I niedziela adwentu-3.12.2023

1.Dziś rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. To także początek nowego roku duszpasterskiego przeżywanego pod hasłem: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Przeżyjmy ten okres w rozmodleniu podejmując różne wyzwania; jakąś pomocą ku temu mogą być zdrapki w postaci Kalendarza adwentowego. Są do nabycia dziś po Mszach świętych u ministrantów; wystarczy jedna dla rodziny z dziećmi; dobrowolnymi ofiarami możemy wesprzeć zakup żywych choinek na Święta.

*O 15.30 nieszpory adwentowe.

*Różaniec odmawiają kobiety z Róży „8” a w przyszłą niedzielę z „9”.

2. Roraty będą tylko w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 z myślą o młodszych w ramach projektu Franciszkowy plac budowy. Dzieci, jak co roku, będą otrzymywały obrazki będące pamiątką uczestnictwa. Prosimy, by przychodziły z lampionami. Ponadto w poniedziałki i soboty będą roraty z kazaniem dla wszystkich o 6.30. Zachęcamy do licznego udziału.

3. Z ważniejszych wydarzeń adwentowych:

* 15 rudnia o 19.00 nabożeństwo dla kl 7 i 8 wraz z Rodzicami

*spowiedź przedświąteczna w sobotę 16 grudnia

*odwiedziny chorych w piątek 22 grudnia w Marcówce i 23. w Zembrzycach

*dla chętnych proponujemy udział we wspólnym czytaniu Pisma Świętego we wtorki adwentowe o 19.00 w salce

Całość kalendarium na stronie parafii i gablotce.

4. Kalendarz Liturgiczny:

* w poniedziałek wspomnienie dowolne św. Barbary, męczennicy

*w środę– wspomnienie św. Mikołaja – biskupa. Naśladujmy go w dobrych niespodziankach; po Roratach spotkanie Świętego z dziećmi

* w salce po wieczornej środowej Mszy spotkanie Rodziny bł. Edmunda

* w czwartek wspomnienie Ambrożego, bpa i doktora Kościoła; adoracja od 16.00

4. W piątek– Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 17.00 ; po wieczornej mszy wręczenie dyplomów i nagród w ramach konkursu na Adwentowy lampion.

*od 12.00 do 13.00 – Godzina łaski. Zachęcamy do przyjścia; Wystawienie Najświętszego Sakramentu.

*W Marcówce Msza o godz 15.30.

* z racji uroczystości nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych

6. Siostry Służebniczki rozprowadzają opłatki wigilijne; dziś i w każdą niedzielę Adwentu w przedsionku kościoła a codziennie po roratach w zakrystii. W ciągu tygodnia można również, jeśli będzie taka potrzeba dzwonić do domu Sióstr. Składanymi ofiarami okazujemy wdzięczność za wieloraką posługę w parafii, za co Siostry z góry składają serdeczne „Bóg zapłać”. Opłatki będą także dostarczone do aplicy w Marcówce.

7. Za tydzień w niedzielę

* będzie u nas gościł po raz pierwszy w kościele arcybiskup Marek Jędraszewski– ordynariusz diecezji. Odprawi Mszę św. za naszego rodaka śp. prof. Stanisława Grygiela pochowanego na naszym cmentarzu w lutym br. 10 grudnia zmarły obchodziłby 80 rocznicę urodzin.

*Również za tydzień w niedzielę o 15.30 chcemy przeprowadzić pierwsze nabożeństwo do Matki Bożej Zembrzyckiej, do której Litanię tworzyło wielu z nas. Po lekkiej korekcie wtedy zostanie odczytana. Chcemy by ogniwem tego nabożeństwa były także osobiste prośby, podziękowania czy zawierzenia Matce Bożej; prosimy składać je do piątku, do wieczornej Mszy, na ołtarzu bocznym do skrzynki; czytając te teksty prowadzący zastrzegają sobie prawo pewnych skrótów czy uproszczeń; włączmy się w tworzenie tej modlitwy.

* II niedziela adwentu to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie;l zbiórka na potrzebujących pomocy będzie za tydzień po Mszach Świętych.

8. W ramach adwentowej pracy nad sobą nabywajmy i czytajmy prasę religijną; dziś osobny dodatek do Gościa Niedzielnego z cyklu Historia Kościoła za 15 zł; ponadto dla dzieci adwentowy nr Stasia dla dzieci.

9. Świece Caritas będą od jutra do zabrania kościoła; ofiarami wspieramy dzieło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Minimalna ofiara to 10 zł.