Święto Przemienienia Pańskiego – 6.08.2023

1.Dziś:

*Różaniec odmawiają Panie z Róży „3”; w przyszłą niedzielę z „4”.

*Msza św. o 18.00 będzie tradycyjnie w kościele a nie na cmentarzu z racji deszczowej pogody; o 17.30 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami.

2. Podziękowania wszystkim zaangażowanym w czuwanie piątkowe dedykowane młodzieży; przypominamy, że co piątek gromadzimy się na Apelu Jasnogórskim o 21.00 by modlić się o dobre przeżycie misji parafialnych.

3. Kalendarz liturgiczny:

*w poniedziałek wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego – założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek oraz patrona Rodziny jego Imienia.

*we wtorek św. Dominika, prezbitera.

*w środę święto św. Teresy, Benedykty od krzyża – Edyty Stein, dziewicy, męczennicy, patronki Europy

*w czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

*w piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy. W tym dniu dociera piesza pielgrzymka z dekanatu suskiego wraz z diecezjalną na Jasną Górę. Uroczysta Msza na Wałach Jasnogórskich o godz. 19.00. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach.

4. W najbliższą niedzielę wieczorem o 18.00 kolejne nabożeństwo fatimskie. O przygotowanie go proszeni są mieszkańcy ulicy Krakowskiej, Za kościołem, Cmentarnej. Zapraszamy szczególnie osoby tworzące procesję. Nabożeństwo w tym roku prowadzi ks. Jerzy Pytraczyk – od niedawna administrujący parafią Brenna /k Szczyrku.

5. Kaplica w Marcówce została odnowiona m.in. przez malowanie, nowe oświetlenie prezbiterium; dziękujemy organizującym to przedsięwzięcie, sprzątającym i wszystkim za składane w niedziele ofiary umożliwiające prowadzenie tego typu prac.

6. Od jutra rozpoczną się prace w naszym kościele związane z renowacją drzwi głównych i potrwają do soboty. Wejście zostanie zabezpieczone i ciągu tygodnia będziemy wchodzić drzwiami z boku przedsionka.

7. Piesza pielgrzymka do sanktuarium w Kalwarii Zeb. będzie w sobotę 26 sierpnia. Wyjście o 6.15. O 11.00 Msza w bazylice. O 12.45 rozpoczęcie dróżek kalwaryjskich do Matki Bożej.