Niedziela Słowa Bożego – 22.01.2023

1. Dzisiejsza niedziela – Trzecia okresu zwykłego – nazwana jest Niedzielą Słowa Bożego. Kolejny raz spróbujmy Pismo Święte mieć w zasięgu rąk i serca. W telefonach warto zainstalować aplikację Pismo Święte.

*Różaniec odmawiają Panie z Róży Jedenastej a w przyszłą niedzielę Dwunastej

* Po Mszy o 9.00 i 11.30 a także w Marcówce będziemy mogli wesprzeć Kolędników misyjnych, którzy kwestują na misje w Papui Nowej Gwinei.

* o 15.30 nieszpory

*o 17.00 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej

2. Na Mszy 9.00 i po niej koncert Orkiestry Rytm; której dziękujemy za uświetnianie wielu uroczystości kościelnych. W imieniu prowadzących zwracamy się z apelem do młodych mających zdolności muzyczne by zasilali swoimi talentami tą formację.

3. W poniedziałek o 13.30 spod kościoła wyjazd an Jasełka do Cieszyna. Bilety będą rozdzielane na miejscu. Powrót ok 22.00

4. Kalendarz liturgiczny:

*we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego

*w środę Święto nawrócenia św. Pawła Apostoła

*w czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa; po Mszy wieczornej jak zwykle adoracja godzinna w ciszy

* w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

5.Ponawiamy zaproszenie na pielgrzymkę do FATIMY w terminie 25.04-3.05. 2023r. W programie m. in. LOURDES, LA SALETTE, SANTIAGO DE COMPOSTELA, NAZARE, LISBONA. Cena 3450 zł i 260 euro. Program pielgrzymki na stronie internetowej parafii lub w zakrystii. Informacje i zapisy u ks. Michała bądź w kancelarii.

6. Polecamy nowe tygodniki katolickie dla dorosłych i dzieci: Staś, Mały Gość Niedzielny.

Proszono by ogłosić:

W przyszłą niedzielę przed kościołem a także kaplicą w Marcówce po Mszach odbędzie się kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O godz. 17.00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Zembrzycach odbędzie się koncert w ramach finału akcji.

Organizatorzy serdecznie zapraszają !