IV niedziela zwykła – 28.01.24

  1. Różaniec poranny odmawiają Panie z Róży 4 a w przyszłą niedzielę z 5.

* na Mszy św. o 9.00 oraz po Niej koncert kolędowy orkiestry RYTM. Dziękujemy za regularną obecność orkiestry nie tylko w okresie Bożego Narodzenia.

*dziś rozpoczęcie Nabożeństwa czterdziestogodzinnego, które ma nas uwrażliwić na obecność Eucharystyczną Jezusa; wezwać do odkrycia  adoracji indywidualnej w naszej pobożności.

Proponowany udział ulic:

do godz. 13.00– mieszkańcy Zarębek Skawieckich i Marcowskich,  Osiedla za Skawą

13.00.-13.45 – ul. ks. Kobyłeckiego, Za Garbarnią, Zamłynie, Nowe Osiedle, Krakowska.

13.45-14.30 – Za kościołem, ul. Cmentarnej, Za plebanią, Kolejowa

14.30 -15.15 –  ul. Mickiewicza, Słowackiego, Krasińskiego, Koniec, Piła

O 14.00 różaniec a o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia; o 15.30 nabożeństwo do Matki Bożej Zembrzyckiej

  1. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

* w środę wspomnienie św. Jana Bosko; po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny bł. Edmunda.

* w piątek Święto Ofiarowania Pańskiego; w tym dniu będzie zmieniony porządek Mszy; Będą o 6.30, 15.00, 18.00 a w Marcówce o 16.30; tamże spowiedź od 16.00. Przychodzimy w tym dniu do kościoła  z gromnicami. Wprawdzie jest to święto ale nie znosi piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O 19.00 ks. diakon Artur zaprasza na spotkanie Grupy młodzieżowej do salki.

* w tym Dniu przypada Dzień Życia Konsekrowanego; Siostrom z naszej Parafii życzymy w dniu ich Święta umocnienia na drodze powołania, opieki Matki Bożej i mocy Ducha Świętego.

  1. W I sobotę miesiąca nabożeństwo po rannej Mszy św. oraz błogosławieniu świecami z racji wspomnienia św. Błażeja; takie samo błogosławieństwo i świecenie jabłek będzie po wieczorem.
  2. W najbliższy czwartek spowiedź i adoracja od godz. 16.00; 15 minut przed Mszą św. nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio; intencje można w tygodniu wrzucać do skrzynki w kaplicy Garbarskiej.
  3. Od czwartku po Popielcu, czyli 15 lutego ulegnie zmianie pora odprawiania Mszy rannej w dni powszednie; będzie o godz. 7.00. Wyjątkami od tej zasady będą I piątki i wskazane na bieżąco święta.
  4. Intencje na II półrocze będą przyjmowane w od 1 lutego po porannej Mszy w kancelarii.
  5. Adresy chorych chcących przyjąć w domu sakramenty prosimy zgłaszać do zakrystii. Parafialny Dzień chorych będzie w tym roku 10 lutego o 9.30. Wtedy, w kościele będzie można przyjąć sakrament namaszczenia.
  6. Polecamy prasę religijną; do nabycia ze stolika za ławkami.
  7. Za tydzień, w I niedzielę miesiąca pamiętajmy podczas składki o ogrzewaniu kościoła.

 

Proszono o ogłoszenie:

W dniu dzisiejszym o godz. 17.00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Zembrzycach odbędzie się koncert w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie między innymi: występ orkiestry dętej „Rytm”, Koła Gospodyń „Mioduszyna”, występy wokalno-instrumentalne dzieci i młodzieży oraz pokazy taneczne i akrobatyczne. Organizatorz