II niedziela W. Postu- 05.03.2023

1. Dzisiejsza niedziela nosi tytuł Ad gentes -dsł. „do narodów” – i ma za zadanie uwrażliwiać na potrzeby misji; modlitwą, postem a także wysyłając sms ze słowem Misje na nr 72032 możemy włączyć się w dzieło ewangelizacji.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Piątej a w przyszłą niedzielę z Szóstej.

*Droga Krzyżowa po Mszy o 9.00.

*O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Bóg zapłać obecnym na pogrzebie + prof. Stanisława Grygla, prowadzonym przez Metropolitę. Szczególne uznanie dla władz i druhów OSP za czuwanie nad bezpieczeństwem. Ksiądz Arcybiskup Marek przyjął też zaproszenie do naszego kościoła; okazją będzie Msza św. za w/w Zmarłego w rocznicę jego urodzin- 10 grudnia o 11.30

3. Z okazji przypadającego w środę Dnia Kobiet życzymy Dziewczętom i Paniom dobrych znaków od otoczenia; wytrwałego podążania sprawdzonymi drogami, wdzięczności i zrozumienia od mężczyzn a także zdrowia i głębokiej wiary. Do słów dołączmy też modlitwę.

4. Droga Krzyżowa w piątek o 16.15. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Zachęcajmy dzieci i młodzież do uczestnictwa.

5. W najbliższy piątek nabożeństwo za wstawiennictwem Ojca Pio będzie po Mszy wieczornej. Kartki z intencjami można składać w ciągu tygodnia do skrzynki w Kaplicy garbarskiej.

6. W pobliskim Budzowie 21 marca rozpoczyna się o 19.00 tzw. Kurs Alpha; jest to cykl ok 10 spotkań kierowany do młodych i dorosłych pogłębiający nasze życie duchowe. Chętnych odsyłamy na stronę tamtejszej parafii.

7. Przypominamy o filmie Opiekun, o św. Józefie, którego emisja zaplanowana jest na sobotę, 18 marca 0 12.00 w Centrum Kultury i Filmu. Zapisy z wpłatą 13 zł zakrystii lub kancelarii.

8. Za tydzień, 12 marca, w niedzielę:

* o 10.30 próba scholki w salkach przed śpiewem na Mszy o 11.30

* po Mszach będzie zbiórka z myślą o Zosi Pająk ze Skawinek, której przypadek chorobowy jest dosyć znany w okolicy. Rodzina, wolontariusze polecają się wówczas pamięci.

* Mszą św. o 16.00 rozpocznie się Triduum przed bierzmowaniem; w pierwszym dniu uczcimy relikwie współczesnego Patrona młodych – bł. Carlo Acutisa. Obecność obowiązkowa kandydatów.

9. Sięgajmy po czasopisma religijne, których tematyka pomaga przeżywać Wielki Post.

10. Zespół charytatywny informuje, że wznowiony zostaje program pomocy żywnościowej. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gminie do dnia 15 marca