Ogłoszenia NIEDZIELA 9 czerwca

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

X NIEDZIELA ZWYKŁA

09.06.2024

 

  1. Dzisiejszy poranny różaniec odmawiają Panie z Róży „11” w przyszłą niedzielę „12”.

* dziękujemy wszystkim, którzy włączali się w obchody Oktawy Bożego Ciała.

*nabożeństwo czerwcowe dziś o 17.30. W tygodniu po Mszy wieczornej.

* w duchu odpowiedzialności społecznej, obywatelskiej i międzynarodowej weźmy udział w dzisiejszych wyborach do Europarlamentu.

  1. Kalendarz liturgiczny:

* we wtorek wspomnienie św. Barnaby

* w środę wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego z Jordanowa i towarzyszy

* w czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy

* w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męczennika

  1. W najbliższy czwartek nabożeństwo fatimskie, o którego przygotowanie poprosimy mieszkańców z ul. Krakowskiej, Za kościołem i Cmentarnej; w ich też intencji będziemy się modlić. Msza św. o 18.00, następnie różaniec i procesja, które poprowadzi O. Tytus.
  2. W piątek przed Mszą wieczorną nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Intencje składajmy do skrzynki w kaplicy Garbarskiej.
  3. W sobotę święto w naszej Archidiecezji – w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o godz. 11.00 zakończenie Kongresu Eucharystycznego i beatyfikacja Sł. Bożego ks. Michała Rapacza; do tego wydarzenia będziemy się przygotowywać poprzez nowennę dołączoną do codziennych nabożeństw czerwcowych. Zachęcamy do indywidualnego wybrania się na tą uroczystość. W zakrystii są do zabrania wejściówki
  4. Za tydzień w niedzielę o 10.30 próba scholki i śpiew podczas Mszy o 11.30. Rodzicom kładziemy na serce włączanie dzieci w posługę przy ołtarzu.
  5. Spotkanie Rady Parafialnej 16 czerwca o godz. 16:00 na plebanii.
  6. Nakłaniajmy się do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

Proszono by ogłosić:

Wójt Gminy Zembrzyce informuje, że w niedzielę, 16 czerwca odbędą się wybory sołtysów i Rad Sołeckich Gminy Zembrzyce. Głosowanie będzie w lokalach wyborczych od 7.00 do 17.00