IX Niedziela zwykła – 02.06.2024

  1. Dzisiejszy poranny różaniec odmawiają Panie z Róży „10” w przyszłą niedzielę „11”.

* dziękujemy wszystkim, którzy podjęli gościną pielgrzymów z Cięciny.

* podczas Mszy o 11.30 ks. Artur podzieli się z nami prymicyjnym błogosławieństwem. Podobne błogosławieństwo w Marcówce będzie 16 czerwca po Mszy o 10.15.

*nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją dziś o 17.15

  1. Trwa Oktawa Bożego Ciała, którą podkreślamy przez procesję po Mszy wieczornej. Apelujemy o angażowanie dzieci, których jest bardzo mało: do sypania kwiatów, dzwonienia, czy większe do noszenia figurki Dzieciątka Jezus. Tak samo oczekiwani są kandydaci do bierzmowania z kl. 7 i 8, którzy mogliby ponieść figurkę Patrona parafii – św. Jana Chrzciciela.
  2. Wspomnianą oktawę zakończymy uroczyście w czwartek, po czym zapraszamy do plebańskiego ogrodu na wspólne świętowanie. Adoracja w tym dniu, podobnie jak spowiedź – od 17.00.
  3. Kalendarz liturgiczny:

* jutro wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy;

* w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; Msze o 6.30 i 18.00 W Marcówce uroczysta Msza z procesją  o 16.30.

* W tym dniu  nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

* w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

  1. Przed I piątkiem spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem a dodatkowo w czwartek od 17.00; w Marcówce spowiedź w piątek od 16.00;
  2. Wyjazd pielgrzymów do Dukli, Strachociny i Markowej o 7.15; osoby, które nie dokonały wpłat niech to uczynią do piątku; prosimy też o podanie peselu
  3. Na stronie parafii oraz w gablotce jest oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych poddające ocenie zachowanie władz oświatowych wobec religii w szkole a właściwie jej deprecjonowania. Zachęcamy do zapoznania się. Dokument wzywa do aktywności Rodziców m.in. przez wyrażenie sprzeciwu wobec taktyki MEN odnośnie religii.
  4. Pamiętajmy o nabywaniu i czytaniu prasy religijnej.