Ogłoszenia

Wniebowstąpienie-21 maja 2023

1. Dziś różaniec dziś odmawiają Panie z Róży „4” w przyszłą niedzielę „5”. Po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych

*O 15.00 przy kaplicy na Sosnówce Msza święta i nabożeństwo majowe o ile nie będzie deszczu

*nabożeństwo majowe w kościele o 17.30 i wciągu tygodnia również

2. Jutro rozpoczęcie modlitw przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w ramach nabożeństw majowych

3. Kalendarz liturgiczny:

* w poniedziałek wspomnienie św. Rity z Casci

*w środę wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych

* w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza.

4. W najbliższą środę po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny bł. Edmunda.

5. Wyjazd do Częstochowy w piątek. Jeden z autokarów podjedzie do Marcówki o 15.20. Pozostali uczestnicy czekają w Zembrzycach o 15.25. Aby uniknąć nieporozumień w gablocie i na stronie parafii jest lista jadących przyporządkowanych do poszczególnych autokarów oraz w którym miejscu mają czekać. W programie Msza św. o 19.30 (można skorzystać z transmisji Jasnogórskiego sanktuarium) oraz udział w Apelu o 21.00.

6. Wszystkim Mamom, z okazji zbliżającego się ich Święta życzymy pogody ducha, wdzięczności od najbliższych, zdrowia i niegasnącej wiary. Zmarłe matki polecamy miłosierdziu Bożemu.

7. Ministranci i lektorzy z Zembrzyc i Marcówki zaproszeni są w czwartek, 25 maja o 17.00 na spotkanie z klerykami Roku propedeutycznego. W programie Msza św. w ich wewnętrznej kaplicy, zwiedzaniem budynku, rozmowy przy ognisku. W parafii adoracja o 17.00.

8. W piątek najbliższy piątek zaległe nabożeństwo do Ojca Pio. Do skrzynki w Kaplicy garbarskiej można składać intencje odczytywane podczas nabożeństwa.

9. W Ośrodku Totus Tuus od dziś do piątku przeżywać będą rekolekcje diakoni, którzy w sobotę w katedrze na Wawelu przyjmą święcenia kapłańskie. Otoczmy ich codzienną modlitwą.

10. W sobotę, czyli w Wigilię Zielonych Świąt zapraszamy na czuwanie:

– o 16.00 litania loretańska śpiewana przy kapliczce na Zarębkach Skawieckich znajdującej się przy drodze osiedlowej

– o 18.00 Msza święta; następnie ok. 18.45 adoracja ze śpiewem i litanią do Matki Bożej. O 19.30 Akatyst do Ducha Świętego zakończony błogosławieństwem. Następnie ok 20.15 Droga światła polegająca na rozważaniu w drodze 14 stacji paschalnych prowadzących do Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczęcie w tutejszym kościele i przejście do Marcówki drogą przez Zarębki Marcowskie. Będą przygotowane rozważania i czekamy na chętnych do czytania; zabierzmy też latarki. Niesionym symbolem będzie paschał stąd będzie potrzeba wymieniania osób niosących go; podobna posługa dotyczy także niesienia tub. Kto będzie uczestniczył tylko w Drodze Światła może otrzymać Komunię św. na zakończenie.

11. Przypominamy, że za tydzień w niedzielę jubileusz srebrnych i złotych godów małżeńskich. Na zgłoszenia jubilatów czekamy do wtorku.

12. Piesi pielgrzymi z Cięciny jak co roku będą u nas liczyć na nocleg. Planowane przybycie z soboty na niedzielę 3/4 czerwca. Chcących udzielić schronienia prosimy o zgłaszanie w kancelarii lub zakrystii.

Opublikowano: 21 maja 2023

VI niedziela wielkanocna-14.05.23

1. Dziś uroczystość I Komunii w naszej parafii na Mszy o godz. 11.30. W Białym Tygodniu od poniedziałku do piątku ulega zmianie kolejność odprawiania wieczorem: o 17.30 Msza św. i bezpośrednio po niej nabożeństwo majowe. To szczególnie ważne dla osób, które w tym tygodniu mają zamówione Msze święte

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni krzyżowe, czyli modlitw o urodzaje. W związku z tym po Mszy i nabożeństwie majowym nastąpi procesja wokół kościoła z zakończeniem przy krzyżu misyjnym. Podczas procesji będziemy modlić się fragmentami Litanii do Wszystkich Świętych.

*Różaniec dziś odmawiają Panie z Róży „3”a w przyszłą niedzielę „4”

3. Za tydzień w niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:

* po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych

* o 11.30 rocznica I Komunii; spowiedź dla dzieci i rodzin w piątek o 16.00; następnie próba liturgiczna dla dzieci i konferencja w salce katechetycznej dla rodziców

* o 15.00 Msza św. i śpiew litanii przy kaplicy w Marcówce na Sosnówce. Zapraszamy.

4. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nabożeństwo fatimskie; szczególnie mieszkańcom ulic: Rynek, Kolejowa i Za Skawą – za dekorację i złożoną ofiarę. Wszystkim także tworzącym procesję.

5. We wtorek, 16 maja święto św. Andrzeja Boboli – głównego patrona Polski

6. Co do wyjazdu na Jasną Górę – obecnie tworzona jest lista na drugi autokar. Wyjazd w piątek, 26 maja o 15.30 Koszt – 50 zł. Zachęcajmy znajomych by wykorzystane były wszystkie miejsca.

7. Przypominamy, że srebrne i złote jubileusze małżeństwa planowane są na 28 maja o godz. 11.30. W księgach parafialnych w roku 1973 sakrament małżeństwa zawarło 28 par a w 1998 r – 17. Prosimy zainteresowanych o zgłoszenie udziału w tej uroczystości.

8. Serdeczne podziękowania Rodzicom dzieci komunijnych za staranne wysprzątanie świątyni i jej otoczenia oraz koszenie trawy i wiele prac porządkowych.

9. W najbliższą sobotę o 16.00 chcemy litanię loretańską wyśpiewać w plenerze przy figurce, na posesji p. Doroty Siemion.

Proszono, by ogłosić:

Wójt Gminy Zembrzyce informuje o możliwości zakupu ekogroszku od Gminy Zembrzyce bez limitu ton. Wnioski można składać w terminie do 30 czerwca 2023 w urzędzie Gminy. Węgiel będzie sprzedawany według kolejności zgłoszeń do wyczerpania zapasów.

Opublikowano: 14 maja 2023

V niedziela wielkanocna – 07.05.23

1. Dziś nabożeństwo majowe o 17.30

*Różaniec dziś odmawiają Panie z Róży „2” a w przyszłą niedzielę „3”.

2. W Marcówce I Komunia o 10.15. W ramach Białego Tygodnia tamże od poniedziałku do piątku o 16.30 będzie nabożeństwo majowe śpiewane i bezpośrednio po nim Msza św.

3. Kalendarz liturgiczny:

* jutro Uroczystość ku czci św. Stanisława BM

* w sobotę wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. O 18.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, o którego przygotowanie prosimy mieszkańców z ul. Kolejowej, Rynek i Za Skawą.

3. Dla dzieci komunijnych próba we wtorek i czwartek o 16.00; w piątek o 16.00 nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i I spowiedź; najpierw dla dzieci a potem dla ich rodzin.

4.Za tydzień o 11.30 Msza Pierwszokomunijna; (dzieci wraz z rodzinami gromadzą się przed kościołem już o 11.20). Duże ławki od przodu do stolika z czasopismami będą zarezerwowane wtedy dla najbliższej rodziny dzieci. Osoby niezwiązane z uroczystością proszone są o przyjście na inną porę Mszy.

5. Wybiegając w przyszłość informujemy o następujących wydarzeniach:

21 maja o 11.30 Rocznica I Komunii. Spowiedź 19 maja od 16.00; następnie próba dla dzieci a dla Rodziców konferencja.

26 maja w Dzień Matki planowana jest pielgrzymka na Jasną Górę; wyjazd ok. 15.30 z Zembrzyc; o 19.30 Msza św w kaplicy Cudownego Obrazu; o 21.00 udział w Apelu Jasnogórskim. Powrót ok północy. Zapisy z kwotą 50 zł w zakrystii.

– 27 maja w Wigilię Zielonych Świąt po czuwaniu i Akatyście Droga Światła z Zembrzyc do Marcówki w późnych godzinach wieczornych.

28 maja:Jubileusz 25 i 50 lecia małżeństw na Mszy św. o godz. 11.30 – prosimy o zgłaszanie par chcących wziąć udział w uroczystości i otrzymaniu pamiątki.

– uroczystość odpustowa będzie w tym roku 18 czerwca

6. Podejmujmy czasopisma religijne dając wyraz troski o nasze horyzonty duchowe.

Opublikowano: 7 maja 2023

Ur. Królowej Polski – 3 maja

1. Zapowiadana na 16.00 dziś majówka w plenerze zostaje odwołana z racji niekorzystnej pogody i podmokłego gruntu. Wrócimy do niej przy korzystniejszych warunkach.

2. W Kościele nabożeństwo majowe będzie połączone z nowenną środową o 17.30

3. W sobotę, 6 maja, w I sobotę miesiąca nie będzie nabożeństwa majowego przed Mszą wieczorną ale po Eucharystii, na początku czuwania modlitewnego, gdzie przewidziany jest także różaniec za Ojczyznę.

Opublikowano: 3 maja 2023

Niedziela Dobrego Pasterza – 30.04.23

1. Dziś IV Niedziela wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Kazania o powołaniu głosi ks. wicerektor WSD – ks. Albert Wołkiewicz.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży „1”a w przyszłą niedzielę z „2”.

*o 17.15 rozpoczęcie nabożeństw majowych; pierwsze nabożeństwo połączymy z procesją wokół kościoła. Obok niosących feretrony, asysty bardzo prosimy o mobilizację dzieci by stworzyły orszak maryjny niosąc w dłoniach polne kwiaty.

* codziennie nabożeństwa majowe o 17.30 W tym tygodniu szczególną intencją modlitwy będzie wypraszanie powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

2.We wtorek Dzień Flagi Narodowej. Pamiętajmy o jej wyeksponowaniu na domach.

3. Kalendarz liturgiczny:

*w poniedziałek wspomnienie św. Józefa Robotnika.

* w środę Uroczystość Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym połączone z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich; nabożeństwo majowe i nowenna wyjątkowo po Mszy św. wieczornej.

* w czwartek wspomnienie św. Floriana męczennika. Wszystkim Strażakom składamy podziękowania za ich służbę – także przy uroczystościach kościelnych. Życzymy radości z obranego powołania społecznego. W najbliższą sobotę 6 maja Gminne obchody Dnia Strażaka. Msza św. w kościele o godz. 15.00.

*w piątek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka;.

*w sobotę święto św. Apostołów: Filipa i Jakuba

4. W maju, w czwartki adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od 17.00 a potem zamieni się w nabożeństwo majowe.

5. W tygodniu poświęconym modlitwie o powołania zapraszamy lektorów i ministrantów w I piątek na nabożeństwo o 17.30, Mszę i spotkanie po Eucharystii.

6. Z racji zbliżającego się I piątku spowiedź przed każdą Mszą św. a dodatkowo w czwartek od 17.00. W Marcówce w piątek o 15.00 próba dzieci z kl. 3; o 15.45 nabożeństwo pokutne dla nich; od 16.00 spowiedź dla wszystkich.

7.Chorych, którzy chcieliby przyjąć sakramenty w domu prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii

8. W przyszłą niedzielę I Komunia św. w Marcówce. Osoby niezwiązane z tą uroczystością będą mogły przyjść na dodatkową Mszę w o godz. 9.00.

9. Nawiązując do tradycji śpiewania Litanii do Matki Bożej przy kapliczkach w nadchodzącym miesiącu stworzymy kilka okazji zapraszając w umówione miejsce. Pierwsze takie spotkanie plenerowe byłoby przy figurce na Ispie w środę, 3 maja o 16.00. Proszę zabrać książeczki i zachęcić dzieci do udziału.

Pozostałe terminy podobnych majówek:

– 20 maja przy kapliczce przy posesji p. Doroty Siemion – 16.00

– 21 maja w kaplicy na Sosnówce połączona z Mszą świętą – 15.00

– 27 maja przy kapliczce przy drodze (Siedlisko I) na Zarębkach Skawieckich – 16.00

10. Próby dzieci przed I Komunią w Zembrzycach będą w czwartek, 4 maja o 16.00 i w sobotę 6 maja o 10.00.

11. Przypominamy o czasopismach religijnych w tym o nowym numerze Stasia i Małego Gościa Niedzielnego. Przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego do zabrania przez uczniów Ziarno, czyli Ewangelia dnia z rebusem

Opublikowano: 30 kwietnia 2023

III Niedziela wielkanocna /biblijna/ – 23.04.2023

1. Dziś III Niedziela wielkanocna rozpoczynająca XV Tydzień Biblijny. przebiegający pod hasłem:„Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego”. Z tego tytułu:

* 15 minut przed Mszą wieczorną w dni powszednie będziemy czytać fragmenty w kościele.

* chcąc zachęcić do wspólnego czytania Pisma Świętego zapraszamy do spotkań w trzech terminach i miejscach:

we wtorek o 18.40 w salce przy plebanii

w czwartek o 19.40 seminarzyści z ks. Albertem zapraszają do budynku seminaryjnego w Totus Tuus

w piątek o 17.40 w szkole w Marcówce, po wieczornej Mszy.

Osobę chcące czytać niech wezmą własne Pismo Święte; zajmiemy się fragmentem J 10, 1-21

* dziś Różaniec dziś odmawiają Panie z Róży „12” a w przyszłą niedzielę z „1”.

* nieszpory o 17.30

2. Dziękujemy wszystkim troszczącym się o kościół i jego otoczenie przez składane ofiary oraz czas i prace wykonywane dla parafii; szczególnie Siostrom i Paniom za wysiłek włożony w usuwanie dekoracji świątecznej; panom za odrestaurowanie i zamontowanie krzyża nad bocznym wejściem oraz przycinanie krzewów.

3. Kalendarz liturgiczny:

*W poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha – głównego patrona Polski.

* we wtorek święto św. Marka Ewangelisty; to także dzień imienin naszego Metropolity; pamiętajmy o nim w modlitwach.

* w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła

4. W następną niedzielę rozpocznie się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Podczas Mszy niedzielnych będziemy używać kielicha – relikwii św. Jana Vianneya – patrona kapłanów; kazania wówczas wygłosi ks. Albert – Wicerektor WSD Kraków.

5. Również za tydzień w niedzielę w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie o 12.30 Msza dziękczynna za 25 lat posługi biskupiej kard. Stanisława Dziwisza, na które to wydarzenie zaprasza nasz Metropolita.

Opublikowano: 23 kwietnia 2023

Niedziela Miłosierdzia-16.04.2023

1. Dziś II Niedziela wielkanocna zwaną Niedzielą Miłosierdzia rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Jego hasłem są słowa papieża Franciszka: „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży „11” a w przyszłą niedzielę z „12”.

*nabożeństwo połączone z zawierzeniem świata Bożemu Miłosierdziu o godz. 17.30

2. W środę, po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny bł. Edmunda;

3. W czwartki, co tydzień godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej. W tym tygodniu będzie połączona ze śpiewem.

4. W piątek przed Mszą wieczorną ok 17.45 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio; intencje możemy składać do skrzynki w kaplicy garbarskiej.Po Mszy ostatnie spotkanie Rodziców dzieci komunijnych z Marcówki i Zembrzyc.

5. Namawiamy dzieci śpiewające do zajęć ze scholką. Próba za tydzień w niedzielę o 10.30 w salce a potem śpiew podczas Eucharystii.

6. Wyjazd młodzieży bierzmowanej w formie warsztatów został odwołany z racji małej ilości zgłoszeń, tylko 5 osób. W zamian proponujemy w piątek o 18.30 w salce spotkanie tychże młodych by dać początek formacji w ramach programu Grup Apostolskich. Mogą wziąć udział także młodsi z klasy siódmej.

7. W Marcówce Msza św. w piątek o godz. 17.00.

8. Za tydzień po Mszy św. o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych.

Proszono by ogłosić:

W poniedziałek, 17 kwietnia o 10.00 Warsztat Terapii Zajęciowej w Zembrzycach będzie gościć w Dworku organizację z Chorwacji, która zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych dla osób z niepełnosprawnościami. Będą wspólnie z uczestnikami przygotowywać tradycyjne chorwackie dania. Chętnych zapraszamy do kibicowania.

Opublikowano: 16 kwietnia 2023

Wielkanoc – 09.04.2023

Drodzy Parafianie i Goście,

1. Przyjmijcie życzenia, w których wyrażamy troskę o Wasze życie duchowe; niech Tajemnica Zmartwychwstania umocni was w modlitwie, wierze; ociepli klimat tam, gdzie jest zmrożony obojętnością czy uprzedzeniami; czas świąteczny niech pozwoli doświadczyć radosnych spotkań w gronie rodzinnym i znajomych; w te życzenia wpisujemy też modlitwę w Waszej intencji. Welkanocne życzenia przekazuje nam także Arcybiskup – Metropolita Marek Jędraszewski:

* Dziś :

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Dziesiątej a w przyszłą z Jedenastej

*uroczyste nieszpory zamykające Triduum Paschalne połączone z kolejnym Dniem Nowenny do Bożego Miłosierdzia o 17.15

2. Tajemnicę zmartwychwstania celebrujmy szczególnie przez pierwsze Osiem dni tworzące tzw. Oktawę. Zapraszamy do udziału w codziennych Mszach. Także na kolejne dni nowenny przed Świętem Miłosierdzia, która będzie odprawiana codziennie przed wieczorną Mszą.

* z racji Oktawy wielkanocnej w piątek najbliższy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

3. Jutro Poniedziałek wielkanocny; Msze św. w porządku niedzielnym; przypominamy, że wieczorne Msze są o 18.00. Składka jutrzejsza uwzględnia potrzeby Uniwersytetu św. Jana Pawła II w Krakowie. Dziękujemy wszystkim za hojne serca wyrażone poprzez ofiary składane w czasie Mszy, Gorzkich Żalach czy przy Krzyżu.

3. Młodzieży bierzmowanej niedawno przypominamy o zapisach na Warsztaty duchowe. Zapisów z wpłatą 250 zł oraz zgodą Rodziców można dokonywać w zakrystii, szkole lub kancelarii.

4. Główne uroczystości z okazji Święta Miłosierdzia za tydzień w Krakowskim Sanktuarium w Łagiewnikach.

5. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do

godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Nade wszystko dbającym o piękno liturgii Asyście liturgicznej, Zespołowi Wokalnemu, Panu Organiście. Siostrze Nikodemie za trud przygotowania dekoracji by uczcić Chrystusa cierpiącego i zmartwychwstałego. Także osobom świeckim, które zaangażowały się w pomoc ofiarując swój czas, pomoc, własne dodatki do dekoracji. Ponadto za prowadzenie czuwań wyrażamy wdzięczność członkom Grupy Modlitewnej św. O. Pio i Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego, Nauczycielom i Uczniom Zespołu Szkół w Zembrzycach Młodzieży z Grupy Apostolskiej

Wyjątkowe zasługi ma Ochotnicza Straż Pożarna, która przez swych reprezentantów trzymała wartę przy Grobie Bożym łącznie z zastępem młodzieży żeńskiej. Ponadto uczestniczącym w procesji rezurekcyjnej, niosącym feretrony; Orkiestrze RYTM grającej na procesji rezurekcyjnej w Zembrzycach i Marcówce. Bóg zapłać!

Opublikowano: 9 kwietnia 2023

Niedziela Palmowa – 2.04.23

1. Dziś Różaniec odmawiają Panie z Róży Dziewiątej a w przyszłą niedzielę Dziesiątej.

*Droga Krzyżowa po Mszy o 9.00.

* Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00. Podczas nabożeństwa będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje a podczas Mszy na trwający jeszcze sezon grzewczy.

2. Dziś mija 18 r. narodzin dla nieba św. Jana Pawła II. Jak co roku grupa Pokolenie zaprasza na koncert; będzie o 21.00 i nosi tytuł: Papież pokoju. Ci, którzy zostaną w domach niech o 21.37 zapalą świece w oknach na znak pamięci i wdzięczności.

2. W poniedziałek, wtorek i środę Msze wieczorne o 17.00 będą z kazaniem. Okazja do spowiedzi pół godziny przed wieczorną Mszą. Ponadto w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek od 7.00 do 8.00 oraz od 21.00 do 22.00.

TRIDUUM PASCHALNE

A. WIELKI CZWARTEK – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W Marcówce o godz. 16.00.Liturgią Wieczorną dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Pod koniec Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji zwanej Ciemnicą. Tuż po Liturgii adoracja lektorów a od godz. 20.00 poszczególnych rejonów. Całość parafii a także poszczególne grupy została przypisana na różne pory Triduum. Wykaz dostępny jest na plakacie i stronie parafii a także na ulotkach wyłożonych za ławkami i w przedsionku. W tym dniu zakończenie czuwania o 22.00 a wznowienie w Wielki Piątek o 7.00. W Marcówce czuwanie do 21.00 /harmonogram w przedsionku i gablocie/.

WIELKI PIĄTEK – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W Marcówce o 15.00.W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św. koncentrując się na krwawej ofierze Pana Jezusa. Możemy jednak przystąpić do Komunii. Szczególny moment to Adoracja krzyża. Będziemy jej dokonywać poprzez uklęknięcie i oddanie pokłonu; będzie też można ucałować krzyż.

*Po Adoracji Krzyża, Gorzkich Żalach adoracja Pana Jezusa w grobie do północy a wznowienie o godz. 6.00. O 15.00 w Wielki Piątek – Droga Krzyżowa w i pierwszy dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia.W Marcówce Liturgia Męki Pańskiej o 15.00 a potem czuwanie do 21.00

* w Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły: dwa posiłki lekkie i jeden do syta oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

B. WIELKA SOBOTA to dzień gdy Kościół rozważa tajemnicę Chrystusa zstępującego do Otchłani, odkupującego wszystkich zmarłych. W tym dniu zachęcamy do postu paschalnego. Obrzęd błogosławienia pokarmów będzie o godz.10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. W Marcówce o godz. 11.00 i 11.30. Po poświęceniu wstępujmy do świątyni na chwilę modlitwy.

*Po południu w Wielką Sobotę od 13.30 do 18.30 prosimy o podjęcie półgodzinnych dyżurów do adoracji. Lista będzie w zakrystii;

*O 15.00 II dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia połączony z odmawianiem Koronki.

C. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00 przed kościołem od poświęcenia ognia i paschału. Przyjdźmy ze świecami, które zapalimy w czasie odnawiania przyrzeczeń chrzcielnych i podczas procesji rezurekcyjnej.

W Marcówce Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 16.00.

*W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w każdą niedzielę –a wieczorna o 18 .00 (od Wielkanocy przechodzimy na letni porządek Mszy św. w dni powszednie i święta). UroczystymiNieszporami w Wielką Niedzielę o 17.30zakończymy Triduum Paschalne.

Zapisy na Warsztaty duchowe w kwietniu dla młodzieży bierzmowanej do środy; Klasy Ósme przez katechetów dokonują zapisów a starsi przez kontakt z parafią. Szczegóły są znane a można je odtworzyć ze strony parafii. Rodziców, dziadków prosimy o wsparcie w motywacji co do wzięcia udziału

3. Na czas świąteczny nabywajmy czasopisma, m. in Gość Niedzielny z osobnym Świątecznym wydaniem.

Proszono by ogłosić:

Dziś po Mszy o 9.00 Rada Rodziców ZS w Zembrzycach organizuje Kiermasz wielkanocny z własnymi wypiekami. Podobny w Marcówce po Mszy o 10.15

Opublikowano: 2 kwietnia 2023

V Niedziela W. Postu

1. Dziś V Niedziela W. Postu; starym zwyczajem zasłaniamy krzyże chcąc pobudzić naszą czujność w oczekiwaniu na tajemnice paschalne. Kończymy rekolekcje wielkopostne, które głosi ks. dr Paweł Gabara; jesteśmy wdzięczni za kierowane do nas w imieniu Pana Boga słowo.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Ósmej a w przyszłą niedzielę Dziewiątej

*Droga Krzyżowa po Mszy o 9.00. [Kołu Gospodyń Mioduszyna dziękujemy za śpiew pieśni pasyjnych.

* godz. 15.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym księdza Rekolekcjonisty

2.Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych. Są za ławkami albo przed kościołem u młodzieży ze Szkolnego koła Caritas.

3. W najbliższy piątek będzie tylko jedna Droga Krzyżowa – po Mszy ok. 17.30 – ulicami naszych osiedli.

4. W sobotę, 1 kwietnia od 8.00 świąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Adresy i kontakt prosimy o podawanie w zakrystii czy kancelarii; w Marcówce zapisy w zakrystii.

* wieczorem po Mszy nabożeństwo z racji I soboty, w tym na początku różaniec w intencji Ojczyzny.

5.Za tydzień Niedziela Palmowa, zwana Niedzielą Męki Pańskiej. Na każdej Mszy poświęcenie palm a uroczysta procesja o 11.30. Po tej Eucharystii na placu przykościelnym konkurs na najbardziej okazałą palmę.

* o 21.00 natomiast w kościele Wieczór upamiętniający rocznicę śmierci św. Jana Pawła II – koncert grupy Pokolenie pt. Papież pokoju; podobne upamiętnienie postaci Ojca Świętego będzie miało miejsce w Wadowicach i centralne w diecezji pod Oknem Papieskim [odczytać zaproszenie].

6. Z prasy religijnej godny uwagi dodatek do Gościa Niedzielnego poświęcony Męce Pańskiej. Jego cena – 14 zł. Ponadto nowy nr miesięcznika dla dzieci Staś.

Proszono by ogłosić:

1. Rada Rodziców, Nauczyciele i Uczniowie ZS w Zembrzycach serdecznie zapraszają na Kiermasz wielkanocny, który odbędzie się w Niedzielę Palmową po Mszy św. o 9.00 przed kościołem. Będzie można nabyć pyszne wypieki wykonane przez Rodziców.

Opublikowano: 29 marca 2023

IV Niedziela W. Postu/Laetare, czyli radości/-19.03.23

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą Laetare, czyli radości.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Siódmej a w przyszłą niedzielę z Ósmej.

*Droga Krzyżowa po Mszy o 9.00.

*O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Kalendarz liturgiczny:

*w poniedziałek przeniesiona z racji Niedzieli W. Postu – Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP.

* w sobotę Uroczystość Zwiastowania NMP – dzień świętości życia. Deklaracje do duchowej adopcji są do zabrania za ławkami. Złożymy je w sobotę w czasie Mszy rekolekcyjnej o 9.00. W Marcówce o 16.00

3. Dziękujemy Rodzicom młodzieży bierzmowanej podziękowania za dar ołtarza na odnowienie drzwi wejściowych oraz przeprowadzone porządki w kościele i jego otoczeniu. Zachęcamy by młodzież wzięła udział w kwietniowych Warsztatach duchowych (21-23.04) w Zawadce – par. Krzczonów. Więcej szczegółów pojawi się na stronie parafii.

4.Za ławkami są do nabycia Baranki Paschalne oraz Paschaliki, z których dochód służy dziełom miłosierdzia Caritas. Ofiara za Baranka minimum 8 zł a za paschalik – 7 zł.

5. W najbliższy piątek rozpoczynamy rekolekcje parafialne Mszą św. o 6.30. Będzie je głosił kapłan z diecezji łódzkiej – ks. dr Paweł Gabara. W ciągu dnia spotkania z dziećmi ze Szkół także możliwość spowiedzi dla uczniów z klas IV-VII. Pory zostaną ustalone w porozumieniu ze Szkołami.

* o 15.30 Msza św z kazaniem w Marcówce i potem Droga Krzyżowa.

* o 16.15 Droga Krzyżowa

* o 17.00 Msza święta z kazaniem

*19.00 Droga krzyżowa a po niej konferencja dla młodych

*21.00 Apel Jasnogórski z krótką nauką i dla chętnych wyjście na Ekstremalną Drogę Krzyżową po parafii. Trasa będzie wiodła od kościoła w stronę Zarębek – Kapliczka na Sosnówce – Góra Chełm – Dąbrowy – Szkoła w Marcówce i powrót główną drogą.

6. W sobotę – dzień spowiedzi parafialnej w godzinach rannych od 6.30 do 9.15 oraz od 16.30 do 19.15 z przerwami podanymi w gablocie. W Marcówce od 15.30 a Msza o 16.00.

*W tym dniu w Zembrzycach Msze z kazaniami o 6.30, 9.00 (połączona z przyjęciem duchowej adopcji) i 17.00; podczas sobotnich Eucharystii będzie zbierana taca.

*o 19.00 spotkanie dla Młodzieży połączone z Komunią świętą

7. W niedzielę Msze z kazaniami rekolekcyjnymi – także na Gorzkich Żalach.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy o 11.30 będzie śpiewać scholka w związku z tym próba dla dzieci o 10.30 w salce. Przypominajmy dziewczętom głównie o tym wydarzeniu.

* Również za tydzień spotkanie Rady Parafialnej o 17.00 na plebanii.

Proszono by ogłosić:

Ochotnicza Straż Pożarna w Zembrzycach zaprasza w sobotę 25 marca od godziny 10.00 na Dni Otwarte w Remizie

Opublikowano: 19 marca 2023

III Niedziela W. Postu – 12.03.23

1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu:

*po Mszach będzie zbiórka z myślą o chorej na SMA Zosi Pająk ze Skawinek. Rodzina, wolontariusze polecają się naszej pamięci i dziękują za solidarność.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Szóstej a w przyszłą niedzielę z Siódmej

*Droga Krzyżowa po Mszy o 9.00.

*O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Na zakończenie tego nabożeństwa uroczyste wprowadzenie relikwii współczesnego patrona młodzieży – bł. Carlo Acutisa. Potrwa kilka minut więc od razu nie wychodźmy.

* O 16.00 Msza inicjująca Triduum przed bierzmowaniem a po niej pierwsza próba.

2. W poniedziałek kandydaci do bierzmowania przyjdą na 17.40; obok próby będzie konferencja oraz spowiedź; od 18.30 także dla rodzin młodzieży.

3.We wtorek o 17.00 Msza św., na którą zaproszeni są także Rodzice kandydatów by uroczyście nałożyć dzieciom krzyż – znak naszej wiary.

4. W środę już o 16.40 wieczorem rozpocznie się bezpośrednie czuwanie przed Mszą połączoną z udzielaniem sakramentu bierzmowania przez biskupa Damiana Muskusa. W ramach czuwania nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Postaramy się też transmitować to wydarzenie.

5. Droga Krzyżowa w piątek ok. 16.00 w Marcówce; u nas w kościele o 16.15. oraz 19.00 w intencji małżeństw; pary chcące czytać rozważania niech zgłoszą swój udział. Zachęcajmy dzieci i młodzież do uczestnictwa.

6. W najbliższą sobotę, 18 marca o 12.00 film Opiekun. Dla osób zgłoszonych bilety są w zakrystii albo do odbioru 15 minut przed spektaklem w Centrum Kultury i Filmu. Kto chciałby wziąć udział w seansie może nabyć bilet sam w kasie Kina albo elektronicznie choć wtedy za wyższą kwotę.

7. Na cmentarzu dokonano oczyszczenia terenu od tui, których rozmiary, szczególnie w połączeniu z dużymi śniegami czyniły zagrożenie. Do rozważenia jest kwestia czy zastępować je mniejszymi krzewami. Bóg zapłać p. Pawłowi – grabarzowi i innym za prowadzenie prac.

8. Poruszeni atakami na osobę św. Jana Pawła II zachowajmy przywiązanie do Jego Osoby, nauczania. Kuria Krakowska wydała w związku z tym Komunikat, którego pełną treść można znaleźć także na stronie parafii. W zakończeniu dokumentu pojawia się zaproszenia na 2 kwietnia do czuwania pod Oknem Papieskim w Krakowie; przy okazji informujemy, że w Niedzielę Palmową w naszym kościele wieczorem będzie koncertgrupy Pokolenie dedykowany Ojcu Świętemu.

9. W poniedziałek o 17.00 Msza św. w int. s. Krystyny z okazji imienin; naszą modlitwę będziemy prosić o potrzebne łaski zachowując wdzięczność wobec jej pracy na katechezie oraz w duszpasterstwie parafialnym.

10.Składamy życzenia p. organiście Zbigniewowi z okazji zbliżających się imienin. Niech łaska Ducha Świętego umacnia wiarę, daje zdrowie i szczęśliwe życie osobiste a klimat naszej parafii dodaje ochoty w służbie Kościołowi poprzez grę organową i prowadzenie śpiewu.

11.Msza św. imieninowa w int. ks. Proboszcza będzie za tydzień 19 marca na Mszy o godz. 9.00 a w Marcówce o 10.15

12.Co do ekstremalnej Drogi Krzyżowej z naszego dekanatu wyrusza z Lachowic 31 marca o 20.00 i podąża do Rychwałdu. Nasza parafialna z kolei będzie 24 marca.

Proszono by ogłosić:

Ochotnicza Straż Pożarna w Zembrzycach zaprasza w sobotę 25 marca od godziny 10.00 do Remizy na Dzień Otwarty. W programie atrakcje dla najmłodszych i działania z zakresu profilaktyki przeciwpożarowej i ratownictwa, nauka Pierwszej Pomocy, używania gaśnicy, prezentacja samochodów. OSP zaprasza do wstąpienia w ich szeregi począwszy od młodocianych w wieku 12 lat aż po dorosłych.

Opublikowano: 12 marca 2023

II niedziela W. Postu- 05.03.2023

1. Dzisiejsza niedziela nosi tytuł Ad gentes -dsł. „do narodów” – i ma za zadanie uwrażliwiać na potrzeby misji; modlitwą, postem a także wysyłając sms ze słowem Misje na nr 72032 możemy włączyć się w dzieło ewangelizacji.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Piątej a w przyszłą niedzielę z Szóstej.

*Droga Krzyżowa po Mszy o 9.00.

*O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Bóg zapłać obecnym na pogrzebie + prof. Stanisława Grygla, prowadzonym przez Metropolitę. Szczególne uznanie dla władz i druhów OSP za czuwanie nad bezpieczeństwem. Ksiądz Arcybiskup Marek przyjął też zaproszenie do naszego kościoła; okazją będzie Msza św. za w/w Zmarłego w rocznicę jego urodzin- 10 grudnia o 11.30

3. Z okazji przypadającego w środę Dnia Kobiet życzymy Dziewczętom i Paniom dobrych znaków od otoczenia; wytrwałego podążania sprawdzonymi drogami, wdzięczności i zrozumienia od mężczyzn a także zdrowia i głębokiej wiary. Do słów dołączmy też modlitwę.

4. Droga Krzyżowa w piątek o 16.15. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Zachęcajmy dzieci i młodzież do uczestnictwa.

5. W najbliższy piątek nabożeństwo za wstawiennictwem Ojca Pio będzie po Mszy wieczornej. Kartki z intencjami można składać w ciągu tygodnia do skrzynki w Kaplicy garbarskiej.

6. W pobliskim Budzowie 21 marca rozpoczyna się o 19.00 tzw. Kurs Alpha; jest to cykl ok 10 spotkań kierowany do młodych i dorosłych pogłębiający nasze życie duchowe. Chętnych odsyłamy na stronę tamtejszej parafii.

7. Przypominamy o filmie Opiekun, o św. Józefie, którego emisja zaplanowana jest na sobotę, 18 marca 0 12.00 w Centrum Kultury i Filmu. Zapisy z wpłatą 13 zł zakrystii lub kancelarii.

8. Za tydzień, 12 marca, w niedzielę:

* o 10.30 próba scholki w salkach przed śpiewem na Mszy o 11.30

* po Mszach będzie zbiórka z myślą o Zosi Pająk ze Skawinek, której przypadek chorobowy jest dosyć znany w okolicy. Rodzina, wolontariusze polecają się wówczas pamięci.

* Mszą św. o 16.00 rozpocznie się Triduum przed bierzmowaniem; w pierwszym dniu uczcimy relikwie współczesnego Patrona młodych – bł. Carlo Acutisa. Obecność obowiązkowa kandydatów.

9. Sięgajmy po czasopisma religijne, których tematyka pomaga przeżywać Wielki Post.

10. Zespół charytatywny informuje, że wznowiony zostaje program pomocy żywnościowej. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gminie do dnia 15 marca

Opublikowano: 5 marca 2023

I NIEDZIELA W. POSTU- 26.02.2023

1. Dziś Różaniec odmawiają Panie z Róży Czwartej a w przyszłą niedzielę z Piątej.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00

2. W najbliższą środę, po Mszy wieczornej spotkanie w salkach Rodziny bł. Edmunda

3. W najbliższy czwartek na Mszy wieczornej polecać będziemy zmarłego rodaka, śp. Stanisława Grygla, którego pogrzeb dziś będzie prowadził na naszym cmentarzu w późnych godzinach popołudniowych abp Marek Jędraszewski.

*adoracja po Mszy wieczornej czwartkowej połączona z pieśniami uwielbienia

4. Z racji I piątku spowiadamy codziennie przed Mszą św. W czwartek ponadto od 16.00; W Marcówce w piątek spowiedź od 15.00. O 15.30 Msza św a po niej Droga Krzyżowa.

*Droga krzyżowa będzie w I piątek o godz. 16.15. i 19.00; po tej ostatniej będzie Komunia św. a podczas nabożeństwa możliwość spowiedzi.

5. Adresy chorych, którzy chcą przyjąć sakramenty w domu prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii czy też telefonicznie.

6. Szukających postanowień wielkopostnych zachęcamy do przystąpienia do Żywego Różańca albo do duchowej adopcji. Harmonogram odmawiania różańca w niedziele rano jet za ławkami.

7.W I sobotę nabożeństwo po Mszy wieczornej; na początku Różaniec w int. Ojczyzny. Prowadzi Grupa Ojca Pio.

8. Dekretem Metropolity abpa Marka poszerzone zostały granice naszej parafii w części gdzie Marcówka- Dąbrowy łączy się ze Stryszowem; [odczytać!]

9. Po okresie przejściowym gdy wielu organistów prowadziło grę i śpiew w naszym kościele – na czas próbny zatrudniamy pana Zbigniewa Szczepanika. Będzie do nas dojeżdżał z Tomic za Wadowicami. Życzymy mu zadomowienia w naszej wspólnocie parafialnej. Jednocześnie wyrażamy podziękowanie panu Dominikowi Bańdurze, który grywał w niedziele i uroczystości do południa a z racji osobistych nie mógł dłużej pełnić posługi; oficjalnie wdzięczność okażemy w osobnej odsłonie.

10. Na ekrany kin wchodzi film o św. Józefie Opiekun. Dla naszej parafii i chętnych zostanie zorganizowany pokaz w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej jeśli uzbiera się 30 osób. Koszt uczestnictwa – 13 zł. Dojazd własny choć można. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Data emisji: sobota, 18 marca o 12.00.

11. Rekolekcje wielkopostne będą od 24-26 marca. O innych wydarzeniach mówi Kalendarium Wielkiego Postu dostępne na stronie parafii a niedługo będzie w gablocie.

Proszono by ogłosić:

1. Dyrektor ZS w Zembrzycach ogłasza zapisy do przedszkola i kl. 1. Będą prowadzone od 27 lutego do 9 marca. Wnioski o przyjęcie dziecka dostępne są w sekretariacie Szkoły i w Przedszkolu.

2. Sołtys wsi Zembrzyce informuje, że podatki i opłaty za odpady za I kwartał będą przyjmowane od 1 do 15 marca w budynku obok Dworku w godz. od 8.00 do 13.00 oraz w sobotę 11 marca: 9.00-11.00

3. Warsztat Terapii Zajęciowej w Zembrzycach prowadzony przez Caritas szuka uczestnika, czyli osoby niepełnosprawnej z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności i wskazaniem terapii. Więcej informacji po skontaktowaniu się biurem Warsztatów.

Opublikowano: 25 lutego 2023

VII niedziela zwykła- 19.02.2023

1. Dziś Różaniec odmawiają Panie z Róży Trzeciej a w przyszłą niedzielę z Czwartej.

W ramach nabożeństwa 40- godzinnego dzisiaj:

14.00 – Różaniec w intencji trzeźwości

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i nieszpory o Najświętszym Sakramencie

*15.45 – zakończenie Nabożeństwa 40 godzinnego.

Obecność poszczególnych rejonów zaproponowana wg załączonego w gablocie porządku.

* W Marcówce adoracja po Mszy do ok. 12.15

2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z myślą o ofiarach Trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. W zaokrągleniu, z całej parafii kwota wyniosła 4800 zł. Bóg zapłać za hojność serca.

3. Akcja Paczka dla Ukrainy przyniosła owoc w postaci 19 wypełnionych kartonów dając „ok. 300 kg dobroci”; serdeczne podziękowania wszystkim angażującym się w to dzieło.

4. Podobne słowa uznania dla organizatorów i darczyńców za przeprowadzaną w obydwu szkołach akcję Pączek dla Afryki.

5. Od jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Od środy z kolei kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty. Specjalne nabożeństwo o trzeźwość będzie w czwartek po Mszy wieczornej, na początku adoracji.

6. 26 lutego – Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Msze św. z posypaniem głów popiołem /w nieco zmienionym porządku/ będą o godz. 6.30,15.15 i 18.00. W Marcówce o godz. 16.30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta, dwa lekkie i abstynencja od pokarmów mięsnych.

7. Okres Wielkiego Postu to czas pokuty, nawrócenia, pokuty i refleksji. Niech każdy z nas podejmie postanowienia wielkopostne. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach pasyjnych:

Droga krzyżowa będzie w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.15. Ponadto 3, 17 i 24 marca o 19.00; w niedziele po Mszy o 9.00. W najbliższy piątek będziemy modlić się od łaskę sprawiedliwego pokoju w 1. rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie.

W Marcówce w okresie Wielkiego Postu Msze św. w piątki o godz. 15.30, a po Eucharystii nabożeństwo Drogi krzyżowej. Prowadzenie powierzamy poszczególnym rejonom wywieszonym w gablotce.

8.Na Mszę o 17.00 w najbliższy piątek zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Po Eucharystii w kościele spotkanie.

9. Za tydzień w niedzielę poświęcenie i wręczenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii; w Marcówce o 10.15 a w Zembrzycach o 11.30.

10. Przypominamy o nabywaniu czasopism religijnych, które podpowiadają sposoby na przeżycie W. Postu. Są także nowe numery czasopism dla dla dzieci.

Opublikowano: 19 lutego 2023

VI niedziela zwykła- 12.02.2023

1. Dziś 5 niedziela zwykła.

* Różaniec odmawiają Panie z Róży Drugiej a w przyszłą niedzielę z Trzeciej

* dziś druga odsłona Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego zmotywujmy siebie do chwili adoracji indywidualnie czy przychodząc rodzinnie. Porządek na dziś jest następujący:

do godz. 13.00 – mieszkańcy Zarębek, Osiedli za Skawą, Za kościołem i ul. Cmentarnej

od 13.00 do 14.00 – ul. Ks. Kobyłeckiego, Zamłynie, Nowe Osiedle, Krakowska

od 14.00 do 15.00 – ul. Mickiewicza, Słowackiego, Krasińskiego, Koniec, Piła

od 15.00 do 16.00 – ul. Kolejowa, Kościelna, Za plebanią, Rynek

W Marcówce adoracja za tydzień w niedzielę po Mszy św. do godz. 12.15

*O 15.30 uroczyste nieszpory.

* decyzją Przewodniczącego Episkopatu Polski jak i Naszego Metropolity dziś po Mszach Świętych będzie zbiórka na ofiary trzęsienia ziemi na granicy Turcji z Syrią. Okażmy stosowne zrozumienie.

2. Dziękujemy wszystkim wspomagającym przeżycie Dnia Chorego w naszej parafii szczególnie Rodzinie bł. Edmunda i Siostrom.

3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

* we wtorek Święto Świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy; jako wspomnienie dowolne – św. Walentego

* w środę wspomnienie bł. Michała Sopoćki – spowiednika św. siostry Faustyny

4. W czwartek po Mszy św. wieczornej cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek przed Mszą wieczorną Koronka do Bożego Miłosierdzia. Natomiast na Mszę zaproszeni są rodzice dzieci z klas trzecich z Marcówki i Zembrzyc. Po Mszy św. konferencja.

6. Zakończenie akcji Paczka dla Ukrainy 18 lutego. W sobotę między 8.00 a 9.00 proszę zdeponować w salce wypełnione kartony, które dostarczymy do magazynu Caritas w Krakowie.

7. Za tydzień w niedzielę spotkanie scholki godzinę przed Mszą św. czyli o 10.30 w salce. Próbujemy znaleźć dogodną porę; bez zaangażowania jednak dzieci i przypominania rodziców chyba żaden termin nie jest dobry.

Opublikowano: 13 lutego 2023

V niedziela zwykła – 05.02.2023

1. Dziś 5 niedziela zwykła.

* Różaniec odmawiają Panie z Róży Pierwszej a w przyszłą niedzielę z Drugiej

Przed błogosławieństwem poświęcenia chleba św. Agaty. Kto nie ma, może zabrać ze stolika za ławkami. Ten znak przechowywany w domach wyraża wiarę w Opatrzność podczas zagrażających żywiołów, czy też bywa dawany osobom skazanym na rozłąkę z domem.

2. Już dziś rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo, jako przygotowanie do Wielkiego Postu.

Proponowany porządek adoracji:

Po Mszy o 11.30 do godz. 13.00 – Zarębki, Kolejowa, Rynek, Kościelna

Od 13.00 do 14.00 – ul. Mickiewicza, Słowackiego, Krasińskiego, Koniec, Piła

Od 14.00 do 15.00 – ul. Ks. Kobyłeckiego, Za Garbarnią, Zamłynie, Nowe Osiedle, Krakowska

Od 15.00 do 16.00 – Osiedla za Skawą, Za kościołem, Cmentarna, Za plebanią

*O 15.30 uroczyste nieszpory.

3.Dziękujemy wszystkim angażującym się w tym tygodniu w prace na rzecz parafii przez usunięcie dekoracji bożonarodzeniowej, młodzieży, starszym i Siostrze Nikodemie.

4. Adoracja czwartkowa po Mszy wieczornej będzie miała charakter uwielbienia pieśniami.

5. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

* w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników z Japonii: Pawła Miki i towarzyszy

* w piątek św. Scholastyki, dziewicy; nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio po Mszy; intencje składajmy do skrzynki w kaplicy garbarskiej

*w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. To także 31 Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy wszystkim pragnących przeżyć sakrament pokuty czy namaszczenia chorych połączony z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Spowiedź od godz. 9.00. Około 9.15 Msza święta. Prosimy o umożliwienie starszym, czy niepełnosprawnym dotarcie do kościoła. Zapraszamy także sprawujących opiekę nad nim. Po Eucharystii i nabożeństwie w salkach poczęstunek, któremu patronuje Rodzina bł. Edmunda

6. Trwa akcja Paczka dla Ukrainy. Zabierając karton z korytarza przy salkach, powiadamiamy Siostrę lub Księdza. Data przyjmowania paczek to 18 lutego w salkach w godz. 8.00-9.00

Proszono by ogłosić:

W ubiegłą niedzielę podczas kwesty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zembrzycach i w Marcówce zebrano kwotę 7982 zł 23 grosze i 21 eurocentów. Organizatorzy kwesty składają bardzo serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom.

Opublikowano: 5 lutego 2023

IV niedziela zwykła-29.01.23

1. Dziś 4 niedziela zwykła:

* Różaniec odmawiają Panie z Róży Dwunastej a w przyszłą niedzielę z Pierwszej.

* o 15.30 zamiast nieszporów kolędowanie przy żłóbku

* W ubiegłą niedzielę Kolędnicy misyjni uzbierali na misje kwotę 4120 zł (Zembrzyce: 2440 zł i Marcówka: 1680 zł). Dziękujemy ofiarodawcom, dzieciom i tworzącym akcję.

2. Kalendarz liturgiczny :

* w poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

*W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. W Marcówce o godz. 15.30. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic/ dla tych, co nie mają będzie możliwość nabycia przed Mszą/

 • W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego.

Siostrom Służebniczkom pracującym w naszej parafii składamy serdeczne życzenia zdrowia i wszelkich potrzebnych łask potrzebnych w wypełnianiu ich powołania, zadowolenia z pełnionej służby oraz nowych powołań do Zgromadzenia.

 • Składka w Święto Ofiarowania Pańskiego jest przeznaczona na pomoc zakonom kontemplacyjnym.
 • w czwartek ponadto adoracja w ciszy po ostatniej Mszy świętej do 18.30

* w piątek- wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika; po Mszach błogosławienie świecami osób chorych na gardło oraz poświęcenie jabłek

* w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; po Mszach poświęcenie chleba;

3. W pierwszy piątek lutego Msze św. jak zwykle o 6.30 i 17.00. Spowiedź św. przed I piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną, także w czwartek. Spowiedź w Marcówce w piątek od godz. 15.30, Msza św. o godz. 16.00. Adresy chorych, którzy chcą przyjąć sakramenty w domu proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii

4. Czuwanie w I sobotę wraz z różańcem w int. Ojczyzny po Mszy wieczornej. Prowadzi Rodzina bł. Edmunda. Spotkanie kolędowe tejże Rodziny wraz z Grupą Ojca Pio w najbliższy poniedziałek, 30.01, po Mszy wieczornej w salce.

5. Intencje na II półrocze 2023 r będą przyjmowane od środy – 1 lutego.

6. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy odpoczynku w czasie ferii. Także troski o kontakt z Panem Bogiem w codziennej modlitwie, w niedziele czy też w I piątek miesiąca.

7.Z myślą o pomocy Ukrainie Caritas zachęca do włączenia się w akcję Paczka dla Ukrainy. Chodzi o przygotowanie samemu czy w kilka osób ok 15 kg paczki z artykułów podanych na stronie Caritas. Lista jest także na stronie parafii i w gablotce. Zebrane artykuły mają być umieszczone w kartonie o odpowiednich wymiarach i oznakowanym. Będą dostępne w parafii pod koniec tygodnia. Można je także samemu przygotować.

Proszono by ogłosić:

W dniu dzisiejszym o godz. 17.00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Zembrzycach odbędzie się koncert w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie między innymi : występ orkiestry dętej „Rytm”, Grupy „Pokolenie”, Koła Gospodyń „Mioduszyna”, występy wokalno-instrumentalne dzieci i młodzież oraz pokazy taneczne. Organizatorzy serdecznie zapraszają !

Opublikowano: 29 stycznia 2023

Niedziela Słowa Bożego – 22.01.2023

1. Dzisiejsza niedziela – Trzecia okresu zwykłego – nazwana jest Niedzielą Słowa Bożego. Kolejny raz spróbujmy Pismo Święte mieć w zasięgu rąk i serca. W telefonach warto zainstalować aplikację Pismo Święte.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Jedenastej a w przyszłą niedzielę Dwunastej

* Po Mszy o 9.00 i 11.30 a także w Marcówce będziemy mogli wesprzeć Kolędników misyjnych, którzy kwestują na misje w Papui Nowej Gwinei.

* o 15.30 nieszpory

*o 17.00 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej

2. Na Mszy 9.00 i po niej koncert Orkiestry Rytm; której dziękujemy za uświetnianie wielu uroczystości kościelnych. W imieniu prowadzących zwracamy się z apelem do młodych mających zdolności muzyczne by zasilali swoimi talentami tą formację.

3. W poniedziałek o 13.30 spod kościoła wyjazd an Jasełka do Cieszyna. Bilety będą rozdzielane na miejscu. Powrót ok 22.00

4. Kalendarz liturgiczny:

*we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego

*w środę Święto nawrócenia św. Pawła Apostoła

*w czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa; po Mszy wieczornej jak zwykle adoracja godzinna w ciszy

* w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

5.Ponawiamy zaproszenie na pielgrzymkę do FATIMY w terminie 25.04-3.05. 2023r. W programie m. in. LOURDES, LA SALETTE, SANTIAGO DE COMPOSTELA, NAZARE, LISBONA. Cena 3450 zł i 260 euro. Program pielgrzymki na stronie internetowej parafii lub w zakrystii. Informacje i zapisy u ks. Michała bądź w kancelarii.

6. Polecamy nowe tygodniki katolickie dla dorosłych i dzieci: Staś, Mały Gość Niedzielny.

Proszono by ogłosić:

W przyszłą niedzielę przed kościołem a także kaplicą w Marcówce po Mszach odbędzie się kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O godz. 17.00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Zembrzycach odbędzie się koncert w ramach finału akcji.

Organizatorzy serdecznie zapraszają !

Opublikowano: 22 stycznia 2023

II Niedziela zwykła-15.01.23

1. Różaniec odmawiają Panie z Róży Dziesiątej a w przyszłą niedzielę z Jedenastej.

*po Mszy o godz. 9.00 spotkanie Róż różańcowych na kolędowaniu w salce

* o 15.30 nieszpory

2.Wizyta duszpasterska w naszej parafii została zakończona. Dziękujemy za przyjęcie, rozmowy, spostrzeżenia. Wyrażamy podziękowanie także za złożone ofiary. Część z nich przekazujemy na funkcjonowanie Kościoła diecezjalnego. Niech Boże błogosławieństwo, przyjęte w czasie wspólnej modlitwy wyda dobre owoce w ciągu całego roku.

3. W dniach 18-25 stycznia będzie obchodzony Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”. W modlitwach wracajmy do tego tematu.

4.Lista chętnych na jasełkowy występ do Cieszyna została zamknięta. Wyjazd 23 stycznia o 13.30 spod kościoła.

5. Podziękowania dla grupy teatralnej Zespołu Szkół w Zembrzycach, Kołu Gospodyń Mioduszyna oraz zaangażowanie w powstanie spektaklu Wigilijna opowieść p. Barbarze Cyganik. Inscenizacje z przesłaniem o wartościach są zawsze mile widziane.

6. Kalendarz Liturgiczny:

* we wtorek świętego Antoniego, opata; wtedy przypada w Kościele obchodzony dzień Judaizmu

* w czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

* w sobotę św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

To także w polskiej tradycji dzień Babć i Dziadków . Polecajmy ich w tym dniu modlitwie a wnukowie niech okazują wyrazy sympatii. Dziękujemy im też za duchową troskę nad młodszymi.

7. W czwartek po Mszy wieczornej godzinna adoracja w ciszy.

8. W III piątek miesiąca przed wieczorną Mszą Koronka do Bożego Miłosierdzia a po Eucharystii nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Intencje można składać w ciągu tygodnia do skrzynki w kaplicy garbarskiej.

9. W sobotę 21 stycznia:

*o 10.00 w salce próba scholki dziecięcej a o 11.00 w niedzielę przed Mszą św. w kościele. Dołóżmy starań by próby i wykonania miały zadowalającą ilość dzieci.

* w Szkole Podstawowej w Marcówce o 15.00 odbędzie się przedstawienie jasełkowe pt. W ten szczególny wieczór. Zaprasza Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Uczniowie .

10. Za tydzień w niedzielę o 9.00 Msza św. w int. żyjących i zmarłych członków orkiestry Rytm, która zaszczyci nas wtedy grą a po Eucharystii będzie koncert.

11. Także w przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 i 11.30 oraz w Marcówce będzie akcent związany z Kolędnikami misyjnymi, których akcja nie powiodła się z racji niepogody. Po wskazanych Mszach będziemy mogli wesprzeć misje w Papui Nowej Gwinei. Bóg zapłać s. Krystynie i Paniom ze Szkoły w Marcówce za przygotowanie dzieci.

12. Zapraszamy na pielgrzymkę do FATIMY w terminie 25.04-3.05. 2023r. W programie m. in. LOURDES, LA SALETTE, SANTIAGO DE COMPOSTELA, NAZARE, LISBONA. Cena 3450 zł i 260 euro. Program pielgrzymki na stronie internetowej parafii lub w zakrystii. Informacje i zapisy u ks. Michała bądź w kancelarii.

13.Do nabycia są jak zawsze tygodniki katolickie na półce z prasą.

14. Intencje mszalne na II półrocze 2023 r będą przyjmowane od środy, 1 lutego.

Proszono by ogłosić:

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach serdecznie zaprasza na koncert kolęd i pastorałek oraz wspólne śpiewanie w dniu.21.01.2023( tj. sobota) o godzinie 17:00 w Centrum  Rekreacji i Wypoczynku.

Opublikowano: 15 stycznia 2023

Święto Chrztu Pańskiego – 8 stycznia

1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego zamyka okres liturgiczny Bożego Narodzenia i od jutra rozpoczyna się część I okresu zwykłego. W tradycji polskiej dekoracje świąteczne i kolędy towarzyszą nam do 2 lutego.

* Różaniec odmawiają Panie z Róży Dziewiątej a w przyszłą niedzielę z Dziesiątej.

* o 15.15 kolędowanie przy żłóbku prowadzone przez dzieci z klas trzecich jako kolejny z etapów przygotowania do I Komunii św. Zachęcamy wszystkich chętnych.

*Decyzją ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do pracy formacyjnej dla Roku Propedeutycznego w ośrodku Totus Tuus został skierowany ks. dr Jerzy Pytraczyk. Przez wiele lat pełnił rolę ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie a wcześniej długi okres realizował powołanie misjonarza w Afryce.

2. Jeszcze raz wyrażamy podziękowanie za obecność na Orszaku Trzech Króli oraz współtworzenie go, szczególnie:

– Gminnemu Centrum Kultury i Czytelnictwa za dekorację osób i sceny oraz obsługę

– Ochotniczej Straży Pożarnej za troskę o bezpieczeństwo

– orkiestrze Rytm

– chórkowi z Zespołu Szkół w Zembrzycach prowadzącemu śpiew kolęd

– seminarzystom Roku Propedeutycznego

– wcielającym się w role aktorom

– wielu osobom dobrej woli w tym prowadzącym śpiew.

3. Czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu będzie połączona ze śpiewami uwielbienia.

4. W sobotę – kontynuacja Mszy w int. Ojczyzny z racji 14 dnia miesiąca. Tym razem patronem dnia będzie św. Zygmunt Szczęsny Feliński. Zapraszamy na 17.00.

*Natomiast niedługo po Eucharystii o 18.00 w kościele przedstawienie Opowieść Wigilijna w wykonaniu Grupy teatralnej Zespołu Szkół w Zembrzycach we współpracy z Kołem Gospodyń Mioduszyna. Zapraszamy.

5. W tym tygodniu zakończenie kolędy.

w poniedziałek, 9 stycznia:

od 14.00 – Marcówka – Sosnówka oraz II rejon: Bołdysy i Zarębki k. Marcówki

we wtorek, 10 stycznia:

od 14.00 – ul. Krakowska str. Lewa od strony Budzowa i drugi kapłan Prawa strona

*Rodziny, które z jakichś względów nie mogły przyjąć wizyty duszpasterskiej w oznaczonym terminie mogą umówić się na kolędę w dogodnym czasie przed 2 lutego. Można to uczynić osobiście, telefonując lub zostawiając kontakt w skrzynce mailowej parafii.

6. Za tydzień w niedzielę, 15 stycznia, spotkanie przy kolędzie dla Żywych Róż Różańca po Mszy o 9.00 w salce katechetycznej.

Opublikowano: 8 stycznia 2023

Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli

1. Dziś uroczyste nieszpory o 15.30. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. W przedsionku i przy bocznym wyjściu jest do zabrania za dobrowolną ofiarą pakiet ze Święta Trzech Króli; kreda, węgielek samoiskrzący i kadzidło/mirra. Kredą oznaczamy mieszkania jeśli to nie dokonało się podczas kolędy. Woń palonego kadzidła niech nam przypomni, że w naszych domach oddajemy chwałę Bogu naszymi modlitwami i różnymi obrzędami i jest miejsce dla Niego w naszej codzienności.

3. Zachęcamy do licznego udziału w Orszaku Trzech Króli. To okazja wspólnego kolędowania i przeżycia wspólnoty w oparciu o tradycję religijną. Orszak czerwony rusza od kaplicy Upadku Jezusa, niebieski z Ośrodka Totus Tuus, zielony spod Top Marketu. Rozpoczęcie o 12.30. Doceńmy wysiłek wielu osób zaangażowanych w to dzieło takich jak Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa, OSP, Orkiestra Rytm, Rocznik Propedeutyczny WSD w Krakowie i wielu wolontariuszy. Przy każdym z punktów wyjścia będą rozdawane korony, śpiewniki. Złożenie darów wraz ze sceną jasełkową przy scenie plenerowej Centrum Kultury.

4. W najbliższą niedzielę na Mszy o 9.00 i po niej będziemy gościć Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne Roztoka z Międzybrodzia Żywieckiego, którego członkowie zaprezentują śpiewanie kolęd. Zapraszamy do uczestnictwa. Wolnymi datkami po Mszy będziemy mogli wesprzeć występ wspomnianej grupy.

5. Także w niedzielę o 15.15 kolędowanie przy żłóbku dzieci z klas III wraz z rodzicami i chętnymi. Śpiew kolęd przeplatany będzie tekstami recytowanymi przez dzieci.

Opublikowano: 6 stycznia 2023

Ur. Bożej Rodzicielki- 1 stycznia

1. Dziś w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki modlimy się w dzień Nowego Roku o dar pokoju. Polecamy także zmarłego wczoraj papieża seniora Benedykta XVI.

*uroczyste nieszpory przed Najświętszym Sakramentem o 15.30.

2. W najbliższy piątek Święto Objawienia Pańskiego – uroczystość obowiązkowa. Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszach będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą zestaw: kreda, kadzidło i węgielek by zapachem unoszonego kadzidła wypełnić nasze mieszkania.

*W tym dniu zapowiadany już Orszak Trzech Króli. Wyruszymy o 12.30 z trzech miejsc: z Końca przy figurze Chrystusa upadającego (kolor orszaku: czerwony), z parkingu Top Market – kolor zielony ) i z Ośrodka Totus Tuus – kolor niebieski. Każdy z orszaków będzie prowadził Król; będą rozdawane korony i balony. Z własnej inicjatywy weźmy licznie udział, załóżmy coś w kolorze danego orszaku i głośno kolędujmy. Zakończenie przy scenie plenerowej Centrum Kultury i Czytelnictwa.

3. Tym tygodniu I piątek wypada w Święto Objawienia. Kontynuacja I piątków dokonuje się przez przyjęcie Komunii. Dla chcących spowiadać się będzie okazja w tygodniu przed każdą Mszą św. a w czwartek dodatkowo od 16.00.

4. W sobotę po Mszy św z racji I soboty różaniec w int. Ojczyzny oraz nabożeństwo. Prowadzi Grupa O. Pio.

4. Kolęda na najbliższe dni:

2.01.2023 (poniedziałek) od godz. 14.00 – Koniec oraz II rejon: Piła

3.01.2023 (wtorek) od godz. 14.00 – ul. Kolejowa str. Prawa od Rynku i Lewa

4.01.2023 (środa) od godz. 14.00 – Nowe Osiedle i od godz. 15.00 – Zamłynie

5.01.2023 (czwartek) od godz. 14.00 – ul. ks. Kobyłeckiego str. Lewa i Od godz. 15.00 Strona Prawa

7.01.2023 (sobota)

* od godz. 8.00 – Ruski, Grygle oraz II rejon: Zarębki k. Skawiec

5. Za tydzień w niedzielę o 15.15 spotkanie dzieci z kl. 3 wraz z rodzicami i wszystkimi chętnymi przy Żłóbku; będziemy kolędować i wspólnie prosić o dar dobrego przygotowania do I Komunii św.

Proszono by ogłosić:

Wnioski o zakup węgla po preferencyjnych cenach nadal będzie można składać do Urzędu Gminy. W ramach przydziału można otrzymać najwyżej 3 tony. Koniecznym warunkiem jest złożenie wniosku i jego poprawna weryfikacja.

Opublikowano: 1 stycznia 2023

Św. Szczepana – II dzień Świąt

1. Trwa Oktawa Bożego Narodzenia; starajmy się uczestnictwem w codziennych Eucharystiach pielęgnować w sobie tajemnicę Bożego Narodzenia. W domach zaś gromadźmy się na wspólnym kolędowaniu, modlitwie przy żłóbku.

2. Dziś rozesłanie podczas Mszy św. o godz. 9.00 rozesłanie kolędników misyjnych którzy od wtorku od godz. 9.00 będą odwiedzać nasze domy zarówno w Zembrzycach jak i w Marcówce. W tym roku wspierać będziemy misje w Papui-Nowej Gwinei. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież do włączenia się w to szlachetne dzieło.

3. Kalendarz Liturgiczny:

* we wtorek św. Jana Apostoła i Ewangelisty; po Mszy wieczornej obrzęd poświęcenia wina.

*w środę święto Świętych Młodzianków, męczenników

* w piątek Święto Świętej Rodziny; z racji pewnego układu Świąt tym razem nie jest w niedzielę; przypisane go tego dnia błogosławienie rodzin przeniesiemy na Msze 1 stycznia na Uroczystość Bożej Rodzicielki o godz. 9.00 i 11.30 oraz w Marcówce.

*w sobotę św. Sylwestra – ostatni dzień roku 2022. Msza za zmarłych, którzy odeszli do wieczności w tym roku byłaby o godz. 8.00 rano.

*Wieczorem natomiast o godz. 16.00 będzie Msza św. z nieszporami na zakończenie roku kalendarzowego z dziękczynnym Te Deum oraz przebłagalnymi Suplikacjami oraz okolicznościowym kazaniem.

*W Marcówce Msza św. na zakończenie roku o godz. 15.00. Nie będzie Mszy w piątek.

4. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie świątyni na Święta. Przede wszystkim Siostrom, Paniom oraz Panom a także młodzieży z grona lektorów i Grupy Apostolskiej.

5.Siostry Służebniczki z kolei dziękują wszystkim parafianom za modlitwy, życzliwość, wszystkie dary i ofiary składane podczas rozprowadzania opłatków na stół wigilijny.

6. Przypominamy o jasełkach 23 stycznia w Cieszynie. Zapisy z wpłatą 80 zł w zakrystii. Do 15 stycznia trzeba się zdeklarować celem dobrania odpowiedniego co do ilości środka transportu.

7. Zgodnie z zapowiedzią od jutra planowana jest kolęda wg podanego wcześniej planu (jest w gablotce i stronie internetowej parafii). To okazja do wspólnej modlitwy wypraszającej błogosławieństwo. Zwyczajem ubiegłych lat podczas kolędy zbierane były datki na pokrycie pracy pana Organisty. Dziś tę rolę pełni kilka osób; żaden nie będzie chodził ale zachowajmy ten sposób gratyfikacji by nie uszczuplać ofiar składanych w każdą niedzielę na potrzeby parafii.

Kolęda w tym tygodniu:

27.12.2022 (wtorek) – od godz. 8.00 Marcówka – Dąbrowy (od Bacówki w dół do końca) – II rejon: Zarębek

28.12.2022 (środa) od godz. 8.00 Marcówka – Janikówka ; II rejon– ul. Mickiewicza i Słowackiego oraz Krasińskiego

29.12.2022 (czwartek)od godz. 8.00 – Cmentarna oraz Za kościołem; II rejon od 10.00:Za Plebanią

30.12.2022 (piątek) od godz. 9.00 – Dąbie, Bace, Koźle oraz II rejon: Marcówka – Dąbrowy (od Stryszowa do Bacówki włącznie) . Po południu: od godz. 12.00 – Rynek (strona prawa) i od 14.00 -II rejon Rynek (strona lewa)

*W obrzęd modlitwy rodzinnej chcemy wpisać odczytanie fragmentu Pisma Świętego przez kogoś z domowników; przykładowe fragmenty są na stronie parafii oraz na ulotkach z planem kolędy położonych za dużymi ławkami.

Opublikowano: 26 grudnia 2022

Ur. Bożego Narodzenia

Drodzy Parafianie i Goście,

dziękując za wyrazy pamięci pochodzące tak od od osób prywatnych jak i instytucji, składamy Wam również życzenia:

pogłębienia więzi z Bogiem przywołującym nas głosem i ręką Dziecka; nowego spojrzenia na codzienność szczególnie tę nieciekawą; uzbrojenia serca w żywą wiarę, moc pokonywania różnych wyzwań; niech doświadczenia Świąt podtrzymuje więzy rodzinne, szczególnie te nadwątlone; sprawi, że chce się żyć w zdrowiu i pomimo jego braków.

1. Dziś:

* Różaniec dziś odmawiają Panie z Róży Siódmej a w przyszłą niedzielę z Ósmej

*Uroczyste nieszpory świąteczne o godz. 15.30.

2. Jutro II dzień Świąt Bożego Narodzenia: wspomnienie św. Szczepana – pierwszego męczennika. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

3. Na czas świąteczny nabywajmy czasopisma religijne; Gość Niedzielny ma podwójne wydanie.

Opublikowano: 24 grudnia 2022

IV niedziela adwentu

1. Różaniec dziś odmawiają Panie z Róży Szóstej a w przyszłą niedzielę z Siódmej. Po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych. O godz. 15.00 śpiew uroczystego Akatystu ku czci Matki Bożej zakorzenionego w tradycji chrześcijańskiej Wschodu. Z tej racji nie będzie nieszporów.

2. W ubiegłą niedzielę składka na potrzeby Kościoła na Wschodzie wyniosła z całej parafii 1262zł. Bóg zapłać.

3.Spowiedź przedświąteczna w najbliższą środę. Rano od 6.15 do 7.30. Po południu od 16.30 do 19.00 z przerwą od 17.45 do 18.30. W Marcówce od 15.15 do 16.00.

*Poza tym w okolicach Mszy świętych. W Wigilię okazja do spowiedzi po rannych roratach do godziny 8.00.

4.Uczniowie Szkolnego Koła Caritas nadal rozprowadzają wigilijne świece po Mszach Świętych natomiast Siostry Służebniczki opłatki.

5 Chorych w domach chcemy odwiedzić z posługą sakramentalną 23 grudnia w piątek od godz. 8.00 – Marcówka; od 9.00 – Zembrzyce. Prosimy o zgłaszanie ich adresów.

6.Wigilia Bożego Narodzenia w sobotę. Zasiadając do Wieczerzy Wigilijnej przeżyjmy ten Wieczór i Święta Bożego Narodzenia po chrześcijańsku, zachowując ich religijny i rodzinny charakter, pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje wigilijne; rozpocznijmy Wieczerzę od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa. Po dzieleniu się opłatkiem i spożyciu posiłku śpiewajmy kolędy.

7. O północy w niedzielę rozpocznie się Pasterka, poprzedzone zakończeniem Nowenny do Dzieciątka Jezus oraz śpiewem kolęd. Zapraszamy już od 23.15. W Marcówce Pasterka o godz. 22.30.

*Składka na Pasterce przeznaczona jest na fundusz ratowania życia SOS.

8.Rozesłanie kolędników misyjnych odbędzie się 26 grudnia podczas Mszy św. o godz. 9.00, a 27 grudnia od godz. 9.00 kolędnicy misyjni będą odwiedzać nasze domy. W tym roku wspierać będziemy misje w Papui-Nowej Gwinei. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież do włączenia się w to szlachetne dzieło.W Marcówce podobne wydarzenie będzie miało miejsce 27 grudnia od 9.00.

9. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej i w gablotce. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy we wtorek 27 grudnia.

10. Osoby chętne do odśnieżania otoczenia kościoła zapraszamy do zgłoszenia swego udziału na plebanii.

11. Na czas świąteczny sięgnijmy po prasę. Nowe numery także dla dzieci- Staś, Mały Gość Niedziel.

12. Decyzją Metropolity abpa Marka Jędraszewskiego uległ zmianie skład personalny księży prowadzących formacją Roku Propedeutycznego w Ośrodku Totus Tuus. Ks. Marek Suder [dziś głoszący kazania adwentowe] będzie od tej pory pełnił rolę ojca duchownego w Seminarium w Krakowie przy ul. Podzamcze 8 a w jego miejsce do Zembrzyc został skierowany ks. dr Jerzy Pytraczyk – kapłan diecezji bielsko-żywieckiej. Dziękujemy ks. Markowi za wszystkie sytuacje, w których głosił nam słowo Boże, sprawował Msze święte i nabożeństwa fatimskie.

Proszono o ogłoszenie:

*Strażacy przed kościołem rozprowadzają kalendarze a datkami możemy wspomóc ich działalność

* opłatek środowiskowy odbędzie się we wtorek o godz. 14.00 w Zespole Szkół w Zembrzycach

*Dyrekcja, Rada Rodziców, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu Szkół w Zembrzycach zapraszają na Kiermasz bożonarodzeniowy połączony z występem świątecznym w dniu 22 grudnia – czwartek – o godz. 18.00 na Hali Sportowej.

Opublikowano: 18 grudnia 2022

III niedziela adwentu – Gaudete, czyli radości

1. O 15.30 nieszpory adwentowe. Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży Piątej a w przyszłą niedzielę z Szóstej. Za tydzień po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych.

2. Serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła w ubiegłą niedzielę. Kwota wyniosła 5558 zł. Dziś po Mszach do puszek zbieramy z myślą o Kościele na Wschodzie.

3. Kalendarz liturgiczny:

* we wtorek św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

*w środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Według projektu naszego Metropolity w 14 dniu miesiąca będziemy gromadzić się przez najbliższy rok na Mszy w intencji Ojczyzny. Zapraszamy na 6.30 na Eucharystię z kazaniem. Po Świętach ustaną do tej pory prowadzone z tą intencją adoracje przed Mszami wieczornymi a pozostanie tylko czwartkowa.

4. Roraty w tym tygodniu w poniedziałek i sobotę o 6.30; ponadto od poniedziałku do piątku o 17.00 z programem dla dzieci.

5. W naszej parafii od piątku wieczorem do niedzieli będzie na Mszach głoszone Słowo Boże adwentowe. Także w piątek o 16.00 w Marcówce. Spowiedź natomiast będzie w kilku odsłonach:

– dla dzieci od kl. IV do VII w piątek w czasie zajęć szkolnych

– dla kandydatów do bierzmowania z kl. 8 i pierwszych ponadpodstawowych w piątek o 18.30 (nabożeństwo dla wszystkich i sakrament pokuty)

– dla pozostałych w środę, 21 grudnia(szczegóły są podane w Kalendarium adwentu)

Ponadto służymy posługą w konfesjonale przez codziennymi Mszami.

6. W środę po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny bł. Edmunda

7.W sobotę, 17 grudnia rozpoczęcie II etapu adwentu, co podkreślimy także codziennym nabożeństwem Nowenny do Dzieciątka Jezus na roratach.

8. Siostry Służebniczki rozprowadzają opłatki wigilijne w przedsionku kościoła lub zakrystii. Składane ofiary są wyrazem naszej wdzięczności za ich pracę w parafii.

9.Zaopatrzmy się w świece adwentowe na wigilijny stół. W akcję ich rozprowadzania włącza się młodzież ze Szkolnego Koła Caritas Zespołu Szkół w Zembrzycach.

10. W kwestii Orszaku Trzech Króli szersza informacja jest na stronie parafii. 6 stycznia ruszą orszaki z 3 miejsc o 12.30. Orszak czerwony z ul. Koniec, od kaplicy z Upadkiem Jezusa, Orszak niebieski z parkingu Ośrodka Totus tuus oraz zielony z parkingu przy sklepie Top Market; w ten ostatni zapraszamy społeczność Marcówki. Punktem docelowym będzie scena z szopką przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa, gdzie Trzej Królowie złożą symboliczne dary przy śpiewie naszych kolęd i pastorałek.

11. Bilety na film Prorok są do zabrania z zakrystii. Jest jeden wolny bilet; reszta chętnych już bezpośrednio do kina może udać się celem zakupu bezpośrednio przed emisją.

12. Za tydzień w niedzielę o 15.00 zapraszamy na Akatyst; śpiew tradycji wschodniej ku czci Maryi.

Ogłoszenie OSP w Zembrzycach:

Strażacy odwiedzą w najbliższą sobotę w godz. od 13.00 do 17.00 nasze domy z kalendarzami; będzie je można nabyć także po Mszach świętych 18 grudnia a potem w dni powszednie w sklepie u Państwa Kotlarczyków. Składanymi datkami wspieramy potrzeby dotyczące sprzętu, umundurowania itp.

Ponadto Straż przypomina o corocznych przeglądach przewodów kominowych przez uprawnione osoby; warto też nabyć w czujniki tlenku węgla wykrywającym tzw. czad.

Opublikowano: 10 grudnia 2022

II niedziela adwentu

4 grudnia 2022

1. O 15.30 nieszpory adwentowe. Różaniec rano odmawiają Panie z Róży Czwartej a w przyszłą niedzielę z Piątej.

2. Roraty od poniedziałku do piątku o 17.00 a ponadto w poniedziałek i sobotę o 6.30. Jeśli któreś z dzieci potrzebuje planszy, to są do zabrania w zakrystii lub u siostry Krystyny.

3. Kalendarz Liturgiczny:

*we wtorek– wspomnienie św. Mikołaja – biskupa. Naśladujmy go w dobrych niespodziankach.

* w środę wspomnienie Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Mszą.

4. W czwartek– Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 17.00 połączona z poświęceniem medalików dla dzieci z klasy trzeciej. W Marcówce Msza o godz 16.00.

*od 12.00 do 13.00 – Godzina łaski. Wówczas kościół będzie otwarty dla chcących pomodlić się.

*Po Mszy wieczornej adoracja połączona z pieśniami uwielbienia.

5.W piątek przed Mszą wieczorną nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Intencje wypisujemy i składamy do skrzynki w kaplicy garbarskiej.

6. Dzisiaj w całej Polsce modlimy się w intencji Kościoła na Wschodzie; zbiórka na ten cel będzie za tydzień po Mszach Świętych.

7.Od dziś rozpoczynamy rozprowadzanie świec Caritas wpisanych z Wigilijne Dziełem Pomocy Dzieciom, które zapalimy na wigilijnym stole. W rozprowadzanie włączyli się członkowie Szkolnego Koła Caritas. Będą stać przy głównym wejściu. Za świece uiszczamy kwotę nie mniejszą niż 9 zł. Co do dużych świec prosimy o kontakt w zakrystii.

5. Siostry Służebniczki opłatki wigilijne dla każdej rodziny w przedsionku kościoła lub zakrystii. Składane ofiary są wyrazem naszej wdzięczności za ich pracę w parafii.

6.Nadal przyjmujemy zapisy do kina na film Prorok o bł. kardynale Wyszyńskim. Emisja w Centrum Kultury i Filmu w Suchej B. w poniedziałek, 12 grudnia o 14.00. Jeśli dla kogoś problemem jest dojazd, to proszę zgłosić podczas zapisywania. Cena za bilet- 13 zł.

7. Nasza parafia została zgłoszona do organizacji Orszaku Trzech Króli 6 stycznia; stopniowo będą ukazywać się sugestie co do programu, trasy. Rozbudźmy w sobie zainteresowanie wydarzeniem, które później wyrazimy w uczestnictwie.

8. Rozpoczynamy też zapisy na Jasełka tradycyjne wystawiane w teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie; wyjazd będzie w poniedziałek 23 stycznia o 13.30 spod kościoła. Koszt uczestnictwa i przejazdu wynosi 80 zł od osoby. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

9. W sobotę o 10.00 próba scholki w salkach a w niedzielę przed Mszą – o 11.00 w kościele.

Proszono o ogłoszenie:

W Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas, w Dworku, w dni powszednie od 7.00 do 15.00 będzie można nabywać ozdoby świąteczne i kartki.

Opublikowano: 4 grudnia 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I NIEDZIELA ADWENTU

27 listopada 2022

1.Dziś rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. To także początek nowego roku duszpasterskiego przeżywanego pod hasłem:
Wierzę w Kościół Chrystusowy. Przeżyjmy ten okres w rozmodleniu podejmując różne adwentowe obietnice.
*O 15.30 nieszpory adwentowe. Różaniec odmawiają kobiety z Róży Trzeciej a w przyszłą niedzielę z Czwartej.

 1. Roraty będą tylko w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 z myślą
  o młodszych w ramach projektu Z narodzeniem Jezusa było tak…. Dzieci, jak co roku, będą otrzymywały obrazki będące pamiątką uczestnictwa. Prosimy, by przychodziły z lampionami. Ponadto w poniedziałki i soboty będą roraty z kazaniem dla wszystkich o 6.30. Zachęcamy do licznego udziału. Na ten wyjątkowy czas w ołtarzu głównym został odsłonięty wizerunek św. Jana Chrzciciela – szczególnego patrona Adwentu.
 2. W dniach 16 -18 grudnia jako parafia będziemy przeżywać adwentowe dni skupienia. Szczegóły będą podane później.
 3. Kalendarz liturgiczny:
  W środę – święto Św. Andrzeja, Apostoła
  W sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
 4. Przed I piątkiem spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną, a w czwartek od godz. 16.00. W Marcówce Msza św. w I piątek o godz. 16.00 jako roratnia, a spowiedź od godz. 15.15.Chorych chcących przyjąć sakramenty w domu w Marcówce czy Zembrzycach prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.. Wyjście do chorych przed Świętami będzie w piątek 23 grudnia od godz. 9.00
 5. W I sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Rodzinę bł. Edmunda. Różaniec wtedy odmawiany będzie w int. Ojczyzny, zgodnie z prośbą Arcybiskupa wyrażoną w dzisiejszym Liście. Nie będzie adoracji przed Mszą.
 6. Siostry Służebniczki rozprowadzają opłatki wigilijne dziś i w każdą niedzielę Adwentu w przedsionku kościoła a codziennie po roratach w zakrystii. W ciągu tygodnia można również, jeśli będzie taka potrzeba dzwonić do domu Sióstr. Składanymi ofiarami
  okazujemy wdzięczność za wieloraką posługę w parafii, za co Siostry z góry składają serdeczne „Bóg zapłać”. Opłatki będą także dostarczone do kaplicy w Marcówce.
  8.Za tydzień składką z pierwszej niedzieli wspieramy szczególnie fundusz ogrzewania kościoła. Natomiast ofiary na Kościół na Wschodzie będzie można złożyć 11 grudnia.
 7. Zapraszamy do grupowego oglądnięcia filmu Prorok o bł. kard. Wyszyńskim. Emisja
  byłaby 12 grudnia, w poniedziałek o 14.00 w Centrum Kultury i Filmu w SuchejBeskidzkiej. Zapisy z wpłatą 13 zł za bilet w zakrystii lub kancelarii. Dojazd ndywidualnie.
 8. W ramach adwentowej pracy nad sobą nabywajmy i czytajmy prasę religijną.
 9. Za tydzień w Marcówce o 10.15 poświecenie medalików dla dzieci z kl. III.
Opublikowano: 27 listopada 2022

Uroczystość Chrystusa Króla

20 listopada 2022

1.Dziś no 15.30 nieszpory z uroczystości Chrystusa Króla

* dziś także patronalne Święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Ministrantom i lektorom dziękując za tworzenie asyst – życzymy odkrywania pasji w tym, co związane z ołtarzem. Wszystkich zachęcamy do modlitwy w intencji obudzenia w chłopcach pragnienia bycia ministrantem a potem lektorem.

* różaniec odmawiają Panie z Róży Drugiej a w przyszłą niedzielę z Trzeciej. Konferencja dla wspólnoty Żywego Różańca za tydzień w niedzielę po Mszy o 9.00

* o 17.00 dziś spotkanie duszpasterskiej Rady Parafialnej na plebanii.

2. Kalendarz liturgiczny:

* w poniedziałek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

* we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki organistów i muzyki kościelnej. Pełniącym role organistów w naszej parafii, szczególnie panu Dominikowi życzymy z tej okazji zdrowia, radości ze służby dla uwielbiania Boga śpiewem i błogosławieństwa w życiu prywatnym. Niech Patronka Muzyki kościelnej wspiera każde poczynania w parafii związane ze śpiewem; między innymi Scholkę, śpiewających Akatyst.

* w czwartek– wspomnienie św. męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

3.Wypominki listopadowe będą przed wieczorną Mszą do piątku włącznie.

4.Zauważamy, że droga asfaltowa prowadząca na cmentarz systematycznie jest zabrudzana różnymi napisami o podejrzanym przesłaniu; w tym miesiącu już dwa razy były usuwane; niech sprawcy nie czują się bezkarni.

5. W piątek wieczorem spotkanie z rodzicami dzieci klas III. O 17.00 Msza św. i słowo do ukierunkowane dla nich.

* o 19.00 – także w piątek na plebanii okazja do spotkania nad słowem Bożym i rozmowami o wierze; zapraszamy chętnych małżonków.

6.Próba scholki w najbliższą sobotę o 10.00 w salce a o 11.00 w niedzielę w kościele jako przygotowanie do Mszy świętej. Motywujmy dzieci do zaangażowania wokół liturgii, śpiewu.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent a zarazem nowy rok liturgiczny. Po każdej Mszy świętej będzie obrzęd poświęcenia wieńcy adwentowych.

* Na Mszy św. o godz. 7.00 będzie poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które będą dostępne w zakrystii, czy u Sióstr. Ofiarami wówczas składanymi wspieramy posługę Sióstr w naszej parafii.

8. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni

Opublikowano: 20 listopada 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 listopada 2022

 1. Dziś XXXIII niedziela zwykła, która w ramach Kościoła powszechnego ma tytuł Dnia
  Solidarności z Kościołem Prześladowanym dedykowanego Ukrainie pod hasłem Uleczyć
  tęsknotę. Korzystając z informacji na stronie parafii lub zabierając ulotkę z numerem
  konta możemy przesłać dowolny datek na organizację wspierającą chrześcijan Pomoc
  Kościołowi w Potrzebie.
  *Dziś różaniec odmawiają kobiety z Róży Pierwszej a za tydzień z Róży Drugiej. Po
  Mszy o 16.00 różaniec za zmarłych w formie procesji na cmentarz. Nie będzie
  nabożeństwa przed Mszą.
 • dziś także VI Dzień Ubogich przebiegający pod hasłem Chrystus dla was stał się
  ubogim. Po Mszach ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć wiele inicjatyw na
  szczeblu diecezjalnym i niższym. W ramach potrzeb parafii Rodzina bł. Edmunda dociera
  do wielu osób niosąc pomoc materialną m.in. w postaci zakupu lekarstw;
  Po Mszy o 9.00 wyrazimy naszą solidarność z rodziną zbierającą fundusze dla leczonej
  onkologicznie Julii Krzemieńskiej ze Stryszawy (można też przy okazji nabyć ciasto)
 • Bóg zapłać za składkę z I niedzieli w wysokości 4734 zł, która zasila fundusz
  przeznaczony na ogrzewanie.
 1. Kalendarz liturgiczny:
  W czwartek– wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  W piątek– wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Na Mszę
  zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania; do nich skierowane będzie słowo a
  po Eucharystii wspólna modlitwa za młodzież w dzień Patronki młodych.
 2. W czwartek, 17 listopada przypada 9. rocznica śmierci Ks. prał. Józefa Ptaka,
  wieloletniego proboszcza parafii Zembrzyce. Msza św. w Jego intencji o godz. 6.30
 3. W najbliższy piątek nabożeństwo za wstawiennictwem O. Pio. w ramach adoracji o
  16.40. W Związku z tym można na karteczkach podawać intencje dziękczynne, błagalne i
  wrzucać do skrzynki umieszczonej w kaplicy garbarskiej.
 4. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas
  Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego
  Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. To także święto patronalne Liturgicznej Służby
  Ołtarza, której życzymy wytrwałości w służeniu przy Ołtarzu.
  Proszono by ogłosić:
  A. dziś od 13.00 do 14.30 utrudnienia w ruchu w okolicach starego mostu i Rynku
  zembrzyckiego z racji VIII Charytatywnego Biegu Niepodległości.
  B. Wójt Gminy Zembrzyce informuje, że mieszkańcy mogą składać wnioski o zakup
  węgla w preferencyjnej cenie dla gospodarstw domowych; pełna informacja znajduje się w

gablotce oraz na stronie Urzędu Gminy. Złożony przed upływem końca roku wniosek
będzie podlegał weryfikacji.

Opublikowano: 12 listopada 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
06 listopada 2022

 1. Dziś XXXII niedziela zwykła;
  *Różaniec odmawiają Panie z Róży Dwunastej a w przyszłą niedzielę z Pierwszej
 • o 15.30 Nieszpory.
  2.Wypominki roczne tradycyjnie przed każdą niedzielną Mszą świętą. Dziękujemy za złożone z tego tytułu ofiary. Jeśli wkradną się do wykazu błędy, przeinaczenia, to proszę śmiało zgłaszać uwagi. W dni powszednie 10 minut przed wieczorną Mszą Świętą modlimy się wypominkami listopadowymi do 25 dnia tego miesiąca.Dziękujemy też za ofiary złożone w Ur. Wszystkich Świętych. Uzbierano kwotę 13 352 zł . Wyrazy wdzięczności za pełnienie wolontariatu głównie Radzie Parafialnej.
 • 2.W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:
  *w środę rocznica poświęcenia Bazyliki św. Jana Na Lateranie.
  *w czwartek św. Leona Wielkiego, papieża
  *w piątek, wspomnienie św. Marcina z Tours.
 • w sobotę św. Jozafata, męczennika
 • 3. Codziennie o 16.30 adoracja z wyjątkiem czwartku – wtedy jest po Mszy świętej
  wieczornej.
  4.W środę po wieczornej Mszy spotkanie Rodziny bł. Edmunda.
 • 5. W piątek Narodowe Święto Niepodległości. O 9.00 Msza św. za Ojczyznę a po niej przejście pod pomnik na Rynku zembrzyckim i okolicznościowa akademia. W razie niepogody program artystyczny będzie w kościele. Zapraszają: Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu
  Szkół w Zembrzycach. W tym dniu wywieśmy flagi w naszych domach.
 • 6.W sobotę 12 listopada
 • 7.Próba dziecięcej scholki o godz. 10.00 w salce a w niedzielę o 11.00 w kościele; Rodziców prosimy o zmotywowanie dzieci.
 • z racji zbliżającej się rocznicy urodzin bł. Edmunda Siostry Służebniczki wraz z Rodziną bł. Edmunda Bojanowskiego zapraszają na uroczystą Mszę o godz. 17.00.
 • 8.Za tydzień w niedzielę;
 • VI Światowy Dzień Ubogich przebiegający pod hasłem „Chrystus dla was stał się ubogim”. Po Mszach ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć wielu inicjatyw na szczeblu diecezjalnym czy parafialnym.
 • za tydzień też VIII edycja Charytatywnego Biegu Niepodległości; w związku z tym między 13.00 14.30 będą utrudnienia w ruch przy Starym moście oraz w okolicach Rynku. Po Mszy o 9.00 będzie kiermasz Ciast przed kościołem i obok Centrum Kultury z myślą o leczeniu
  onkologicznym 12 letniej Julii Krzemińskiej ze Stryszawy.
  9.Także 13 listopada po ostatniej Mszy będzie procesja na cmentarz w różańcem za zmarłych. Zapraszamy ze zniczami.
 • 10. Polecamy nabywanie i przyswajanie sobie czasopism takich jak Gość niedzielny, Niedziela.
 • 11. Msza św. w Marcówce w tym tygodniu wyjątkowo w środę o 16.00
Opublikowano: 6 listopada 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
30 października 2022

 1. Dziś jak co roku, w ostatnią niedzielę października obchodzimy umowną dla
  większości kościołów rocznicę jego konsekracji. W przypadku naszej świątyni miała ona
  miejsce 9 lipca 1933 r. Po Mszy św. o 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i
  śpiew Ciebie Boga wysławiamy.
 2. Różaniec odmawiają Panie z Róży Jedenastej, w przyszłą niedzielę z Dwunastej.
 3. Jutro zakończenie nabożeństw różańcowych. Bóg zapłać wszystkim troszczącym się o
  przebieg nabożeństwa różańcowego, prowadzenie i uczestnictwo. Siostrze Krystynie za
  towarzyszenie dzieciom.
 • w poniedziałek od 16.00 możliwość spowiedzi, dzięki której możemy ofiarować
  odpusty; przed I piątkiem będzie także spowiedź w czwartek od 16.00.
 1. Kalendarz liturgiczny:
  *we wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w ten sposób przypomina o
  naszych patronach, orędownikach i promuje świętość jako styl życia. Msze św. przed
  południem jak zwykle – o godz. 7.00, 9.00 i 11.30. W Marcówce o 10.15.
  *W kaplicy cmentarnej Msza św. o godz. 14.00 a po niej procesja po cmentarzu z
  modlitwą i wypominkami. Nie będzie Mszy w kościele o godz. 16.00.
  W tym dniu od godz. 8.00 do 14.00 będzie można składać do skarbony na cmentarzu
  datki. Wraz ze zbieraną tacą w czasie Mszy posłużą do utrzymania kosztów
  funkcjonowania cmentarza, wywozu śmieci, dokonywania bieżących udogodnień.
  Dziękujemy wszystkim pełniącym rolę wolontariuszy w tym względzie, szczególnie
  członkom Rady Parafialnej.
  *We Wszystkich Świętych różaniec za zmarłych dla młodzieży i chętnych o godz. 18.00
  *W środę 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze święte w kościele parafialnym będą w
  nieco innym porządku: o godz. 6.30, 15.00 i 18.00. Ta ostatnia połączona z procesją za
  zmarłych po kościele. W Marcówce Msza o godz. 16.00.
  Pamiętajmy w tych dniach o:
 • o jednokierunkowym ruchu w stronę cmentarza
 • o segregowaniu odpadów cmentarnych: do kontenera wrzucamy tylko resztki z
  uporządkowanych grobów, plastikowe i szklane znicze, wkłady, wieńce z sztucznych
  kwiatów. Zwiędnięte kwiaty, trawę umieszczamy obok kontenera.
 1. Na wypominki roczne i listopadowe przyjmujemy dziś i w następne dni po Mszach
  świętych w kancelarii.
 2. Nauka o odpustach: wierni, którzy nawiedzą kościół w Uroczystość Wszystkich
  Świętych i Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego i ofiarować go za jedną
  osobę zmarłą w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni albo cmentarza należy
  odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę”, oraz wypełnić inne warunki takie jak Komunia św.,
  modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz być w stanie nieprzywiązania do grzechu.
  9.W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze św. O 6.30 i 17.00 a w Marcówce o 16.00
  (spowiedź tamże od 15.30).
 3. Z racji I soboty miesiąca zapraszamy na adorację po Mszy wieczornej do godz. 19.00, którą
  poprowadzi Grupa św. Ojca Pio.
 4. Ksiądz Proboszcz składa podziękowanie za wyrazy współczucia z racji śmierci Mamy
  +Rozalii, za uczestnictwo w pogrzebie, za zamówione Msze święte; szczególnie Kołu Gospodyń
  Mioduszyna.
Opublikowano: 30 października 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

23.10.22

1.Dziś XXX niedziela zwykła rozpoczynająca Tydzień misyjny pod hasłem Będziecie
moimi świadkami. W modlitwach pamiętajmy o głoszących Ewangelię. Ze składek na tacę
co kwartał wspieramy misje. Można z własnej inicjatywy także obrać jakąś formę pomocy.

 • Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży Dziesiątej w przyszłą niedzielę z Jedenastej.
  Konferencja dla Róż Różańcowych po Mszy o 9.00
  *dziękujemy za ofiary złożone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecie w wysokości:
  2781 zł i 50 gr. Młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za pełnienie wolontariatu.
  *różaniec dziś o 15.30 a w tygodniu o 16.30; w najbliższą środę zapraszamy do czytania
  rozważań Rodziców kandydatów do bierzmowania. Po różańcu i Mszy możliwość
  spotkania przy stole w oparciu o tematy załączone na stronie parafii pod zakładką
  Bierzmowanie.
 1. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:
 • w piątek świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.
 1. W środę po wieczornej Mszy spotkanie Rodziny bł. Edmunda.
 2. W czwartek po Mszy wieczornej adoracja w ciszy do 18.15.
 3. Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych zapraszamy do włączenia się –
  szczególnie dzieci i młodzież – w akcję Korowód Świętych; w najbliższą niedzielę o
  10.50 początek w kaplicy Ośrodka Totus Tuus; krótka modlitwa na początek i przejście
  procesyjne na Mszę do kościoła o 11.30 ze śpiewem i modlitwą nie tylko na ustach pod
  warunkiem, że będzie dostateczna ilość tworzących orszak. Zachęcamy do przebrania się
  za dowolną osobę świętą albo zabranie portretu/plakatu obranego świętego czy też jego
  atrybutu.
  6.Przypominamy o wypominkowej modlitwie za zmarłych. W naszej parafii w każdą
  niedzielę a więc ponad 50 razy w roku, czytamy i omadlamy wszystkich zmarłych ujętych
  w wypominkach rocznych a kilka razy w listopadzie przed Mszami wieczornymi.
  7.Za tydzień zmiana czasu na zimowy i umowna rocznica poświęcenia kościoła. Na Mszy
  o godz. 9.00 wyśpiewamy dziękczynne Te Deum przed Najświętszym Sakramentem.
 4. Na półce z prasą nowe numery czasopism dla najmłodszych: Staś i Mały Gość
  Niedzielny.
 5. Jutro, w poniedziałek odbędzie się pogrzeb Mamy ks. Proboszcza +Rozalii Sali. Msza
  św. o 13.00 w kościele parafialnym Trójcy Przenajświętszej w Przytkowicach i później
  pochowanie na lokalnym cmentarzu.
Opublikowano: 23 października 2022