III niedziela adwentu-17.12.2023

1. Dziś III niedziela adwentu – zwana po łacinie Gaudete, czyli radujcie się!

*Różaniec dziś odmawiają Panie z Róży 10” a w przyszłą niedzielę z 11”. Po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych.

*O godz. 17.00 śpiew uroczystego Akatystu ku czci Matki Bożej zakorzenionego w tradycji chrześcijańskiej Wschodu. Już dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie i wykonanie.

*O 15.45 Nowenna do Dzieciątka Jezus; w dni zwykłe będzie podczas rorat

2. Roraty w tym tygodniu w poniedziałek o 6.30 dla dorosłych a w piątek będą wyjątkowo rano o 7.10. Zapraszamy wtedy również dzieci. Ponadto od pon. do czwartku o 17.00. Zakończenie rorat w sobotę o 17.00.

3. W ubiegłą niedzielę składka na potrzeby Kościoła na Wschodzie wyniosła z całej parafii 764 zł. Bóg zapłać.

4.Spowiedź w tym tygodniu przed Mszami świętymi. W sobotę dodatkowo od 16.30 do ostatniego penitenta. Ponieważ Wigilia przypada w niedzielę maleją szanse na spowiedź w tym dniu. W Wigilię zachęcamy do tradycyjnego w tym dniu postu.

5.Siostry Służebniczki w przedsionku mają poświęcone opłatki na stół wigilijny. Uczniowie Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają wigilijne świece.

6. Parafialna Grupa Młodzieżowa dziś i za tydzień ma do zaoferowania ozdoby świąteczne własnoręcznie wykonane. Ofiarami wspieramy ich duszpasterstwo.

7. Chorych w domach chcemy odwiedzić z posługą sakramentalną 22 grudnia w piątek od godz. 8.00 w Marcówce; a w sobotę od 8.00 w Zembrzycach. Prosimy o zgłaszanie ich adresów do czwartku włącznie.

8 Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej i w gablotce. Za tydzień będą do zabrania ulotki z terminarzem. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w środę, 27 grudnia.

9. Na czas świąteczny sięgnijmy po prasę. Nowe numery także dla dzieci- Staś, Mały Gość Niedzielny.

10. We wtorek o 19.00 wspólne czytanie Pisma Świętego w salce a w czwartek adoracja w ciszy od 16.00

Proszono o ogłoszenie:

*Strażacy przed kościołem rozprowadzają kalendarze a w tygodniu w sklepie DIMP

* opłatek środowiskowy odbędzie się w czwartek, 21 grudnia o godz. 14.00 w Zespole Szkół w Zembrzycach

*Dyrekcja, Rada Rodziców, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu Szkół w Zembrzycach zapraszają na Kiermasz bożonarodzeniowy połączony z występami- w dniu 22 grudnia – piątek – o godz. 17.00 na Hali Sportowej.

*Warsztat Terapii Zajęciowej zaprasza do swej siedziby w Dworku po ostatnie świąteczne ozdoby wykonane przez osoby z niepełnosprawnością

Marcówka:

* 17 grudnia po Mszy św. kiermasz z ciastami i ozdobami świątecznymi

* spotkanie opłatkowe dla mieszkańców we wtorek, 19 grudnia w SP o godz. 9.00