14.01.24- II niedziela zwykła

1. Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży 2 a w przyszłą niedzielę z 3.

* o 15.15 czuwanie kolędowe dzieci z kl. 3 z Zembrzyc i Marcówki. Obok recytowanych tekstów przez dzieci będą śpiewane kolędy dlatego wszystkich zapraszamy do wsparcia śpiewu.

* dziękujemy za wsparcie akcji Kolędnicy misyjni; złożone ofiary wyniosły 4500 zł (1562 zł Marcówka i 2939 zł Zembrzyce)

2. Wizyta duszpasterska w naszej parafii została zakończona. W imieniu własnym i Liturg. Służby Ołtarza dziękujemy za przyjęcie, rozmowy, spostrzeżenia. Wyrażamy podziękowanie także za złożone ofiary. Część z nich przekazujemy na funkcjonowanie Kościoła diecezjalnego. Nieoceniony pozostaje wkład na fundusz, z którego wypłacamy należności dla p. Organisty, za który również dziękujemy. Niech Boże błogosławieństwo, przyjęte w czasie wspólnej modlitwy wyda dobre owoce w ciągu całego roku.

3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*w środę wspomnienie św. Antoniego, opata; w Kościele wtedy obchodzimy Dzień Judaizmu

*w piątek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

4. W dniach 18-25 stycznia będzie obchodzony Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana Boga swego… a swego bliźniego jak siebie samego.

5. Za tydzień w niedzielę:

– o 15.00 zaległy koncert kolędowy grupy Pokolenie pt. Spotkanie przy żłóbku. Z tego tytułu zapowiadane nabożeństwo do Matki Bożej Zembrzyckiej będzie 28 stycznia o 15.30. Intencje można już wrzucać do skrzynki na ołtarzu Serca Jezusa.

– zebranie Rady Parafialnej o 17.00 na plebanii.

6. Jest możliwość wzięcia udziału w parafialnym kuligu w Obidowej w sobotę 20 stycznia. Wyjazd o 8.30 spod kościoła Przejazd autokarem a potem 4-osobowymi saniami; na zakończeniu spotkanie ognisku z pieczoną kiełbasą. Koszt uwzględniający przejazd autokarem, kulig i posiłek – 100 zł od osoby; Zgłoszenia do wieczornej Mszy w środę w zakrystii. W przypadku małej ilości chętnych wyjazd będzie odwołany.

7. Zadbajmy o nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

Proszono o ogłoszenie:

W piątek 19 stycznia na terenie Marcówki a w Zembrzycach w sobotę (20.01) szczepienie zwierząt przeciwko wściekliźnie