IV niedziela zwykła-29.01.23

1. Dziś 4 niedziela zwykła:

* Różaniec odmawiają Panie z Róży Dwunastej a w przyszłą niedzielę z Pierwszej.

* o 15.30 zamiast nieszporów kolędowanie przy żłóbku

* W ubiegłą niedzielę Kolędnicy misyjni uzbierali na misje kwotę 4120 zł (Zembrzyce: 2440 zł i Marcówka: 1680 zł). Dziękujemy ofiarodawcom, dzieciom i tworzącym akcję.

2. Kalendarz liturgiczny :

* w poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

*W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. W Marcówce o godz. 15.30. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic/ dla tych, co nie mają będzie możliwość nabycia przed Mszą/

  • W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego.

Siostrom Służebniczkom pracującym w naszej parafii składamy serdeczne życzenia zdrowia i wszelkich potrzebnych łask potrzebnych w wypełnianiu ich powołania, zadowolenia z pełnionej służby oraz nowych powołań do Zgromadzenia.

  • Składka w Święto Ofiarowania Pańskiego jest przeznaczona na pomoc zakonom kontemplacyjnym.
  • w czwartek ponadto adoracja w ciszy po ostatniej Mszy świętej do 18.30

* w piątek- wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika; po Mszach błogosławienie świecami osób chorych na gardło oraz poświęcenie jabłek

* w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; po Mszach poświęcenie chleba;

3. W pierwszy piątek lutego Msze św. jak zwykle o 6.30 i 17.00. Spowiedź św. przed I piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną, także w czwartek. Spowiedź w Marcówce w piątek od godz. 15.30, Msza św. o godz. 16.00. Adresy chorych, którzy chcą przyjąć sakramenty w domu proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii

4. Czuwanie w I sobotę wraz z różańcem w int. Ojczyzny po Mszy wieczornej. Prowadzi Rodzina bł. Edmunda. Spotkanie kolędowe tejże Rodziny wraz z Grupą Ojca Pio w najbliższy poniedziałek, 30.01, po Mszy wieczornej w salce.

5. Intencje na II półrocze 2023 r będą przyjmowane od środy – 1 lutego.

6. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy odpoczynku w czasie ferii. Także troski o kontakt z Panem Bogiem w codziennej modlitwie, w niedziele czy też w I piątek miesiąca.

7.Z myślą o pomocy Ukrainie Caritas zachęca do włączenia się w akcję Paczka dla Ukrainy. Chodzi o przygotowanie samemu czy w kilka osób ok 15 kg paczki z artykułów podanych na stronie Caritas. Lista jest także na stronie parafii i w gablotce. Zebrane artykuły mają być umieszczone w kartonie o odpowiednich wymiarach i oznakowanym. Będą dostępne w parafii pod koniec tygodnia. Można je także samemu przygotować.

Proszono by ogłosić:

W dniu dzisiejszym o godz. 17.00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Zembrzycach odbędzie się koncert w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie między innymi : występ orkiestry dętej „Rytm”, Grupy „Pokolenie”, Koła Gospodyń „Mioduszyna”, występy wokalno-instrumentalne dzieci i młodzież oraz pokazy taneczne. Organizatorzy serdecznie zapraszają !