Niedziela Dobrego Pasterza – 30.04.23

1. Dziś IV Niedziela wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Kazania o powołaniu głosi ks. wicerektor WSD – ks. Albert Wołkiewicz.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży „1”a w przyszłą niedzielę z „2”.

*o 17.15 rozpoczęcie nabożeństw majowych; pierwsze nabożeństwo połączymy z procesją wokół kościoła. Obok niosących feretrony, asysty bardzo prosimy o mobilizację dzieci by stworzyły orszak maryjny niosąc w dłoniach polne kwiaty.

* codziennie nabożeństwa majowe o 17.30 W tym tygodniu szczególną intencją modlitwy będzie wypraszanie powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

2.We wtorek Dzień Flagi Narodowej. Pamiętajmy o jej wyeksponowaniu na domach.

3. Kalendarz liturgiczny:

*w poniedziałek wspomnienie św. Józefa Robotnika.

* w środę Uroczystość Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym połączone z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich; nabożeństwo majowe i nowenna wyjątkowo po Mszy św. wieczornej.

* w czwartek wspomnienie św. Floriana męczennika. Wszystkim Strażakom składamy podziękowania za ich służbę – także przy uroczystościach kościelnych. Życzymy radości z obranego powołania społecznego. W najbliższą sobotę 6 maja Gminne obchody Dnia Strażaka. Msza św. w kościele o godz. 15.00.

*w piątek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka;.

*w sobotę święto św. Apostołów: Filipa i Jakuba

4. W maju, w czwartki adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od 17.00 a potem zamieni się w nabożeństwo majowe.

5. W tygodniu poświęconym modlitwie o powołania zapraszamy lektorów i ministrantów w I piątek na nabożeństwo o 17.30, Mszę i spotkanie po Eucharystii.

6. Z racji zbliżającego się I piątku spowiedź przed każdą Mszą św. a dodatkowo w czwartek od 17.00. W Marcówce w piątek o 15.00 próba dzieci z kl. 3; o 15.45 nabożeństwo pokutne dla nich; od 16.00 spowiedź dla wszystkich.

7.Chorych, którzy chcieliby przyjąć sakramenty w domu prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii

8. W przyszłą niedzielę I Komunia św. w Marcówce. Osoby niezwiązane z tą uroczystością będą mogły przyjść na dodatkową Mszę w o godz. 9.00.

9. Nawiązując do tradycji śpiewania Litanii do Matki Bożej przy kapliczkach w nadchodzącym miesiącu stworzymy kilka okazji zapraszając w umówione miejsce. Pierwsze takie spotkanie plenerowe byłoby przy figurce na Ispie w środę, 3 maja o 16.00. Proszę zabrać książeczki i zachęcić dzieci do udziału.

Pozostałe terminy podobnych majówek:

– 20 maja przy kapliczce przy posesji p. Doroty Siemion – 16.00

– 21 maja w kaplicy na Sosnówce połączona z Mszą świętą – 15.00

– 27 maja przy kapliczce przy drodze (Siedlisko I) na Zarębkach Skawieckich – 16.00

10. Próby dzieci przed I Komunią w Zembrzycach będą w czwartek, 4 maja o 16.00 i w sobotę 6 maja o 10.00.

11. Przypominamy o czasopismach religijnych w tym o nowym numerze Stasia i Małego Gościa Niedzielnego. Przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego do zabrania przez uczniów Ziarno, czyli Ewangelia dnia z rebusem