II Niedziela zwykła-15.01.23

1. Różaniec odmawiają Panie z Róży Dziesiątej a w przyszłą niedzielę z Jedenastej.

*po Mszy o godz. 9.00 spotkanie Róż różańcowych na kolędowaniu w salce

* o 15.30 nieszpory

2.Wizyta duszpasterska w naszej parafii została zakończona. Dziękujemy za przyjęcie, rozmowy, spostrzeżenia. Wyrażamy podziękowanie także za złożone ofiary. Część z nich przekazujemy na funkcjonowanie Kościoła diecezjalnego. Niech Boże błogosławieństwo, przyjęte w czasie wspólnej modlitwy wyda dobre owoce w ciągu całego roku.

3. W dniach 18-25 stycznia będzie obchodzony Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”. W modlitwach wracajmy do tego tematu.

4.Lista chętnych na jasełkowy występ do Cieszyna została zamknięta. Wyjazd 23 stycznia o 13.30 spod kościoła.

5. Podziękowania dla grupy teatralnej Zespołu Szkół w Zembrzycach, Kołu Gospodyń Mioduszyna oraz zaangażowanie w powstanie spektaklu Wigilijna opowieść p. Barbarze Cyganik. Inscenizacje z przesłaniem o wartościach są zawsze mile widziane.

6. Kalendarz Liturgiczny:

* we wtorek świętego Antoniego, opata; wtedy przypada w Kościele obchodzony dzień Judaizmu

* w czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

* w sobotę św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

To także w polskiej tradycji dzień Babć i Dziadków . Polecajmy ich w tym dniu modlitwie a wnukowie niech okazują wyrazy sympatii. Dziękujemy im też za duchową troskę nad młodszymi.

7. W czwartek po Mszy wieczornej godzinna adoracja w ciszy.

8. W III piątek miesiąca przed wieczorną Mszą Koronka do Bożego Miłosierdzia a po Eucharystii nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Intencje można składać w ciągu tygodnia do skrzynki w kaplicy garbarskiej.

9. W sobotę 21 stycznia:

*o 10.00 w salce próba scholki dziecięcej a o 11.00 w niedzielę przed Mszą św. w kościele. Dołóżmy starań by próby i wykonania miały zadowalającą ilość dzieci.

* w Szkole Podstawowej w Marcówce o 15.00 odbędzie się przedstawienie jasełkowe pt. W ten szczególny wieczór. Zaprasza Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Uczniowie .

10. Za tydzień w niedzielę o 9.00 Msza św. w int. żyjących i zmarłych członków orkiestry Rytm, która zaszczyci nas wtedy grą a po Eucharystii będzie koncert.

11. Także w przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 i 11.30 oraz w Marcówce będzie akcent związany z Kolędnikami misyjnymi, których akcja nie powiodła się z racji niepogody. Po wskazanych Mszach będziemy mogli wesprzeć misje w Papui Nowej Gwinei. Bóg zapłać s. Krystynie i Paniom ze Szkoły w Marcówce za przygotowanie dzieci.

12. Zapraszamy na pielgrzymkę do FATIMY w terminie 25.04-3.05. 2023r. W programie m. in. LOURDES, LA SALETTE, SANTIAGO DE COMPOSTELA, NAZARE, LISBONA. Cena 3450 zł i 260 euro. Program pielgrzymki na stronie internetowej parafii lub w zakrystii. Informacje i zapisy u ks. Michała bądź w kancelarii.

13.Do nabycia są jak zawsze tygodniki katolickie na półce z prasą.

14. Intencje mszalne na II półrocze 2023 r będą przyjmowane od środy, 1 lutego.

Proszono by ogłosić:

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach serdecznie zaprasza na koncert kolęd i pastorałek oraz wspólne śpiewanie w dniu.21.01.2023( tj. sobota) o godzinie 17:00 w Centrum  Rekreacji i Wypoczynku.