III niedziela adwentu – Gaudete, czyli radości

1. O 15.30 nieszpory adwentowe. Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży Piątej a w przyszłą niedzielę z Szóstej. Za tydzień po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych.

2. Serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła w ubiegłą niedzielę. Kwota wyniosła 5558 zł. Dziś po Mszach do puszek zbieramy z myślą o Kościele na Wschodzie.

3. Kalendarz liturgiczny:

* we wtorek św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

*w środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Według projektu naszego Metropolity w 14 dniu miesiąca będziemy gromadzić się przez najbliższy rok na Mszy w intencji Ojczyzny. Zapraszamy na 6.30 na Eucharystię z kazaniem. Po Świętach ustaną do tej pory prowadzone z tą intencją adoracje przed Mszami wieczornymi a pozostanie tylko czwartkowa.

4. Roraty w tym tygodniu w poniedziałek i sobotę o 6.30; ponadto od poniedziałku do piątku o 17.00 z programem dla dzieci.

5. W naszej parafii od piątku wieczorem do niedzieli będzie na Mszach głoszone Słowo Boże adwentowe. Także w piątek o 16.00 w Marcówce. Spowiedź natomiast będzie w kilku odsłonach:

– dla dzieci od kl. IV do VII w piątek w czasie zajęć szkolnych

– dla kandydatów do bierzmowania z kl. 8 i pierwszych ponadpodstawowych w piątek o 18.30 (nabożeństwo dla wszystkich i sakrament pokuty)

– dla pozostałych w środę, 21 grudnia(szczegóły są podane w Kalendarium adwentu)

Ponadto służymy posługą w konfesjonale przez codziennymi Mszami.

6. W środę po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny bł. Edmunda

7.W sobotę, 17 grudnia rozpoczęcie II etapu adwentu, co podkreślimy także codziennym nabożeństwem Nowenny do Dzieciątka Jezus na roratach.

8. Siostry Służebniczki rozprowadzają opłatki wigilijne w przedsionku kościoła lub zakrystii. Składane ofiary są wyrazem naszej wdzięczności za ich pracę w parafii.

9.Zaopatrzmy się w świece adwentowe na wigilijny stół. W akcję ich rozprowadzania włącza się młodzież ze Szkolnego Koła Caritas Zespołu Szkół w Zembrzycach.

10. W kwestii Orszaku Trzech Króli szersza informacja jest na stronie parafii. 6 stycznia ruszą orszaki z 3 miejsc o 12.30. Orszak czerwony z ul. Koniec, od kaplicy z Upadkiem Jezusa, Orszak niebieski z parkingu Ośrodka Totus tuus oraz zielony z parkingu przy sklepie Top Market; w ten ostatni zapraszamy społeczność Marcówki. Punktem docelowym będzie scena z szopką przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa, gdzie Trzej Królowie złożą symboliczne dary przy śpiewie naszych kolęd i pastorałek.

11. Bilety na film Prorok są do zabrania z zakrystii. Jest jeden wolny bilet; reszta chętnych już bezpośrednio do kina może udać się celem zakupu bezpośrednio przed emisją.

12. Za tydzień w niedzielę o 15.00 zapraszamy na Akatyst; śpiew tradycji wschodniej ku czci Maryi.

Ogłoszenie OSP w Zembrzycach:

Strażacy odwiedzą w najbliższą sobotę w godz. od 13.00 do 17.00 nasze domy z kalendarzami; będzie je można nabyć także po Mszach świętych 18 grudnia a potem w dni powszednie w sklepie u Państwa Kotlarczyków. Składanymi datkami wspieramy potrzeby dotyczące sprzętu, umundurowania itp.

Ponadto Straż przypomina o corocznych przeglądach przewodów kominowych przez uprawnione osoby; warto też nabyć w czujniki tlenku węgla wykrywającym tzw. czad.