IV niedziela adwentu

1. Różaniec dziś odmawiają Panie z Róży Szóstej a w przyszłą niedzielę z Siódmej. Po Mszy o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych. O godz. 15.00 śpiew uroczystego Akatystu ku czci Matki Bożej zakorzenionego w tradycji chrześcijańskiej Wschodu. Z tej racji nie będzie nieszporów.

2. W ubiegłą niedzielę składka na potrzeby Kościoła na Wschodzie wyniosła z całej parafii 1262zł. Bóg zapłać.

3.Spowiedź przedświąteczna w najbliższą środę. Rano od 6.15 do 7.30. Po południu od 16.30 do 19.00 z przerwą od 17.45 do 18.30. W Marcówce od 15.15 do 16.00.

*Poza tym w okolicach Mszy świętych. W Wigilię okazja do spowiedzi po rannych roratach do godziny 8.00.

4.Uczniowie Szkolnego Koła Caritas nadal rozprowadzają wigilijne świece po Mszach Świętych natomiast Siostry Służebniczki opłatki.

5 Chorych w domach chcemy odwiedzić z posługą sakramentalną 23 grudnia w piątek od godz. 8.00 – Marcówka; od 9.00 – Zembrzyce. Prosimy o zgłaszanie ich adresów.

6.Wigilia Bożego Narodzenia w sobotę. Zasiadając do Wieczerzy Wigilijnej przeżyjmy ten Wieczór i Święta Bożego Narodzenia po chrześcijańsku, zachowując ich religijny i rodzinny charakter, pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje wigilijne; rozpocznijmy Wieczerzę od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa. Po dzieleniu się opłatkiem i spożyciu posiłku śpiewajmy kolędy.

7. O północy w niedzielę rozpocznie się Pasterka, poprzedzone zakończeniem Nowenny do Dzieciątka Jezus oraz śpiewem kolęd. Zapraszamy już od 23.15. W Marcówce Pasterka o godz. 22.30.

*Składka na Pasterce przeznaczona jest na fundusz ratowania życia SOS.

8.Rozesłanie kolędników misyjnych odbędzie się 26 grudnia podczas Mszy św. o godz. 9.00, a 27 grudnia od godz. 9.00 kolędnicy misyjni będą odwiedzać nasze domy. W tym roku wspierać będziemy misje w Papui-Nowej Gwinei. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież do włączenia się w to szlachetne dzieło.W Marcówce podobne wydarzenie będzie miało miejsce 27 grudnia od 9.00.

9. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej i w gablotce. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy we wtorek 27 grudnia.

10. Osoby chętne do odśnieżania otoczenia kościoła zapraszamy do zgłoszenia swego udziału na plebanii.

11. Na czas świąteczny sięgnijmy po prasę. Nowe numery także dla dzieci- Staś, Mały Gość Niedziel.

12. Decyzją Metropolity abpa Marka Jędraszewskiego uległ zmianie skład personalny księży prowadzących formacją Roku Propedeutycznego w Ośrodku Totus Tuus. Ks. Marek Suder [dziś głoszący kazania adwentowe] będzie od tej pory pełnił rolę ojca duchownego w Seminarium w Krakowie przy ul. Podzamcze 8 a w jego miejsce do Zembrzyc został skierowany ks. dr Jerzy Pytraczyk – kapłan diecezji bielsko-żywieckiej. Dziękujemy ks. Markowi za wszystkie sytuacje, w których głosił nam słowo Boże, sprawował Msze święte i nabożeństwa fatimskie.

Proszono o ogłoszenie:

*Strażacy przed kościołem rozprowadzają kalendarze a datkami możemy wspomóc ich działalność

* opłatek środowiskowy odbędzie się we wtorek o godz. 14.00 w Zespole Szkół w Zembrzycach

*Dyrekcja, Rada Rodziców, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu Szkół w Zembrzycach zapraszają na Kiermasz bożonarodzeniowy połączony z występem świątecznym w dniu 22 grudnia – czwartek – o godz. 18.00 na Hali Sportowej.