IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA – 21.04.24

1.Dziś IV Niedziela wielkanocna inicjująca Tydzień Modlitw o powołania  do służby w kapłaństwie i życiu konsekrowanym Chrystusa – Dobrego Pasterza- szczególnie w czwartek podczas adoracji będziemy prosić o łaskę powołań dla naszej młodzieży.

*Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży „4” a w przyszłą niedzielę z „5”.

*0 17.30 – nabożeństwo do matki Bożej Zembrzyckiej.

  1. Dziękujemy parafianom obydwu naszych miejscowości za wsparcie udzielone w ubiegłą niedzielę p. Monice zmagającej się z trudną chorobą. Uzbierana kwota wyniosła 17 552, 68 zł; z tego 6731 zł z Marcówki i 10 820 zł z Zembrzyc.
  2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

* we wtorek ur. św. Wojciecha, biskupa i męczennika– głównego patrona Polski

* w czwartek św. Marka Ewangelisty; w modlitwach pamiętajmy o naszym metropolicie – abpie Marku w dniu jego  imienin.

  1. Przypominamy o wyjazdach pierwszomajowych:

* do sanktuarium w Tuchowie; wyjazd o 5.30; koszt 50 zł

* na wycieczkę, na Słowację połączoną z Mszą św. podczas odpustu w Kurowie; wyjazd o 6.15; koszt dla dorosłych 130 zł; dla dzieci 90 zł w tym przejazd, bilety do Zamku Orawskiego i Muzem kawy, ubezpieczenie.

  1. Rodzicom chcącym wysłać dzieci na Wakacje z Bogiem zachęcamy do zaglądniecie na ofertę naszej Archidiecezji; plakat wraz z propozycjami i kontaktem w gablotce i na stronie parafii. Można też skorzystać ze strony Grup Apostolskich  – tutaj
  2. W ramach prasy religijnej nowy numer dla dzieci czasopisma Staś; także osobny dodatek do Gościa Niedzielnego z cyklu Historia Kościoła w cenie 12 zł poświęcony osobie Matki Bożej.