III Niedziela W. Postu – 12.03.23

1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu:

*po Mszach będzie zbiórka z myślą o chorej na SMA Zosi Pająk ze Skawinek. Rodzina, wolontariusze polecają się naszej pamięci i dziękują za solidarność.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Szóstej a w przyszłą niedzielę z Siódmej

*Droga Krzyżowa po Mszy o 9.00.

*O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Na zakończenie tego nabożeństwa uroczyste wprowadzenie relikwii współczesnego patrona młodzieży – bł. Carlo Acutisa. Potrwa kilka minut więc od razu nie wychodźmy.

* O 16.00 Msza inicjująca Triduum przed bierzmowaniem a po niej pierwsza próba.

2. W poniedziałek kandydaci do bierzmowania przyjdą na 17.40; obok próby będzie konferencja oraz spowiedź; od 18.30 także dla rodzin młodzieży.

3.We wtorek o 17.00 Msza św., na którą zaproszeni są także Rodzice kandydatów by uroczyście nałożyć dzieciom krzyż – znak naszej wiary.

4. W środę już o 16.40 wieczorem rozpocznie się bezpośrednie czuwanie przed Mszą połączoną z udzielaniem sakramentu bierzmowania przez biskupa Damiana Muskusa. W ramach czuwania nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Postaramy się też transmitować to wydarzenie.

5. Droga Krzyżowa w piątek ok. 16.00 w Marcówce; u nas w kościele o 16.15. oraz 19.00 w intencji małżeństw; pary chcące czytać rozważania niech zgłoszą swój udział. Zachęcajmy dzieci i młodzież do uczestnictwa.

6. W najbliższą sobotę, 18 marca o 12.00 film Opiekun. Dla osób zgłoszonych bilety są w zakrystii albo do odbioru 15 minut przed spektaklem w Centrum Kultury i Filmu. Kto chciałby wziąć udział w seansie może nabyć bilet sam w kasie Kina albo elektronicznie choć wtedy za wyższą kwotę.

7. Na cmentarzu dokonano oczyszczenia terenu od tui, których rozmiary, szczególnie w połączeniu z dużymi śniegami czyniły zagrożenie. Do rozważenia jest kwestia czy zastępować je mniejszymi krzewami. Bóg zapłać p. Pawłowi – grabarzowi i innym za prowadzenie prac.

8. Poruszeni atakami na osobę św. Jana Pawła II zachowajmy przywiązanie do Jego Osoby, nauczania. Kuria Krakowska wydała w związku z tym Komunikat, którego pełną treść można znaleźć także na stronie parafii. W zakończeniu dokumentu pojawia się zaproszenia na 2 kwietnia do czuwania pod Oknem Papieskim w Krakowie; przy okazji informujemy, że w Niedzielę Palmową w naszym kościele wieczorem będzie koncertgrupy Pokolenie dedykowany Ojcu Świętemu.

9. W poniedziałek o 17.00 Msza św. w int. s. Krystyny z okazji imienin; naszą modlitwę będziemy prosić o potrzebne łaski zachowując wdzięczność wobec jej pracy na katechezie oraz w duszpasterstwie parafialnym.

10.Składamy życzenia p. organiście Zbigniewowi z okazji zbliżających się imienin. Niech łaska Ducha Świętego umacnia wiarę, daje zdrowie i szczęśliwe życie osobiste a klimat naszej parafii dodaje ochoty w służbie Kościołowi poprzez grę organową i prowadzenie śpiewu.

11.Msza św. imieninowa w int. ks. Proboszcza będzie za tydzień 19 marca na Mszy o godz. 9.00 a w Marcówce o 10.15

12.Co do ekstremalnej Drogi Krzyżowej z naszego dekanatu wyrusza z Lachowic 31 marca o 20.00 i podąża do Rychwałdu. Nasza parafialna z kolei będzie 24 marca.

Proszono by ogłosić:

Ochotnicza Straż Pożarna w Zembrzycach zaprasza w sobotę 25 marca od godziny 10.00 do Remizy na Dzień Otwarty. W programie atrakcje dla najmłodszych i działania z zakresu profilaktyki przeciwpożarowej i ratownictwa, nauka Pierwszej Pomocy, używania gaśnicy, prezentacja samochodów. OSP zaprasza do wstąpienia w ich szeregi począwszy od młodocianych w wieku 12 lat aż po dorosłych.