Niedziela Miłosierdzia-16.04.2023

1. Dziś II Niedziela wielkanocna zwaną Niedzielą Miłosierdzia rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Jego hasłem są słowa papieża Franciszka: „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży „11” a w przyszłą niedzielę z „12”.

*nabożeństwo połączone z zawierzeniem świata Bożemu Miłosierdziu o godz. 17.30

2. W środę, po Mszy wieczornej spotkanie Rodziny bł. Edmunda;

3. W czwartki, co tydzień godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej. W tym tygodniu będzie połączona ze śpiewem.

4. W piątek przed Mszą wieczorną ok 17.45 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio; intencje możemy składać do skrzynki w kaplicy garbarskiej.Po Mszy ostatnie spotkanie Rodziców dzieci komunijnych z Marcówki i Zembrzyc.

5. Namawiamy dzieci śpiewające do zajęć ze scholką. Próba za tydzień w niedzielę o 10.30 w salce a potem śpiew podczas Eucharystii.

6. Wyjazd młodzieży bierzmowanej w formie warsztatów został odwołany z racji małej ilości zgłoszeń, tylko 5 osób. W zamian proponujemy w piątek o 18.30 w salce spotkanie tychże młodych by dać początek formacji w ramach programu Grup Apostolskich. Mogą wziąć udział także młodsi z klasy siódmej.

7. W Marcówce Msza św. w piątek o godz. 17.00.

8. Za tydzień po Mszy św. o 9.00 konferencja dla Róż Różańcowych.

Proszono by ogłosić:

W poniedziałek, 17 kwietnia o 10.00 Warsztat Terapii Zajęciowej w Zembrzycach będzie gościć w Dworku organizację z Chorwacji, która zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych dla osób z niepełnosprawnościami. Będą wspólnie z uczestnikami przygotowywać tradycyjne chorwackie dania. Chętnych zapraszamy do kibicowania.