IV niedziela adwentu -Wigilia Bożego Narodzenia

1. Dziś IV niedziela adwentu.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży 11 a w przyszłą niedzielę z 12.

* to także Wigilia Bożego Narodzenia. Nakłaniamy do tradycyjnego w tym dniu postu. Zasiadając do Wieczerzy Wigilijnej przeżyjmy Wieczór i Święta Bożego Narodzenia po chrześcijańsku, zachowując ich religijny i rodzinny charakter, rozpocznijmy Wieczerzę od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa. Po dzieleniu się opłatkiem i spożyciu posiłku śpiewajmy kolędy. Dziś nie ma Mszy o 16.00.

* ciągle są do nabycia świece Caritas. Staramy się o ich rozprowadzenie bo za każdą już została uregulowana należność.

2. O północy rozpocznie się Pasterka, poprzedzona śpiewem kolęd oraz zakończeniem Nowenny do Dzieciątka Jezus. Zapraszamy już od 23.15. W Marcówce Pasterka o godz. 22.30.

*Składka na Pasterce przeznaczona jest na fundusz ratowania życia SOS.

3. Kalendarz Liturgiczny:

* jutro Ur. Bożego Narodzenia; Msze o tradycyjnych porach; uroczyste nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o 15.30

* we wtorek Święto św. Szczepana – II dzień Świąt; Msze w porządku niedzielnym. W tym dniu składka przeznaczona jest na potrzeby Uniwersytetu św. Jana Pawła II w Krakowie.

* w środę św. Jana Apostoła i Ewangelisty; po Mszy wieczornej obrzęd poświęcenia wina.

*w czwartek święto Świętych Młodzianków, męczenników; o 16.00 adoracja w ciszy

4. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kościoła na Święta. Przede wszystkim Siostrom, Księdzu Diakonowi, Paniom (szczególnie p. Sylwii), Panom a także młodzieży zaangażowanym w tworzenie szopki i nadaniu jej nowego wyrazu.

5.Siostry Służebniczki z kolei dziękują wszystkim parafianom za modlitwy, życzliwość, wszystkie dary i ofiary składane podczas rozprowadzania opłatków na stół wigilijny. Także dziś można nabyć wspomniane opłatki a przy ołtarzu Światełko betlejemskie.

6.Plan kolędy widnieje w gablocie i na stronie parafii; można też zabrać ulotki zza ławek. Na najbliższe dni plan kolędy zostanie odczytany w II dniu Świąt.

7. Za tydzień w niedzielę Święto Świętej Rodziny. Po Mszy o godz. 9.00 i 11.30 oraz w Marcówce po 10.15 błogosławienie indywidualne rodzin.

*dzieci, które dekorowały plansze adwentowe zgłoszą się po nie wraz z upominkami po Mszy o 11.30.

8. Za tydzień także ostatni dzień roku 2023. O godz. 16.00 Msza św. z nieszporami na zakończenie roku kalendarzowego z dziękczynnym Te Deum oraz przebłagalnymi Suplikacjami i okolicznościowym kazaniem. W intencję Mszy włączymy także zmarłych w tym roku parafian.

*W Marcówce Msza św. na zakończenie roku w int. mieszkańców o godz. 10.15. Nie będzie Mszy w piątek po południu z racji kolędy.

9. Skorzystajmy z oferty czasopism religijnych na Święta; podwójny numer Gościa Niedzielnego za 15 zł; Niedziela za 12 zł a dodatek ilustrowany do Niedzieli – 15 zł.