II niedziela adwentu

4 grudnia 2022

1. O 15.30 nieszpory adwentowe. Różaniec rano odmawiają Panie z Róży Czwartej a w przyszłą niedzielę z Piątej.

2. Roraty od poniedziałku do piątku o 17.00 a ponadto w poniedziałek i sobotę o 6.30. Jeśli któreś z dzieci potrzebuje planszy, to są do zabrania w zakrystii lub u siostry Krystyny.

3. Kalendarz Liturgiczny:

*we wtorek– wspomnienie św. Mikołaja – biskupa. Naśladujmy go w dobrych niespodziankach.

* w środę wspomnienie Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Mszą.

4. W czwartek– Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 17.00 połączona z poświęceniem medalików dla dzieci z klasy trzeciej. W Marcówce Msza o godz 16.00.

*od 12.00 do 13.00 – Godzina łaski. Wówczas kościół będzie otwarty dla chcących pomodlić się.

*Po Mszy wieczornej adoracja połączona z pieśniami uwielbienia.

5.W piątek przed Mszą wieczorną nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Intencje wypisujemy i składamy do skrzynki w kaplicy garbarskiej.

6. Dzisiaj w całej Polsce modlimy się w intencji Kościoła na Wschodzie; zbiórka na ten cel będzie za tydzień po Mszach Świętych.

7.Od dziś rozpoczynamy rozprowadzanie świec Caritas wpisanych z Wigilijne Dziełem Pomocy Dzieciom, które zapalimy na wigilijnym stole. W rozprowadzanie włączyli się członkowie Szkolnego Koła Caritas. Będą stać przy głównym wejściu. Za świece uiszczamy kwotę nie mniejszą niż 9 zł. Co do dużych świec prosimy o kontakt w zakrystii.

5. Siostry Służebniczki opłatki wigilijne dla każdej rodziny w przedsionku kościoła lub zakrystii. Składane ofiary są wyrazem naszej wdzięczności za ich pracę w parafii.

6.Nadal przyjmujemy zapisy do kina na film Prorok o bł. kardynale Wyszyńskim. Emisja w Centrum Kultury i Filmu w Suchej B. w poniedziałek, 12 grudnia o 14.00. Jeśli dla kogoś problemem jest dojazd, to proszę zgłosić podczas zapisywania. Cena za bilet- 13 zł.

7. Nasza parafia została zgłoszona do organizacji Orszaku Trzech Króli 6 stycznia; stopniowo będą ukazywać się sugestie co do programu, trasy. Rozbudźmy w sobie zainteresowanie wydarzeniem, które później wyrazimy w uczestnictwie.

8. Rozpoczynamy też zapisy na Jasełka tradycyjne wystawiane w teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie; wyjazd będzie w poniedziałek 23 stycznia o 13.30 spod kościoła. Koszt uczestnictwa i przejazdu wynosi 80 zł od osoby. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

9. W sobotę o 10.00 próba scholki w salkach a w niedzielę przed Mszą – o 11.00 w kościele.

Proszono o ogłoszenie:

W Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas, w Dworku, w dni powszednie od 7.00 do 15.00 będzie można nabywać ozdoby świąteczne i kartki.