top Market; w ten ostatni zapraszamy społeczność Marcówki. Punktem docelowym będzie scena z szopką przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa, gdzie Trzej Królowie złożą symboliczne dary przy śpiewie naszych kolęd i pastorałek.

11. Bilety na film Prorok są do zabrania z zakrystii. Jest jeden wolny bilet; reszta chętnych już bezpośrednio do kina może udać się celem zakupu bezpośrednio przed emisją.

12. Za tydzień w niedzielę o 15.00 zapraszamy na Akatyst; śpiew tradycji wschodniej ku czci Maryi.

Ogłoszenie OSP w Zembrzycach:

Strażacy odwiedzą w najbliższą sobotę w godz. od 13.00 do 17.00 nasze domy z kalendarzami; będzie je można nabyć także po Mszach świętych 18 grudnia a potem w dni powszednie w sklepie u Państwa Kotlarczyków. Składanymi datkami wspieramy potrzeby dotyczące sprzętu, umundurowania itp.

Ponadto Straż przypomina o corocznych przeglądach przewodów kominowych przez uprawnione osoby; warto też nabyć w czujniki tlenku węgla wykrywającym tzw. czad.

Opublikowano: 10 grudnia 2022

II niedziela adwentu

4 grudnia 2022

1. O 15.30 nieszpory adwentowe. Różaniec rano odmawiają Panie z Róży Czwartej a w przyszłą niedzielę z Piątej.

2. Roraty od poniedziałku do piątku o 17.00 a ponadto w poniedziałek i sobotę o 6.30. Jeśli któreś z dzieci potrzebuje planszy, to są do zabrania w zakrystii lub u siostry Krystyny.

3. Kalendarz Liturgiczny:

*we wtorek– wspomnienie św. Mikołaja – biskupa. Naśladujmy go w dobrych niespodziankach.

* w środę wspomnienie Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Mszą.

4. W czwartek– Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 17.00 połączona z poświęceniem medalików dla dzieci z klasy trzeciej. W Marcówce Msza o godz 16.00.

*od 12.00 do 13.00 – Godzina łaski. Wówczas kościół będzie otwarty dla chcących pomodlić się.

*Po Mszy wieczornej adoracja połączona z pieśniami uwielbienia.

5.W piątek przed Mszą wieczorną nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Intencje wypisujemy i składamy do skrzynki w kaplicy garbarskiej.

6. Dzisiaj w całej Polsce modlimy się w intencji Kościoła na Wschodzie; zbiórka na ten cel będzie za tydzień po Mszach Świętych.

7.Od dziś rozpoczynamy rozprowadzanie świec Caritas wpisanych z Wigilijne Dziełem Pomocy Dzieciom, które zapalimy na wigilijnym stole. W rozprowadzanie włączyli się członkowie Szkolnego Koła Caritas. Będą stać przy głównym wejściu. Za świece uiszczamy kwotę nie mniejszą niż 9 zł. Co do dużych świec prosimy o kontakt w zakrystii.

5. Siostry Służebniczki opłatki wigilijne dla każdej rodziny w przedsionku kościoła lub zakrystii. Składane ofiary są wyrazem naszej wdzięczności za ich pracę w parafii.

6.Nadal przyjmujemy zapisy do kina na film Prorok o bł. kardynale Wyszyńskim. Emisja w Centrum Kultury i Filmu w Suchej B. w poniedziałek, 12 grudnia o 14.00. Jeśli dla kogoś problemem jest dojazd, to proszę zgłosić podczas zapisywania. Cena za bilet- 13 zł.

7. Nasza parafia została zgłoszona do organizacji Orszaku Trzech Króli 6 stycznia; stopniowo będą ukazywać się sugestie co do programu, trasy. Rozbudźmy w sobie zainteresowanie wydarzeniem, które później wyrazimy w uczestnictwie.

8. Rozpoczynamy też zapisy na Jasełka tradycyjne wystawiane w teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie; wyjazd będzie w poniedziałek 23 stycznia o 13.30 spod kościoła. Koszt uczestnictwa i przejazdu wynosi 80 zł od osoby. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

9. W sobotę o 10.00 próba scholki w salkach a w niedzielę przed Mszą – o 11.00 w kościele.

Proszono o ogłoszenie:

W Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas, w Dworku, w dni powszednie od 7.00 do 15.00 będzie można nabywać ozdoby świąteczne i kartki.

Opublikowano: 4 grudnia 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I NIEDZIELA ADWENTU

27 listopada 2022

1.Dziś rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. To także początek nowego roku duszpasterskiego przeżywanego pod hasłem:
Wierzę w Kościół Chrystusowy. Przeżyjmy ten okres w rozmodleniu podejmując różne adwentowe obietnice.
*O 15.30 nieszpory adwentowe. Różaniec odmawiają kobiety z Róży Trzeciej a w przyszłą niedzielę z Czwartej.

 1. Roraty będą tylko w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 z myślą
  o młodszych w ramach projektu Z narodzeniem Jezusa było tak…. Dzieci, jak co roku, będą otrzymywały obrazki będące pamiątką uczestnictwa. Prosimy, by przychodziły z lampionami. Ponadto w poniedziałki i soboty będą roraty z kazaniem dla wszystkich o 6.30. Zachęcamy do licznego udziału. Na ten wyjątkowy czas w ołtarzu głównym został odsłonięty wizerunek św. Jana Chrzciciela – szczególnego patrona Adwentu.
 2. W dniach 16 -18 grudnia jako parafia będziemy przeżywać adwentowe dni skupienia. Szczegóły będą podane później.
 3. Kalendarz liturgiczny:
  W środę – święto Św. Andrzeja, Apostoła
  W sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
 4. Przed I piątkiem spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną, a w czwartek od godz. 16.00. W Marcówce Msza św. w I piątek o godz. 16.00 jako roratnia, a spowiedź od godz. 15.15.Chorych chcących przyjąć sakramenty w domu w Marcówce czy Zembrzycach prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.. Wyjście do chorych przed Świętami będzie w piątek 23 grudnia od godz. 9.00
 5. W I sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Rodzinę bł. Edmunda. Różaniec wtedy odmawiany będzie w int. Ojczyzny, zgodnie z prośbą Arcybiskupa wyrażoną w dzisiejszym Liście. Nie będzie adoracji przed Mszą.
 6. Siostry Służebniczki rozprowadzają opłatki wigilijne dziś i w każdą niedzielę Adwentu w przedsionku kościoła a codziennie po roratach w zakrystii. W ciągu tygodnia można również, jeśli będzie taka potrzeba dzwonić do domu Sióstr. Składanymi ofiarami
  okazujemy wdzięczność za wieloraką posługę w parafii, za co Siostry z góry składają serdeczne „Bóg zapłać”. Opłatki będą także dostarczone do kaplicy w Marcówce.
  8.Za tydzień składką z pierwszej niedzieli wspieramy szczególnie fundusz ogrzewania kościoła. Natomiast ofiary na Kościół na Wschodzie będzie można złożyć 11 grudnia.
 7. Zapraszamy do grupowego oglądnięcia filmu Prorok o bł. kard. Wyszyńskim. Emisja
  byłaby 12 grudnia, w poniedziałek o 14.00 w Centrum Kultury i Filmu w SuchejBeskidzkiej. Zapisy z wpłatą 13 zł za bilet w zakrystii lub kancelarii. Dojazd ndywidualnie.
 8. W ramach adwentowej pracy nad sobą nabywajmy i czytajmy prasę religijną.
 9. Za tydzień w Marcówce o 10.15 poświecenie medalików dla dzieci z kl. III.
Opublikowano: 27 listopada 2022

Uroczystość Chrystusa Króla

20 listopada 2022

1.Dziś no 15.30 nieszpory z uroczystości Chrystusa Króla

* dziś także patronalne Święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Ministrantom i lektorom dziękując za tworzenie asyst – życzymy odkrywania pasji w tym, co związane z ołtarzem. Wszystkich zachęcamy do modlitwy w intencji obudzenia w chłopcach pragnienia bycia ministrantem a potem lektorem.

* różaniec odmawiają Panie z Róży Drugiej a w przyszłą niedzielę z Trzeciej. Konferencja dla wspólnoty Żywego Różańca za tydzień w niedzielę po Mszy o 9.00

* o 17.00 dziś spotkanie duszpasterskiej Rady Parafialnej na plebanii.

2. Kalendarz liturgiczny:

* w poniedziałek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

* we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki organistów i muzyki kościelnej. Pełniącym role organistów w naszej parafii, szczególnie panu Dominikowi życzymy z tej okazji zdrowia, radości ze służby dla uwielbiania Boga śpiewem i błogosławieństwa w życiu prywatnym. Niech Patronka Muzyki kościelnej wspiera każde poczynania w parafii związane ze śpiewem; między innymi Scholkę, śpiewających Akatyst.

* w czwartek– wspomnienie św. męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

3.Wypominki listopadowe będą przed wieczorną Mszą do piątku włącznie.

4.Zauważamy, że droga asfaltowa prowadząca na cmentarz systematycznie jest zabrudzana różnymi napisami o podejrzanym przesłaniu; w tym miesiącu już dwa razy były usuwane; niech sprawcy nie czują się bezkarni.

5. W piątek wieczorem spotkanie z rodzicami dzieci klas III. O 17.00 Msza św. i słowo do ukierunkowane dla nich.

* o 19.00 – także w piątek na plebanii okazja do spotkania nad słowem Bożym i rozmowami o wierze; zapraszamy chętnych małżonków.

6.Próba scholki w najbliższą sobotę o 10.00 w salce a o 11.00 w niedzielę w kościele jako przygotowanie do Mszy świętej. Motywujmy dzieci do zaangażowania wokół liturgii, śpiewu.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent a zarazem nowy rok liturgiczny. Po każdej Mszy świętej będzie obrzęd poświęcenia wieńcy adwentowych.

* Na Mszy św. o godz. 7.00 będzie poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które będą dostępne w zakrystii, czy u Sióstr. Ofiarami wówczas składanymi wspieramy posługę Sióstr w naszej parafii.

8. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni

Opublikowano: 20 listopada 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 listopada 2022

 1. Dziś XXXIII niedziela zwykła, która w ramach Kościoła powszechnego ma tytuł Dnia
  Solidarności z Kościołem Prześladowanym dedykowanego Ukrainie pod hasłem Uleczyć
  tęsknotę. Korzystając z informacji na stronie parafii lub zabierając ulotkę z numerem
  konta możemy przesłać dowolny datek na organizację wspierającą chrześcijan Pomoc
  Kościołowi w Potrzebie.
  *Dziś różaniec odmawiają kobiety z Róży Pierwszej a za tydzień z Róży Drugiej. Po
  Mszy o 16.00 różaniec za zmarłych w formie procesji na cmentarz. Nie będzie
  nabożeństwa przed Mszą.
 • dziś także VI Dzień Ubogich przebiegający pod hasłem Chrystus dla was stał się
  ubogim. Po Mszach ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć wiele inicjatyw na
  szczeblu diecezjalnym i niższym. W ramach potrzeb parafii Rodzina bł. Edmunda dociera
  do wielu osób niosąc pomoc materialną m.in. w postaci zakupu lekarstw;
  Po Mszy o 9.00 wyrazimy naszą solidarność z rodziną zbierającą fundusze dla leczonej
  onkologicznie Julii Krzemieńskiej ze Stryszawy (można też przy okazji nabyć ciasto)
 • Bóg zapłać za składkę z I niedzieli w wysokości 4734 zł, która zasila fundusz
  przeznaczony na ogrzewanie.
 1. Kalendarz liturgiczny:
  W czwartek– wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  W piątek– wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Na Mszę
  zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania; do nich skierowane będzie słowo a
  po Eucharystii wspólna modlitwa za młodzież w dzień Patronki młodych.
 2. W czwartek, 17 listopada przypada 9. rocznica śmierci Ks. prał. Józefa Ptaka,
  wieloletniego proboszcza parafii Zembrzyce. Msza św. w Jego intencji o godz. 6.30
 3. W najbliższy piątek nabożeństwo za wstawiennictwem O. Pio. w ramach adoracji o
  16.40. W Związku z tym można na karteczkach podawać intencje dziękczynne, błagalne i
  wrzucać do skrzynki umieszczonej w kaplicy garbarskiej.
 4. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas
  Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego
  Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. To także święto patronalne Liturgicznej Służby
  Ołtarza, której życzymy wytrwałości w służeniu przy Ołtarzu.
  Proszono by ogłosić:
  A. dziś od 13.00 do 14.30 utrudnienia w ruchu w okolicach starego mostu i Rynku
  zembrzyckiego z racji VIII Charytatywnego Biegu Niepodległości.
  B. Wójt Gminy Zembrzyce informuje, że mieszkańcy mogą składać wnioski o zakup
  węgla w preferencyjnej cenie dla gospodarstw domowych; pełna informacja znajduje się w

gablotce oraz na stronie Urzędu Gminy. Złożony przed upływem końca roku wniosek
będzie podlegał weryfikacji.

Opublikowano: 12 listopada 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
06 listopada 2022

 1. Dziś XXXII niedziela zwykła;
  *Różaniec odmawiają Panie z Róży Dwunastej a w przyszłą niedzielę z Pierwszej
 • o 15.30 Nieszpory.
  2.Wypominki roczne tradycyjnie przed każdą niedzielną Mszą świętą. Dziękujemy za złożone z tego tytułu ofiary. Jeśli wkradną się do wykazu błędy, przeinaczenia, to proszę śmiało zgłaszać uwagi. W dni powszednie 10 minut przed wieczorną Mszą Świętą modlimy się wypominkami listopadowymi do 25 dnia tego miesiąca.Dziękujemy też za ofiary złożone w Ur. Wszystkich Świętych. Uzbierano kwotę 13 352 zł . Wyrazy wdzięczności za pełnienie wolontariatu głównie Radzie Parafialnej.
 • 2.W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:
  *w środę rocznica poświęcenia Bazyliki św. Jana Na Lateranie.
  *w czwartek św. Leona Wielkiego, papieża
  *w piątek, wspomnienie św. Marcina z Tours.
 • w sobotę św. Jozafata, męczennika
 • 3. Codziennie o 16.30 adoracja z wyjątkiem czwartku – wtedy jest po Mszy świętej
  wieczornej.
  4.W środę po wieczornej Mszy spotkanie Rodziny bł. Edmunda.
 • 5. W piątek Narodowe Święto Niepodległości. O 9.00 Msza św. za Ojczyznę a po niej przejście pod pomnik na Rynku zembrzyckim i okolicznościowa akademia. W razie niepogody program artystyczny będzie w kościele. Zapraszają: Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu
  Szkół w Zembrzycach. W tym dniu wywieśmy flagi w naszych domach.
 • 6.W sobotę 12 listopada
 • 7.Próba dziecięcej scholki o godz. 10.00 w salce a w niedzielę o 11.00 w kościele; Rodziców prosimy o zmotywowanie dzieci.
 • z racji zbliżającej się rocznicy urodzin bł. Edmunda Siostry Służebniczki wraz z Rodziną bł. Edmunda Bojanowskiego zapraszają na uroczystą Mszę o godz. 17.00.
 • 8.Za tydzień w niedzielę;
 • VI Światowy Dzień Ubogich przebiegający pod hasłem „Chrystus dla was stał się ubogim”. Po Mszach ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć wielu inicjatyw na szczeblu diecezjalnym czy parafialnym.
 • za tydzień też VIII edycja Charytatywnego Biegu Niepodległości; w związku z tym między 13.00 14.30 będą utrudnienia w ruch przy Starym moście oraz w okolicach Rynku. Po Mszy o 9.00 będzie kiermasz Ciast przed kościołem i obok Centrum Kultury z myślą o leczeniu
  onkologicznym 12 letniej Julii Krzemińskiej ze Stryszawy.
  9.Także 13 listopada po ostatniej Mszy będzie procesja na cmentarz w różańcem za zmarłych. Zapraszamy ze zniczami.
 • 10. Polecamy nabywanie i przyswajanie sobie czasopism takich jak Gość niedzielny, Niedziela.
 • 11. Msza św. w Marcówce w tym tygodniu wyjątkowo w środę o 16.00
Opublikowano: 6 listopada 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
30 października 2022

 1. Dziś jak co roku, w ostatnią niedzielę października obchodzimy umowną dla
  większości kościołów rocznicę jego konsekracji. W przypadku naszej świątyni miała ona
  miejsce 9 lipca 1933 r. Po Mszy św. o 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i
  śpiew Ciebie Boga wysławiamy.
 2. Różaniec odmawiają Panie z Róży Jedenastej, w przyszłą niedzielę z Dwunastej.
 3. Jutro zakończenie nabożeństw różańcowych. Bóg zapłać wszystkim troszczącym się o
  przebieg nabożeństwa różańcowego, prowadzenie i uczestnictwo. Siostrze Krystynie za
  towarzyszenie dzieciom.
 • w poniedziałek od 16.00 możliwość spowiedzi, dzięki której możemy ofiarować
  odpusty; przed I piątkiem będzie także spowiedź w czwartek od 16.00.
 1. Kalendarz liturgiczny:
  *we wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w ten sposób przypomina o
  naszych patronach, orędownikach i promuje świętość jako styl życia. Msze św. przed
  południem jak zwykle – o godz. 7.00, 9.00 i 11.30. W Marcówce o 10.15.
  *W kaplicy cmentarnej Msza św. o godz. 14.00 a po niej procesja po cmentarzu z
  modlitwą i wypominkami. Nie będzie Mszy w kościele o godz. 16.00.
  W tym dniu od godz. 8.00 do 14.00 będzie można składać do skarbony na cmentarzu
  datki. Wraz ze zbieraną tacą w czasie Mszy posłużą do utrzymania kosztów
  funkcjonowania cmentarza, wywozu śmieci, dokonywania bieżących udogodnień.
  Dziękujemy wszystkim pełniącym rolę wolontariuszy w tym względzie, szczególnie
  członkom Rady Parafialnej.
  *We Wszystkich Świętych różaniec za zmarłych dla młodzieży i chętnych o godz. 18.00
  *W środę 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze święte w kościele parafialnym będą w
  nieco innym porządku: o godz. 6.30, 15.00 i 18.00. Ta ostatnia połączona z procesją za
  zmarłych po kościele. W Marcówce Msza o godz. 16.00.
  Pamiętajmy w tych dniach o:
 • o jednokierunkowym ruchu w stronę cmentarza
 • o segregowaniu odpadów cmentarnych: do kontenera wrzucamy tylko resztki z
  uporządkowanych grobów, plastikowe i szklane znicze, wkłady, wieńce z sztucznych
  kwiatów. Zwiędnięte kwiaty, trawę umieszczamy obok kontenera.
 1. Na wypominki roczne i listopadowe przyjmujemy dziś i w następne dni po Mszach
  świętych w kancelarii.
 2. Nauka o odpustach: wierni, którzy nawiedzą kościół w Uroczystość Wszystkich
  Świętych i Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego i ofiarować go za jedną
  osobę zmarłą w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni albo cmentarza należy
  odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę”, oraz wypełnić inne warunki takie jak Komunia św.,
  modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz być w stanie nieprzywiązania do grzechu.
  9.W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze św. O 6.30 i 17.00 a w Marcówce o 16.00
  (spowiedź tamże od 15.30).
 3. Z racji I soboty miesiąca zapraszamy na adorację po Mszy wieczornej do godz. 19.00, którą
  poprowadzi Grupa św. Ojca Pio.
 4. Ksiądz Proboszcz składa podziękowanie za wyrazy współczucia z racji śmierci Mamy
  +Rozalii, za uczestnictwo w pogrzebie, za zamówione Msze święte; szczególnie Kołu Gospodyń
  Mioduszyna.
Opublikowano: 30 października 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

23.10.22

1.Dziś XXX niedziela zwykła rozpoczynająca Tydzień misyjny pod hasłem Będziecie
moimi świadkami. W modlitwach pamiętajmy o głoszących Ewangelię. Ze składek na tacę
co kwartał wspieramy misje. Można z własnej inicjatywy także obrać jakąś formę pomocy.

 • Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży Dziesiątej w przyszłą niedzielę z Jedenastej.
  Konferencja dla Róż Różańcowych po Mszy o 9.00
  *dziękujemy za ofiary złożone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecie w wysokości:
  2781 zł i 50 gr. Młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za pełnienie wolontariatu.
  *różaniec dziś o 15.30 a w tygodniu o 16.30; w najbliższą środę zapraszamy do czytania
  rozważań Rodziców kandydatów do bierzmowania. Po różańcu i Mszy możliwość
  spotkania przy stole w oparciu o tematy załączone na stronie parafii pod zakładką
  Bierzmowanie.
 1. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:
 • w piątek świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.
 1. W środę po wieczornej Mszy spotkanie Rodziny bł. Edmunda.
 2. W czwartek po Mszy wieczornej adoracja w ciszy do 18.15.
 3. Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych zapraszamy do włączenia się –
  szczególnie dzieci i młodzież – w akcję Korowód Świętych; w najbliższą niedzielę o
  10.50 początek w kaplicy Ośrodka Totus Tuus; krótka modlitwa na początek i przejście
  procesyjne na Mszę do kościoła o 11.30 ze śpiewem i modlitwą nie tylko na ustach pod
  warunkiem, że będzie dostateczna ilość tworzących orszak. Zachęcamy do przebrania się
  za dowolną osobę świętą albo zabranie portretu/plakatu obranego świętego czy też jego
  atrybutu.
  6.Przypominamy o wypominkowej modlitwie za zmarłych. W naszej parafii w każdą
  niedzielę a więc ponad 50 razy w roku, czytamy i omadlamy wszystkich zmarłych ujętych
  w wypominkach rocznych a kilka razy w listopadzie przed Mszami wieczornymi.
  7.Za tydzień zmiana czasu na zimowy i umowna rocznica poświęcenia kościoła. Na Mszy
  o godz. 9.00 wyśpiewamy dziękczynne Te Deum przed Najświętszym Sakramentem.
 4. Na półce z prasą nowe numery czasopism dla najmłodszych: Staś i Mały Gość
  Niedzielny.
 5. Jutro, w poniedziałek odbędzie się pogrzeb Mamy ks. Proboszcza +Rozalii Sali. Msza
  św. o 13.00 w kościele parafialnym Trójcy Przenajświętszej w Przytkowicach i później
  pochowanie na lokalnym cmentarzu.
Opublikowano: 23 października 2022