I NIEDZIELA W. POSTU- 26.02.2023

1. Dziś Różaniec odmawiają Panie z Róży Czwartej a w przyszłą niedzielę z Piątej.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00

2. W najbliższą środę, po Mszy wieczornej spotkanie w salkach Rodziny bł. Edmunda

3. W najbliższy czwartek na Mszy wieczornej polecać będziemy zmarłego rodaka, śp. Stanisława Grygla, którego pogrzeb dziś będzie prowadził na naszym cmentarzu w późnych godzinach popołudniowych abp Marek Jędraszewski.

*adoracja po Mszy wieczornej czwartkowej połączona z pieśniami uwielbienia

4. Z racji I piątku spowiadamy codziennie przed Mszą św. W czwartek ponadto od 16.00; W Marcówce w piątek spowiedź od 15.00. O 15.30 Msza św a po niej Droga Krzyżowa.

*Droga krzyżowa będzie w I piątek o godz. 16.15. i 19.00; po tej ostatniej będzie Komunia św. a podczas nabożeństwa możliwość spowiedzi.

5. Adresy chorych, którzy chcą przyjąć sakramenty w domu prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii czy też telefonicznie.

6. Szukających postanowień wielkopostnych zachęcamy do przystąpienia do Żywego Różańca albo do duchowej adopcji. Harmonogram odmawiania różańca w niedziele rano jet za ławkami.

7.W I sobotę nabożeństwo po Mszy wieczornej; na początku Różaniec w int. Ojczyzny. Prowadzi Grupa Ojca Pio.

8. Dekretem Metropolity abpa Marka poszerzone zostały granice naszej parafii w części gdzie Marcówka- Dąbrowy łączy się ze Stryszowem; [odczytać!]

9. Po okresie przejściowym gdy wielu organistów prowadziło grę i śpiew w naszym kościele – na czas próbny zatrudniamy pana Zbigniewa Szczepanika. Będzie do nas dojeżdżał z Tomic za Wadowicami. Życzymy mu zadomowienia w naszej wspólnocie parafialnej. Jednocześnie wyrażamy podziękowanie panu Dominikowi Bańdurze, który grywał w niedziele i uroczystości do południa a z racji osobistych nie mógł dłużej pełnić posługi; oficjalnie wdzięczność okażemy w osobnej odsłonie.

10. Na ekrany kin wchodzi film o św. Józefie Opiekun. Dla naszej parafii i chętnych zostanie zorganizowany pokaz w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej jeśli uzbiera się 30 osób. Koszt uczestnictwa – 13 zł. Dojazd własny choć można. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Data emisji: sobota, 18 marca o 12.00.

11. Rekolekcje wielkopostne będą od 24-26 marca. O innych wydarzeniach mówi Kalendarium Wielkiego Postu dostępne na stronie parafii a niedługo będzie w gablocie.

Proszono by ogłosić:

1. Dyrektor ZS w Zembrzycach ogłasza zapisy do przedszkola i kl. 1. Będą prowadzone od 27 lutego do 9 marca. Wnioski o przyjęcie dziecka dostępne są w sekretariacie Szkoły i w Przedszkolu.

2. Sołtys wsi Zembrzyce informuje, że podatki i opłaty za odpady za I kwartał będą przyjmowane od 1 do 15 marca w budynku obok Dworku w godz. od 8.00 do 13.00 oraz w sobotę 11 marca: 9.00-11.00

3. Warsztat Terapii Zajęciowej w Zembrzycach prowadzony przez Caritas szuka uczestnika, czyli osoby niepełnosprawnej z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności i wskazaniem terapii. Więcej informacji po skontaktowaniu się biurem Warsztatów.