Niedziela Palmowa – 2.04.23

1. Dziś Różaniec odmawiają Panie z Róży Dziewiątej a w przyszłą niedzielę Dziesiątej.

*Droga Krzyżowa po Mszy o 9.00.

* Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00. Podczas nabożeństwa będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje a podczas Mszy na trwający jeszcze sezon grzewczy.

2. Dziś mija 18 r. narodzin dla nieba św. Jana Pawła II. Jak co roku grupa Pokolenie zaprasza na koncert; będzie o 21.00 i nosi tytuł: Papież pokoju. Ci, którzy zostaną w domach niech o 21.37 zapalą świece w oknach na znak pamięci i wdzięczności.

2. W poniedziałek, wtorek i środę Msze wieczorne o 17.00 będą z kazaniem. Okazja do spowiedzi pół godziny przed wieczorną Mszą. Ponadto w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek od 7.00 do 8.00 oraz od 21.00 do 22.00.

TRIDUUM PASCHALNE

A. WIELKI CZWARTEK – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W Marcówce o godz. 16.00.Liturgią Wieczorną dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Pod koniec Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji zwanej Ciemnicą. Tuż po Liturgii adoracja lektorów a od godz. 20.00 poszczególnych rejonów. Całość parafii a także poszczególne grupy została przypisana na różne pory Triduum. Wykaz dostępny jest na plakacie i stronie parafii a także na ulotkach wyłożonych za ławkami i w przedsionku. W tym dniu zakończenie czuwania o 22.00 a wznowienie w Wielki Piątek o 7.00. W Marcówce czuwanie do 21.00 /harmonogram w przedsionku i gablocie/.

WIELKI PIĄTEK – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W Marcówce o 15.00.W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św. koncentrując się na krwawej ofierze Pana Jezusa. Możemy jednak przystąpić do Komunii. Szczególny moment to Adoracja krzyża. Będziemy jej dokonywać poprzez uklęknięcie i oddanie pokłonu; będzie też można ucałować krzyż.

*Po Adoracji Krzyża, Gorzkich Żalach adoracja Pana Jezusa w grobie do północy a wznowienie o godz. 6.00. O 15.00 w Wielki Piątek – Droga Krzyżowa w i pierwszy dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia.W Marcówce Liturgia Męki Pańskiej o 15.00 a potem czuwanie do 21.00

* w Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły: dwa posiłki lekkie i jeden do syta oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

B. WIELKA SOBOTA to dzień gdy Kościół rozważa tajemnicę Chrystusa zstępującego do Otchłani, odkupującego wszystkich zmarłych. W tym dniu zachęcamy do postu paschalnego. Obrzęd błogosławienia pokarmów będzie o godz.10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. W Marcówce o godz. 11.00 i 11.30. Po poświęceniu wstępujmy do świątyni na chwilę modlitwy.

*Po południu w Wielką Sobotę od 13.30 do 18.30 prosimy o podjęcie półgodzinnych dyżurów do adoracji. Lista będzie w zakrystii;

*O 15.00 II dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia połączony z odmawianiem Koronki.

C. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00 przed kościołem od poświęcenia ognia i paschału. Przyjdźmy ze świecami, które zapalimy w czasie odnawiania przyrzeczeń chrzcielnych i podczas procesji rezurekcyjnej.

W Marcówce Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 16.00.

*W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w każdą niedzielę –a wieczorna o 18 .00 (od Wielkanocy przechodzimy na letni porządek Mszy św. w dni powszednie i święta). UroczystymiNieszporami w Wielką Niedzielę o 17.30zakończymy Triduum Paschalne.

Zapisy na Warsztaty duchowe w kwietniu dla młodzieży bierzmowanej do środy; Klasy Ósme przez katechetów dokonują zapisów a starsi przez kontakt z parafią. Szczegóły są znane a można je odtworzyć ze strony parafii. Rodziców, dziadków prosimy o wsparcie w motywacji co do wzięcia udziału

3. Na czas świąteczny nabywajmy czasopisma, m. in Gość Niedzielny z osobnym Świątecznym wydaniem.

Proszono by ogłosić:

Dziś po Mszy o 9.00 Rada Rodziców ZS w Zembrzycach organizuje Kiermasz wielkanocny z własnymi wypiekami. Podobny w Marcówce po Mszy o 10.15