III NIEDZIELA WIELKANOCNA- 14.04.2024

1.Dziś III Niedziela wielkanocna zwaną Niedzielą Biblijną; zachęcamy do czytania słowa Bożego w domu fragmentów Dziejów Apostolskich. Za ławkami są do wzięcia karteczki z siglami biblijnymi. To także dzień Narodowego czytania Pisma Świętego oraz Święto Chrztu Polski.

* po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż różańcowych

* o 16.00 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej

* o 17.30 nabożeństwo celebracji Słowa Bożego; w tygodniu 15 minut przed Mszą czytanie fragmentów Dziejów Apostolskich

*Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „3” a w przyszłą niedzielę z „4”.

2.Nowy Przewodniczący Episkopatu wzywa do modlitwy w intencji prawnej ochrony życia nienarodzonych; w  wielu miastach dziś dokonują się Marsze w obronie życia. Ten wątek lokalnie wpiszemy w jutrzejszy Dzień Dobra prowadzony przez WTZ Caritas.

  1. W czwartek po wieczornej adoracji wspólne czytanie Pisma świętego ok. 19.30 w salce.
  2. W piątek po Mszy wieczornej spotkanie organizacyjne w salce rodziców dzieci z kl. 4 przed rocznicą, którą będziemy obchodzić 12 maja (w Marcówce o 10.15 i tutaj o 11.30).

*Co do rocznicy w piątek 10 maja próba liturgiczna i spowiedź o 17.00. Po Mszy konferencja dla Rodziców.

  1. Propozycje wyjazdów na dzień 1 maja:
  2. a) Siostry Służebniczki zapraszają na 39 pieszą pielgrzymkę z Tarnowa do Bazyliki Matki Bożej w Tuchowie, która odbędzie się 1 maja w intencji powołań oraz w intencjach, które nosimy w sercu. Osoby, które nie mogą pielgrzymować pieszo, mogą dojechać busem. Zapisy w zakrystii do 24 kwietnia. Wyjazd z Zembrzyc o godz.5.30. Koszt 50 zł.
  3. b) w ramach parafialnego wyjazdu:

udział w Mszy odpustowej w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Kurowie o godz. 7.00; następnie przejazd na Słowację i zwiedzanie Orawskiego Zamku z polskim przewodnikiem; następnie wizyta w Muzeum kawy w słowackiej Kruszetnicy. Chcąc być ubezpieczonym, przy zapisach proszę podać pesel. Wyjazd o 6.15. W drodze powrotnej kiełbasa z grilla. Zapisy w zakrystii. Koszt dla dorosłych 130 zł a dla dzieci do 15 lat 90 zł. Cena obejmuje przejazd, ubezpieczenie i bilety do zamku oraz grilla.

  1. Za tydzień w niedzielę nabożeństwo do Matki Bożej Zembrzyckiej o 17.30; intencje z prośbami można zostawiać w skrzynce na ołtarzu św. Józefa.

Proszono o ogłoszenie:

*Dziś po Mszach Świętych będzie zbiórka pieniężna na pomoc w leczeniu naszej parafianki z Marcówki. Okażmy wsparcie borykającej się z trudną chorobą Monice. Zbiórce patronuje Stowarzyszenie Mocni-Pomocni. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc Chorej.

*26 kwietnia w piątek w Przychodni Zdrowia w Zembrzycach odpłatne badania USG; szczegóły na plakacie w gablotce. Rejestracja przez numer telefoniczny do Ośrodka Zdrowia.

*Odział Terapii Zajęciowej Caritas organizuje jutro Dzień Dobra, któremu nadajemy także przydomek Życia. O 10.00 przed Dworkiem zajęcia integracyjne a ok. 11.00 Marsz Dobra i Życia po Zembrzycach; organizatorzy zapraszają do włączenia się.