Św. Szczepana – II dzień Świąt

1. Trwa Oktawa Bożego Narodzenia; starajmy się uczestnictwem w codziennych Eucharystiach pielęgnować w sobie tajemnicę Bożego Narodzenia. W domach zaś gromadźmy się na wspólnym kolędowaniu, modlitwie przy żłóbku.

2. Dziś rozesłanie podczas Mszy św. o godz. 9.00 rozesłanie kolędników misyjnych którzy od wtorku od godz. 9.00 będą odwiedzać nasze domy zarówno w Zembrzycach jak i w Marcówce. W tym roku wspierać będziemy misje w Papui-Nowej Gwinei. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież do włączenia się w to szlachetne dzieło.

3. Kalendarz Liturgiczny:

* we wtorek św. Jana Apostoła i Ewangelisty; po Mszy wieczornej obrzęd poświęcenia wina.

*w środę święto Świętych Młodzianków, męczenników

* w piątek Święto Świętej Rodziny; z racji pewnego układu Świąt tym razem nie jest w niedzielę; przypisane go tego dnia błogosławienie rodzin przeniesiemy na Msze 1 stycznia na Uroczystość Bożej Rodzicielki o godz. 9.00 i 11.30 oraz w Marcówce.

*w sobotę św. Sylwestra – ostatni dzień roku 2022. Msza za zmarłych, którzy odeszli do wieczności w tym roku byłaby o godz. 8.00 rano.

*Wieczorem natomiast o godz. 16.00 będzie Msza św. z nieszporami na zakończenie roku kalendarzowego z dziękczynnym Te Deum oraz przebłagalnymi Suplikacjami oraz okolicznościowym kazaniem.

*W Marcówce Msza św. na zakończenie roku o godz. 15.00. Nie będzie Mszy w piątek.

4. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie świątyni na Święta. Przede wszystkim Siostrom, Paniom oraz Panom a także młodzieży z grona lektorów i Grupy Apostolskiej.

5.Siostry Służebniczki z kolei dziękują wszystkim parafianom za modlitwy, życzliwość, wszystkie dary i ofiary składane podczas rozprowadzania opłatków na stół wigilijny.

6. Przypominamy o jasełkach 23 stycznia w Cieszynie. Zapisy z wpłatą 80 zł w zakrystii. Do 15 stycznia trzeba się zdeklarować celem dobrania odpowiedniego co do ilości środka transportu.

7. Zgodnie z zapowiedzią od jutra planowana jest kolęda wg podanego wcześniej planu (jest w gablotce i stronie internetowej parafii). To okazja do wspólnej modlitwy wypraszającej błogosławieństwo. Zwyczajem ubiegłych lat podczas kolędy zbierane były datki na pokrycie pracy pana Organisty. Dziś tę rolę pełni kilka osób; żaden nie będzie chodził ale zachowajmy ten sposób gratyfikacji by nie uszczuplać ofiar składanych w każdą niedzielę na potrzeby parafii.

Kolęda w tym tygodniu:

27.12.2022 (wtorek) – od godz. 8.00 Marcówka – Dąbrowy (od Bacówki w dół do końca) – II rejon: Zarębek

28.12.2022 (środa) od godz. 8.00 Marcówka – Janikówka ; II rejon– ul. Mickiewicza i Słowackiego oraz Krasińskiego

29.12.2022 (czwartek)od godz. 8.00 – Cmentarna oraz Za kościołem; II rejon od 10.00:Za Plebanią

30.12.2022 (piątek) od godz. 9.00 – Dąbie, Bace, Koźle oraz II rejon: Marcówka – Dąbrowy (od Stryszowa do Bacówki włącznie) . Po południu: od godz. 12.00 – Rynek (strona prawa) i od 14.00 -II rejon Rynek (strona lewa)

*W obrzęd modlitwy rodzinnej chcemy wpisać odczytanie fragmentu Pisma Świętego przez kogoś z domowników; przykładowe fragmenty są na stronie parafii oraz na ulotkach z planem kolędy położonych za dużymi ławkami.